Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Asztali megoldások is jöhetnének már, persze kicsit emberibb áron.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2) Integra válasza VaniliásRönk (#1) üzenetére


Integra
titán

az se baj ha asztaliba kétszer nagyobbak lennének féláron:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) spirit007


spirit007
senior tag

Ügyes kis találmány ez , de ha tönkre megy , akkor fel van dobva a pirított hógolyó az adatmentő cégeknek ...

(#4) VaniliásRönk válasza Integra (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Minek? Rendszernek meg 1-2 fontosabb programnak (Steam :D) elég lenne 32-64GB is, a lényeg hogy veszett gyors legyen a véletlen elérés, ne kerregjen néha percekig a HDD, így hiába a 2-4 mag/GB RAM, az egész rendszer rá vár.
Az ár meg... ha valóban olyan hatása van a rendszer sebességére ahogy várom, akkor simán lehet 3-4x drágább egy átlag HDD-nél, a Raptorokat sem mérik olcsón, a HDD meg valóban háttértár lesz. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5) djyuri


djyuri
őstag

:C

melegedésről nem írnak semmit? Mondjuk szerver gépekbe :F

Remélem nem lesz USB feelingje ennek:(

(#6) Raymond válasza VaniliásRönk (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Ha hasonlo lesz a sebessege mint ennek akkor nem rossz: [link] Az aruk viszont nem az igazi :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) #56573440


#56573440
törölt tag

supertalent tol jövőre 256 gigás modellt, bár az ára annak is bőven a tűréshatárom fölött lesz:)

rendszernek tényleg nem kell sok, 64 már luxus is lenne nekem, most sem kap többet 40-nél a Pista, ezzel szépen kihúzza, a telepített progijaimmal, még van vagy 15GB szabad. 1-2 évid szvsz azért még drága lesz, 100k-t nem ölnék bele egy ilyen vinyóba, bár ha tényleg nagyságrendekkel gyorsabb, akkor akármi is előfordulhat...

(#8) #56573440 válasza djyuri (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem sok mozgó alkatrész van, melegedés szinte nincs is.

(#9) #56573440 válasza Raymond (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

;] random acces 0.1 aztamindenit

(#10) djyuri válasza #56573440 (#8) üzenetére


djyuri
őstag

nem sok mozgó alkatrész van :C
Mert semmi:) De nagyságrendekkel több a microchip rajta...és ha figyelembe veszem a márkásabb és egyben gyorsabb USB kütyüket,akkor szét fognak főni egy passzív gépben:(
Bár a nem márkás USB kütyük is szétégnek,de azokat nem is használják szerintem annyira ki a tulajok,mert ki is idegelnék magukat :W ....

(#11) Muton válasza #56573440 (#8) üzenetére


Muton
addikt

óvatosan ezzel a hőtermelés dologgal. láttál már pl procit? abban sincs sok mozgó alkatrész... ;]

mire megérik a raptor cserére, addigra lesz némi valós élettartam info az ssd-kel kapcsolatban. legjobb :))

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12) venember83


venember83
nagyúr

Hmm, elettartam? Hibas szektorok kiszurese?

Kulonben szep es jo :K

Muton: Belegondolva, lehet ezeket az SSD-ket tuningolni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#13) Male válasza Muton (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Dehogynem, tele van mozgó elektronokkal, amik a füstöt próbálják benttartani ;]

...és a vinyó hibáknak is hány százaléka az elektornika elfüstölése... elég megnézni, hányan keresnek vinyóhoz elektronikát.

(#14) djyuri válasza Male (#13) üzenetére


djyuri
őstag

Mi vagy legariztatjuk a vinyót vagy megismertetjük a 10 kilós SAMU-val :R

Havernál három samsung és két maxtor van kb 40 centi mélyen a földben,mert idegemben levertem a kalapáccsal:D

(#15) Sanya válasza venember83 (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

jah, 128@140gb

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) VaniliásRönk válasza Raymond (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A teljesítmény úgy tűnik megvan, már csak megfizethető árra van szükség. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#17) Muton válasza venember83 (#12) üzenetére


Muton
addikt

ki kellene próbálni. kezdetben a hdd elektronikán :DDD

mod: #15 Sanya: én a sata II 3.0 @ 3.8 gbps-et kultiválnám :D

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#18) Myers


Myers
senior tag

Javítsatok ki ha tévednék, de a pendrivok és ssd-k rákfenéje az, hogy csak bizonyos számú írást bír ki minden egyes bitet tároló cella, vagy kapu. Ez a szám pedig valahol 100.000 környékén van, aztán "elfárad".

