Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Busterftw


Busterftw
veterán

Ez a bemutato es roadmap mar egy sokkal jobban szervezett Intelre utal.

Mar csak az kell, hogy maradjon is a roadmap es a termekek fel tudjak venni a versenyt a konkrenciaval. :)

(#2) ColdMan


ColdMan
tag

Két dolog ugrott be:
++++
Semper Fi

Én is reménykedem egyébként.
Szeretném, ha nem szállnának el a vörös oldal árai.

(#3) Fücsök007 válasza Busterftw (#1) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van. Jó az irány, csak 1-2 év gyártástechnológiai hátrányt nem lesz könnyű behozni. Vásárlói szemszögből még időben visszatérnek (még bő 1 év ugye), de emiatt is az örök másodhegedűs szerepből végre kiléptek AMD-nél. :)

(#4) Abu85 válasza Fücsök007 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jelenleg úgy fest, hogy 5 nm-en csapnak majd vissza. Igazából a 10 nm-et már megette a fene. Jó, hogy rendbe kapták, de a saját kritikus projektjeiket is szervezik ki a bérgyártóknak, mert annál is jobb node-ot kínálnak, amit most hoztak a 10SF-fel. A 7 nm ugye csúszik, tehát mire azt bevezetik, addigra a TSMC-nek ott lesz az 5 nm-es fejlesztett node-ja, ami szintén jobb. Az 5 nm-t agresszívra tervezik, mint a 10-et, és abban hozzák a GAAFET-et is. Valószínűleg GAAFET-ben a TSMC és a Samsung is megelőzi őket, de annyira nem lesznek majd lemaradva mint most. Tehát az a pont végre egy támadási felület.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Fücsök007 válasza Abu85 (#4) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nagy volumenben nem tudnak bérgyártást megoldani, mivel még a jelenlegi helyzetben is kevés a wafer TSMC-nél. De ha nagyjából pariban lesz az 5nm-ük a 3nm-el, akkor a termékeik is versenyképesek lesznek. Bár pl. az Ice Lake szerverek ha mondjuk 1 évvel korábban érkeznek, akkor is kikaptak volna a Rome Epyc prociktól, így meg a Milan ellen esélyük sincs. Mivel monolitikus chip, nagyon drága is lesz, és 2,5GHz fölé nem mennek a jelenlegi ES példányok. A chiplet design koncepcióval szemben már soha nem lesz esélye nyerni akármilyen sokmagos monolitikus prociknak--> 32 mag versus 64 mag. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) Abu85 válasza Fücsök007 (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván. Másképp már a procikat átvitték volna a TSMC-hez. Ez van. Némelyik terméket hazai szinten kell megoldaniuk, bármennyire is nehéz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Tigerclaw válasza Busterftw (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vajon ebbol mennyi a marketing bullshit ami a reszvenypiacnak szol?

Valahogy nem all ossze, hogy 1-2 hete katasztrofalis helyzet volt, nagy atszervezesekkel, atutemezesekkel, a reszvenyarfolyam bezuhanasaval, most meg minden szep es jo, sot tokeletes.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Pingüino


Pingüino
senior tag

Látom, azért a nagy csúszások, és biztonsági rések közepette azt legalább nem felejtették el, hogy kell nagyokat mondani. :)

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Na végre! Remélem bejönnek a terveik, ez már egyfajta kilábalásnak látszik.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) drotsztyuart válasza Pingüino (#8) üzenetére


drotsztyuart
tag

Jó alul a mottó.
Láthatóan neked nem kell minden nap megküzdeni...

(#11) makkmarce válasza Pingüino (#8) üzenetére


makkmarce
őstag

nagyot mondás nem látszik, csak egy iszonyú feszített terv, ami vagy sikerül, vagy nem. Gondolom ezt sikerült összehozni a vészértekezleten.

okoskodom, tehát vagyok

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Érdekes, hogy az integrált kondenzátorok kapacitás-sűrűségét és a rétegek közti átkötések kisebb ellenállását emelik ki a tovább fejlesztett 10nm-nél. Ezekkel szerintem onnantól növelnék tovább a CPU stabilitást, ha már extrém áramfelvételek (mindennél is magasabb órajelen) mellet tervezik rendeltetésszerűen használni a CPU-t. Ez még valószínű korai lenne.
Nekem, ezekkel inkább azt üzenik, hogy a processzora kerülő "körítéshez" szükséges anyag/területfelhasználás kedvezőbb, így olcsóbban, kevesebb waffer területet felhasználva tudnak majd CPU-t gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#13) #90088192


