Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nem értem ezt a kis tárhelyet... Ha szerkeszteni akarom a fájlokat, de nem fér el lokálisan a gépemen, hogy történik a dolog? Le sem töltődik? A ChromeBook valahogy így működik tudtommal, de mivel ez Windows, lövésem sincs a megoldásról...
Ha mégis klasszul megy a dolog, érdemes lenne ilyeneket venni a jövős-menős kollégáknak, mert rém olcsók és nem nagyon kell vigyázni az adatokra. Nyilván csak böngészni, irodai alkalmazásokhoz, levelezéshez gondolom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Ennyiért nem tűnik vészesnek, bár nem tudom miért adnak ki wines gépet 32gb-l...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) Televan74 válasza Polllen (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Inkább lenne egy picivel drágább és 128GB tárhely lenne hozzá.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) totron


totron
őstag

Jól tévedek, hogy minden ilyen ultravékony kijelzõ LED álal világított?

(#6) Feketelaszlo válasza TigerCat (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

MicroSD kártyát fogadnak, azzal könnyen bővíthető.

(#4) totron: Igen. CCFL háttévilágítás már nincs asztali monitorokban sem, a lézernél meg még nem tartunk.

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenki azt veszi, amit a lehetőségei megengednek - énis nézegettem ezeket az apróságokat az asszonynak, de ez már túl sok a kompromisszumból (2magos Cherry-s cerka = zéró CPU-power - miért nem voltak képesek legalább egy N3700-at belerakni??, 2GB RAM = kevéés, 32GB háttértár <- ez vicc akar lenni 2015-ben, amikor a C:\windows könyváram nettó 24GB??)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) kátú


kátú
őstag

Ezekben nincs valami ssd hely vagy slim HDD hely?

It still works!

(#9) azbest válasza t72killer (#7) üzenetére


azbest
félisten

Baycherry trail karcsú tablet billentyűzettel.

Egy csomó hasonló gépet lehet kapni most is. Csak azt nem tudom, hogy a fixen forrasztott 2GB ram mellett mire használják őket. Bár végül is netezésre, filmezésre jó.

wim fájlban marad az alaprendszer és csak a különbséget teszi ki a particióra. Így tudtak kihozni 16GB flashes tableteket is.

[ Szerkesztve ]

(#10) gabor7th


gabor7th
addikt

Nagyon szeretnék erőltetni ezt a cloudot... Nem jó irány.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) LamerGyuri válasza kátú (#8) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nincs. Ha jól tudom, full integrált benne minden. Igen, a ram is.

(2GB 2015-ben...szégyen)

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#12) csibor


csibor
őstag

Hülye kérdés :) Linuxszal hogy boldogulhat?

(#13) tick


tick
aktív tag

Asus x205ta jobb chromebook ellenfél szerintem. Hasonló ár és 12 órás akksi idő. Plusz kapható globálisan

Everything that has a beginning... has an end

(#14) tatararpad


tatararpad
őstag

Szerintem ez így 2015-ben ipari hulladék még 200 dodóért is, de majd a vásárlók eldöntik.

(#15) icp1970


icp1970
senior tag

nem rossz áron jönnek.

(#16) shiftac


shiftac
aktív tag

Már netezésre is kevés 2GB RAM.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 20 - Android 13), Jabra Elite 3

(#17) Hieronymus válasza icp1970 (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az ár nem rossz, sőt túl jó is.

Ezek a "notebookok" a táblagépek kategóriájában indulhatnak, valamivel méretesebb kiszerelésben. De útközben kevésé lehet használni őket. Legalább egy 3G modem lehetne bennül, hogy bárhol elérhető lehessen a felhőben tárolt adathalmaz.
Gondolom ebbe az árba már nem fér bele a teljesen hátra hajtható billentyűzet illetve az érintőképernyő.
(A táblagép mellett folyamatosan próbálom nyomkodni a notebook kijelzőjét. Ez a természetes irányítási forma és nem az egér vagy tapipad.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) gerii


gerii
addikt

Nem olyan vészes az áruk, persze az itthoni sarcok szépen megemelik majd, kipróbálnék egy ilyen gépet, netezésre simán jó lehet, akár időseknek, vagy gépet keveset használóknak.

