Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

Ez amúgy nem rezegteti szét a panelban az elektronikát?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Ez mind szép és jó, de mivel ad többet majd mint a jelenlegi rendszerek?
Arról nem nagoyn van infó hogy ez minek felel meg? 1.0,2.0, 2.1, x.x

Mert ha az egész panelt rezegtetik akkor az 1 hangfalnak felel meg az én elképzelésemben, de ha fe ltudják osztani szigetekre akor min a stereo minőséget el tudják érni.

Ami kérdéses lehet még hogy mennyire tudják kialakítani a magas közép és mély hangokat, már csak azért is mert valószínüleg első körben a premium tévékbe fogják pakolni ezt a panelt de azért elég furán mutatna ha silány hangminőséget produkálna így.

Illetve mennyire változtatja ez a panel élettartamát, mert mégis csak fizikai elmozdulásról van szó.

(#3) PodMAN


PodMAN
senior tag

Tűzre az ilyen szarságokkal! Erre felesleges volt akár egy mérnököt is ráállítani. Sajnos ilyen világban élünk :O

(#4) elefant válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát a sztereót elvileg tudja, a hang minősége nem lesz rossz. A többi kérdés is szuper, viszont ezekre csak januárban lesz válasz, az élettartamra pedig gyaníthatóan akkor sem.

(#5) elefant válasza adamssss (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hogy őszinte legyek: fogalmam sincs.

Az mindenesetre tény, hogy egy oled panel olyan kényes, hogy hozzá képest a Borsószem Királykisasszony egy sérthetetlen Terminátor...

(#6) Tigerclaw válasza adamssss (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is erre gondoltam, pontosabban arra, hogy maga a kijelzőpanel nem sérül-e meg hosszabb távon emiatt.

Arról nem beszélve, hogy ez tipikusan az a fejlesztés amire nincs különösebb igény...amolyan "csak azért raktuk bele, mert képesek vagyunk rá". Amíg nem űrhajóban, vagy japán kapszulahotelekben élünk addig nem probléma, ha a TV pár mm helyett pár cm vastag és az sem, hogy van benne rendes hangszóró, ami olcsóbban jobb minőségű hangot ad. Ez olyan, mint a projektoroknál az hogy 5cm-ről vetítsen 3m-es képet... Nincs rá szükség.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Apone33 válasza PodMAN (#3) üzenetére


Apone33
őstag

Sajnos biztos, hogy venni fogják. :(

Play Hard!!!

(#8) Redneck


Redneck
veterán

Kíváncsi leszek hogy gondolják ezt. Még a csontrezgéses fejhallgató sem tudja a sima hangszórós eszközök hangminőségét hozni, pedig ott van fizikai kontaktus.

adamssss:
Csak nem ha erre van ráizgulva...

Tigerclaw:
5 centiről 3 méteres képet? Az nem rossz azért. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9) Lacccca87 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Lacccca87
őstag

Valahol el kell kezdeni, és szerintem ez egy jó fejlesztés ha a jövőben tovább fejlesztik én szeretem ha kompaktabb ezsközöek gyártanak. Így pl kiválthatóak a hangfalak és szebb kialakítású káva mentes TV-ket tervezhetnek (tényleg megvalósulhat a kávamentes tapéta tv).

Itt a lényeg az előállítható hang minősége, és a panel élettartama.

(#10) adamssss válasza elefant (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Igen. Ezért is érdekes ez az egész.

A másik meg h nem tudom így mennyire lesz prémium a hangzás. Nem véletlenül a membránok igen ritkán készülnek üvegből a hangfalakban...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) #72042496 válasza Apone33 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

De miért sajnos? A Sony A1 hangjáról például jókat írnak, ugyanez a technológia.

(#12) Apone33 válasza #72042496 (#11) üzenetére


Apone33
őstag

Az lehet, hogy jókat írnak. Én úgy vagyok vele ha x százezerét veszek tv-t akkor már egy jobbfajta hangrendszer is legyen alatta. Nem nagyon értem azokat (van ismerősöknél is), hogy vesz egy drága tv-t és azzal jön, hogy milyen jó a gyári hangszóró benne zenére,játszásra stb. Ezért nem vesz hozzá semmit.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#13) wolfman


wolfman
veterán

OLED tévékkel kapcsolatban csak és kizárólag egyféle hírre vagyok kíváncsi a jövőben, mégpedig, hogy mennek le az áraik! Minden más duma és mellébeszélés.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14) arn


arn
félisten

"szol vmi" szinten elmegy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) smc válasza elefant (#5) üzenetére


smc
addikt

".......oled panel....kényes...."

