Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Danex


Danex
addikt

Először odáig is eljuthatnánk, hogy nem spórolják le az 1$-os gigabites LAN portot a TV-kről... :W

(#2) #41635072 válasza Danex (#1) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha szükség van 1 gigabites kapcsolatra, akkor gondolom úgysem a gagyi belső lejátszóval szeretnéd lejátszani a magas minőségű anyagot, hanem meghajtod valamivel. :)

(#3) Danex válasza #41635072 (#2) üzenetére


Danex
addikt

Igazából, annyi kéne, hogy képes legyen a TV eARC-n a TrueHD-t is kitolni saját magából (ne csak passthrough) és akkor máris ki lehetne iktatni a külső lejátszót, mivel Kodi, Plex általában elérhető az összes okostv-re.

De ha jól tudom, eArc-on is csak a külső forrásról érkező TrueHD-t tudja továbbítani, a tv-re telepített alkalmazásokból nem képes azt.

(#4) togvau


togvau
senior tag

8k? Gázz.... Mikroszkóppal látni a pixeleket, tök csúnyák!

Minimum 640K kell, az már elfogadható

hitler, sztálin, micro usb

(#5) #72042496 válasza Danex (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak kérdés, hogy okostévén futtatni is szeretne-e Plexet vagy Kodit az ember, mert a teljesítmény gyenge lehet úgy. Ráadásul a legtöbb új tévé a DTS formátumokat sem kezeli már.

Jó lenne pedig eggyel kevesebb eszköz, és fölszámolni a külön médialejátszót is, de nem látom, hogy errefelé lépne bármelyik gyártó.

(#6) E.Kaufmann válasza #72042496 (#5) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én nem bánom a külön lejátszót, pláne, hogy most okosítunk fel egy 6 éves Technika TV-t egy stick-kel. Egy Creative P380 adja a hangot, így a vacak belső hangszóró se gond. Random a TV mögött elhelyezve a szateliteket is ezerszer jobb a hangja ;] , a mélysugárzónak meg pláne mindegy, hol van. Most meg remélhetőleg menni fog a Netflix is. Nem volt olyan rossz elképzelés annó a HiFi torony sem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7) Danex válasza E.Kaufmann (#6) üzenetére


Danex
addikt

Annyi a gond, hogy az extra eszköz extra hibaforrás, pl nálam van külső lejátszó, soundbar és TV, ebben a sorrendben összekötve. Hiába a HDMI Cec ami által egy távirányítóval vezérelhető minden, az esetek 90%-ban működik tökéletesen, máskor meg pl a TV bekapcsol, de azonnal ki is kapcsolja magát vagy a soundbar összekavarodik melyik bemenetet kezelje.

Vagy éppen a dolby visionnel nem ad képet 10 indításból 2szer, mert nem sikerült a HDMI szinkronizáció és emiatt a gyári távkapcsolókkal kell szenvedni.

(#8) #41635072 válasza Danex (#7) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nálam pl Apple TV a meghajtó Infuse-zal és van egy Sonos Soundbarom.
Az égvilágos semmi probléma, elképesztően jól működik az egész.

(#9) #72042496 válasza E.Kaufmann (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sokszor egy pain in the ass pedig. Nálam Shield TV > Denon X4300H > LG C8 a rendszer, és alvó módból visszatérve többször nincs kép, ki-/bekapcsolgatások után jön helyre. Ha kikapcsoljuk a Shieldet, akkor az az erősítő fő zónaját lekapcsolja, a második és harmadik zónát meg be. A CEC pararancsok továbbításához (hogy a tévé távjával vezérelhessük a Shieldet) be kell kapcsolni az erősítőn a baromi idegesítő Smart Menut, amit minden indításkor az erősítő távjával kell leokézni.

