Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szucsy89


szucsy89
tag

450 dollár... jó vicc. 800-900 körül fog ez is nyitni, ha megkapja az arcfelismerést, a szeznorokat, gesztusvezérlést stb.

(#2) adamssss


adamssss
veterán

Ha a mostani SE árban jönne akkor emelném a kalapom. A Design külön tetszik. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg lesz e megint szegény ember iPhoneja...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Ez így ebben a formában instant get lenne nekem.

(#4) Luck Dragon

Ha valóban ilyen lenne, és hasonló árban lenne mint a mostani SE akkor az nagyon jó lenne. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) Dr. 444Hertz válasza szucsy89 (#1) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nem biztos, hogy megkapja.
Úgy viszont megoldható az ár lefaragása...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#6) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Vagy nem így fog kinézni ahogy a videón van, és akkor még a 450 dolláros ár is lehetséges...
Vagy ha tényleg hasonlóképpen fog kinézni, akkor szorozzátok meg a 450-es árat kettővel...

Minden szavam magánvélemény!

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Alapvetően ki nem állhatom az Apple( üzletpolitikájá)t, de ez a koncepció nagyon bejön, jól teszik, hogy visszanyúlnak.

Ha almás lennék, tuti venném az iPad/MacAir mellé! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#8) Dr. 444Hertz válasza tothmaxy182 (#6) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szinte kizárt, hogy így fog kinézni.
Az SE lényege pont az, hogy a fejlesztési költség (az alkatrészeket illetően) az alsó határokat súrolja, illetve a kiegészítők tárháza kb. végtelen az 5S külalakjának köszönhetően.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#9) bAtt001 válasza Dr. 444Hertz (#8) üzenetére


bAtt001
addikt

Van egy gyanúm, hogy nem lesz teljesen kompatibilis a tokok legalábbis, jack csatit valószínűleg innen is lehagyják majd. De a kijelzőt és az előlapi kamerát is cserélhetnék ahogy hallottam rájuk férne az újítás.

(#10) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Amennyiben ezt sikerül ilyenre megcsinálni - és még az árak sem szállnak el (hagyjuk a FaceID! - drága és felesleges) - akkor ez fog ütni, nem az "X".

(#11) szaszyka válasza adamssss (#2) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szegény ember iPhone-ja? Ugyan miért ?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#12) .Szaki. válasza szaszyka (#11) üzenetére


.Szaki.
addikt

Valamiben mindenképp kompromisszum lesz, vagy marad a forma és kijelzőméret Touch ID-val és a cikkben szereplő áron, vagy pedig megvalósítják ezt a koncepciót, de szerintem az inkább ~ $800 tájékán lesz. Amilyen áron nyitottak az idei modellek még mindig kedvezőnek számítana ez az ár is, persze Apple berkeken belül értve. Ez a forma viszont nekem nagyon tetszik, szebb, mint a X.

(#13) ShadowX


ShadowX
őstag

Ezzel majdhogynem értelmét vesztené az X. Ennélfogva nem lesz ilyen.

(#14) blagolf


blagolf
senior tag

Biztos nem fog 135000-es áron nyitni. Az 5c is 200000-es áron nyitott. Nem arról híresek az árképzés terén. Ha így fog kinézni, akkor simán 200000 felett lesz a kezdő ár.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#15) b.kov válasza blagolf (#14) üzenetére


b.kov
senior tag

Elképzelhető, de mivel elég rétegtermék, így az ára is gyorsabban fog esni (lásd SE). Egy fél év elteltével az a 200k-s kezdőár is lekúszna valszeg 140-150 körülre (nem APR-ben természetesen).

(#16) Straw


Straw
senior tag

Egy aprócska észrevétel, ha A10 lesz benne akkor nagy valószínűséggel nem lesz faceID, mert ugye az a mondás hogy a neural chip vagy a SOC azon része ami ezt tartalmazza, felel a folyamatos arc változások (értsd szőr növekedés) követéséért, és ez ugye az A10-ben nincs. Így vagy ráhagyják a SOC-ra, vagy kihagyják, ettől függetlenül felül tud nőni a kijelző, de hol lesz a touch ID?
Kijelző mögött biztos nem, azt flagshipre hagyják.

42

(#17) Dare2Live válasza blagolf (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Inkább SE hez kéne hasonlítani nem? De az is 190-200 körül nyitott.

@Straw: imo hálisten 99% marad az SE dizájnja. Jövőre meg jön új dizájnal 4.4-4.6"al egy kicsi modell is és abba már lesz faceid is. Persze az nyitni fog 330+on....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) DJosef válasza Straw (#16) üzenetére


DJosef
őstag

SONY modra pl oldalt vagy felul a power gombba!?🙂

Forget about it

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Ehhez gyartatni kellene ilyen kijelzot, nem igaza volt pletyka rola, hogy keszulne kisebb oled kijelzo iphone-ba, aztan mar december van... De ettol fuggetlenul nem lenne rossz otlet, biztos lenne ra kereslet a tepsik mellett is.

