Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Már a cím is vicces, jól bemutatja a milyen remek világban élünk :DD

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2) zgmzgm


zgmzgm
tag

Ezért fogok jövőre AMD Radeon kártyára váltani.
Nvidia-nak hiába vannak jó kártyáik ha a driver gagyi.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#3) snecy20 válasza zgmzgm (#2) üzenetére


snecy20
veterán

A legtöbb hiba olyan, hogy a user-ek pár százalékát ha érinteni szokta.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) bzoley


bzoley
veterán

"Az új, 430.97-es Hotfix csomag..."
Inkább 431.18

(#5) Dark Archon válasza zgmzgm (#2) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, az AMD a kiváló driverjeiről híres :W

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#6) Raysen623 válasza Dark Archon (#5) üzenetére


Raysen623
addikt

Jelenleg remek driverei vannak, ezen nincs mit vitatni. Felület és kezelhetőség sokkal jobb mint a zöldeknél jelenleg.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#7) zgmzgm válasza snecy20 (#3) üzenetére


zgmzgm
tag

Sajnos engem érint. Ha szerkesztenem kell (Photoshop, Premiere pro, stb. ) az új driver kell plusz funkciók miatt.
Ha játszani akarok, akkor pedig a 399.24 – es drivert kell felraknom. Jelenleg csak váltogatással tudom megoldani ami nem kicsit idegesítő.

[ Szerkesztve ]

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#8) Abu85 válasza zgmzgm (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi a gond pontosan?

(#4) bzoley: Köszi, javítva. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) bobalazs válasza snecy20 (#3) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

gta V azért elég népszerű játék, pont érint a vibrálás.
A probléma az hogy windows 8.1 alatt is van ez a hiba, ahhoz pedig semmilyen hotfix nincsen.
Marad a korábbi driver verzio telepitése.

(#10) Puma K


Puma K
veterán

Rohadt Nvidia!4!!
Havonta többször is foglalkozik a VGA driver-el és nem csak x havonta! :((

Bezzeg a DOS-os időkben de jó _is_ volt minden!!44!! :(((

Bár inkább maradtunk volna az Atari szintjén!!4 :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11) Egon válasza Raysen623 (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Alsó hangon ugyanannyi (de inkább több) hibát szoktak javítani a drivereikben, mint a zöldek, következésképp amíg ki nem javítják, igen sok (adott játékot érintő) hiba fordul elő az AMD-nél. És mivel ritkábban adnak ki drivereket mint az nV, értelemszerűen tovább fenn is állnak a problémák.
A zöldeknél tipikusan a többképernyős használattal összefüggésben van sok bug, ami szerintem a felhasználók kis százalékát érinti (akit igen, azt megértem ha átáll a piros oldalra).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Predatorr válasza zgmzgm (#7) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát én maradtam a 420-asnál, afölött eddig minden driverrel 7-10p a premiere pro és kb 15p a media encoder betöltése. Nálad hogy működik?

Én is elgondolkodnék AMD-n, ha lenne használható, jelenkorszerű VGA-juk elfogadható áron és fogyasztással, de egy szál sincs, illetve hát ismerem a drivereiket és a beléjük épített csalásokat, szóval esélytelen váltanom az elavult, gagyi, vacak nVidia 2080-ról. Marad a 420, bár a Rage 2-nek nem tetszik, de ki nem sz.rja le? Addig sem kell minden telepítés után nV kémprogramokat irtanom.

Egon: Engem érint a több képernyős emelt órajel bug, de ettől még nem állok át a sötétzöld (AMD) oldalra.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13) Egon válasza Predatorr (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

mellé

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Alapvetően nincs kész driver. Ezt nem érdemes elvárni. A hibák igazából egészen egyértelműen a fejlesztési modellből származnak. Az AMD egy branch-et fejleszt manapság, ezért nincsenek hotfix meghajtóik. Az NVIDIA három branch-csel dolgozik, ami lényegében az AMD Catalyst érájának fejlesztési modellje, és ez magával hozza a hotfixet, mert különböző branch-ekbe szánt csomagokat committelnek, és ezek lehet, hogy külön-külön le vannak tesztelve, de együtt már nem igazán, és ezek generálják a hibákat, amiket hotfixszel javítanak (ezek azért tudnak hamar jönni, mert gyakorlatilag ki vannak javítva, csak egy másik branch-ben) ahogy az AMD tette ugyanezt anno a Catalyst esetében.