Szarul működik na, és ezeken most úgy lehet segíteni, ha "megtanulja" az ember, hogy mit ne csináljon. Alternatívaként egy Harmony Elite-tel operáltam korábban, de kiidegelt a szoftvere. Meg is szabadultam váltam tőle, amíg nem lövik ki mögüle a támogatást (ami érik szerintem).

Sokkal flottabbul működne az egész, ha a tévé lehetne a HDMI HUB, és/vagy kevesebb eszköz lenne a rendszerben, de a mostani tévék (streamdobozok) nálunk erre alkalmatlanok sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#10) #52931072 válasza Danex (#1) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nyóckás prémium tv-ről nehogy lemaradjon a csatlakozó is :DDD . Ahová ezek kerülnek, ott valszeg nem 50 megabittel hasít a t-s szolgáltatói modem. Ettől függetlenül még eddig nem találkoztam 4k anyaggal aminek nem volt elég a 100-as lan.

(#11) Csandi válasza #52931072 (#10) üzenetére


Csandi
őstag

Attól, hogy nagy internetcsomagot vesz valaki a wifi az még wifi marad, ami szar, és tényleg filléres tétel lenne rá egy gigabites.

(#12) Cassi


Cassi
senior tag

Igazán kedves a Samsungtól, hogy a 1,5 millió forintos tévéikbe nagyvonalúan beraknak egy 5 dolláros Wifi 6 csipet. Sajnos a mindössze 850e Ft-ba kerülő 65QN85-be már nem tudtak egynél több HDMI 2.1-es portot beszorítani, dehát roppant drága lehet valóban :W

(#13) E.Kaufmann válasza #72042496 (#9) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Páromnál az LG minden kiegészítő nélkül (ha a picimaci kártyaolvasót nem nézzük) is képes ilyenekre WebOS frissítés után :DDD . Hol hang nincs, csak kép, hol kép nincs, csak annyi, hogy jel nem észlelhető, de azért megy a kábeltévé hangja és lehet is csatornát váltani :DDD . A jó öreg rendszergazda gyógymód segít (ki-bekapcs)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) thedioda válasza #52931072 (#10) üzenetére


thedioda
tag

A netflixnek meg az efféle gagyi 25mbps es 4k-k nak elég, de ha valami normális.minőségű BD remuxot kitolsz plexel annak nem, sajnos épp az elmúlt 3 hétben szembesültem ezel. Vettem egy LG 55BX et, hideg zuhanyként ért mikor kezdet akadozni a stream a 100 as lan miatt, és hiába van benne AC-s wifi, hasonlóan egy kalap szar sokszor még rosszabb mint a lan, pedig az AP rendbe van, telefonal mérek 300Mbps környékén. Rendeltem mellé egy xiaomi mi box s-t erröl teljesn le van spórolva a lan, de legalább a wifi müködik korrektül, ezel már nem volt ilyen gond, viszont közbe megjött a series x em, ugyhogy ezt adom is el :)

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#15) #72042496 válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Korábban a Samsung KS8000-nél is voltak hasonlók, PC-vel is. Főleg amikor erősítő volt közte, a háromtagú lánc a HDCP és CEC problémák melegágya ahogy észrevettem.

[ Szerkesztve ]

(#16) #52931072 válasza thedioda (#14) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ezt a plexet nem ismerem, emby servert meg az lg smart share-t használom dlna megosztásra. A tv lg 55um7100, gyanítom ennek is 100-as a lanja (a fillérbaszó anyukájukat egyébként). Ritkán akad bele valamibe és akkor is a rilizzel szokott gond lenni. A legtöbb filmre még a 720p is pazarlás.
Olcsó tv se dts, se semmi, de valahogy minden megszólal, kép is van, nekem ennyi elég.
Mondjuk kímélem magam az idegeskedéstől, házimozit, soundbart, külső médialejátszót nem használok, a T-t is elküldtem anyjába az ip tévével együtt, majd akkor keressenek amikor egy madzag a tévébe és váltom a csatornát. :DD