Ehhez képest az előző videódban bemutatott tapéta TV-t hajlítgatni is lehet. Hogy is van ez?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#16) ALBY


ALBY
senior tag

Még egy ordas baromság amit majd ki kell fizetnem ha jó új tévét akarok venni. :( :W

Notebookokba lapátoljanak ilyesmit , esetleg tabletbe, ott még van értelme a kicsinyítésnek.
TV-be meg nem kell hangszórót tenni, max a legalsó kategóriába amit a konyhában nézne a nagymama.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) Redneck


Redneck
veterán

arn:
Nagyjából én is így képzelem.

wolfman:
:C Szerintem sokan vágynak már az árcsökkenésre.

Apone33:
Nem mindenkinek van rá igénye, valakinek a HDD-s notebook is elég, mert türelmes. Egy jó hangrendszer után biztos máshogy gondolná.

ALBY:
Lehet félreértettem a kommented ezen részét, nem tudom:
"TV-be meg nem kell hangszórót tenni, max a legalsó kategóriába amit a konyhában nézne a nagymama."
Legyen benne, mert bármikor jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18) Apone33 válasza Redneck (#17) üzenetére


Apone33
őstag

Az igaz, hogy nem mindenkinek van rá igénye, csak akkor ne azzal menőzzön, hogy mennyire jól szól. Volt mikor haver mutatta, hogy milyen tuti tv-t és el akarta hitetni, hogy akkor mély van benne és nem kell ide külön láda. ;]

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#19) Strezi


Strezi
őstag

Micsoda fujjogás meg szakértés megy má' megint, a kibicektől :(((

Sony A1 nagyon szépen szól, hasonló technológiával. Azaz, konkrétan jobban mintha beépített hangszóró lenne. Tehát abszolult előrelépés a mostani tv-k hangjához képest.

OLED mennyire érzékeny mechanikailag? Kb semennyire az LCD-hez képest pláne. Ha annyira érzékeny lenne nem csinálnának belőle hajlított, meg hajlítható, meg falra szerelhető és lazán hajlongó panelokat. Bírja az a mechanikai gyűrődést!

Az meg hogy aki ennyiért tv-t vesz ... "okfejtés" :)) Aki még nem vett az honnan akarja kitalálni hogy aki vett annak mi a fontos és mit csinál a pénzével és mennyit szán pl. külön hangrendszerre vagy sem :F

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Most ugrott be,már korábban elkezdhették volna, ha az lcd nem volna érzékeny a mechanikus torzulásokra.
Most képzeljétek el, hogy lcd-n egy erősebb hangeffekt milyen szép látványelemeket produkálhat a képernyőn a polarizációt megdöngetve :)
Nyilván eszükbe jutott, de a kísérleteknél elhasalt a dolog

[ Szerkesztve ]

(#21) Nemir Ombe válasza Strezi (#19) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne is foglakozz vele, sok helyre biztos csak idén kötötték be a netet.... igy érthető a közel 20 éves lemaradás sokaknál .... ;] :D .... [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22) Lacok válasza Claude Leon (#20) üzenetére


Lacok
őstag

Éppen ezért lehet megvalósítanii az OLED panellel mert az bírja rendesen a mechanikai igénybevételt.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#23) #72042496 válasza Apone33 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig ez tévés viszonylatban egy jobbfajta hangrendszer (a tesztek alapján), és megoldható vele, hogy a papírvékony tévé mellé ne kelljen még egy soundbart külön felszerelni. Ez egy innovatív ötlet, és az látszik, hogy a gyakorlatban is működik. Nekem tetszik, részemről jöhetnek az ilyen tévék.

Nem is kell szerintem megérteni, miért használják a beépített hangszórót. Elég csak elfogadni, hogy használják, és kész. :) (Külön hangrendszer mellé is jól jön egyébként, nem feltétlenül kapcsolja be az ember az erősítőt például azért, hogy megnézze a híradót.)