Mindkét megoldás működik egyébként, tehát lehet bárhogy fejleszteni. Az NVIDIA azért fejleszt szétszabdalva, mert ők a WHQL-t marketingértéknek tekintik, így hajlandók hatványozottan több erőforrást fordítani a bugfixre, hogy gyorsjavításokkal korrigálják a nem egymáshoz tervezett csomagok összeállítását. Az AMD pedig azért fejleszt egy branch-re, mert szerintük a WHQL-nek nincs igazán értéke akkor, ha úgyis egy-két hotfix kiadása szükséges egy WHQL csomag után. Csak az erőforrást viszi ez a modell, holott az embereket olyan szolgáltatások fejlesztésére is fel lehet használni, amelyek hasznosak lehetnek a játékosoknak. Szóval végeredményben az AMD és az NVIDIA fejlesztési modellje között felfogásbeli különbség van, nem a programozók végeznek jobb vagy rosszabb munkát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Puma K válasza Predatorr (#12) üzenetére


Puma K
veterán

"Addig sem kell minden telepítés után nV kémprogramokat irtanom."

1. Radír DDU-val csökkentett módban ahogy kell: [link]

2. Nv driver letölt amit felraknál, azt táraztasd be: NVIDIA driver slimming utility

Mindenféle sallangmentesen csak a driver és ami még ami a felhasználó számára kell.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16) Abu85 válasza Puma K (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem biztos, hogy ez a program annyira jó ötlet. Már volt szó arról, hogy tapasztalataik szerint elég sok hibajelentést generál, amelyekkel nem tudnak mit kezdeni. Legalábbis még, mert készül egy új meghajtócsomag, aminél komponensek ellenőrzéséhez lesz kötve az indítás. Ha valamelyik komponens hiányzik, akkor azt távoli eléréssel telepíteni fogja a háttérben. Így gyakorlatilag a beavatkozásod nélkül megoldják a problémát.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Puma K válasza Abu85 (#16) üzenetére


Puma K
veterán

Már minimum 1 éve használom az NV Slimmer-t, 3db különböző verziójú driver-t tettem fel vele és nincs semmi gondom.

A GE meg egyéb felesleges háttérben futó vackokra nincs szükségem. A grafikát be tudom állítani kézzel, és ha rögzíteni szeretnék akkor MSI Afterburner-el megoldom.

Ha meg lenne valami gondom, mint ahogy nincs akkor megoldom és utána nézek.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) Abu85 válasza Puma K (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezernyi felhasználási mód van, ami nem ad hibát, és legalább ennyi, ami esetleg ad valami gondot.

A GE-t az NV sem követeli meg. Az én véleményem szerint nekik a telemetria kivágása a problémájuk, amelyet rengeteg felhasználó kilő. Ezzel ők rengeteg információtól esnek el, amely drasztikusan rontja a problémafelismerés hatékonyságát. Ha ez nem optimális, akkor a tervezettnél több embert kell a tesztelésre állítani, ami rontja a teljes driver fejlesztési potenciálját.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Puma K válasza Abu85 (#18) üzenetére


Puma K
veterán

A GE-t akkor javasolta az Nvidia driver telepítő, amikor a kedves Windows 10 automatikusan a frissen telepített Windows-nál elkezdi letölteni a háttérben azt a driver-t amit egy őskövület és az újabb-frissebb verziójú driver meg nem tud letörölni... így frissebbet nem tudok telepíteni.

Konkrétan azt írta ki, hogy a GE megoldja a tapasztalt problémát. Én ezen röhögtem egy jót majd net ki, DDU indít, radír csökkentett módban, vissza normális indítással a rendszergazdai/administrator fiókba ahogy szoktam már Windows Vista óta és az előzőleg letöltött driver-t felrakom az driver slimming utility-vel.

Engem mint felhasználót pont nem érdekel sehol a gyártó nyűgje főleg annak a fényében nem, hogy régebben NV GF2 MX440, 6800GT, 7600GT, 7900GT, GTX 275, GT 555M, GTX 760 (régebbi kártyákat említve Nv oldalon amik megfordultak nálam) nem voltak telemetriás-adatgyűjtős okosságok és mégis működtek a driver-ek ahogy kellett.

Ezen felül még nem is tapasztalok semmiféle problémát. Így az adatgyűjtés részemről felesleges.

Azt elismerem, hogy vannak emberek akik nem olyan járatosak a gépekkel kapcsolatban mint pl az itteni fórumozók egy része, de másnak az érdektelensége és tudatlansága ugyan úgy nem foglalkoztat.

Nekem a bepipált részeken felül semmi egyébre nincs szükségem, mint ahogy régebben sem volt:

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20) Carlos Padre válasza Egon (#11) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Gondolom erről nincs semmi hivatalos infó, de természetesen így kell hogy legyen :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#21) ttwepinefrin válasza zgmzgm (#2) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Ott nem lesz gyorsjavítás az biztos.

