Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samott


Samott
addikt

A veg kezdete a Philipsnek vagy az Android TV-nek?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

"Ez nem annyira kifinomult és intelligens, viszont kevésbé erőforrás-igényes, és ugyanúgy lehetővé teszi a különféle netes alkalmazások elérését, mint az Android TV."

A kiemelt részt hogy kell érteni? Out of the box megy rajta a Kodi, Plex, Netflix, MyTV meg a sok-sok többi mint Android TV-n? (Nekem gyanús, hogy nem.)

szerk: Továbbra is érdekel, vajon tényleg az összes netes megy-e (fenntartásokkal kezelem amit a PH!-n írnak), és mi van a nem netesekkel (a #3-at is fenntartásokkal kezelem, csak a hangnem miatt nem akarom folyatni a diskurzust a csávóval).

[ Szerkesztve ]

(#3) vicze válasza #72042496 (#2) üzenetére


vicze
félisten

A Kodi netes alkalmazás? Ami nem webapp nem fut rajta, ennyi.
Tehát ezt alkalmazd minden másra.

[ Szerkesztve ]

(#4) #72042496 válasza vicze (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kösz.

(#5) sBc


sBc
aktív tag

Akkor csak egy böngésző lesz benne. :D
Viccet félre az Android Tv-től sem estem hasra, tartalomfogyasztsáson kívül semmire sem jó. Nagyon kevés a kompatibilis app.

(#6) Sinesol válasza sBc (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Mivel főleg tartalomfogyasztásra van kitalálva...

[ Szerkesztve ]

(#7) azbest válasza #72042496 (#2) üzenetére


azbest
félisten

Ha nem androidtv, akkor nem lesz rajta androidtv app.

Esetleg az usában, mivel nagy piac, megcsináltatják erre az n+1-edig platformra is a népszerűbb alkalmazások amerikai verzióját, de a magyar piacon erre minimális az esély. Még a legelterjedtebb, általánosabb platformokra is évekig tart, ha egyáltalán készül magyar szolgáltatásokhoz támogatás.

De végülis mindegy, ha úgy okos, hogy nem kell kerülgetni a saját hülyeségeit esetleg. Relatíve olcsó egy külső, elterjedtebb és támogatottabb okos dobozka hdmi csatlakozással.

(#5) sBc
mindig rácsodálkozom, amikor tévével akarja valaki kiváltani az asztali számítógépet :D
Bár az igaz, hogy a firetv távirányítóján okosabban megoldották, hogy legyen azért buta egér kattintós mód is (egér nélkül), ne csak tévés lépegetés.

[ Szerkesztve ]

(#8) K0vasz


K0vasz
aktív tag

hát maga az android tv szerintem amúgy sem egy nagy etwas (és akkor még finom voltam), úgyhogy simán lehet akár jobb is a philips saját rendszere

amúgy gyanítom, hogy a youtube-on, a netflixen meg még egy-két dolgon kívül az emberek 99%-a amúgysem használja az okosrendszert, ezt a pár dolgot meg csak meg tudják oldani maguk is

(#9) sBc válasza azbest (#7) üzenetére


sBc
aktív tag

Évek óta "PC ként" (monitorként) használom a tévét, mivel ezek a "tartalomfogyasztó" kütyük úgy 10-15 évvel ezelőtt még nem léteztek, illetve az akkori tévék(akár még képcsöves) nem támogattak minden fájlformátumot vagy a webes filmnézést és youtube-ot sem lehetett másképp megoldani, de még játszani is jobb nagyképernyőn.
Szóval én igenis hozzászoktam a rendes multitaskinghoz vagy a reklámblokkolós böngészőhöz, online filmek, rss, torrent....
Számomra az Android TV közel sincs az elvárt tudáshoz Chromecast ötletesebb vagy a Samsung Dex és hasonló kiterjesztett asztal megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#10) ALBY


ALBY
senior tag

Nem lehetne hogy csak eladnak egy tisztességes kijelzőt ?! :U
Zsibbasztják csak a népet, aztán fizethetjük ki újra és újra a sok márka semmirekellő okossplatformjait.

