Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

No ez örömteli. Ilyen megoldások kellenek, hogy a rendes bill tényleg kiváltódjék.

Külön öröm, hogy Nokia nem összevissza felbontásokat csinál láthatólag standard lesz a 640x360.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) macikos válasza Dare2Live (#1) üzenetére


macikos
addikt

Szerintem mobilba jobban illik a 4:3-as vagy 3:2-es képarány, mint a 16:9-es.

(#3) #16820480 válasza macikos (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

jó az a 16:9 szerintem, ha a telefon arányait nézzük. a 4:3-as kijelzők nagyon szélese, talán még a 3:2-es lenne rendben, de ez sem rossz.

amúgy a BB Stormban nem ilyen hapticos jellegű ijelző van?

(#4) Dare2Live válasza macikos (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én monitorra is ezt gondoltam... aztán 1év 16:9(10) után rájöttem, hogy ez a tuti.

Öszintén fogalmam sincs erröl... majd kiderül. Mindenesetre ebbe a felbontásba legalább van vmi logika + láthatóan egy egész szériát végig fog kisérni és ez bizony komoly +.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Már ideje lenne virítania valami megoldást a Nokia-nak, kissé le van maradva az érintőkijelzőkkel. :)

(#6) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Erre én is kíváncsi vagyok milyen lesz használni!Hát ha ez kijön akkor a nokia nem csak behozza a lemaradását az érintőképernyős telefonok piacán hanem le is körözi a konkurenseket!

(#7) macikos válasza NeRo28 (#6) üzenetére


macikos
addikt

Lekörözi? :D

Persze. 2 évvel le van maradva, de most simán behozza a lemaradást, plusz előre is kerül, plusz a többi gyártó ezt nyilvánvalóan hagyni is fogja...

(#8) Ricardo válasza macikos (#7) üzenetére


Ricardo
félisten

Láttunk példát "hasonlóra" Amikor a többi gyártó már rég előrehaladt a kijelzőkkel, a Nokia még mindíg a 4096 színű panelokat szórta. Aztán észbe kapott és behozta a lemaradását , talán a 16 millió színű kijelzőivel az élre is ugrott.

(#9) macikos válasza Ricardo (#8) üzenetére


macikos
addikt

Jó, a közép mezőnyben nagyot arathat, de a felső kategóriában, ahol az Apple és a HTC van érintőképernyős telefonok tekintetében (meg esetleg még a Samsung), nem nagyon fog hatalmas meglepetéseket okozni vagy legalábbis kicsi az esélye, főleg mert HTC-ék ontják a telefonokat, egyre nagyobb és jobb kijelzővel, a másik meg, hogy az iPhone már 2 éves, tehát nem kell sokat várni az utódra.

Ha meg lesz a Nokiának profi készüléke, akkor az meg ugyanannyiba fognak kerülni, mint a drága HTC-k.

(#10) iknight válasza macikos (#9) üzenetére


iknight
senior tag

Szerintem ez a teló megfeleló anyaghasználat mellett a felső kategóriában is üthet, hiszen sok üzletember aki megveszi a qwertys telókat, emrt szeretik a rendes billentyűzetet, azoknak jó alternativa lehet ez, hiszen igy kis méret mellett is megmarad a gombok érzése. De kiváncsi leszek hogy milyne lesz majd teljes valójában, illetve az élettartamára...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11) asadasad22 válasza macikos (#7) üzenetére


asadasad22
őstag

márpedig ha megcsinálják ezt a technológiát mindenki előtt, amiről szó van, és tényleg úgy fog működni, ahogy írják, és megfefelően eltalálják a célközönséget, minden esélye megvan, hogy szanaszétbüntesse és feje tetejére állítsa az egész okostelefon piacot. a multitouch sem volt gyenge lépés az apple részéről, de ez még 6szor akkorát ütne.

(#12) Dare2Live válasza macikos (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hápersze....

Én már a Nokia "első" érintős probálkozásától az 5800tól is messze többet várok mint amit a "felső kategóriás" agyon hypolt HTC Diamond nyújt, tács fló ide vagy oda.

