Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Szerintem is feleslegesen csinálnak millió plussz egy teljesen egyforma szappantartót...bezzeg xcover 2nek két éve nem adják ki az utódját....alternatív vűlasztási lehetőséget sem kínálnak.... :(

X.Y.

(#2) Márko88


Márko88
aktív tag

A piac telìtődik.. ìgy kevesebb telefon. De legalább nem lesz annyi féle fajta változat és ìgy jobban koncentràlnak a modellekre.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

a sok szemét helyett amit telefonként kiadnak (5" WVGA, Broadcom chip) inkább az Ace3-4 vonalon - tisztes középkategóriában - kellene erősíteniük.

B.Cs.

(#4) Enci1983


Enci1983
senior tag

Még így is sok lesz....

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#5) -FreaK-


-FreaK-
veterán

30%-al? Szerény véleményem szerint probléma nélkül le lehetne redukálni az elérhető változatokat a negyedére, és még akkor is nagyon sok féle lenne...
Ez a lépés egyébként szükségszerű, biztos hogy elég nagy "felesleges" költsége van ennyi különböző modell "karbantartásának", értem ezalatt a supportot és a marketinget.

(#6) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Vége a hasmenésnek. ;]

Viccet félretéve tényleg semmi szükség Trend Lite DuoS Neo-ra és társaira.

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#7) big-J válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


big-J
őstag

Az A széria nem ugyanez? Az is közép, meg még van vagy 5-6 közép telefonjuk. a közép note, meg a legnagyobbik A szériás is ugyanaz, stb. Szerintem 80%-al kevesebbel is vígan ellennének.

(#8) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Már rég megkellett volna lépni ezt. Annyi fajta féle verzat adtak ki hogy már csömöre volt mindenkinek tőle.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#9) #16820480


#16820480
törölt tag

Évente olyan 5-6 modell elég is lenne, át kellene gondolniuk az üzletpolitikát kicsit jobban, mert így még mindig nem látszik, hogy nagy változás jönne.

(#10) xmaas


xmaas
őstag

Lasackan kezdik ok is belatni hogy nem lehet minden szemetet eladni 50 fajta csomagolasban csak azert mert Samsung markanev van rajta

Meg igy is tul sok keszuleket fognak gyartani eleg lenne 5-6 model amivel boven letudnak fedni 20-200 ezer forintos szegmenst es azokra koncentralni rendesen tamogatni stb. sokkal jobban alnanak ok is es a vasarloknak is jo lenne

(#11) Pearce


Pearce
aktív tag

Az a kép egyszerűen telitalálat! :C

(#12) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Az irány jó, már csak meg kellene valósítani

Finn the human

(#13) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

A 90%-os redukálás a Samsung esetében inkább lett volna reális.

(#14) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nem hiszem el, hogy ez fog történni. Amúgy hajrá Samsung.

(#15) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Veszélybe került sok designer állása a Samsungnál :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Tomi_Ohl válasza Arthuro_Adam (#15) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Bizony-bizony, mennyivel kevesebb egyedi dizájnú telefontól fosztják meg így a világot...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17) saelin


saelin
veterán

Szerintem nincs ember, aki fejből fel tudja sorolni a samsung készülékeit...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#18) wortz válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


wortz
tag

Ne érts félre, nem személyesen beléd szeretnék beléd kötni, de szerinted az Ace 4 az "tisztes középkategória"???
60 ezer forintért (hivatalos garival, függetlenül annyi, kb.) adnak egy minősíthetetlenül szutyok tokozásba zárt űbervacak kijelzőt, egy űbergány 5 megapixeles kamerával és olyan hardverrel, ami még a saját OS-ét sem viszi el lag nélkül?
Na hát ez nulla. Mikor a cikkben is szereplő konkurens gyártóknál fel ennyiért lényegesen erősebb hardverrel 13+5MP-s kamerás, HD IPS paneles telőkat kapni.
Szerintem ez ma már belépőnek is baromira kevés, csak a Samu próbálja elhitetni, hogy ez középkategória. Pont ebből ábrándultak már ki az emberek, ezért zuhannak az eladásaik.