@sBc : Teljesen egyetértek. PC a tuti magasan, és nem is igyekeznek jobb megoldásokat kitalálni csak a hülyítés megy nagyüzemben.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#11) dualcore válasza sBc (#9) üzenetére


dualcore
őstag

Én is "csak" egy jó tv-re vágynék. Kell a francnak az okos rendszer. Miért nem lehet így venni? Évek óta pc-n tolom én is a tartalmat.

(#12) vlevi válasza Samott (#1) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sony Android tv-m van, es nem nyűgözött le a tudása. Kb a youtbe-t használom rajta, semmi mást.
Ellenben van néhány olyan hulye megoldás rajta, amit a kevésbé okos korábbi tv-ben sokkal kényelmesebben el lehetett érni.
Szerintem ezt az okostv dolgot a marketing osztályon kívül más nem gondolja komolyan.
Meg a szoftverfejlesztők sem, mert ha komolyan vennék, akkor normalis, jól használható szoftvert írnának rá.
50 dolláros kínai ketyerén jobban megy a droid, mint egy soxázerer forintos tv-n.

(#13) azbest válasza sBc (#9) üzenetére


azbest
félisten

Ha neked pécé kell, nincs azzal gond, használsz pécét. Csak azt hinni, hogy azok a mini rendszerek képesek kiváltani egy pécét, az naívság. Ellenben egy megfelelő certekkel és másolásvédelemmel ellátott okosrendszer lazán kezeli a 4k tartalom előfizetést. Ami pécén van, hogy egyáltalán nem érhető el, mert tartanak a tartalom lementésétől.

Az androidtv egyben chromecast is amúgy. De a chromecast maga is csak egy korlátozott, online tartalomfogyasztásra, előfizetésekhez kihegyezett eszköz. Sokan azt sem arra akarják használni amire való, mert helyi tartalmak lejátszásával varázsolnak, ami vagy megy vagy nem megy.

Szóval a lényeg, arra kell használni adott eszközt, amire való. Akkor nincs meglepetés.

(#12) vlevi
sajna ilyen is van, mert némelyik gyártó nem éri fel ésszel, hogy pár dollárért többet kellene rászánnia a hardverre, hogy ne egy több éve is elavultnak számító okorsrendszert tegyenek a csúcstévékbe is. A külön megvehetők közt van ami keresztben lenyeli bármelyiket - pl nvidia shield tv. De némi kompromiszummal a sokkal olcsóbb mi box nemzetközi változatok is.

[ Szerkesztve ]

(#14) Sinesol válasza azbest (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem alapvető hiba egy TV-s okostévé rendszert a külön megvehető eszközökhöz hasonlítani, mivel míg előbbi esetében az egész csak egy kiegészítő extra funkció, addig az utóbbi kifejezetten célhardver. Amúgyis pár fontosabb appon /Netflix, HBOGO/ kívül nem nagyon érdekel senkit az egész, ott van az ember kezében a teló, mellette a PC, igazából nem meglepő, hogy nem foglalkoznak az egésszel komolyabban a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#15) azbest válasza Sinesol (#14) üzenetére


azbest
félisten

mind a kettőnek ugyanaz a célja, ugyanaz a rendszer fut rajta, csak az egyik esetben két cent spórolása kedvéért használhatatlan.

A gyártóspecifikus, n+1-edig rendszerre meg lehet nem jön ki a magyar szolgáltató appja. Mi speciális piac vagyunk, mert sokan "elvből" nem fizetnek tartalomért.

[ Szerkesztve ]

(#16) Sinesol válasza azbest (#15) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem pontosan ugyanaz a cél, a Tv esetében az a fő szempont, hogy az elterjedt szolgáltatások elérhetőek legyenek, pont annyit költenek rá amennyi ehhez kell. A doboz meg azoknak van, akik többet akarnak. Nyilván amugy nem két centen mulik a dolog, komolyabb soc és több memoria kellene ahhoz, hogy gond nélkül menjen minden, ez eléggé drágítaná az egészet, miközben az egészre elhanyagolhatóan kicsi az igény.

Az átlagember streamszolgáltatók elérésére használ csak appot, plusz néha 1-2 film lejátszására, ezt meg a legalapabb rendszerek is tudják. Ha tágabb ismerősi körben is körülnézek mindenki csak Netflixet, HBOGO-t, Youtube-t használ és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#17) dualcore válasza Sinesol (#16) üzenetére


dualcore
őstag

Pontosan így látom én is.

