Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

Azért kár, hogy a DDR5 csak 2021-ben érkezik meg.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Na majd 2021 -ben leváltjuk a jó öreg 1600x -et valami frissebb AM4 procira, köszike AMD hogy nem kell évente lapot vegyek!

(#3) fanti


fanti
addikt

Hát igen. AMD.

Az Intel addig legalább háromszor vált foglalatot..... muhahahahaha

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Szerintem ez egy elég jó hír, mindenféle szempontból. A ddr5-el szerintem el jöhet az apu-k aranykora! Majd egyszer érdemes lenne ránézni arra, hogy ki meddig tart ki egy foglalatot!

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#5) Fecogame


Fecogame
veterán

Helyes, jó döntés :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) #06658560 válasza MSI.Navi (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert akkor lesz még hozzá firmware/BIOS/UEFI update és támogatni fogja a lap a procit?

(#7) bear_


bear_
aktív tag

Ha nem így lenne majd csinálnak hozzá az oroszok.

(#8) eldiablo válasza fanti (#3) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

De azt is csak szoftveresen, lásd Z170/270-Z370/390. ;]

(#9) coolabácsi


coolabácsi
tag

Szemét AMD , öt évente cserélhetek deszkát :DDD

(#10) fanti válasza eldiablo (#8) üzenetére


fanti
addikt

Totál igazad van!!! Hiszen úgy a legolcsóbb a foglalatváltás, ha pár lábikót felcserélsz a bekötésnél és még új foglalat-költség sincs....a profit meg extra!

coolabácsi
óóóó de sajnállak :)) pedig mennyire hiányozhat Neked is a félévenkénti alaplapváltás ugye??? :))

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11) MSI.Navi válasza #06658560 (#6) üzenetére


MSI.Navi
tag

Miért ne lenne, ha kiadnak egy AM4 processzort értelemszerűen biost is írnak hozzá.

(#12) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Az addig szép és jó hogy a foglalat maga marad, de mi a helyzet a támogatással és az esetleges kompatibilitási problémákkal? Gondolok itt az Asmedia viselt dolgaira.

Kicsit úgy érzem megint a már jól ismert tipikus AMD-s forgatókönyv valósul meg: az elképzelés jó, a megvalósítás és a gyakorlat sajnos lehúzza az egészet.

(#13) satz18


satz18
őstag

Nem tom ennek így mi értelme. Legalább évente foglalatot kéne váltani. Tessék csak megnézni az intelt. Ők is pont így csinálják, és tök jó fejek emiatt.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Dicséretes mint mindig!

Ez a legszimpatikusabb az amd be, nem vált foglalatot mert ugyan azon gen 4,6,8 magos az 3 foglalt intelnél

am4? generációkat kihúz, am3 szintén, am2 pláne.

Nem kell alapot cserélni és azonos teljesítményt fele áron haza viszel, és a boltba hagyhatod a biztonsági réseket amiket intel MAJD!!! TALÁN!!! 2021? 2022? ben HA!!! javít :)

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#15) ratcache


ratcache
aktív tag

Nah, ez megnyugtató, akkor a kis ITX/IGP vonalnak is van biztos jövője... már csak a bios támogatásban kell reménykedni... :U

(#16) MSI.Navi válasza Hellwhatever (#12) üzenetére


MSI.Navi
tag

Milyen kompatibilitási problémák lennének ha szintén AM4 -re adják ki a processzort?

[ Szerkesztve ]

(#17) M107


M107
addikt

:R

Akkor az új 2400G vagy 3400G-m biztos elég lesz nekem, addig :)

Mivel pc-n már nem játszom olyan 2.5 éve, 70% mert nincsenek jó játékok (amik engem érdekelnek) 30% meg a pénz és ez a sok ár érték / tényező.

Arra meg hogy a windows 10 vagy Linux menjen arra bőven elég .....

az új gépem paraméterei :

Ryzen 2400G
ITX alaplap ( még nem tudom a típust)
16 GB DDR 2400 ram( bőven elég nem kell (2600-3000-3200 ) minek is :) -2 GB a proci Vga chipjé-nek 14 GB
Vízhűtés
A házam az marad a CM Elite 130
Vga nem kell elég a procié
Ami még marad 3TB HDD 3.5", 120 GB SSD (840 Samu 5 éves pár hónapos 6 TB írással) és a külső 1 TB WD Elemets HDD-m, ja és kicsike Pio 209 BD-RW-m

2021 ben majd visszatérünk rá :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18) eldiablo válasza MSI.Navi (#16) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

3+1 fázisos 15 ezres lapban nem fognak menni a 10-12-16 magos procik. :DDD

Ahogy az FX prociknál is csinálták, 8 mag alá hűtetlen 3+1 es VRM, aztán megy a pislogás, hogy miért throttlingol.