ájfon az más tészta de ájfonnak meg vannak nagyon komoly hátulütői.... de ha ilyen fejlesztések mint a cikkben szereplő megérkeznek az ott is nagy fegyvertény lesz.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) iknight


iknight
senior tag

Mondjuk azt nem értem, hogy olyan cégek mitn a HTC, akinek gyakorlatilag az érintőkijelzőn alapszik szinte az összes készüléke, és csak a méretét növeli semmi technológiai előrelépés :F Tőle is elvránék valami hasonló dolgot, de legalább egy fejlettebb kijelzőt.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#14) coyote55 válasza iknight (#13) üzenetére


coyote55
őstag

Először talán egy fejlettebb Windows kellene...Az a "szűk keresztmetszet" a HTC mobiloknál.

Memento Mori!

(#15) iknight válasza coyote55 (#14) üzenetére


iknight
senior tag

Egy saját op rendszert nem adhat ki mert azzal csúnyán kitolna magával, mivel elterjedtek már ezek a platformok, a htc nem akkora név mint az apple, nincs akkora rajongó tábora, nicns akkora marketign az emberek agyába ületetve, hogyha megjelenik akkor vigyék. Ha lenne egy új saját oprendszerük arra megint nem lennének softwarek meg stbstb és több kuncsaftot vesztenénke vele mint nyernének.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#16) kingi válasza NeRo28 (#6) üzenetére


kingi
tag

tényleg??? Honnan tudod? Vannak kiszivárgott infók? És mikor lesz kereskedelmi forgalomban?

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#17) #16820480 válasza iknight (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, de esetleg átnyergelnek közben Androidra, ha a MS sokat szórakozik az újabb rendszerrel, és az elég komoly érvágás lenne a redmondiaknak...
bár ehhez még kell fejlődnie az Androidnak egy keveset.

(#18) iknight válasza #16820480 (#17) üzenetére


iknight
senior tag

Amig a windows lesz a legelterjettebb végfelhasználói operációs rendszer, nem is kis arányban uralkodik. Addig az üzleti életben mindenképpen a windows mobil lesz a legkézenfekvőbb választás, ahol fontos az emailek stbstb szinkornizálása pcvel meg nem sorolom tovább. Szóval az andorid szerintem megint csak a mac oshez hasonlóan inkább a multimédiában, disignban üt. A munkában pedig jobb választás lesz továbbiakbna is a redmondi cég megoldásai.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#19) asadasad22 válasza iknight (#18) üzenetére


asadasad22
őstag

legelterjedtebb oprendszer.. hol? telefonok között biztosan nem. az pedig, hogy asztali pc-knél az, az itt senkit nem érdekel. az az okostelefon, aminek az emailjeit nem lehet gombnyomásra szinkronizálni, az nem is okostelefon, szóval ez nem éppen a winmobile érdeme, okosabbat mondj. az androidnak már a szemléletben sincs semmi köze az osx-hez, leginkább azért, mert opensource.

(#20) iknight válasza asadasad22 (#19) üzenetére


iknight
senior tag

Az asztali pckre gondoltam, azért mondtam hogy az üzleti életben fontos, és outlookal a winmobil a legegyszerűbb, és a legkézenfekvőbb megoldás. Tudom hogy semmi köze, csak azt irtam hogy az osx hez hasonlóan inkább a multimédia az erőssége.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#21) Dare2Live válasza iknight (#15) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

meg még (inkább) az a probléma evvel, hogy egy mobil op rendszer kifejlesztése az annyira nem egyszerű dolog.... google-nél csillió tehetséges programozó ül mégis 2évbe került a jelenleg még nem is tökéletes op rendszerüket összedobni....
WM7en 2éve gürcölnek MSék és lehet 2010lesz mire megjön....
symbiannál az 5800al tényleg beinduló touch felületet se ipp tavaly kezdték fejlesztgetni.....

Nagyon más "referencia nyákra ráültetni az alkatrészeket", esetleg modosítani rajta vmit, szép dizájnt csinálni, op rendszerhez kiegészitőket írni mint magát az alapot megcsinálni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.