(#18) sBc válasza azbest (#13) üzenetére


sBc
aktív tag

Ja, hogy naiv vagyok, mert alap dolgok nem várhatóak el egy "kihegyezett" eszköztől.
Mert a hardver adott, tudna annyit mint egy okostelefon (ami kivált egy PC-t), de app felhozatalban az áruház ki van herélve.
Van Mi Box-om és alternatív app-bolton keresztül, vagy külön apk-val sikerült használhatóvá tennem.(plusz egérrel)
2019-ben akkora elvárás, hogy tévé előtt egy videóhívást le tudjak bonyolítani? Még Google Duo alkalmazás sem Android Tv kompatibilis nem hogy a Skype.
Tehát ennyi erővel egy sima kínai mezei Androidot futtató eszközzel többre jutok, mint a "kihegyezett" Android Tv-vel.

(#19) Sanya válasza #72042496 (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

A philipsnek van saját alkalmazásboltja. Nem való semmire, egy appot sem töltöttem le róla, a store-ját tiltottam az android TV-n.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) mepet


mepet
addikt

TV android nélkül: ezért a feature-ért én legalább 30ezret fizetnék! :R

(#21) pengwin


pengwin
addikt

Nem okos OLED TV-t lehet jelenleg venni?

Üdv, pengwin

(#22) vlevi válasza Sanya (#19) üzenetére


vlevi
nagyúr

Korábbi TV-m, egy 2010-es Samu volt, akkori mércével az is okosnak számított. Akkor még persze ez kimerült a médialejátszásban, illetve a semmiresemhasználható samsung alkalmazásboltban, amiből idővel a youtube is eltűnt.
De, mint TV teljesen megfelelt, és az okos rendszer nem akadályozott a TV rendeltetésszerű használatában.
pl. volt benne kép a képben, bakker, ami a 2017-es Sony androittv-ben NINCS!!!! Nem tudom, hogy a többiben van-e a sony b****t foglalkozni vele.
Nem tudok pl. TV-t nézni, miközben a kisképen a hdmi bemeneten megy a PC jele, amin a telepítő húzza a csíkját 2 órán keresztül.
A csatornaváltás, a kedven csatornák kezelése is egyértelműbb volt.
satöbbi. Igazából én is úgy vagyok vele, hogy a jelenlegi készülékkel, mint hardver meg vagyok elégedve, de a rajta lévő szoftvert hanyagolnám.
Mint amikor veszel egy i7-es lapost 16giga rammal, bazinagy SSD-vel, 4k-s érintőkijelzővel, és azzal kínlódsz, hogy a win10 tönkrevágta a frissítéseket...

(#23) Sanya válasza vlevi (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

a 2010-es samu tévém a hálószobában van és DLNA-ról nézek vele filmet a NAS-ról egy usb stick segítségével.
A philips tv-m a nappaliban van és tud: Youtube DS-video-MXplayert hajtani, hogy menjenek filmek a nasról. A philisp tévén összesen 3db általam telepített alkalmazás van.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) vicze válasza vlevi (#22) üzenetére


vicze
félisten

"2017-es Sony androittv-ben NINCS!!!!"
"nincs"... link

(#25) vlevi válasza vicze (#24) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csakhogy én PONT fordítva használnám, de egyébként sincs ilyen menü.
Nagyképen nézném a TV adást, és kisképen a HDMI-t.
Vagy, nagyképen YT-t, kisképen TV-t, ezeket NEM tudja.
Amit tud, az az, hogy a kisképen megy az adás, a nagy képen pedig tudok lépkedni a menüben, de amint a menüben kiválasztok valamit, akkor bezárja a képet.

(#26) dualcore válasza mepet (#20) üzenetére


dualcore
őstag

Vagy nagyon max a hálózati lejátszás menjen rajta, és itt részemről is elegndő lenne.

(#27) #72042496 válasza azbest (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is azt gondoltam, hogy csak az lesz, amit külön megírnak rá - mint a többi tévés platform esetében. A cikkből viszont úgy tűnt, mintha technikailag is lenne köze a Saphinak az Android TV-hez.