[ Szerkesztve ]

(#24) Nemir Ombe válasza Nemir Ombe (#21) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... azt meg ki is felejtettem, hogy hanarosan direkt fog "zörögni" az ajtókárpit a kocsikban .... [link] .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25) sb válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


sb
veterán

Elvileg lehetne pozicionálni a hangot, erről szóltak régebbi cikkek.
De sok értelme nincs csak nagy panelnél. Itt még az elefant által írt sztereo is elég közel van egymáshoz. Avagy majd végre értelmet nyernek a 32:9 panelek. :D

Már mindent leírtak előttem: Ha a hangja jobb mint két kis bögrének ÉS olcsó is, akkor érhet valamit.
Ellenkező esetben:
1. Az igényes vevő megveszi a jól szóló hangfalat.
2. Az igénytelennek meg jó a beépített cucc is, ha ez drágább lesz.
3. Valami jelentős plusszt nyújt az áráért: na ez nem fog menni szerintem a méretéből adódóan.
4. Esetleg aki nagyon a dizájnra vagy praktikumra megy és számít, hogy ne kerüljön ki még két 10x10cm-es hangfal vagy -5mm a TV-ből. De ez meg nagyon kis réteg lesz akinek megéri a felárat.
És akkor még ott van a kérdés, hogy hogyan hat az élettartamra. Az elektronikát ki tudják - szerintem fogják is - költöztetni a TV-ből, de a panel rezegtetése attól még gázos lehet. elvileg kellene amplitúdó is, nekem még az is kérdéses, hogy mennyire fog "hullámozni" a kép ettől ránézésre.

(#26) rii válasza #72042496 (#11) üzenetére


rii
nagyúr

de most jobb mint egy 1970-es évekibeli hifi hangja? .-)))))))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) SkodaDuda


SkodaDuda
tag

Az már volt hogy "Ki az a h#lye aki még TV-t vesz"? :D:D:D:D

Viccet félre téve, pár hónapja volt szerencsém meglátogatni az LG Szöul-i R&D központját, ahol láthattam, hallhattam, tapogathattam a cikk tárgyát képező panelt.
Azt kell mondjam, elég meggyőző volt. Nyilván a "white fülű" kollégáknak kevés és x@r lesz (mint általában), de azoknak, akik a saját hangrendszerével használják a tv-t, nem lesz panaszuk a minőségre és hangerőre.
Ami pedig az értelmét illeti, elég csak a nemrég tesztelt W7-re gondolni. Ha a panel tudja azt a hangminőséget amit most a kijelző alá tett soundbar tud, akkor azt már ki lehet váltani vele. Így csak egy kisebb doboz marad (táp, elektronika, csatlakozók), amit el kell rejteni. Gyakorlatilag tényleg kivitelezhető lesz a "wallpaper" tv.

(#28) smc


smc
addikt

Na de végre új értelmet nyer a "hány herces a paneled?" jóskapista féle kérdés.
[link] :DDD

(#27) SkodaDuda:
Naa!! És mozgott a kép? :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29) SkodaDuda válasza smc (#28) üzenetére


SkodaDuda
tag

F..a beugratós kis kérdés lett ez :C
Csak a mozgókép mozgott. :D

(#30) sb válasza Apone33 (#12) üzenetére


sb
veterán

Én már monitort is így nézek csak, hogy legyen benne vmi 2x1-2W zörgető.
Egyszerűen többre nincs igényem, kinőttem belőle. Filmet nem azon nézek, játékból kinőttem, arra viszont tök jó, hogy ne legyen még 2 doboz meg kábelek ott a környéken. Sokkal többet ér hasznosságban már ez. :)

Hogy TV és film mellé miért nem vesznek az emberek külön hangfalat? Arra sincs sok esetben igény/lehetőség.
Nálunk pl. kicsi a gyerek, mik az opciók? Otthon van nyilván vagy ébren, vagy alszik. Ha alszik akkor eleve nincs hangoskodás. Ha ébren akkor meg film+TV nincs. Kör bezárva. Persze már óvoda is képbe jön, de ugye anyu-apu akkor meg dolgozik, nem nyaralás miatt jár a gyerek oviba. :D
Most BT fülesen megy... ami nyilván mindenki szerint szentségtörés de hát vagy ez van vagy semmi. :)

De pl. sima TV nézésre amúgy se kapcsolnék be hangfalat. Túl sok szerintem normál használatra egy rendes, magas, mélyet is nyomó cucc a híradóhoz meg a spektrumhoz. Autóban is jobb hangfal van mégis lecsavarom a mélyet mert zavaró sima szöveghez, hogy folyamatosan dübörög valami.