#90088192
törölt tag

Ebben az esetben a múltra fókuszálás nem hozna eredményt, így sok értelme nem lenne múltra fókuszáló rendezvényt tartani :DDD

(#14) Gicz


Gicz
addikt

Azert picit szánalmas, hogy évek óta olyan hírek vannak csak az Intelről, hogy majd egyszer a jövőben mi fog jönni, aztán pedig az újabb hír, hogy az a valami ami majd jönni fog, megint késni fog.

Ez most újra a mi fog jönni hír, vajon most sikerül-e nekik?!

(#15) M107


M107
addikt

:R

Egyet mindenki elfelejt.
Minden fejlesztés rengeteg pénzbe kerül, s csak akkor mondható sikeresnek ha leszivárog a mindenki által elérhető rétegbe.
(Persze a server és a High-end ) más tészta :D

Mondhatják az un "nagy szakértők" + dobálózhatnak szak szavakkal s egyebekkel, a végfelhasználók amíg sóvárognak hogy jaj de jó de fajin stb-stb csak virtuális maszlag marad mindez.


Senki nem tudja a jövőt senki, Intelnek már rég 7nm kellene olyan procikat csinálni hogy ihaj :)
Most meg szenved már mióta + az árak horribilissak.
Fejlődés meg a béka segge alatt van 2017 óta náluk.

UI:

Olyan ez mint most a 8K lesz hamarosan aztán várunk rá még vagy legalább 5-6 évet és a 8K helyett 16K lesz 8K+ 50 % feláron.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#16) #52931072 válasza #90088192 (#13) üzenetére


#52931072
törölt tag

Hát pedig nem ártana nekik egy múltra koncentráló konferencia, mert múltban meghozott illetve meg nem hozott döntésekben gyökerezik a jelenlegi helyzet. Már akkor elkezdhettek volna bérgyártókkal tárgyalgatni, amikor látszott, nem fog működni a 10 nm. Lenne ütőképes termék egyszersmind kapacitást vontak volna el a konkurenciától. A bérgyártók fejlődését meg vastagon alábecsülték szerintem. Valszeg a 10 évvel ezelőtti prognózisokban nem szerepel azonos vagy fejlettebb technológiát ekkora volumenben használó másik szereplő. Ahhoz lehet, hogy túl merev és elbizakodott lett a vezetés, hogy felismerje a tévedést és időben reagáljon. Azért lassan mozgásba lendülnek, de legalább támadt egy kis rés a pajzson.
A két szereplős piac sem ideális, de az egynél mindenképpen jobb, legalábbis nekünk vásárlóknak.

(#17) #90088192 válasza #52931072 (#16) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az igaz, de azt már nem tudják megváltoztatni.
Erre gondoltam, amit nem tudnak megváltoztatni arra nem sok értelme van koncentrálni, max tanulni belőle :R

(#18) Busterftw válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem eleg valos.
A 10nm+ vegre jol mukodik (HP mar leleplezett ido elott egy laptopot), az orajelekbol ez vilagosan latszik.
Par cuccot is mashol fognak gyartani, szoval sokkal rugalmasabbak es belattak hogy kell a kulso kapacitas.

Ezt a katasztrofalis helyzetet nem tudom kommentalni, szerintem hasonlo a tortenet mint a sebezhetosegek. Nagyobb a fustje mint a langja.
Semmi sem szep es jo, vannak gondok, de ugy nez ki most van egy realisabb terv.

Valos atutemezes szerintem akkor volt, amikor toroltek az eredeti roadmapot es meg nem tudtak mikor hozzak helyre a 10nm gondjait.