Ha felmásolunk egy fájlt, az ok, az szinte soha nem változik.
De vajon a lapozófájloknak egy találomra kiválasztott bájtja, vagy bitje mennyiszer változik pl 1 nap alatt? Mennyi ezeknek a vinyóknak az élettertama?

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#19) gizmol


gizmol
csendes tag

hali tud valaki segiteni,alaplapot rakok gépházba és nem megy

(#20) VaniliásRönk válasza gizmol (#19) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azonnali kérdések órája vagy Azonnali alaplapos kérdések órája

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#21) FehérHolló válasza Myers (#18) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem mindig ugyanoda lapoz.

Skynet is real. It's called Google.

(#22) VaniliásRönk válasza FehérHolló (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Feltéve hogy nincs tele a cucc, nem szabad "alulméretezni".

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#23) LordX válasza Myers (#18) üzenetére


LordX
veterán

Van direkt flash eszközökre írt fájlrendszer, ami azt csinálja, hogy mindig más-más területre ír, teljesen elosztva az egyes területek terhelését. Ilyen pl. a JFFS, Linuxos routerek szinte kizárólag ezt használják.

(#24) djyuri válasza LordX (#23) üzenetére


djyuri
őstag

Normál vinyók esetén tud/képes BAD-sector kialakulni,ha sokáignincs formázva a vinyó?....a lapozófájl területre gondolok ezesetben.
Mondjuk,ha másfél évig megy egy vinfos....(ritka,de egyszer majdnem sikerült elélnie addig nekem),de pont BAD-sector miatt kellett formáznom...bár csak számomra kibogarászhatatlan fájlok tüntek el,amik nemhiszem,hogy a lapozó fájlban voltak....de sűrű használatuk okozhatta a BAD-sectort?

THX

(#25) waterman_ válasza Myers (#18) üzenetére


waterman_
aktív tag

valamelyik gyártó (stec, super talent, toshiba, supermicro, sandisk, samsung, micron - vannak már páran) azzal reklámozta a saját termékét, hogy 140 évig használhatod.
a lényege a dolognak, hogy minden ilyen ssd jellegű dolog hardverből támogat egy wear leveling nevű technikát [link]. a lényege, hogy egy erase pool-ban tárolja azokat a blokkokat, amiket már régen használtál és szépen oda fog pakolni legközelebb, ha írni kell valamit. ezt az erase pool-t ő szépen rendben tartja, önkényesen átmásolhat adatokat olyan blokkokból, amik már rég voltak használva és azokat rakja az erase pool elejére. így mindig friss - "kevésszer írt" blokkokba helyezheti az adatokat. továbbá a flash eszközökben is nyilván vannak tartva a meghibásodott blokkok, ezek helyett a gyárilag láthatatlanná tett plusz blokkokból használ fel. tehát eleve némileg több hely van egy flash ssd-n mint amennyit ráírtak.
ezenkívül van S.M.A.R.T. is az újabb eszközökön (mach 8 a stec-től [link]), így figyelmeztet ha már a végét járja. olyan dolgokat is bevetnek pl, hogy a hibákat nyilvántartó memória részlet teljesen külön költözik az adatstruktúrát nyilvántartó flash memóriától. további biztonsági technika, hogy paritás biteket is tárol blokkonként, így visszaolvasáskor azonnal tudja, hogy sértetlen-e a blokk, mivel ugye a flash, csak blokkonként képes írni. ezért is hal meg, mivel íráskor az adott blokk területre igen nagy feszültséget vezet, a sima olvasási feszültséghez képest.
ha felmásolsz egy filet, akkor szinte biztos hogy a 90%-a mindig máshová kerül, mivel mindig a legkevésbé használt blokkokat favorizálja. az is könnyen belátható, hogy pl töredezettségmentesíteni nem kell egy ssd-t mivel csak "kopik", de gyorsabb semmiképp nem lesz, mivel maga a wear leveling dobálja szét a legjobban a fileokat.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#26) Cloud_s válasza waterman_ (#25) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

És állítólag pont ez a tárhelyből lecsapott "nyilvántartó" rész adja be leghamarabb a kulcsot. :DDD

(#27) LordX válasza djyuri (#24) üzenetére


LordX
veterán

Nem vagyok ebben kompetens, de szerintem nem. A flash esetében teljesen más okok miatt alakul ki "bad sector", mint merevlemezen..

(#28) dabadab válasza djyuri (#24) üzenetére


dabadab
titán

A formazasnak es a bad sectornak mi koze van egymashoz?...