(#17) #72042496 válasza #52931072 (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

"majd akkor keressenek amikor egy madzag a tévébe és váltom a csatornát"

Médiakárnyával működik ez, de a T-nél tudtommal nincs ilyen a portfólióban, Vodánál elérhető. A hűség lejártával akarom visszaaadni, úgy azt hiszem, 400 forinttal kell majd többet fizetni a netért. De legalább nem kell raktároznom a cuccukat. :)

Nem nézek tévét, és főleg nem akarok újabb forrást behozni a rendszerbe. Inkább a MyTV vagy hasonló alkalmazás, ha valamiért hiányozni kezdene.

[ Szerkesztve ]

(#18) #52931072 válasza #72042496 (#17) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nekem digi műholdas van cam modullal, de kezd pofátlanul drága lenni. Még van pár ismeretterjesztő csatorna, amit néha szeretek nézni. Asszem küszöbön a hagyományos tv-zés pusztulása, nem nagy kár érte. Legalábbis amióta valaki kitalálta, hogy toljunk a nézők arcába minél több reklámot (néha veszek pár kinder pingvit csak azért, hogy a bolt előtt széttaposhassam mindet :DDD ). Amit még nagyon várok, az az idő alapú telefonálás vége, jó lenne ránézni a naptárra és felfogni milyen dátumot írunk. Mondjuk kapaszkodnak a múltba a kb szolgáltatók, nálunk a közüzem a csekkig nem jutott el, kézzel írott cetlit dobál a postaládába munkaidőben, “nem vótak otthon”, dolgozunk gyökér, kűggyél számlát, oszt átutalom wazze (beszélem a helyi dialektust) :D .

(#19) #72042496 válasza #52931072 (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Wow, merrefelé van ez, ha nem titok? :)

#20 b.
Igazából azért nyűg mert teljesen hektikus. Más eszközökkel lehet, hogy tökéletesen működik, vagy épp más hiba jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#20) b. válasza #72042496 (#9) üzenetére


b.
félisten

Nagyon nagy igazságot írtál ezzel ! :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) adamssss válasza #41635072 (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Az a gagyi a legtöbb esetben jobb mint a legtöbb high end lejátszó ha ugyanazzal az anyaggal eteted. Az a lejátszó arra az egy típusra van optimalizálva, fejlesztve míg egy lejátszónál ezer faktor játszik közbe. (beállítások, hdmi kábel minőség stb)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#22) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kozben azert az "ezereves" fillerekbe kerulo gigabites vezetekes halozatot is tamogathatnak. Persze nem csak a csucs teveikben, hanem mindegyikben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) #41635072 válasza adamssss (#21) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ezt mire alapozod?
Legtöbb esetben még kadenciahelyes lejátszásra is alkalmatlanok, pont úgy, mint kb az összes Androidos box.

(#24) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ugye ez az frekvencia ami már kb szobán belül nyelődik... szóval a szobába mindenképp kell egy másik fogyasztó kb csak a tv-t kiszolgálni, olyan helyre, ami közé ember nem lép, mert jaj nem lesz adás.... De 6GHz!!!!!!!!!!!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#25) #52931072 válasza #72042496 (#19) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nem titok; Békés megye, Gyula, de lefogadom, hogy nem egyedi eset. Nem az én szégyenem, kéthavonta jön a fizetési felszólítás levélben, ott már látom milyen fogyasztást fizetek melyik hónapban, na akkor átutalom.
Fiam pesten lakik, de azt mondja ott sem olyan könnyű pl panelban jó netet beköttetni. Nálunk a netre nincs panaszom, a T-s 500, az 500, nem úgy mint a digi giga, ami jó ha 150 átlagban.

(#26) #72042496 válasza #52931072 (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Simán lehetnek ilyenek, de nekem meglepő a dolog. :) Én Pesten és a nyugati országrészben vagyok ismerős, másfelé csak túrázni megyek (illetve a korlátozások óta azt se nagyon).