Aztán a harmadik aspektusa a dolognak, hogy pl. én társasházban is letörném a kezét annak aki így nézi a filmeket és a szomszédot zavarja. Vagy csak úgy magában, vagy mondjuk ugyanúgy kisgyerekkel: goto 1. pont.
Én pl. társasházban igazából a kis belépő-belépő szintet megütő Genius 5.1 fadobozos cuccot is igen ritkán kapcsoltam be mert valahogy nem volt "kényelmes" a lakóközösség közepén.

Ha valami jobb hang kell ott a füles.

[ Szerkesztve ]

(#31) Raymond


Raymond
félisten

Felkeszulve:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32) sb válasza Raymond (#31) üzenetére


sb
veterán

Úúú, mekkora ziccer! :)

(#33) Archttila válasza wolfman (#13) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

+ 9999999999

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34) #16939776


#16939776
törölt tag

Így kell a szemétből (műanyag fólia), pénzt csinálni, fenomenális! :C

[ Szerkesztve ]

(#35) iSmeRED válasza wolfman (#13) üzenetére


iSmeRED
újonc

Hát arra még biza kell várni egy keveset :D

(#36) Ribi válasza sb (#30) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem teljesen értem mi köze van a rendes hangnak ahhoz hogy az milyen hangos?
Azért mert elég 2x1W még nem jelenti azt, hogy elég annyi még ha csak szarul szól is.
Nálunk is van a konyhában ősrégi TV amin nehány műsort meg lehet nézni, de pl a nem túl rég vásárolt monitorban lévő tipikusan 2x1W hangszóró megszólalt amikor bekötöttem hdmi-vel, na ott feltört belőlem a Mijezaszar? Csak fülessel hallgatom a gépet, illetve zenehallgatásra van mellette 2 monitor hangszóró.
Ha kocsiban zavar a dübörgés sima beszéd közben akkor simán rosszul van beállítva a mély. Pl nálunk is le kellett venni a mélyet az autóban, mert túl van tolva gyárilag, de nem azért mert szar mert képes sok mélyet kiadni, hanem mert túl van tolva. Normál esetben nyugodtan adhat ki mélyet, pont normál szöveg esetén nem lehet ez gond. Csak ha szar maga a hangcucc.
Szóval a túltolt mélynek nem a 2x1Wos fos rendszer a megoldása. Szerintem.
Mostani paper TVknél is ha nem raknának soundbart, csak mondjuk 2 kisebb hangszórót, bőven kisebb lenne az a konzol izé. Majd az olcsóbb TVkhez biztos adnak ki olyat.

(#37) sb válasza Ribi (#36) üzenetére


sb
veterán

Biztos hülye vagyok, de ahány nem bögrecuccot hallottam, valahogy a végeredmény mindig hangosabb lett.
Lásd amit írtam is: basszusok. ami egy beépített hangcuccnál vélhetően hiányzik, egy erősítős rendszerben meg dübörög alatta, mivel a lényege, hogy legyen basszus is. Hangosabb vagy nem?
A példa ki lett sarkítva, ha épp nem a beszédhang miatt van mély (de ugye abban is van/lehet azért) akkor képzelj oda egy háttérzenét a beszélgetés alá pl.

Másik: Filmek (de akár lehet ez is egy reklámos/bemondós/főcímes/szignálos TV vagy rádiósműsor) és a dinamikatartományuk. Ha nem normalizálod le durván akkor mindenképp hangosabb. Robbanás vs szobában beszélgetés, hírek vs reklám/szignál. Utána indul a zene, jön a basszus.

Vagy le kell tekerni mindent, mélyet, magasat, normalizálni az egészet és akkor meg szól ahogy szól... közelebb a prüntyügőkhöz. Szerintem nem ez egy komolyabb cucc normális használata, nem is találkoztam még olyannal aki így használta volna.