Amúgy a mondandód lényegével egyetértek, szerintem is kéne egy tisztességes, erős, középkategória, de jelen pillanatban ez akkor teljesülne, ha S4 mini kategóriájú telefonokat árulnának az ACE-ek helyett, azok árában.
A Samu a középkategóriában gyakorlatilag 3 éve nem lépett érdemben előre.
Egyszerűen hányok már ettől a gyártótól. Hihetetlenül gusztustalan, hogy van 3-4 értékelhető telefonjuk, és kiköpnek melléjük évente még 50-et, amik igazából semmilyen kategóriában nem állják meg a helyüket, és általában "csak" kétszer annyit kérnek érte, mint amit érnek. Ehhez még jön a saját, RAM killer, bugos, lefagyós, laggolós felületük, és a többségében nulla szoftvertámogatás.
Hát rosszakarat nélkül mondom, hogy akinek ez kell, az meg is érdemli. Kérlek ne vedd magadra. :R

[ Szerkesztve ]

(#19) schawo


schawo
titán

Pofon a szarnak. Nem ettől nőnek meg újra a Samsung értékesítései. Az aranyélet véget ért, a kínaiak megérkeztek, és ha már itt járnak, bedarálják a Samut is. Szóval az ellen nem véd [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) ctvagyok válasza saelin (#17) üzenetére


ctvagyok
őstag

Mert az Apple kívül melyik gyártónak tudnád összes készülékét felsorolni?.
Nekem ezen kívül max a Lumia sorozat menne. Eselteg a Sony, de az már nem biztos.

(#18) wortz
Na az S4 mini 60k ért gyári garisan tényleg jobb vétel lenne. Szerintem is ez lenne a minimum. De a szolgáltató kínálatban 45k forintért nem rossz az Ace 4. Főleg, hogy az összes nagy gyártóra elmondható, ugyanez. Hogy nem gyártanak normális középkategóriát. Szóval nyugottan hányhatsz az LGtől Sonytól meg a HTCtől is.

[ Szerkesztve ]

(#21) Kari1


Kari1
aktív tag

Csak a gsmarena szerint idén 27 db telefont számoltam össze és ebben szerintem nincs benne az összes készülék.

(#22) kengyel


kengyel
nagyúr

Kevesebbet dobjon, de az minőségi is legyen . Bár nekem jöhetne :)

kengyel

(#23) Ali G.


Ali G.
senior tag

oh de szomorú, akkor naponta nem 5, hanem csak 3 telefont fog kiadni a samsung? annyira szívszorító :D

(#24) kolosanyi válasza schawo (#19) üzenetére


kolosanyi
veterán

Be tudnak ők szállni az árversenybe, nem féltem őket. Kérdés, hogy akarnak-e.

(#25) SutiAdi válasza wortz (#18) üzenetére


SutiAdi
tag

Én egy kínai (dual sim, 5", HD, IPS, quad core) után vettem most az Ace 4-et, és iszonyatosan boldog vagyok vele. Nekem sem nagyon tetszett, hogy 800x480-as felbontása van, hiszen ennyit a Blade-em is tudott 4 évvel ezelőtt, de gondoltam élőben adok neki egy esélyt. 4.3"-en teljesen vállalható a felbontás, a super amoled kijelző hihetetlenül szép, a legújabb snapdragon 410 soc meg meggyőző gyorsasággal viszi ezen a felbontáson a telót. És nem mellesleg végre be tudom tenni a zsebembe a telefont kényelmesen, nem úgy, mint az 5"-esnél. Véleményem szerint az Ace 4 egy nagyon jól eltalált telefon, kártyásan 43-ért elviheted a telenornál. Karácsonyig szerintem bármennyit eladnak belőle, vagy még egy kicsit többet is.