(#19) #52931072 válasza #90088192 (#17) üzenetére


#52931072
törölt tag

Memorizálni kell a kutyaszar paramétereit, különben nem fogjuk érteni, hogy mitől van megint olyan büdös a kocsiban. :DD
Pl ne vegyél fel olyan menedzsert, akit 3 évente mindenhonnan kirugdosnak. Hiába zseniális mérnök, ha egy beképzelt arrogáns f..z. Fél év múlva a legjobb mérnökeid már a konkurenciánál melóznak, te meg pisloghatsz.
Viszont ha elővarázsolja a terméket és az jó, viszik mint a cukrot, akkor ez nem számít, dől a lé.
Ez csak a saját külső szemlélős, hozzánemértő véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#20) #16939776 válasza Gicz (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezek az új technológiák adják részükről a "hozzáadott értéket". Az a kérdés, hogy ezzel csak magukat segítik meg, hogy a piacnak érdekesebb termékeket rakhassanak össze, vagy lesznek-e olyan megrendelők is, aki ki is használja és ki is fizetnék ezeket a technológiákat azon a színvonalon, amitől közösen, jelentős piaci előnyre tehetnének szert.
Ha csak próbálgatják a határokat feszegetni, de nem használják ki, akkor kidobott pénz ilyen bonyolult dolgot, jól skálázhatóra fejleszteni.

Én azt látom, hogy minden irányba gőzerővel nyitnak, de minden eggyel vagy kettővel bonyolultabban lesz megoldva, amikkel a tervezéstől a kész termékig eljutni, növelni fogja a szakemberek iránti igényt, amivel, mint erőforrással, még nem állnak rózsásan.

Én hiszek benne, hogy az egyszerűbb felépítésű, még pár vezetőmérnök számára is teljesen transzparensnek maradó dolgoknál, jobban figyelemmel lehet kísérni fejlesztés közben azt, hogy az adott célra alkalmas marad-e a termék. Egy elbonyolított dolognál, ahol sok csapat dolgozik külön!, majd egy napon összetolják egybe a "kész" részegységeket, ott annak is örülnek, ha másnapra működik a termék.
Arra már végkép nem jut elegendő figyelem/idő, hogy ezeket összerakva, mennyire működik jól a termék, mert akár az is kiderülhet, hogy ahhoz, hogy egy picit jobb legyen, újra kellene gondolni, de addig nem gyártjuk a terméket, nem jön a profit.
Na így szoktak látszólag apró hibák örökre benne maradni termékekben, amire ráépítve a további fejlesztéseket, a hiba szerves részévé válik a terméknek.

Ahhoz, hogy intel ezzel a szemlélettel és tempóval sikeres legyen, nagyon kevésnek kell legyen a hibának és csúszásnak. Ahhoz viszont nagyon nagy összhangnak kell lennie cégen belül, ami valószínű ugyan úgy probléma, mint az szakemberek mennyisége.
Ez - szerintem - csak az a vezénylés PR. vízhangja lesz lesz, ami vezetőségtől kaptak, hogy elő kellett venni az ígéretesnek látszó terveket, és vállalnia kellett a csapatoknak rá, egy a - képességeikhez mérten - fele akkora határidőt, mint amivel külön-külön meg tudnák ezeket oldani. Csak azért, hogy érezze a vezetés, hogy mennyire lelkesek a frissen összeverbuvált csapatok és vezetőik.
Szóval mi lesz ebből?! Egy csomó munkanélküli mérnök, aki utált úgy dolgozni, hogy közben két lábbal a torkán álljon valaki. :))

[ Szerkesztve ]

(#21) tibaimp válasza Busterftw (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1. Egyetértek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) Abu85 válasza Busterftw (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a külső kapacitás kell az Intelnek, hanem a külső gyártástechnológia. 10 nm-es kapacitásban az Intelnek sincs hiánya, sokkal több wafert tudnának a saját fejlesztéseikre szánni, mint amennyit a bérgyártóknál reálisan le lehet foglalnak. Viszont nincs olyan jó gyártástechnológiájuk, mint a bérgyártóknak. Emiatt muszáj azokat a lapkákat átvinni, amelyeknél a versenyképességet nagyon veszélyezteti a gyártástechnológiai lemaradásuk. Még akkor is, ha ez kapacitásban hátrányos számukra.