[ Szerkesztve ]

(#19) .mf


.mf
veterán

N3050, 2GB RAM, 16 GB eMMC, 170 USD -- legalább annyira harmatos, mint amennyire olcsó. :U
A vicc, hogy egy hajszállal a használható alatt ilyen olcsón vesztegetik őket, de a kicsivel is jobb, már ténylegesen használhatóért, ami anyagköltségben pár dollár lenne (legerősebb Atom, 4 GB RAM, 64 GB M.2 vagy újabb eMMC), már dupla árat elkérnek. Inkább az árral szúrják a laikus vásárlók szemét ki, ahelyett, hogy egy kicsivel drágább, de már használható teljesítményű gépet kínálnának :W

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) Ton-ton


Ton-ton
tag

Jelenleg egy eee701-et nyúzok (2G ram, 633MHz celeron, 4G SSD), utódnak teljesen megfelelne. Persze Linux, nem win...

Tudom, őskövület vagyok, de fontos az elfogadható billentyűzet, és az egér. Van ugyan tablet, de bosszantó számomra.

http://qtp.hu

(#21) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Hmm...
Arra mondjuk jó lehet, hogy az asztali gépet bárhonnan lehessen vezérelni, másra viszont nemigen tudnám elképzelni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#22) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó készülék, de az asztalit jobban szeretem. Nincs szükségem a hordozhatóságra.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) aelod


aelod
veterán

Nem rossz vétel azoknak akik hajlandóak és képesek kompromisszumokkal kezelni a kis gépet. A tárhely ami nagyon kevés szerintem, 1TB cloud szolgáltatás ide vagy oda.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Legalabb hagynanak 2,5-es helyet benne uresen, aki akarja felboviti maganak.

Ugy mar okes lenne a dolog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) kengyel


kengyel
nagyúr

Árban tökéletes választás !

kengyel

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Komolytalan

(#27) icp1970 válasza kengyel (#25) üzenetére


icp1970
senior tag

Szerintem is ennyiért bőven jó.

(#28) t72killer válasza icp1970 (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ennyire olcsón akarja az ember a gépprojektet megúszni, simán kapni 200$/80eFt körül régebbi i5-tel szerelt thinkpadeket használtan. Garantáltan tovább fogja bírni, mint ezek a biliműanyag csodák és hardveresen is lényegesen gyorsabb lesz.

Az olcsóság persze nem rossz, csak egy szint alatt már túlságosan a teljesítmény és a minőség rovására megy. Afrikában, ahol ennyi a dolgozó éves bevétele, el tudom képzelni, hogy ez A GÉP, de azért a fejlett világban nemigen kéne ilyenekkel égetni magunkat, főleg, amikor elég színvonalas használtpiac vesz körül minket:U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) vimes


vimes
senior tag

Valóban érdemesebb egy thinkpad után kutatni pl. HA!-n ennyiért, de az, hogy 2 GB RAM nem elég még internetezésre sem, egy rohadt nagy hülyeség. Az meg hogy valaki 20 megnyitott lappal böngészik, az k*rvára nem átlaguserre jellemző!

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#30) Polllen válasza t72killer (#28) üzenetére


Polllen
nagyúr

Örök kérdés, új vagy használt. Új áron ezek nem vészes gépek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) Paul119 válasza t72killer (#28) üzenetére