(#22) Predatorr válasza Puma K (#15) üzenetére


Predatorr
őstag

Megnézem, köszi. És igazad van, én is remekül elvoltam minden nV VGA-val kémkedés nélkül, ahogy ATi/AMD vonalon is, amíg jó VGA-kat gyártottak.

Abu85: Fizettem (sokat) a VGA-ért, ha melóznom kell, hogy jó legyen a meghajtó, ők is fizessenek érte. Amúgy mindent letiltok tűzfalból, a fél windowst is, nálam semmi nem szipkáz le szarokat a háttérben, tudtom nélkül. Egyáltalán nem hiszem el, hogy bármi, ami adatokat whisky a gépemről, az az én érdekemben teszi, és csak a szükségeseket.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#23) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mióta támogatott CSAK a 64-bites Win10?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24) Puma K válasza ledgeri (#23) üzenetére


Puma K
veterán

2018. áprilisától kezdve.
A kritikus hibákkal 32Bit esetén 2019. januárig foglalkoztak.

Support Plan for 32-bit and 64-bit Operating Systems

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) ledgeri válasza Puma K (#24) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez csak fél válasz... hol marad a 64-es 7-8.1?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#26) Puma K válasza ledgeri (#25) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor ott a google :DDD

De ennyit lehet tudni:

This makes for something of a sea change for Nvidia, as the company has previously followed Microsoft’s lead in terms of the operating systems that its GPUs would support. Microsoft plans to continue to support the 32-bit versions of Windows 7 and Windows 8.1 until 2020 and 2023, respectively, and is set to support the 32-bit version of Windows 10 indefinitely. - forrás: [link]

A Windows 7 64 Bit: 2020-ig támogatott
A Windows 8/8.1 64 Bit: 2023-ig támogatott

A Windows 10 32 Bit pedig a cikk írásakor határozatlan idejű.
Már a Windows 10 32 Bit-hez is csak 391.35 WHQL 2018.3.27 verziójú driver érhető el.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) macman507


macman507
aktív tag

Nevetséges...
De az a legjobb az egészben, hogy ezek a gyorsjavítások csak külön letöltve szerezhetőek be, Geforce Experience-en keresztül nem. Akkor mire is jó ez a fránya program? :U

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#28) Roland861010


Roland861010
addikt

Ja csak hónapokon keresztül nem volt elérhető az ryzen 5 drivere ami támogatja a vega 8-at.
Az utolsó Windows frissítés óta meg nem kommunikálnak egymással!Fent van közben még sincs.

(#29) 19ati93


19ati93
senior tag

MSAA-t jó hogy megcsinálták GTA-ban. Először amikor megjelent ez a valami féle artifact azt hittem mindjárt meghal az új RTX kártyám, majd szívrohamot kaptam. Majd aztán állítgattam a dolgokat és rájöttem hogy az MSAA okozta az egészet és így eddig inkább super samplingal játszottam mint az MSAA-val. Most már visszalehet rakni. :DD

(#30) 19ati93 válasza macman507 (#27) üzenetére


19ati93
senior tag

Igen ez elég nagy butaság hogy ott nem lehet instant letölteni az új hotfix vagy más drivereket. Simán lehetne egy rész benne ahol elfogadsz ilyen olyan szöveget ami kimondja hogy beleegyezel hogy hibákat észlelhetsz vagy játékok/programok kifagyhatnak stb, és úgymond teszteled a BETA vagy HOTFIX drivert.

[ Szerkesztve ]

(#31) Predatorr válasza Puma K (#24) üzenetére


Predatorr
őstag

Jó ez a slimmer, kösz. Rögtön felére csökkent a meghajtó mérete, és így a Premiere Pro / Media Encoder is működik. :R Viszont Rage 2-ből eltűnt az Afterburner OSD.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#32) Puma K válasza Predatorr (#31) üzenetére


Puma K
veterán

Az a másik, hogy az adatgyűjtögetős-adatküldős-felesleges szolgáltatásos történettől olyan szintre meghízott a driver, hogy még nézni is rossz...

Szerintem 10-11 éve volt itt PH!-n szó a topikok valamelyikében, hogy brutál sok az akkori ~250MB-os driver... aztán ez azóta a duplájára hízott gyakorlatilag feleslegesen...

Az Afterburner-es OSD-t (RTSS) szerintem újra be kell állítani.
De mindenesetre érdekes, hogy eltünt :F

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33) Raysen623 válasza Egon (#11) üzenetére


Raysen623
addikt

Sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom érdemben az általad leírtakat, de nem is erről beszéltem. Ugyanúgy fel fogom tenni a friss geforce drivereket mint a radeonnál...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.