[ Szerkesztve ]

(#26) joey04


joey04
titán

ez egy jó irány. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

Vegre minoseg lesz, nem mennyiseg? Oromteli.

(#28) BulletBill27 válasza saelin (#17) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Vagy aki megtudja különböztetni ;]

(#29) bollokcs80 válasza wortz (#18) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Semmi gond, nagyjabol egyetertek. Ace4et hasznalja haver es neki teljesen jo. Izlesek es pofonok ugyebar...en az LGt tudnam szidni hosszasan. :((

Amugy tenyleg az S.mini lenne a jo kozepkategoria de sajnos tul vannak arazva.

B.Cs.

(#30) Flind válasza ctvagyok (#20) üzenetére


Flind
senior tag

Mondjuk a Xiaomikat simán. Meg igen, a Lumiákat, az logikus.

Ace 4-ben az a nagy plusz a konkurenciával (M2, Idol 2S, stb.) szemben, hogy snapi 410 van benne. Mondjuk nekem így sem kéne.

(#31) janeszgol válasza Arthuro_Adam (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Höhh, egy volt, az is többet volt a kocsmában a pultnál, mint a dolgozó szobájában az asztalánál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) WinPho


WinPho
senior tag

szvsz évi 5 telefonnal is sikeres lenne a Samsung, nemhogy 25-tel...

ripszamszung, csődbemennek, elfogyottatejfölösdoboz etc

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#33) FATtila78


FATtila78
tag

Én a Samsung elmúlt 3 évnyi munkájából annyi értékelhetőt vettem észre, hogy sikerült elhagyniuk a 320X480as felbontást a 60ezres :C telefonokból :D

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#34) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Hát, egyre inkább a szoftver lesz a megkülönböztető elem az okostelefonoknál, illetve az ár. Ahogy elnézem a kínaiak sem tolnak ezerféle modellt, csak néhányat futtatnak aktuálisként. Kb. 3 modell (alsó, közép, felső) le is fedi nagyjából a a piacot. (Kábé mint az Apple, kivéve, hogy ők az alsó árszegmensben nem játszanak.)

Egyébként a Samsung modell-dömping stratégiája nem újkeletű, emlékeim szerint valamikor 2004-2005 környékén találták ezt ki, hogy így majd lenyomják a Nokiát. Le is nyomták. Csak a piac közben megváltozott, nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#35) Pearce válasza WinPho (#32) üzenetére


Pearce
aktív tag

"elfogyottatejfölösdoboz"

Az nem fogyott el, csak kevesebb lesz belőle. :DDD

(#36) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Már a kelet sem a régi!
Eddig naponta kiadtak egy telefont. Most akkor szombaton és vasárnap nem lesz telefonunk?
Jaj-jaj, mi lesz itt! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#37) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Gondolom a minőség növelésse eszükbe sem jutott. Vicces hogy sok cég ajándék tollai jobb minőségű műanyagból készül mint a galaxy csúcskategória.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#38) electro123


electro123
csendes tag

Olyan nem létezik sehol, hogy egy gyár a végletekig fokozza a termelését és miden évben jobbak legyenek a mutatóik, a samu már elért egy olyan szintet ahonnét tovább nem nagyon tud fejlődni mint ahogy egyszer az olaj is elfog fogyni és valószínű, hogy már túl vagyunk a kitermelt mennyiség felén emiatt már csak lejjebb fog esni a termelés.
A gyáraknak is mint például a csamcsung nem überdisznóbrutálemberállat profitott kell már termelni hanem szépen fenntarthatóan kell ezt csinálni.
Ja, hogy ez nem teszik nekik? hát kérem jobb ha hozzászoknak.