Egyébként az AMD kompatibilitási hibáival még nem volt szerencsém találkozni. Pedig szórakoztam ezekkel eleget, pl. 890-es lap FX8xx0 procival, DDR2-es lap Thubannal stb.

[ Szerkesztve ]

(#19) nemlehet válasza MSI.Navi (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Esetleg olyasmire gondolnak amit már más Ryzen 2-es témában is pedzegettek: Pl az új sokmagos R7-ek nem fognak menni az olcsóbb lapokban mert nem bírja a VRM. De pl sokszor eddig is kellett mikrokód frissítés az újabb procik támogatásához ami meg vagy lesz vagy nem...

Mindenesetre örvendetes hír, hogy legalább elméleti szinten nincs akadálya csak procit cserélni valami újra ha előre akar lépni az ember

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) Tyrel válasza MSI.Navi (#11) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem arra gondolt - jogosan - hogy 2020 - 2021-re az elsőgenerációs AM4 lapok már kifutnak a jellemzően kb. 3 éves terméktámogatási ciklusból, és hiába lesznek fizikailag képesek a Zen 2+ fogadására, elképzelhető hogy az AMD már nem ad ki olyan AGESA-t ami pl. egy B350 - 4600X kombót támogat... vagy ha ők ki is adják, maguk az alaplapgyártók könnyen beinthetnek, mondván ők azokhoz a régi deszkákhoz már nem csinálnak BIOS frissítéseket, vegyél újat.

Másfelől az is volt már pletykálva több felé, hogy lehet hogy a régebbi chipsetek annyi magos processzorokra lesznek korlátozva amennyi a megjelenésükkor a maximum volt. Pl. B450-es deszkához tudsz venni 8/16-os 2700X-et, akkor a Zen 2 generációból lehet hogy a 3600X lesz a plafon (az várható 8/16-osnak).

Igaz ez mind csak feltételezés meg pletyka, nem az AMD-t akarom lehúzni, nekem is az van és érdeklődve várom az idei újdonságokat, de szerintem arra azért ne számítson senki sem, hogy vett X éve egy elsőgenerációs Ryzenes alaplapot, és abba majd bele fogja rakni a 16 magos csúcs Ryzeneket... ha az AMD nem is, az alaplapgyártók ezt szinte biztos hogy megakadályozzák, kell nekik is a bevétel...

Másfelől nézve mondjuk egy 1600X-et 3600X-re cserélni is példátlan előrelépést jelentene, pláne az Intel platformjaihoz képest.

Turenkarn

(#21) Hellwhatever válasza MSI.Navi (#16) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Az hogy a CPU belemegy a foglalatba még nem jelenti azt hogy a BIOS kezeli és a VRM is tudja tartani a tempót. Lap-RAM oldalról ne is beszéljünk.

Tyrel

Pontosan. Ebből az egyszeri user megint csak annyit fog látni és felfogni hogy: 1. AMD 2. Nem megy

[ Szerkesztve ]

(#22) syberia


syberia
veterán

Felhasználóbarát koncepció, a kékek profitbarát szemléletével szemben. :U

https://howbad.info/

(#23) satz18


satz18
őstag

A TDP nem elemkedik lineárisan a megszámmal. Simán lehet, hogy az a lap, ami most viszi a 8 magos OC-val, az fogja vinni a 16 magosat OC nélkül, vagy a nem X verziót, hanem az alacsonyabb TDP-jűt.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#24) margithid


margithid
veterán

64 mag? azta :Y

A Ryzen 3. generációjáról már van hír?
Ha a közeljövőben ilyen 64 magos szörnyetegeket adnak ki, akkor illene már a 16/32-nek megjelennie a kommerszebb kategóriában. (100k körül)

(#25) Foglalt név válasza fanti (#10) üzenetére


Foglalt név
addikt

Dícséretes az AMD hozzáállása, de azért ne csináljunk majmot magunkból :U
Aki félévente lapot cserél, annak a. ez a hobbija, ergo még többet tud "játszani", mert nem csak CPU-t, hanem lapot is vadászik, b. kell neki az utolsó 1% számítási teljesítmény is, akkor meg miért nem használ több utas rendszert eleve?
Nekem most pl. Intel-em van és évek óta nem kellett lapot cserélnem, egész egyszerűen, mert nem érzem szükségét, hogy lecseréljem a 4690k-t.