DJosef
Aztan mar mukodik rendesen? Mert a Z5-on ritka egy hulladek volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) DJosef válasza hemaka (#19) üzenetére


DJosef
őstag

Nem biztos, hogy OLED-el jon az SE2, en jobban orulnek az IPS-nek.

Nem volt SONY telefonom de mint otlet jonak tunik/tunt. 😀

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#21) Straw válasza DJosef (#18) üzenetére


Straw
senior tag

Azt valamiért a Sony-n kívül más "nagy" gyártó nem csinálja. Még a Rezer aki most elkezdte, de nem igen terjedt el pedig szerintem baromi jó ötlet. Bár sosem volt Sony telefonom és sose lesz, de volt a kezemben és kézre esik.

42

(#22) .Szaki. válasza Straw (#21) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én sem próbáltam még ilyen megoldással rendelkező telefont, viszont szerintem az egyik legjobb megoldás lehet az oldalsó olvasó, ha már elöl a kávamentesség miatt már nem lehetséges ez. Persze a legjobb a kijelzőbe integrált olvasó lenne, de szerintem arra már keresztet lehet vetni.

(#23) sutyesz96 válasza ShadowX (#13) üzenetére


sutyesz96
őstag

Inkább csak értelmet adna a jubileumi X kiadásnak, mint egy előremutató, a jövőben kiadott készülékek vízválasztójaként megismert telefon.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#24) Streha


Streha
csendes tag

Jól nézne ki. Bár mikor az SE kijött igencsak egy 5s házba épített 6s volt (A9 chip)
Csak ne az a használhatatlanul hülye ios lenne rajta. Hanem egy android!
Az ára meg... nem 400 000 HUF lesz csak 320 000 "szegényember ájfonja" :S
Egy iPhone felhasználó ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Ip legyen es veszem is :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#26) troviko


troviko
senior tag

Én nagyon utálom az IOS-t, de a videón lévő telót még én is megvenném. Az SE mérete, formája nagyon jó.
A videós teló meg egyenesen király.

Szerk:
(#24) Streha: Ja, hát ha android lenne rajta, rögtön vennék 3-at. Mindenki kapna egyet a családban. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#27) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Lehet le is cserélnem az x-et rá. Habár a10 szerintem gyengus lesz a jövőbeli iosokhoz.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#28) Lord Sidious válasza FIREBLADE78 (#27) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Meg az A9-is baromi eros. Konkretan nem lehet szignifikans kulonbseget erezni A9 es A10 kozott. Az A8 ami nem idotallo. Mondom ezt ugy, hogy napi szinten hasznalok egy i7-et egy SE-t es egy i6-ot. Az A10 irtozasosan eros meg a mai napig. Az A9 pedig minden atlagos es sok hard core user igenyt kielegit es valoszinuleg fog is meg legalabb 2 fo OS updateig, ami meg tobb mint 2,5 ev.

(#29) nickedez89 válasza FIREBLADE78 (#27) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szép is lenne ha a tavalyi SoC gyengus lenne...

A 6s most gyenge?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#30) Dr. 444Hertz válasza nickedez89 (#29) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Gyenge hát.
Tiszta szégyen, ha valaki 6S-t használ.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#31) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Csodálnám, ha ez így megjelenne.... egyből lefejeznék házon belül a 4,7-es szériát, a i8-at is.... kizártnak tartom ilyen kijelzővel. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#32) bolvar válasza adamssss (#2) üzenetére


bolvar
senior tag

Nem is kicsit sértő kijelentés amit írsz...mások és én se szegénység miatt használok 4" telefont hanem mert kényelmesen csak ez használható számomra/unkra.
2 éve várom a frissítést de remélem a hw-nél megállnak idegesítő a mindenhol kijelző.