(#39) reap3r


reap3r
aktív tag

Ezért imádkozom már egy jó ideje. Hozzáadhatnának ahhoz a 30 %hoz még egy 70et. Akkor annyi telefont gyártana a Samsung, amennyit kéne neki. Sztem betörhetnének a WC kefe piacra, ha elkezdenék gyártani az S Kefe sorozatot. A gagyi kis pulzus mérős WC kefe pont olyan hasznos és értékes dolog lenne, mint a telefonjaik.

(#40) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Talán így lesz idejük a meglévő telefonokat jobban támogatni. A két éves flagship független Note2-re nemhogy nyalóka de még 4.4 sincs, ami nem lenne baj ha nem lenne néhány javítatlan idegesítő sw hiba.
Persze a használhatatlan Samu appokra jönnek kéretlenül a frissítések.

[ Szerkesztve ]

(#41) andris1602


andris1602
aktív tag

Tudom, hogy elcsépelt szöveg, de néha a kevesebb több.. Persze mindenki vágyik az egyedi(?) és épp megjelenő mobil megvételekor érezhető kellemes bizsergésre, de ha jobban ráfekszenek az optimalizációra és a tesztelésre, a vásárlói elégedettség biztosan emelkedni fog. :)

(#42) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem lesz 15 Galaxy S6 copy? :((( :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) hue2000


hue2000
tag

Jó ha sokat csinálnak mert lesz házon belül is választék , szóval remélem , hogy nem csak két-három modellel rukkol elő a Samsung

Az élet mindig drága

(#44) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Ámmmen!

Nem is tudom mi lesz most velünk :D

Már tényleg unalmas a 25 féle tök ugyan olyan telefon...

(#45) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Végre! De nem tudom eddig miért volt ennyi teló, azt hittem, ez inkább hozza a pénzt, mint viszi. De ha viszi, akkor kérdem: miért?

(#46) |DavidWoody| válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Szerintem a "tisztes kozepkategoria" samueknal az S5 minivel kezdodik ( nagy joindulattal) , es azzal is er veget. Ami az alatt van az az also kategoria. Elnezest kerek en mindenkitol , de szerintem ha a QHD+sd805+3gb ram stb a felsokategoria , akkor nagyjabol az FHD+SD800 vagy valami hasonlo kombo +1,5-2 gb ram lesz az a "tisztes kozep" . Aze ace vonal szerintem abszolut alsokategoria.

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#47) Quasi_modo válasza Arthuro_Adam (#15) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nincs ott olyan sok designer.

valami

(#48) Agrippa22


Agrippa22
tag

Na, Dél-Korában végére értek a Steve Jobs könyvnek?

Samsung mobilból bőven elég lenne a Note, a Galaxy S-széria és az Ace, "oszt csoki". Alsó szegmensben a kínaival úgysem tudnak versenyezni, teljesen fölöslegesen tartanak fent huszonhat féle variánst.

(26 féle telefon = 26 felé kell fejleszteni, 26 féle gyártósort kell fenntartani, etcetc)

Erre jött rá a Sony is nem olyan rég...

(#49) ctvagyok válasza |DavidWoody| (#46) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ott az S4mini is ami szerintem jobb mint az a túlárazott S5 mini. A Z1C-n és a Mi 3 mellet nincs is már s800 telefon gyártói garanciával 100k pénzért. Esetleg ha lehet g2-t kapni még. Meg talán nexus 5, de azis drágább. A középkategória eddig az s400 volt. Ezért a középkategória alja az Ace 4. Az egész azért van, mert nem volt felső középkategóriás SoC eddig. Semmilyen gyártónak nincs középkategóriában s800. De ha mondasz nekem olyan középkategóriás telót amiben s800 van, akkor visszaszívom ;]

(#50) 112FarEast


112FarEast
csendes tag

Próbálják menteni a menthetőt...

Igazándiból csak idő kérdése, és a Huawei-Lenovo-Xiaomi hármas lenyom mindenkit.. és akkor végre olcsó, de jó készülékekből lehet majd válogatni. :)

Xiaomi Redmi 1S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.