(#27) dkess válasza thedioda (#14) üzenetére


dkess
őstag

A Netflix -nek igazából még a 25 Mbps se kell. A 4K/DV filmek DD+ Atmos -al hanggal együtt számolva is megállnak általában 16 Mbps -nél. Van néhány ami ezen felállásnál 18 Mbps összesen, de kb. ennyi ...

Igazából streaming -re bőven elég 8K esetén is a 100 Mbps -es LAN csatlakozó. A WiFi 6 -nak meg szerintem csak marketing szempontból van leginkább értéke ezen Samsung TV esetén ...

Vegyük észre, hogy a TV gyártókat egyes-egyedül a streaming érdekli. A hálózati interface -t leszámítva ez irányban mutat például, hogy:

- minden formátum/kodek ami streaming -hez kell - az bekerül a támogatottak közé,
- minden formátum/kodek ami nem kell streaming -hez - az meg repül a támogatott formátumok közül ...

Így fordulhat elő az az érdekesség is például, hogy hosszú-hosszú idő után valahára bekerült a eARC támogatás a szórakoztatóelektronikai készülékekbe (ami pl. támogatná pl. a HD hangsávokat) - ugyanakkor a támogatott formátumok közül nemcsak a DTS kerül ki általánosságban, hanem igen sok esetben a HD hangsávok is (nemcsak a DTS - hanem a Dolby deriváltak is). Sőt még passthrough tekintetében is. Lassan a DD+ (E-AC3) lesz az egyetlen formátum, ami az eARC -t ki tudja használni ... Mihez is kell ez a DD+ (E-AC3)? Háát nem a streaming -hez? ... :) Akkor ennyit a "BD remux" -okról meg Plex/Emby -kről ...

Sokan ott vannak tévedésben, hogy a TV gyártók arra vágynak, hogy "kiscsiliárd" egyéni user panaszáradatával szembesüljenek, hogy ez vagy az a "kotvák" virágboltos cuccuk nem fut vagy éppen hogy fut a TV lejátszójával. Avagy éppen azt, hogy csak az 1 USD -t akarja spórolni (pl. a LAN csatin) - holott csak az előző pont meg a licenszdíjak ennek a sokszorosát jelenti Nekik ... Frászt, ők a "nagy zsetonra" mennek - ezért marad pl. a 100 Mbps -es LAN csatlakozók a 8K/DV-HDR korszakban is velünk. A "BD remux -osokra" meg tojnak ők ám magasról (sajnos) ...

(#28) mad823


mad823
őstag

Azért azt figyelembe kellene venni, hogy a TV gyártók nem a torrentező kisebbségnek gyártanak TVt, hanem annak, aki kábelt néz és/vagy valamelyik appon keresztül stream-et.
Olyan use case, hogy ráakasztok egy lejátszót (és most nem BD-ről beszélek), nem nagyon van a fejükben. Valszeg pont ezért szarják le a DTS-s is, mert a streaming appok így is megszólalnak, aztán ennyi.
És értem a gigabites picsogást is, de szerintem a gyártók darabra tudják, hogy hány TV-jük seggébe dugnak ethernet kábelt és hányan használják inkább wifivel.

(#29) adamssss válasza #41635072 (#23) üzenetére


adamssss
veterán

Tapasztalat. Van itthon BD lejátszó és szemre semmivel nincs jobb kép mintha ugyanazt az anyagot rádugom pendrive-on. (OLED-em van ami műszerrel kalibrált)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30) #41635072 válasza adamssss (#29) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem lehet, hogy csak Te nem veszed észre? :)
Nyilván nem a "kép" lesz szebb egyiken másikon. Hanem tényleg az akadásmentes, folyamatos lejátszás és társai amik megkülönböztetik a képességeket.
Mondjuk én OLED-et direkt nem választottam már csak a stutter miatt sem.