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#33) Lord Sidious válasza bolvar (#32) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ertheto amit irsz. Oszinten szolva en pl 3 dolog miatt vettem meg az SE-t az i7 es i6 melle.
1: kivalo ar/ertek arany. Az A9-es SoC annyira rendben van es idotallo, hogy minden feledat elvegzesere alkalmas. 3D touch funkciot szeretem de 4”-on teljesen foloslegesnek talalom, leven kenyelmesen aterem a kijelzot.
2: hasznalhato design szempontjabol tokeletes az eszkoz. Nem csuszik a hatarozott eleknek es meretnek koszonhetoen, mint a i6-i6S es igen a jet black i7. (Pedig a polirozott haz miatt kevesbe csuszos, de meg igy is kezbol kiugros kialakitast kapopt.)
3: kiegeszitok garmadaja elerheto ra es igen csak jo aron leven kompatibilis az 5S-el es i5-el. Az osszes kieg amit az i5-omhoz vettem anno passzol es ezzel tobb tizezer forintot sporoltam.
+1: egykezes hasznalatra jelenleg az iPhone szeria legjobb modelje. Nagyon sajnalnam ha modellfrissites nelkul tunne el a palettarol, mint ahogy sajnos valoszinuleg az iPad mini fog. :( most egy 10,5-os pro-t tervezek venni es megvallok a szeretett Mini 3-amtol, mert az iPad mini 4 HW-es szempontbol ar/ertek aranyban nem jo ajanlat. Az iPad 9,7 2017 egy ar/ertekben best buy eszkoz, de a felhasznaloi szokasaim valzotasa miatt, mar nem jatszik kompromisszumok nelkul. (128 GB max beepitett offline elerheto tarhely) pedig a dock csati nem is erdekelne. Ugyis egy magic keyboard 2-ot hasznalnek vele. :/

[ Szerkesztve ]

(#34) Drp81


Drp81
aktív tag

Szép szép. De nekem kicsi lenne ez a telefon, megszoktam a nagyot :)
Plusz, ha tényleg 450 dolcsi lesz, akkor felejtsétek el, hogy így fog kinézni. Olyan lesz mint a mostani SE, max. csak üveg hátlappal...

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#35) Fred23


Fred23
nagyúr

Na, ez viszont tetszik! Vízálló kivitelben persze. :D

(#36) b.kov válasza Drp81 (#34) üzenetére


b.kov
senior tag

Ebben egyetértek. :D

(#37) Dr. 444Hertz válasza Fred23 (#35) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ütésállóság már nem fontos? :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#38) Fred23 válasza Dr. 444Hertz (#37) üzenetére


Fred23
nagyúr

De az, nem is kéne annyira nagyon, viszont azért tetszik. :) Legjobban az Xcover 5-öt várom, de szerintem el fogják szúrni nagy kijelzővel és gyenge hardverrel.

(#39) janeszgol válasza Fred23 (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a vizallosag fetis... Mindig ugyan azokat fujod. Mi lenne, ha visszakoltoznel a tenger alol a foldelszinre, mint minden normalis ember? :R

[ Szerkesztve ]

(#40) joey04


joey04
titán

ez így biztos nem fog megjelenni szvsz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Dr. 444Hertz válasza janeszgol (#39) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szerintem ezerszer jobb, mintha a káva (hiánya) miatt nyafogna. :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#42) Fred23 válasza janeszgol (#39) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ne izgulj, lesz új fétis is: legközelebb már az is szempont lesz, hogy a telóra rá lehessen tenni a LineageOS-t! Xperia Go óta nem töröltem telóról Play Áruházat, de már megint megérett bennem a vágy root-ra, szabadabb rendszerre. :)

(#43) janeszgol válasza Fred23 (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

Gondolom az adatlopásos cikk ihletett meg. Kényes téma.
Elég sokra rá lehet, nem? Pláne az ismertebb márkákra. De pl Galaxy Ace 3-ra is ráment (= a Nougat), bár sok értelme nem volt. Hát igen. Én is többek között már morogtam a google sz*r rendszerén, hogy ébreszti a telót pár percenként*, meg szívják az akkut a vackai. MM óta meg kilőhetetlen a Google Szolgáltatások, én legalábbis nem láttam olyan Romot, ahol ki lehetett kapcsolni (klasszikus márkák).
Jó tudom fontos a nagyon aktív online életvizelhez (helyalapú szolgáltatások, mint étterem, színház stb ajánlat, akkor reklámozás stb), de ők használják csak. Aki meg nem akarja, annak legyen meg a lehetősége a kikapcsolásra. De a kikapcsolásnál jobb lenne, ha valami csökkentett funkciójú profilt is lehetne választani. Megmaradna a Play használata, meg email szinkron és ennyi elég is.

(#44) tomi5244


tomi5244
őstag

A SoC témához annyit, hogy minden új telefon megjelenésénél elmondják mennyire brutál erős, aztán két évre rá, már alapvető funkciók laggolnak. :D Nem beszélve az iOS frissítések hibáiról. Nem tudom figyeltétek e, de kb minden héten jön ki update szeptember óta :D

i6S tulajként azért nincs sok okom panaszra, nagyon szeretem a telót, és a következő készülékem is apple lesz, de sajnos egyre jobban megerősödik az az elcsépelt szöveg, hogy "már az apple sem a régi"

A koncepcióhoz, meg annyit, hogy, ha jövőre nem is, de 2-3 éves viszonylatban tuti ki fog majd adni az apple egy fullos telefont kezelhető méretben, de ennek most elég kicsi az esélye. Hiszen nm rég jelent meg a X, nem fog házon belül konkurenciát adni magának.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.