Paul119
addikt

Van aki nem szeret használtan venni :) eléggé zsákbamacska (ha nincs rá normális gari persze)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#32) Feketelaszlo válasza t72killer (#28) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ha annyi a felhasználó kívánsága, hogy megnézné a levelezését, pár hírt meg mondjuk Officeozna kicsit rajta, akkor egy fél misis csúcs munkaállomást is mellérakhatsz, az sem lesz gyorsabb, legfeljebb miliszekundumokkal. Ha már használt: én nem rég vettem Mullinsos HP Streamet, ami a proci kivételével majdnem ugyanez a specifikáció - 40k HUF (s nem az a fajta használt, amin végigment egy 10.000 fős nagyvállalat összes alkalmazottja, hanem amiről nehéz eldönteni, hogy biztos nem új-e). S az üzleti notival ellentétben nincs 3 kiló, csak 1,5, plusz 4,5W, passzív. Nem állítom, hogy egy Thinkpadnek nincsennek előnyei, de más liga. Ha olyan készüléket kerestem volna, ami egy autószerelő műhelyben fog állni vagy a fél világot körbejárják vele, én sem ezt vettem volna.

(#33) nobela válasza t72killer (#28) üzenetére


nobela
senior tag

Miért van az hogy még 2015-ben is létezik olyan aki a használt árakat az új árakkal hasonlítja össze :W

Azt hittem ez a típus már régen kihalt.

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#34) Graphics válasza nobela (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mit ajánlasz munkára ,ha vkinek mondjuk ütnivágni kell a gép? :U

Toughbook-ot? ... Minőségi használt gépek vannak, filléres fenntarthatósággal....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) t72killer válasza nobela (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Természetes, h összehasonlítom őket. Akinek nem kell zsírúj gép, annál igenis versenyzik a két kategória. Alkalmasint garival lehet karcmentes szép használt darabokat kapni - ezek, hacsak nem karácsonyi ajándéknak veszed - teljesen megállják a helyüket.

Persze a technológia halad, és lehetne olyan új notikat kiadni, ami mellett értelmetlen a használt. Pl ha ezek a gépecskék 200 helyett 300$-ból teljesítenék a következő kritériumokat:

min. N3700 proci
500GB HDD vagy 128GB SSD
4GB RAM
matt kijelző
tartós, erős zsanérok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) tick válasza t72killer (#35) üzenetére


tick
aktív tag

Acer B116, igaz közelebb van a 350 USD-hez mint 300-hoz. A zörgő touchpadot leszámítva eddig hibátlan, de szerintem arra van valami sufni tuning.

Everything that has a beginning... has an end

(#37) t72killer válasza tick (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, úgy néz ki, kb ez az az összeg, amit a használhatóságért ki kell perkálni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) nobela válasza Graphics (#34) üzenetére


nobela
senior tag

"Mit ajánlasz munkára"

Nyilvánvalóan attól függ milyen munkára, miért gondolod hogy mindenkinek ütni-vágni kell a gép? Rengeteg embernek TÖKÉLETESEN elég akár komoly munkára is egy ilyen kategóriájú noti vékony kliensként.

Mindez újonnan, garanciával, számlával, elszámolhatóan. Ugyan miért venné meg más ütött-kopott levetett lenyomozhatatlan előéletű cuccát?

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#39) nobela válasza t72killer (#35) üzenetére


nobela
senior tag

A technológia mindig is így működött, egy picit többért mindig is kaptál egy picit jobbat.

Akinek meg nem kell zsírúj gép, az eleve a használtakat nézi nem az újakat, hiszen azok úgyis olcsóbbak. Ez a noti értelemszerűen azoknak készült, akik (számodra talán értelmezhetetlen módon) ÚJAT akarnak.

Hogy miért? Néhány okot pl. az előbb felsoroltam.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#40) TigerCat válasza nobela (#38) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyetértek.
Egy munkatársam teljesen alap notesszel tolja 2 éve. Bűn lassú, de office fájlokhoz, levelezéshez, böngészéshez, egy-egy filmet megnézni bőven elegendő. Neki. Én lekaparnám a falat, de nyilván ezért vettem 4x annyiért gépet, mint ő, mert nincs türelmem kivárni azt, ami neki fel sem tűnik. Ellenben vadi újonnan, 2 év jótállással használja amíg van kedve. Még SSD sem kell bele, mert nem érdekli. Jó ez így és kész. Megfelel a célra.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.