Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csatahajós


csatahajós
senior tag

Nah ez lesz az igazán érdekes csata, nem a desktop front. Minden esetre az erősebbik kell egy 2S-es felállásban valami fullos WS lapban :)!

(#2) Reggie0 válasza csatahajós (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Az AVX-512F fog utni igazan, erdemes arra hajtani.

(#3) Konflikt válasza csatahajós (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

inkabb 2-4 utas rackszerverbe, ahol a 4 socketmellett lesz hely egy halom DIMM-nek is :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4) #06658560 válasza csatahajós (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem ezek WS téren elvéreznek a kevesebb magos, de gyorsabb megoldásokkal szemben.

(#5) csatahajós válasza Konflikt (#3) üzenetére


csatahajós
senior tag

Jah nekem csak "bohóckodni" kell , az a laza 1-1,5 Tbyte RAM ami a 6 csatornával befér egy WS lapba az nekem több mint elég :D :D :D

De komoylra fordítva még ez is megfizethetetlen kategória lesz.

(#6) csatahajós válasza #06658560 (#4) üzenetére


csatahajós
senior tag

Opteronnál jelenleg nincs értékelhető WS CPU, de Intelnél jelenleg az E5-ös Xeon vonalba vannak sorolva a WS CPU-k (jelenleg asszem az E5 2687W v4 a csúcs, 3,1 ghz 12 maggal).

Az még kdierül, hoyg ezek az érkező generációk hogy osztják fel ezt. Intelnél már látszik, hogy behoznak még egy foglalatot (tehát a HEDT meg a szerver külön válik foglalat szinten is nem csak chipsetben); lesz 2066 meg 3647. Kérdés, hogy a 2066-nál engedik e a dual-socketet vagy nem. Ettől függ csak, hogy WS-be melyik vonalról kell majd a CPU.

(#7) Reggie0 válasza csatahajós (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

En ugy latom, hogy az intel workstationba adja az E5-2690v4-et is. Szoval ez a csucs.

(#8) .mf válasza csatahajós (#1) üzenetére


.mf
veterán

2S? Miért, a WoWS már tud 2-nél több szálat is használni? ;]

Ezekből egy darab is egy vesébe és egy májba fog kerülni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) csatahajós válasza .mf (#8) üzenetére


csatahajós
senior tag

Egyébként meglepő, de a WoWS 6 szálig skálázódik (nem teljesen ugyanaz az engine szerencsére, mint a WoT, sőt Dx 11 támogatásról is hallani mostanság).

Nem lesz occó az fix, de remélem e-bayről sikerül majd megint 1 pár ES-t szerezni amik emberi áron mennek, a lap meg a RAM az meg már nem olyan vészes (nem egyszer van hogy a dual socket WS lap 20-30%-kal olcsóbb mint az Asus/Asrock/younameit aktuális csúcs HEDT lapja).

Amúgy jogos :DDD :R

Mellesleg régen jártál felénk, Ach1ll3us is hiányolt már a múltkor :)

(#10) .mf válasza csatahajós (#9) üzenetére


.mf
veterán

Masszív overkill :) A legtöbb dolognak még mindig a magasabb órajel ad többet, mint a rengeteg szál. Játékoknál főleg, már ez a 6 szál is szokatlan, többség megáll 4-nél. Csak néhány esetben van értelme, ahol skálázódik tovább is (videó vágás és kódolás pl.)

Nekem meg főleg masszív overkill, amennyit mostanában játszok, az a korában egyik legolcsóbb P55-ös lap + húzott i5-750 is kiszolgál. A játékos gépet legutóbb feb~márc táján kapcsoltam be, WoT nélkül is kiválóan tudom pazarolni az időmet :DDD Amíg a Ninja volt, ősz és tavasz között, motoros off-szezonban játszottam; de endurózni télen is lehet, pont egy hete a szülinapomon hajnalban -5°C meg befagyott pocsolyák voltak, de nem volt akadály :)
A tartós fagyokkal előásom majd az asztalit, de szerintem idén télen is Skyrim lesz terítéken. A WoT pay to win rendszerével, hogy piroskák valami új imba-tank megjelenésekor már egyből azzal és full prémlőszerrel rohangálnak, és 57%-os winrate-em csak esett az utolsó visszatérésem óta, inkább nem idegelem magam.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) #06658560 válasza csatahajós (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak van egy olyan probléma, hogy a magok száma és a maximális órajel egymással forditott arányban van. Ezért WS környezetben messze nem biztos, hogy sok maggal jól jár az ember.