[ Szerkesztve ]

(#31) #52931072 válasza #72042496 (#26) üzenetére


#52931072
törölt tag

Félre ne érts, szeretek itt élni, de azért vannak dolgok amik 30 év alatt sem változtak semmit ( pl otp vidéki fiók ;] ). Internet meg mobilnet lefedettségben európai szinten nem állunk rosszul, jártam erre arra, ezt kimerem jelenteni.
Ami a dialektust, vagy tájszólást illeti: A nyírségben egyszer defekt miatt betértem egy gumishoz, három mondatból két szavát értettem.
Hamarabb elmagyaráztam szlovén benzinkúton a moldovai neppernek, hogy nem kell racsniskulcskészlet :DD , mint ő nekem, hogy csak párosával adja a kopott gumit.

(#32) #72042496 válasza dkess (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

A DD+ sima ARC-on is megy, kb. egy évig néztem úgy a Netflixet.

Melyik eARC-képes tévéből kerül/t ki a Dolby TrueHD?

Remuxnál még át is lehet állni Dolby-ra, vagy csak LPCM-be dekódolva küldi ki az ember a DTS sávokat (én is gondolkodom ilyenben, maximum egy maréknyi DTS:X filmből elvesznek az objektumok). Utóbbi a lemezekre is éppúgy áll, ettől függetlenül nevetséges ez az átlátszó spórolás. Egy konzolt se lehet DTS-re állítani így, mert nem fogja kezelni a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#33) Reggie0 válasza Danex (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem meg az okos rendszert kene elfelejteni a TV-krol es majd mindenki radug valami neki megfelelot. Igy legalabb nem kell felesleges szemetet vasarolni a tomegigenyek miatt.

(#34) Danex válasza Reggie0 (#33) üzenetére


Danex
addikt

netflixre, youtube-ra tökéletesek, aztán az emberek 99%-ának nem is kell több vagy még ennyihez is hülye.

(#35) Reggie0 válasza Danex (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, logikus is amugy, csak hat sok ember meg olyat arukapcsolast kap, aminek nem veszi hasznat. Mintha ugy kene venned monitort, hogy ha akarod, ha nem bele van epitve valami ocska mini pc.

(#36) snecy20


snecy20
veterán

Ez tök jó dolog, főleg azokban a falvakban, vagy városrészeken, ahol az elérhető legmagasabb 20-30Mbit/sec sávszélből jó ha megvan a garantált 4-5mbit/s. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#37) #41635072 válasza snecy20 (#36) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem az internet felé kell nagy sávszél, hanem a belső otthoni hálózatod fele.

(#38) ledgeri válasza Reggie0 (#35) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Láttad az új samu monitor szériát? ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#39) #52931072 válasza snecy20 (#36) üzenetére


#52931072
törölt tag

Tanyasi uzsorások hogy kilesznek :DDD
nyóckás samun laggol a nótatv.

[ Szerkesztve ]

(#40) E.Kaufmann válasza #41635072 (#30) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Átlag néző nem fogja észrevenni és kész, a fanyalgók meg nem netflixeznek :D, amúgy egyre trükkösebb tömörítések vannak, egyre inkább AI-val is megtámogtva. Amikor a legtöbb film egy kaptafára készül, akkor persze hogy ki lehet találni kevés adatból is a képi és hangi világát, a sztorit már ne is említsük ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#41) #41635072 válasza E.Kaufmann (#40) üzenetére


#41635072
törölt tag

Persze, az átlag igénytelen ez tisztasor.
De attól még van igény a jó minőségre és vannak akik ki is fizetik.
Nem netflixezek, de amikor használtam nekem pl semmiféle minőségbeli problémám nem volt vele. Egy Apple TV+-os Dolby Vision-től pedig leesik az állam. Csak sajnos nem sok content jön (főleg most pandémia óta), ami úgy általában érdekelne is.