Amit tudnak azt maguknál fogják tartani, de bizonyos projekteket simán átvisznek, mert egyáltalán nem mindegy, hogy saját 10 nm-en csinálják, vagy például a TSMC modernebb node-jain. Utóbbiak egyszerűen jobbak. Talán a kihozatalnak is köze van ehhez. A TSMC nagyon jó kihozatallal dolgozik a 7 nm-es node-jain. Az Intel az aktuális 10 nm-es fejlesztése annyira rossz kihozatallal megy, hogy a Snow Ridge-et fél éve nem tudják elég nagy mennyiségben szállítani. Pedig az egy kritikus termék, ellentétben az Ice Lake-kel, amit alapvetően leszarnak. Volt pár kihozatalra vonatkozó kérdés az új 10 nm-re, de csak annyit árultak el, hogy "javul". De egyértelmű, hogy a kihozatal egy olyan téma, amit kerülnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) tibaimp válasza Abu85 (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mondjuk ebben is valami, sőt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Tiger Lakeből várható mobil verzió is mostanában?

(#25) Abu85 válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak mobil verzió lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Dr. Akula válasza Abu85 (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szuper. :)

(#27) Pingüino válasza drotsztyuart (#10) üzenetére


Pingüino
senior tag

Te vagy rá az egyik példa, hogy de. :)
Veszekedés után elmegy, de az első hozzászólásnál személyeskedéssel kezdeni, ahhoz már tehetség kell. :)

(#28) Pingüino válasza makkmarce (#11) üzenetére


Pingüino
senior tag

Sok tervet láttunk már tőlük de egy ideje egyik sem úgy jön össze, ahogy bemutatták. Szóval eléggé csak nagyot mondás a dolog. Gondolom, meg kell nyugtatni az embereket, hogy nincs ott gond. Láthatóan van, aki teljesen meg is ette, hogy ez így fog menni, és az elmúlt évek hisztériáinak nagyobb volt a füstje, mint a lángja.

[ Szerkesztve ]

(#29) Darmol válasza #16939776 (#20) üzenetére


Darmol
senior tag

+1.
Ahogy látom a prezentáció nagyon hasonlít arra, amikor megoldották a szivárgási áram problémáját (mondjuk miért ne hasonlítana). Csak most nem iparági áttörésről beszélünk, és teljesen más helyzetben van az Intel. Ha ezek a bejelentések mondjuk nem a részvényzuhanás után röviddel jelentek volna meg hanem nyár elején, azt mondanám: nocsak, kezd magához térni az Intel. De jelen körülmények között csak egy legyintéssel kísért ehhhh... re futja.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#30) ShiTmano válasza Pingüino (#28) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Mondjuk ha így "szétrabolják" a TSMC-t akkor nemsokára ott is gondok lehetnek. a-kinai-gyarak-szaznal-is-tobb-korabbi-tsmc-mernokot-csabitottak-magukhoz]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#31) Busterftw válasza Abu85 (#22) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez is igaz, talan 80%-ban ez vezerli illetve kenyszeriti a kiszervezest.
Igazabol mar az is nagy szo, hogy ezt meglepik.

Szerintem az Intelnek most az idore jatszas a legfontosabb, ki kell huzni amig ok is kikalapaljak a sajat node-t.
Talan a sajat 7nm mar nem kesik tobbet, persze addig a tobbiek sem pihennek.

(#32) TeeBee73 válasza #52931072 (#19) üzenetére


TeeBee73
addikt

"beképzelt arrogáns f..z."
Ööö... Fantomasz? ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#33) Darmol válasza TeeBee73 (#32) üzenetére


Darmol
senior tag

Fantomasznak volt repülő autója. Nem beképzelt volt csak öntudatos. A másik kettő valid. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#34) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Jövőre fókuszáló rendezvényt tartott az Intel

Meg is értem őket, a jelenben nem sok sanszuk van.

(#35) Viktor77 válasza Cs1csó (#34) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, elvegetálgatnak a piac 70-80%-ával.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) Cs1csó válasza Viktor77 (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R
arra értettem, hogy a 14 nm-en történő üldögélés, álldogálás, elég hosszúra sikeredett. Persze korlátlan pénz áll a rendelkezésükre és a marketing gépezetük erős, és persze sok még jóval korábban lezsírozott szerződéseik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.