(#38) Lacccca87 válasza sb (#37) üzenetére


Lacccca87
őstag

Én mondjuk kifejezetten utálom hogy manapság nem lehet megnézni egy filmet este mert vagy üvölt a robbanások meg egyéb akciójeleneteknél vagy pont elfogadható de akkor meg a beszédet alig érteni, főleg akkor ha idegen nyelv. :(((

[ Szerkesztve ]

(#39) smc válasza Lacccca87 (#38) üzenetére


smc
addikt

És amikor bejön a zene.. távirányítóval a kézben nézek filmet.. :(((

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40) D.Tibor


D.Tibor
csendes tag

Gyerekek ez zseniális.
Feltalálták az öntisztító TV-t. Nem kell többé törölgetni.
Feltekered a hangerőt,és lerázza magáról a port,úgy mint a kutya a vizet.

(#41) Apone33 válasza sb (#30) üzenetére


Apone33
őstag

Az nincs is bajom, hogy kinek mire van igénye, elsősorban amit idegesítőnek tartok az az ha valaki meg akarja magyarázni, hogy nem kell semmilyen 2.1 stb, mert bőven elég mélyet ad a tv. Pár esetben nem azért nem vettek ismerősök mert nem volt rá igény. Persze ha meg kipróbált valamit vagy hallotta másnál akkor mindjárt más volt a véleménye. Én is laktam anno panelban, persze ott én is inkább fülessel hallgattam zenét, meg filmet is pc-n néztem. Családi házban már azért más a helyzet, ott max az asszony vág nekem valamit ha zavarja. :D

Play Hard!!!

(#42) Ribi válasza sb (#37) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bögreszettek tipikusan 6 colos "mélynyomóit" úgy állítják be, hogy amint jön valami ami bekapcsolja akkor HRRRRR HRRR klaffog szerencsétlen, mert a 6 colos kb középnek elmegy. De mélyet nem ad ki.
Szóval nálad még mindig a hangerő a gond és nem a mély. Nálad az a gond, hogy ha hangos. Emiatt felesleges rendes hangcucc is. De ez ne legyen már a hangcucc hibája.
Mind1, értem mire gondolsz. Nálam más a szitu. Amikor polc hangszóróval nézek filmet akkor tudom azzal nézni és pont azért nézem, hogy adjon a hang is élményt, ne csak úgy szóljon Szétnormalizálva. Fülessel megintcsak úgy tekerem a hangerőt ahogy akarom, mást nem zavarok és meg van oldva. Én sírva fakadok rendszerint amikor a TVben valami szétnormalizált filmet adnak és semmi élményt nem nyújt hang szempontjából. Mások az igények. De egyelőre nem az vesz majd ilyen oled TV-t aki a rexet meg hiradot nézi rajta. Őket meg baromira nem zavarja az sem, hogy nem is OLED, meg hogy vastag, és van benne hangszóró. Szóval szerintem még mindig más igényekhez terveznek felesleges dolgokat. Lehet ha kiforrja magát és 10 év múlva majd minden oled lesz és az elektronika tényleg annyira kicsi, hogy csak a hangszóró miatt lenne nagy az egész akkor oké. De most még csak techdemo.
Szűlők néha nézik az M akárhányon az akármilyen zenei vetélkedőt (nem megaszart) és ott belővik a hifit, álló hangfal stb. Na ott is torzul a fejem, hogy elvileg direkt hangmérnökön sokat mókoltak, hogy jól átjöjjön a hang, ehhez képest siralmas. Szóval mostani TV adás miatt tényleg felesleges bármilyen minőségi hangcucc.

[ Szerkesztve ]

(#43) #72042496 válasza Lacccca87 (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az erősítőkben erre van a Night Mode (éjszakai mód), vagy valami hasonló nevű funkció. De a center hangerejét is ki lehet emelni, ha úgy jobban tetszik. Ezt a házimozisok talán eretnekségnek gondolják, de működhet.

Emellett a hangszigetelés alapvető fontosságú kéne, hogy legyen egy normális, újabb társasházban. Itthon sajnos azt látom, inkább kispórolják. Én is utólag csináltattam hangszigetelt előtétfalakat, anélkül szinte még a lélegzetvétel is áthallatszott. Nem volt olcsó buli, de nekem megérte.

[ Szerkesztve ]

(#44) Lacccca87 válasza #72042496 (#43) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem vagyok annyira igényes hogy erősítőzek :D De softwares megoldással is kiegyezznék.
Egyébként nem az zavar hogy másokat zavarok-e este hanem hogy engem zavar a nagy zaj.