DRM is theft

(#29) Myers válasza waterman_ (#25) üzenetére


Myers
senior tag

Ez ám a felvilágosítás! Kössz! :C

http://www.muszaj.hu/

(#30) ngabor2 válasza Myers (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha végre a win is megtanulja, hogy 4gb ram mellett NINCS szükség lapozófile-ra, akkor lesz jó világ. nálam 1 gb/2 mag/2x100%, rendszeres használat, mindenféle xar futtatása esetén asszem olyan 40 nap után 5 mega alatt volt a swap-használat linux alatt. a win ezt miért nem tudja lemásolni? amíg van szabad/cache-re használt mem, addig ne piszkálja a vinyót, emrt az csak lassít.

(#31) djyuri válasza LordX (#27) üzenetére


djyuri
őstag

okok...thx :R

dabadab arra akartam kitérni,hogy mindig ugyanoda ír...és a normál vinyóknál is van egy élettartam a mágneses tárolókra,mint a flash alapú tárolóknál.
És ha másfél évig a leggyakrabban használt terület az mindig ugyanott van,akkor az okozhat-e károsodást hamarabb.

jól fogalmaztam?:D :R

(#32) klambi


klambi
addikt

mennyi ennek a külső belső sebessége?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#33) LordX válasza ngabor2 (#30) üzenetére


LordX
veterán

Ennek elmagyarázását inkább tanult barátomra, a nagysikerű VirtualDub programozójára, Phaeron-ra bízom: [link] (#2-ről van most szó, a többi mindegy) Nah jó, nem barátom :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Olasza


Olasza
aktív tag

Egy chip minél nagyobb, annál drágább, így nem valószínű, hogy olcsóbb lenne a nagyobb méret.
Viszont pl. egy laptopban, sokat javíthat. Nem annyira sérülékeny, kevesebbet fogyaszt, stb. Várom már azt a napot, amikor én is megengedhetek magamnak egy ilyet, és a 128 giga már bőven elégséges is, a többit meg ki lehet írni lemezre. Egyébként is: minél nagyobb a lemez, annál több olyan szemetet tárolsz rajta, amit sosem használsz, és a végén már azt sem találod, ami kellene. Tisztelet a kivételnek.

(#35) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Rendszermeghajtónak tökéletes lenne egy ilyen, de mint arra korábban már céloztak, ahhoz kevesebb is elég. A 74GB-os Raptor-omra lazán elfér a Vista mellé az installált játékok partíciója is. :K
Amúgy sokat számít ha a rendszer gyorsabb vinyón van. Amióta betettem a Raptort a 320-as HDD mellé, lényegesen kevesebb idő alatt áll fel a windows, és a programok is gyorsabban indulnak. :)
Amúgy igazán megoldhatnák már tényleg, amit ngabor2 is írt: Ha egyszer ott a 2 vagy 4GB RAM a gépben, akkor ne a vinyót kerregtesse a windows, hanem használja is ki a RAM-ot. (A Superfetch az első lépés ez irányba, remélhetőleg a Windows 7-ben kiküszöbölik a swap-file felesleges használatát.).
Amúgy ezek az SDD-k a gép kikapcsolásakor nem veszítik el az adatokat? Találtak már megoldást erre a problémára? :F

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#36) pilóta válasza Vistaboy (#35) üzenetére


pilóta
nagyúr

Olyan szinten meg van oldva a gép kikapcsolásakor elvesző adatok problémája, hogy soha nem is létezett... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#37) klambi válasza LordX (#23) üzenetére


klambi
addikt

tudsz mondani 1 ilyen linuxos routert mert nekem vana 1 linksys wrt54gr-em és behalt rajta a wifi..aztis valahogy valahol megkéne csináltatni, csak azért mert ha van jobb akkor kéne vegyek 1 olyat
ja és b kérdés mért van az hogy haver akivel osztom a nete annak (2. router után)úgy lassab a net hogy több idő míg a lapok bejönnek, sebessége a letöltésnek kicsit kisebb de ez természetes, de hogy a lap betöltése kb 5mp és nem tölt senki, ez az alap idő nekem meg kb fél ezred mp...
ez hogyvan?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#38) venember83 válasza Vistaboy (#35) üzenetére


venember83
nagyúr

Memory stickrol sem tunik el az adat, mikor kihuzod a gepbol... :U

pilota: Jaja, ezek a legjobb s legnehezebb megoldasok.