(#12) Reggie0 válasza #06658560 (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont a magok szama szorozva az orajellel ennek ellenere novekszik a magok szamanak novelesevel. Tehat ha jol parhuzamosithato a feladat, akkor eleg jol jar.

[ Szerkesztve ]

(#13) #06658560 válasza Reggie0 (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha jól párhuzamosítható. A WS munkák egy része viszont nem az. Ezért is írtam eredetileg, hogy lehet jobban járna normál WS procikkal.

(#14) lezso6 válasza #06658560 (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nem párhuzamosítható jól az adott feladat, akkor eleve WS-t nincs értelme venni, elég egy magas órajelű alap Desktop. De ez meg kb olyan triviális tény, hogy aki a magyar utakon közelekedik, annak nem biztos, hogy jó választás a legújabb 911.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Reggie0 válasza lezso6 (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Hibas nezopont. Annak nem a 911 a rossz valasztas, hanem ez az orszag.

(#16) #06658560 válasza lezso6 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

"akkor eleve WS-t nincs értelme venni, elég egy magas órajelű alap Desktop."

Nem feltétlen. A körítése, a memóriamennyiség még lehet indok a WS mellett.

(#17) lenox válasza Reggie0 (#15) üzenetére


lenox
veterán

Aha, szoval kocsihoz kell orszagot valasztani, gephez a feladatot, ha kalapacs van a kezemben akkor szoget kell keresni... Ez is egy nezopont, de azert hogy helyes-e az velemenyes...

(#18) Reggie0 válasza lenox (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem a kocsihoz van koze, az is csak egy okozat. Az okozo pedig a felhasznalhato eroforrasok es lehetosegek. Probald ezt osszerakni.

(#19) lenox válasza Reggie0 (#18) üzenetére


lenox
veterán

Megprobalom: szerinted akinek 911-esre van penze, annak nem Magyarorszagon kell rakni. Hat, ugyanugy velemenyes, hogy ez helyes-e.

(#20) Reggie0 válasza lenox (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem azt mondtam, hogy kell, hanem nem jo valasztas(erre reflektaltam). Pusztan a logika menten eleg hamar belathato, hogy vannak jobb helyek a vilagban, az erzelmi resszel meg nincs ertelme vitatkozni, ahogy izlesrol sem.

(#21) lenox válasza Reggie0 (#20) üzenetére


lenox
veterán

Pusztan a logika menten akkor lenne belathato, ha egy veges halmazrol is belathato lenne, hogy mondjuk 12-nel van benne nagyobb szam. De nem lathato be, ehhez mas infora is szukseg van. Bar mondjuk ez valami mellekvagany, tegyuk fel, hogy mashol jobb elni, mi koze ennek a 911-hez? Akkor is jobb lehet mashol elni, ha opeled van vagy biciklid. Arrol mar ne is beszeljunk, hogy orszagot valasztani kicsit mas, mint autotipust, nem csak anyagiak fuggvenye pl.

(#22) Reggie0 válasza lenox (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahogy autot valasztani sem annak fuggvenye, hogy a bivalybasznadi 283659356 szamu ut katyus.

(#23) lenox válasza Reggie0 (#22) üzenetére


lenox
veterán

Hogy erted, te vennel 911-et, ha ahol hasznalnad katyusak az utak? Szerintem nem, szoval de, fugg az autovalasztas az uttol, ahol hasznalni fogjak.

(#24) Reggie0 válasza lenox (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Ott nyilvan nem, de nem Mo az, ahol durvan katyus minden. Esetleg romania, de most ott is baromi sok utat megcsinaltak. Viszont annyi penzzel lehet a kornyezetet is valtani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.