(#26) Televan74


Televan74
nagyúr

Lehet hogy olcsó lesz idén számomra a fejlesztés,ha az Asrock biztosítja az új biost a meglévő X370 -es alaplapomhoz.Akkor csak berakok egy Ryzen5 3600/3600X -es processzort a jelenlegi Ryzen5 1600 -as helyére. +2 mag/szál,jobb ipc. PCIE 4.0 -ra még nincs szükségem,a többivel meg még elvagyok.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) #65675776 válasza eldiablo (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Érdekes, hogy anno a 3+1 fázisos s939/AM2-es lapok röhögve vitték a 125W-os procikat. Tuninggal, mindennel. És nem is igényeltek komoly hűtést sem. Kisebb áram folyt ugyan, de jóval nagyobb feszültség mellett.

(#28) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Én idén tervezek váltani a 6 éves fm2-es a10-5800k-ról, am4 ryzen 5 2400g-re. Érdemes vagy várjam meg a ddr5-ös korszakot?

https://ingatlan.com/33821564

(#29) MSI.Navi válasza nemlehet (#19) üzenetére


MSI.Navi
tag

Mivel az elején megmondta az AMD hogy nem 1-2 évre tervez az AM4 foglalattal olyan lapot vettem ami elbír 16 magot is, csak gondolkodni kell vásárlás előtt.

(#30) Cifu válasza margithid (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Ryzen 3. generációjáról már van hír?

A Ryzen 3. generációja (kódnév Matisse), ami most jön, a Zen2. Alias Ryzen 3000 széria.
Most azt erősítették meg, amit kb. eddig is sejteni lehetett, hogy a Zen / Zen+ esetén is történt, most is lesz egy optimalizált változat, a Zen2+, aminek a kódneve Vermeer.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) MSI.Navi válasza Hellwhatever (#21) üzenetére


MSI.Navi
tag

Az hogy a CPU belemegy a foglalatba még nem jelenti azt hogy a BIOS kezeli és a VRM is tudja tartani a tempót. Lap-RAM oldalról ne is beszéljünk.

Ha AM4 procihoz adják ki a Biost akkor hogy ne tudná kezelni, A RAM vezérlő 10 éve a processzorban lakik, be kellene fejezni a bohóckodást. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) paprobert válasza Dani_kp (#28) üzenetére


paprobert
senior tag

Ha a mostani elég arra, amire használod, akkor akár várhatsz is.

Ha az volt a kérdésed, hogy jön-e rövid távon valami óriási ugrás, akkor nem. CPU-ban kellemes, GPU-ban a memóriasávszélesség miatt csak visszafogottabb fejlődés várható a most következő generációkban.

A DDR5-re ne várj, mert elmegy az élet. :D

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#33) poci76 válasza Dani_kp (#28) üzenetére


poci76
aktív tag

Ha tudsz még 2-3 évet várni, akkor várhatsz a DDR5-re. Ha nem, akkor nyugodtan cseréld le egy DDR4-esre.

(#34) MSI.Navi válasza poci76 (#33) üzenetére


MSI.Navi
tag

Lesz az 4 év is.

[ Szerkesztve ]

(#35) andy19770128 válasza eldiablo (#18) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Nyolc magos fx alá nem kaptal hűtés nélküli lapot. Én 3 mat probaltam ki a 9590 cpum alá mindegyiken hűtve volt az alsplak kritikus része. Főleg a 9590 miatt ami 220 wattot evett

(#36) Hellwhatever válasza MSI.Navi (#31) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

A BIOS nem foglalat specifikus. Tartalmaz számos CPU és család specifikus kódot, általában ezért szükséges a frissítés új támogatott termék(ek) esetén.

Az hogy a memóriavezérlő hol van ebből a szempontból irreleváns. Alaplap és mikrokód szinten dől el az egyes típusok támogatása. (Egyébként pont a Ryzen3-nál már nem a processzorban, hanem mellette a tokozáson lakik.)

Rendben fejezd be, de vedd le szépen a piros orrot előtte! :P

(#37) skyrush7 válasza nemlehet (#19) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nyilván olcsó alaplapba eddig se nagyon vettünk felsőkategóriás processzort, vagy ha igen, ott nagyon szoros a büdzsé. Ugyanakkor a magasabb kategóriát képviselő alaplapokba ugyanúgy belemennek az olcsóbb processzorok, így aki a jövőben tervez fejleszteni, az valószínűleg alaplapba fektet többet.
Aztán lehet hogy csak én vagyok ennyire naiv, hogy az emberek figyelnek erre is.

(#38) ddaydome válasza Dani_kp (#28) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello Dani!