(#45) #72042496 válasza Lacccca87 (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megértem, én se szeretem, amikor a beszédet alig hallani, a robbanás viszont kiviszi az ajtót. Ha számítógépen megy a dekódolás, akkor azt gondolnám szoftveresen is megoldható, de ezzel nem foglalkoztam, nem tudom biztosan. Amit még észrevettem, hogy a sztereó hangsáv kevésbé dinamikus, mint a Dolby/DTS 5.1, este érdemes lehet a sztereót választani.

[ Szerkesztve ]

(#46) Hegasus válasza wolfman (#13) üzenetére


Hegasus
senior tag

pedig ez a jó út az árcsökkenés felé! ez megy a felső szegmensbe, míg a "mainstream" oledek mehetnek középkategóriába...

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#47) #74018560


#74018560
törölt tag

Engem az érdekelne, hogy ennek mekkora az ampitúdója max hangerőn mély tartományban :DDD

(#48) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Azért remélem senki nem gondolja, hogy a hajlítgatás az ugyan olyan mechanikai terhelés, mint a magas frekvenciás vibráció éveken keresztül.

Lehet nem lesz hatása, de kimérte ezt valaki hosszú távon? 1-2-3 év működés? Jó ez némileg független, de a hangfalak öregedése is összefügg a vibrációval. Nekem voltak hangfalaim amik elkezdtek zörögni, recsegni és nem a kevlár mélynyomó. Az OLED anyag nagyon érzékeny amúgy pl az UV-re és a hőre, kíváncsi vagyok a rezgést hogyan bírja hosszú távon.

Egyébként a hajlítós kijelzős buliknál emlékszem gyakran voltak horizontális és vertikális hibás pixelsorok, még a demóknál is... Szóval lehet demózták már a strapabíró OLED-et, de nekem nagy minta kell, folyamatos hétköznapi csavargatással.

A választ valószínűleg nem tudjuk, 5 év múlva mi lesz ezekkel a TV-kkel, de én nem biztos, hogy szívesen megvenném

[ Szerkesztve ]

(#49) sb válasza #72042496 (#43) üzenetére


sb
veterán

Panelben kb. semmit nem hallottam ahhoz képest ami 2-3 újépítésűben volt. Ott tényleg minden áthallatszott. Vicc.

@Lacccca87
Ha PC-ről filmezel akkor erre van megoldás több audio dekóderben is. Lehet állítgatni mit hova keverjen és mennyire normalizálja a hangot. Én használtam régen mert tényleg használhatatlan ha teljes dinamikatartományban hallgatja az ember. Vagy marad a suttogás + ablaküveget kiütő robbanás. Csak igazán használható tartományban meg pont az ellenkezője jön össze sokszor: a robbanás is csak egy kis pukk lesz. :D

@Ribi:
Szerintem érted miről beszélek: mindkét véglet rossz, de egyszerűen a nagyobb dinamikatartomány, "több hang" egyszerűen sok esetben nem kivitelezhető, nem is kényelmes/élvezhető. Fülesen se jön át negyed hangerőn és némileg normalizálva (egy szarabb füles által) egy normális zene sem amiben van dinamika. Ezek fizikailag kicsit kizárják egymást. A több viszont sok hétköznapi esetben egyszerűen sok. Lásd rádióhallgatás amit írtam, stb... Sonys hangszórók mellé beülve zavaró volt ugyanaz a szöveg mögött háttérzene ami másik cuccon fel se tűnt, hogy valami megy a háttérben. :D De ugyanez igaz mondjuk háttértévézésre is. Szolidan megy, sokszor oldja a nyomasztó csendet. Ha dübörög és ciripel akkor meg azt veszed észre, hogy 2-3 óra után baromi jól esik a csend. :)
Lehet - valószínű - hogy a mi (én) idegrendszerünk se bírja hosszabb távon, mint a kisgyerekeké. :D

@Apone33
Így értem és jogos. Ha valaki tisztában van vele, hogy mire kell neki és mit tud a cucc az a korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#50) mzso


mzso
veterán

Mivel erős mélyeket egy ilyen technolóbia max úgy tudna ha behullámozna az egész kijelző, vannak kétségeim a hangminősége felől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.