[ Szerkesztve ]

(#42) E.Kaufmann válasza #41635072 (#41) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Dolly Vision, ahhoz tv is kőne, azért a bevásárlóközpontos gazdaságos nagytévék még ha ismerik is (ALDI-sra már láttam rámatricázva), akkor is jobb esetben 8+2 bit FRC-vel, amit 10 bitnek hazudnak :W
A kicsi LG is csak sima 8 bit, hiába tud HDR-t, csak a háttérvilágítást rángatja. ÓhLed meg úri huncutság :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#43) Reggie0 válasza ledgeri (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. Kitalaltak ezt?

(#44) dkess válasza #72042496 (#32) üzenetére


dkess
őstag

A DD+ a sima ARC -n amennyire jól tudom inkább a kivétel kategória. Amire tudták ezt a TV -k addigra nem sokkal később itt is lett az eARC. A legtöbb TV -nél bizony lekonvertálja azt "sima" DD -re a TV és úgy adja ki. Nekem is van ilyen TV -m ...

"Melyik eARC-képes tévéből kerül/t ki a Dolby TrueHD?" - Csak hogy ne menjünk messzire a jelen cikkben említett két modell elég jó példa lesz? Már a tavalyi 8K -s Samsung -oknál is úgy volt, hogy:

- a belső TV app -oknál a "Passthrough" lehetőség ki volt szürkítve. "Auto" módot választva meg E-AC3 -nál (akár Atmos -al) "bonyolultabb" hang eARC -n nem jött ki belőle. Meg DTS se ...
- HDMI forrásról, ha átállítottad "Passthrough" -ra, akkor átengedte a TrueHD -t, de ez a kérdésfelvetés szempontjából irreleváns (magyarázat lentebb).

Úgy egyébként a Samsung specifikációban is erre a két új típusnál a Samsung szemérmesen hallgat minden formátumról, ami Dolby Digital Plus -nál (akár Atmos -al) "bonyolultabb" ... Feltételezhetően nem változott semmi pozitív irányban ...

Miért is irreleváns a második opció. Vegyünk kétfajta felhasználói csoportot (a végére azért írok +1 -et):

1. a "BDremux -osok" (ugye a kommentelők java része erre kíváncsi)

Nos itt DD+ (akár Atmos -al) a max. Egy Plex/Emby (én utóbbit használom - ott biztosan) a DTS -t (az én TV -m támogat DTS -t - így azt nálam nem) vagy ennél bonyolultabb Dolby -t (/DTS -t) szépen konvertál on-the-fly AC3 -á ...

2. Akinek ugye van BD lejátszója/Shield -je ÉS AVR -je

Ugye ez a fentebbi második opció esete. Namost, ha az említett kétfajta eszközöd együttáll, akkor nem úgy fogod összekötni ezeket, hogy: BD lejátszó/Shield --> TV --> AVR ...

Hanem: BD lejátszó/Shield --> AVR --> TV. Ugye ekkor még megkapjuk a DTS -t/DTS-HD HRA/MA -t illetve azt a "maréknyi DTS:X" -et is ... Persze a "BD lejátszó/Shield" helyére konzolt is oda lehet képzelni. Ennek így van értelme - ezért irreleváns a korábban emlegetett második pontos HDMI passthrough ...

a +1 -es opció, amit tudom, hogy egyre gyakoribb. A Soundbar -osok. Itt meg kb. mindegy, hogy DD+ Atmos vagy TrueHD Atmos -t hallgat az ember ...

LPCM -be kódolás alatt mire gondoltál? Külső lejátszóra? Amennyiben igen, akkor goto kettes pont fentebb (akkor AVR -be dugom inkább és nem kell LPCM -be kikódolás a forráseszközön) ... :)

(#45) #72042496 válasza dkess (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Attól még a DD+ nem használja ki az eARC-ot. Szerintem az akkor is megy, ha az eARC-ot kikapcsolja az ember a menüben.