Abszolút használatfüggő a dolog. Nem ismerjük az igeényedet és lehetőségeidet, pedig az kellene a jó válaszhoz. Mi az igényed?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#39) andy19770128 válasza Hellwhatever (#21) üzenetére


andy19770128
aktív tag

bios csere nem a világ. letölt a bioson belül és klick.. ezt egy majom is meg tudja csinálni

(#40) #65675776 válasza andy19770128 (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

Dehogynem.

(#41) Hellwhatever válasza andy19770128 (#39) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Így van, de nem is erről van szó. Hanem arról hogy ténylegesen legyen is mire frissíteni és az a frissítés ténylegesen probléma nélkül kezelje az új hardvert.

(#42) eldiablo válasza andy19770128 (#35) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Így elsőre: [link]
"Supports 8-Core CPU" mindezt állítólag 125W-ig tudja.
De elég bele olvasni az FX topikba.
Amúgy hűtött, hűtetlen 3+1/4+1 fázis szart sem bír, volt 970/990 FX Extreme 3/4 lapom is, ismerem mit bírnak. :U

[ Szerkesztve ]

(#43) MSI.Navi válasza Hellwhatever (#36) üzenetére


MSI.Navi
tag

Hülyeségeken nem vitatkozom, szórakozz mással.

(#44) Hubba12


Hubba12
senior tag

:R

Csak az ASUS!

(#45) Hellwhatever válasza MSI.Navi (#43) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Egy élmeny volt. :R

(#46) Ragnar_ válasza Dani_kp (#28) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én is azt mondom, ha idén akarsz váltani akkor a Ryzen 3xxx szériát várd meg, és egy legalább 3 GHzes DDR4 ram kittel is számolnod kell a váltásnál, de az manapság már 40k-ból megvan a 2x8Gb 2 éve még 60k-nál kezdődött, és a DDR5 is biztos elég drága lesz vagy1-2 évig, és a gyakorlati teljesítménynövekedés sem lesz valószínűleg egetverő. Szerintem egy AM4+Ryzen 3xxx elég lehet még akár 5 évre is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#47) MSI.Navi válasza Hellwhatever (#45) üzenetére


MSI.Navi
tag

Ennyi baromságot egy hét alatt sem lehet olvasni amennyit összehordtál 2 óra alatt.. :DDD

(#48) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Saccperkábé 1 memória típus, 1 tokozás.
Korrekt.

Az AM4 (DDR4) 2x2 év, azaz 2 fő termék és két "szépségtapaszos".
Korrekt.

A DDR4 a ~2014-2021 ciklust futott be.
Ha a DDR5 is hasonlót fog - JEDEC szabvány DDR4 1600-3200 MHz -> DDR5 3200-6400 MHz - akkor az AM5-ös foglalat 3x2 ciklust kell, hogy felöleljen. Zen 3 -> Zen 5+.
Korrekt lenne!

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#49) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

ha igaz, hogy elsokorben nemlesz 16 magos modell, ( en mar reg ezt mondtam ) akkor kivancsivagyok az adoredcsoka hogy vagja ki magat a felesemigaz de megmagyarazom jol CES elotti/utani performanszok utan.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#50) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A TDP téma!

"Valamikor az idők homályába veszvén, amikor Nyóc mag és Tízenhat(?) szál vala megvásárolható az évek óta gyűjtögetőknek - ezek mi lennénk! - akkor a varázsgömbbe bámuló deszkagyártóknak eszükbe sem jutott, hogy a mágikus - ez valami olyan, mint a 3, a 7, meg a 13 - 105 W-nál többet kérhet egy processzor :K
Hisz' oly nehéz esztendők után maga a Csoda Korszaka köszöntött Reánk :B
" - idézet a Legendák Kora Almanachból, kiadva 2035 :DDD

Azaz:
A B350-esektől felfelé a 105 W rendben van. Ha lesz 12-16 magos processzor, aminek a TDP kerete ekkorra, akkor BIOS frissítés után menni fog. A csúcs 16-os, vagy a túlhúzott 12-es, 8-as, meg nem olyan biztos. 106 W felvételénél nem fog leállni, az is biztos.
A B550, illetve az X570-esnél valószínű, hogy nagyobb TDP keretből gazdálkodhatnak a processzorok. 135, 165? Jó kérdés. De nagyobb lesz, az biztos.
Végül is? A Hűtés 220-250 W-ig megoldható :)

És egy gondolat:
Lehet, hogy az AM4 utolsó chipsetje az 5xx lesz?
Végül is? PCI-E 4.0 benne, nagyobb TDP keret rendben. És csak a Zen 2+ miatt - ami pletykák szerint az utolsó generáció lesz - nem érdemes még egy chipkészletet kiadni.
A 6xx már az AM5-höz készülne.
Szerintetek?

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.