(#39) Male válasza ngabor2 (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Nem tökéletes megoldás, de letilthatod a virtuális memóriát... máris nem piszkálja a vinyót. ( persze ha van elég RAM a gépben )

(#40) pilóta válasza Male (#39) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha nem használsz nagy fájlokat, akkor ez megoldás lehet, de nálam például, amikor egy plakát rip 10 giga, elég nehéz ügy lenne :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41) waterman_ válasza klambi (#37) üzenetére


waterman_
aktív tag

egy sima asztali routerből tovább osztod a netet még egy routerrel? elég masszív ötlet..
1 - vagy vegyél 8 portos sima routert (SOHO fajtát), ami kicsit drágább ugyan de megéri, vagy a második routert cseréld le egy sima switch-re, mivel 2 router egy akkorka hálózatban ágyúval verébre stílusú.
2 - vagy ha csak simán mögé van dugva semmi konfiggal, akkor mind a kettőt állítsd statikus ip címre, az elsőn hagyd bekapcsolva a dhcp-t, a másodikon kapcsold ki teljesen. az első statikus ip címe legyen kb 192.168.0.101 - azért 101, mert a dhcp 100 felett szórja automatice a címeket (így ha valamit mögé kötsz konfig nélkül dhcp, akkor is megtalálja). a második router kb 192.168.0.102 legyen és ha találsz olyat rajta hogy átjáró, vagy alapértelmezett keresési cím vagy tartomány, akkor add meg az első router címét, tehát a 192.168.0.101-et neki. így mivel minden statikusan be lesz drótozva elméletileg nem gondolkodik, csak forwardol. de sokkal jobban járnál mégis a második router helyett egy switch-el. ha statikus ip címeket használnál a switch (2. router) mögött, akkor simán mennének a portforwarding funkciók is.
3 - ha QoS routered van elöl, akkor adj nagyobb prioritást a 2. router portjának az első routeren.

elsőre ilyenekre gondolok.:)

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#42) Vistaboy válasza venember83 (#38) üzenetére


Vistaboy
veterán

Tényleg... :P :B
Bocsi, éjjeles műszak hátrányai... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#43) Male válasza pilóta (#40) üzenetére


Male
nagyúr

Igen... amikor 1GB volt a gépben, akkor kapcsoltam ki elöször... de egy 750MB-os TIFF-et már nem lehetett szerkeszteni :( Most 2GB-tal már semmi gondom.

...de a 10GB-os fileok kezelése nem éppen általános azthiszem ;)

Viszont ha jól emlékszem az igencsak ritka SiS R658 chipset 16GB-ot tudott kezelni... szóval ezzel, és megfelelő OS-sel nem lenne gondod neked sem :)

(#44) FehérHolló válasza Male (#43) üzenetére


FehérHolló
veterán

De, gondja lenne, mert manapásg asztali PC-kben 4 DIMM-slot van, és a legnagyobb forgalomban lévő modul 2GB-os. Ez legfeljebb 8GB.

Sis R658-ös lapokban is legfeljebb 4 RIMM volt, a slotokba illő modulok meg max 512MB-osak voltak.

De ez már baromira OFF. Ha csak pötyögésre, filmnézésre meg netezésre használod a géped, akkor kapcsold ki nyugodtan a virtuális tárkezelést, de nem fogsz érezni szinte semmi gyorsulást. Max nem hallod olyan gyakran, hogy klattyog a vinyó.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#45) Male válasza FehérHolló (#44) üzenetére


Male
nagyúr

OK... fogalmam sincs, mekkora volt a legnagyobb RIMM modul, valahogy nem érintett a dolog :B

Pedig érzésre gyorsabb, nem is kicsit... és azért ennél jóval többre használom a gépet. De ez tényleg OFF itt.

(#46) biga válasza djyuri (#24) üzenetére


biga
senior tag

Nem tud.