"Csak hogy ne menjünk messzire a jelen cikkben említett két modell elég jó példa lesz?"

Nem lesz jó példa, mert a TrueHD a tévés alkalmazásokból nem kikerült, hanem azok soha nem is támogatták. :) A passthrough-ra voltam kíváncsi.

"nem úgy fogod összekötni ezeket, hogy: BD lejátszó/Shield --> TV --> AVR ..."

Meglátom, de jelen állás szerint nem kizárt, hogy pontosan így fogom összekötni. Erősítőn át a legváltozatosabb dolgokkal lehet szívni. Lentebb említettem az épp aktuális HDCP és CEC problémákat, emellett képmódokat is kapcsolgathatok attól függően, hogy konzol vagy médialejátszó a forrás, nálam még nincs ALLM. Tévén át pedig csak a hangsávok jelentettek szűk keresztmetszetet.

Igen, abban gondolkodom, hogy a médialejátszón dekódoltatom a DTS-t és úgy küldöm ki. Vagy ha a Handbrake átkódolja a hangsávokat, akkor ráengedem a filmes könyvtárra. Vagy egyszerűen kitörlöm a DTS sávú anyagokat.

[ Szerkesztve ]

(#46) Danex válasza #72042496 (#45) üzenetére


Danex
addikt

Egy ilyen amúgy nem lenne megoldás? HDMI splitter

Mert jelenleg úgy állok, hogy vagy új TV-t kell vennem és reménykedni, hogy az nem akad össze a Shield->Samsung Soundbar -> TV kapcsolatban vagy lett volna a B verzió, hogy nézek eARC TV-t, de ahogy néztem, sajnos oda is meg kell tartani a shieldet, illetve még ott is lehetnek hiányzó formátumok?

Akkor már nem ez a splitteres megoldás lenne a legtisztább, hogy leosztom a jelet egyszer a TV-nek és egyszer a soundbarnak külön külön azt jónapot? CEC ilyenkor működne?

(#47) #41635072 válasza E.Kaufmann (#42) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, de nem mindenki az aldiban veszi a legolcsóbb tvt. :)
Az én Sony LCD-m drágább volt mint az átlag OLED, de nem érzem magam úrnak ettől.

[ Szerkesztve ]

(#48) #72042496 válasza Danex (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

A splitter működhet, de pénzbe kerül és új problémákat is okozhat a komplikáltabb lánc, én utoljára hagynám. A leírás nekem kusza, de úgy látom, ezzel nincs CEC.

Szerintem a Shield > Samsung Soundbar > TV a legbiztosabb. Új tévén keresztül jó eséllyel nem lennének DTS formátumok. Típusa válogatja, de elég erős a trend.

Nálam azért ilyen nehézkes, mert szeretném, ha a rendszer mindenféle HDMI 2.1 funkciókat és mindenféle hangformátumot együtt támogatna egy élhető WAF mellett. Ne kelljen prezentációt tartani, hogy mikor mi akasztja ki a rendszert és miket kell átállítgatni, hanem intuitívan működjön, ha az ember (vagy az asszony ;]) bekapcsolja.

[ Szerkesztve ]

(#49) Danex válasza #72042496 (#48) üzenetére


Danex
addikt

Hát igen, csak sajnos a shield, samsung soundbar, sony tv osszeakad néha ha a full dolby vision jel be van kapcsolva.

Tv-t meg szerintem csak akkora bukóval tudnám eladni hogy simán beleferhet egy splitter próba, mert az 55os sony xf90 szerintem max 200k alatt menne el, az új tv-k ebbe a 320e kategoriaig meg nem nagyon villognak (talán hisense)

(#50) #72042496 válasza Danex (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áhh, valamiért úgy értettem, hogy amúgy is veszel tévét. Szerintem sokkal inkább a splitter, mint a tévé (vagy más eszköz) cseréje. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.