[ Szerkesztve ]

(#28) vlevi válasza vicze (#24) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most hazaértem, megnéztem, nincs a TV-men Twin Picture, csak kép a képben.
Az viszont semmire sem jó, mert csak annyit tud, hogy a kis képen megy a TV adás, a másik képen pedig a menüben lépkedhetek, de amint megnyomok egy gombot, bezárja a kisképet.
Kevésbé okos, 10 évvel ezelőtti Samu TV-n még azt is megválaszthattam, hova tegye a kisebb képet, melyik TV adót mutassa, és hogy a hang a kis képről, vagy a nagyobbról jöjjön-e.
Ennyit a fejlődésről...

(#29) vmarci21 válasza ALBY (#10) üzenetére


vmarci21
tag

Azért a távirányítós vagy hanggal történő irányítás egy tv-nél, nagy méretre és távirányítóra optimalizált felülettel sokkal kényelmesebb, mint az egér és a billentyű, meg böngészőből indítani a Netflixet.

Másrészről néhány hónapja hallottam vonaton egy telefonbeszélgetésnek a felét, ahol is egy idősebb személy épp azt fejtette ki a vonal másik felén lévőknek, hogy mennyivel jobb az okos tv, mint a PC, mert a tv-t egy hét alatt meg tanulta használni, meg a PC-vel ellentétben csak ki kell választania, mit akar nézni / keresni, és nem kérdez olyanokat, amikről azt sem tudja micsoda, és mióta van okos tv-je, azóta a PC-t be sem kapcsolta.
Úgy hogy van olyan is, akinek az okostv teljesen ki tudta váltani a PC-t.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#30) sBc válasza vmarci21 (#29) üzenetére


sBc
aktív tag

A PC-t nem váltja ki a SmartTV, csak az illető igényeit fedi le.
A streamszolgáltatásokat lehet vele használni és ennyi. (Windows 10-re is van Netflix app)

Jelenleg sokkal többet ne várjunk az AndroidTV-től sem.

(#31) vicze válasza sBc (#30) üzenetére


vicze
félisten

Ja van Netflix app, csak épp 4K HDR az 7gen és felette van, vagy GTX 1050.
Tudom tudom apróság...

Na ezt 4éve tudja alapból egy ShieldTV, és mér értelmesen vezérelhető is nem pedig billentyűzettel való bohóckodást kell játszani.
Használom a gépet a TV-n, de rohadtul nem arra való. Tartalom fogyasztásra 1000x jobb egy értelmes AndroidTV. (nem kell a TV-be beépített legyen, az lehet buta felőlem mint a föld)

(#32) vmarci21 válasza sBc (#30) üzenetére


vmarci21
tag

A hozzaszólás, amire válaszoltam, azt írta, hogy az okos tv semmire sem jó, és csak hü.ités. Erre válaszoltam, hogy egyrészt szerintem multimédiás tartalom fogyasztására jobbak az okos tv-s platformok mint egy gép, másrészt írtam egy általam hallott élethelyzetet is, ahol a tv kiváltotta a PC-t az egyszerűsége miatt. Nyilván ez utóbbi csak arra az élethelyzetre vonatkozott, és egy gép sokkal többet tud egy okos tv-nél.
És jelenleg úgy néz ki, hogy nem is akar többet tudni, mert a többség számára tv-n elég ennyi funkcionalitás.
Tv-n multimediás tartalmakat fogyasztanak az emberek, miért kéne annál többet tudnia?

Amúgy simán van egy csomó olyan felhasználási mód, ahol a számítógépet teljesen ki lehet váltani. Okos tv a filmekért, egy digitális asszisztens, meg az okos telefon (és esetleg még egy játékkonzol) csomó család igényeit le tudja teljes mértékben fedni. Magyar nyelven a digitális asszisztens kiesik, de a helyét sokszor az okostelefon pótolja, és nem a számítógép.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#33) azbest válasza vicze (#31) üzenetére


azbest
félisten

sőt, a 1050 sem elegendő

" GeForce GTX 1050 or greater with minimum 3GB memory"

legfeljebb a kínai 3GB ramos változat, vagy inkább a 1050 Ti a minimum.
És, ha jól tudom, egy csomó vadonat új gépben lévő intel gpu sem támogatja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.