A másfél év nem nagy idő.
Én pl a saját gépemen összesen 3x telepítettem XP-t, pedig lényegében az XP megjelenése óta használom. Alaplapcserénél is rendbehoztam inkább, nem telepítettem. (szerintem sokkal nagyobb macera újra beállítani egy rendszert, mint karban tartani) A Vistám kb 9 hónapja megy hasonlóan (nem 100%-os adat, mikor megjelent a magyar akkor tettem fel) és pár évig nem is szándékozom újrarakni.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#47) demagóg válasza waterman_ (#25) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ez csak az előnytelen megjelenés takargatása a gyártók részéről (140 év, persze, én személyesen fogom ellenőrizni a CD lemezeimmel együtt). Kettő chipgyártó érdemel említést. Toshiba, ami anno kitalálta a FLASH tárolási elvet, és a Samsung ami irdatlan nagy tömegben képes elviselhető minőségben gyártani. Minőség terén említhető még a micron és igen elenyésző mértékben gyárt az intel is. Ezek a FLASH memória chip gyártók. Van még néhány említhető versenyző is a piacon (pl. Sandisk, hynix), aztán néhány gagyi gyártó amelyek csak az előbb említettek kiselejtezett chipjeit tokozzák és/vagy újracímkézik. Tipikus eset, hogy a ROM felhasználásra visszaminősített gyenge tokok kerülnek az olcsó típusokba. Kontrollert gyártani, panelt műanyagba burkolni és feliratozni meg bárki tud, van is belőlük sokféle. (Ugyanaz mint a külső USB házak: magát a dobozt, villanyt bárki összerakja, de a HDD már az ismert gyártótól van.)
A profi FLASH chip gyártók is csak a következőt garantálják: egy cella átírhatósága tipikusan 100.000 is lehet jó esetben (inkább csak az SLC típusoknál, MLC esetén már csak 10.000). Ettől még vannak jól sikerült területek chipen belül, ahol akár még egy nagyságrend nyerhető szerencsés esetben. De csak néhány kitüntetett blokkokra garantálják, hogy istenbizony legalább ezerszer (!) átírható. (1 blokk tipikusan 256 szektornyi területnek felel meg.) Praktikusan ide teszik az adminisztráció kiinduló pontját. A többi blokk átírhatóságára meg már csak a szándék van meg, garancia nincs. A chip gyártását követő első tesztírás alkalmával is vannak kieső blokkok. Na, ezek a kiinduló adatok, ebből a nyersanyagból kell mindenféle trükkel kihozni a 140 évet. Főleg marketinggel. :) Amúgy a FLASH tartalmat ECC kóddal védik, paritást tényleg csak a nagyon gagyik használnak de nem az SSD-k (olcsó kontroller gyenge processzora nem bírja az ECC számítást). Az írás művelet mellett az olvasás is rizikós, mert a szomszéd cellák gyakori olvasása is áthallást, töltés szívárgást okoz, erre az MLC tárolók igen érzékenyek. A gyorsabb működés érdekében csak az íráskor defektessé váló blokk kerül áthelyezésre. Csak akkor reallokál a kontroller, ha szükséges. Adat nem vész el, mert a FLASH belső cache még tartalmazza a sikertelenül rögzített blokkot, így azt egy lendülettel be lehet írni egy tartalék blokkba. Ha elfogy a tartalék és/vagy az adminisztrációs terület, jön az összeomlás. S.M.A.R.T. -al vagy anélkül. Egy izzólámpa is használat közben valamikor biztosan ki fog égni, de ennek kiégése sem prognosztizálható S.M.A.R.T.-al sem. Csupán hamis biztonságérzetet ad. Ugyanaz mint HDD esetén a gyártó által megadott MTBF (két meghibásodás között eltelt idő). Ha ez tényleg igaz lenne, akkor már gyártó, szervíz, adatmentő mind csődbe ment volna. Még annyira sem használhatók a FLASH-re adott értékek mint HDD esetén. A leggyengébb láncszem a kontroller adminisztrációja. Ha az sérül, elveszett minden adat. Hiába van S.M.A.R.T., az eszköz nem éled fel. Csupán a helyén kell kezelni az ilyen típusú eszközöket, akkor semmi gond nem lesz ezekkel sem.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#48) Olasza válasza demagóg (#47) üzenetére


Olasza
aktív tag

Az igazán fontos adatokat úgyis érdemes kiírni (és időközönként újraírni). És már az is igen ritka, ha egy vinyót valaki több mint 10 éven at használ. Ez valószínűleg a 20e Forintos lélektani határ alatt lesz benne minden gépben, akkor viszont 2-3 évente meg úgyis lecserélik. Én is így gondolkozom.

(#49) lúzer


lúzer
veterán

Ez a 100.000 írás ha igaz nagyon gáz!
Ha másodpercenként egy írás történik, ami ugye vicc egy lapozófájlnál, akkor ez 28 óra sincs.
Ha 128 gigáson mindig áthelyezi az 1 gigás swapfájlt akkor is annyi 1 éven belül, 12 órát számolva naponta.
Plusz még az egyéb műveletek ,ez csak a swap.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#50) trafó


trafó
csendes tag

Ennek az a legnagyobb baja hogy _FLASH nem RAM :((( Én azt hallottam hogy 1000 írást bír utánna nem olyan jó. Nekem inkább kéne egy 1000 gigás winyó ami megbízható. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.