Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ispy


Ispy
veterán

És tényleg jó drágák lesznek. Nem tudom minek kell minden szart belepakolni ezekbe a lejátszókba, szerintem egy sima mezei lejátszó 40k-ért, aztjólvan. Ettől még persze maradhatnának ezek az öszvér megoldások is, jó drágán, annak akinek megéri.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2) joni1700


joni1700
csendes tag

Már csak az a kérdés, hogy mit veszel fel 4k-ban :) (honnan)

(#3) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

És miért kell lemezre menteni? Sztem már majd mindenki winyóra ment. Elégé silány az élettartalma a legtöbb lemeznek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4) elefant válasza 7Heads Drago (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Sokan használják archiválásra az optikai adathordozókat, mert olcsók.

(#5) elefant válasza Ispy (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyetértek, legalábbis azzal, hogy az integrált merevlemez totálisan felesleges.

(#6) Ispy válasza elefant (#5) üzenetére


Ispy
veterán

2013-ban adtam el a DMR-EH67-et, azt is csak azért vettem anno, hogy tévéből tudjak vele felvenni műsorokat. Aztán leszoktam a tévézésről, virágboltban meg minden megvan, ami kell, szóval semmi értelme, szvsz. Mondjuk a pana mindig is szerette jó vastagon rányomni a cerkát az árcédulára.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7) #49155328 válasza elefant (#5) üzenetére


#49155328
törölt tag

Műsorrögzítés, timeshift funkció másképpen hogy működne?

(#8) nubreed válasza joni1700 (#2) üzenetére


nubreed
veterán

Pontosan.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9) Oneill90 válasza Ispy (#6) üzenetére


Oneill90
csendes tag

De lehet nem is annyit bír ki, mint egy Samsung vagy LG.
Minőség, tartósság és megbízhatóság terén a Panasonic mindig az élen járt véleményem és tapasztalataim szerint.
Az már megint más kérdés, hogy számomra sincs értelme az általad leírtak miatt.
Az itthoni HD adások meg hát na... olyanok :)

(#10) elefant válasza #49155328 (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

külső vinyóval.

(#11) 7s26c


7s26c
senior tag

Közhely, de először minden drága. Viszont szép.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#12) troviko válasza elefant (#4) üzenetére


troviko
senior tag

Annyira nem is olcsó. 50 forint körül van egy normális minőségű DVD (és ez még a szürkeimportos, matrica nélküli ár) és mondjuk legyen 4,2 GB, amit fel tudsz rá írni. 11,9 Ft/GB.
Míg egy 3TB-s HDD 26K. Ez gigabájtokra leosztva 9,3 Ft/GB. Az azért 22%-nyi árkülönbség.

Arról nem is beszélve, hogy anno, még a HDD-s adattárolós éra előtt, ha valami kellett, elő kellet halásznom a nagy dobot, abból a 100-as hengert, abból a lemezt, betenni, imádkozni, hogy működjön...
Ma meg egy kattintás a NAS power gombján, és ott van minden.
Tehát archiválásra teljesen alkalmatlan ma már a DVD.

Max akkor van értelme, ha valami kis fájlt akarsz valamiért különállóan backupolni. Én már vagy 2009 óta max évi 3 darab DVD-t írok. Ebből kettő a nyaralás (dupla backup a NAS mellé) és még egyet általában valakinek valamilyen kérésére. Általában erre is pendrive-ot használok, de ha ritkán találkozok az illetővel, egyszerűbb kiírni neki amit kért, azt vigye...

Szóval tényleg nem értem, hogy ki szenved még optikai adathordozóval, pláne ennek nem látom értelmét, főleg, hogy sok TV társaság (pl. UPC) nem is teszi lehetővé a digitális tartalmak rögzítését, csak a saját SetTopBoxukon.

Mindegy, sok sikert a gyártónak, jó hogy lehet kapni, kb annyi relevanciát érzek a termékben, mintha valamelyik gyártó újra beindítaná a VHS gyártást, csak mondjuk 2-szer hosszabb szalagokkal.
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#13) Góliát


Góliát
senior tag

Nagyon drága kellék, akinek megéri hát legyen szerencséje.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#14) SunMount3r válasza elefant (#10) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az még macerásabb. De igen, ha alapból tud USB-re menteni (miért ne tudna), akkor meg is van ez is (erről nem szól a cikk). Amúgy meg: hálózatra mentés a legcélszerűbb (erről sem szól a cikk). De a legjobb, ha ezt a hármat együtt tudja.

Amúgy meg: ha ezekben is lesz olyan védelem, mint a TV-k-ben, hogy az azokon felvett anyagokat csak azon a TV-n tudod lejátszani, akkor semmi előnye sincs a külső winyónak se.

Az a sok UHD adás ami meg most van, na jó, egy viccnek tűnik ez most. Szóval, kb. egy 20-30K-s tuneres/felvevős Box-al ki lehet váltani mindent amit ez tud (a gyári UHD lemezek lejátszásán kívül, csak azért meg kicsit húzós ez a felár.)

(#15) ALBY válasza Góliát (#13) üzenetére


ALBY
senior tag

Minden ízében elszúrt koncepció.

Miért és mit vennék fel tévéből, 4K-t? 4K-ban?
Miért írnám ki optikai lemezre, lassan és drágán?
Miért az ő kicsi de drága lemezük van benne? (sata csati és táp is bőven elég, emg pár usb)
Rohadt drága.

De majd pár idősebb tájékozatlan madarat beleugratnak ebbe is.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#16) 7s26c válasza ALBY (#15) üzenetére


7s26c
senior tag

Hirtelen lett volna pár ötletem , hogy mit rögzíthetek ily módon, de rájöttem, h azt valszeg le is lehet tölteni....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#17) rottenbull válasza ALBY (#15) üzenetére


rottenbull
senior tag

Az, aki nem akar szamitogepet a szep nappalijaba, sot, nem akar meg kulso HDD-vel sem baszakodni, mert nem eletvitel szeruen torrentezik, annak ez kb jo is. Nem kell touch pades billentyuzet, programok, windows vagy meg bizarabb linux, se antivirus, se semmi. Osszekotik nekik a beszerelo technikusok, kap egy taviranyitot es csokolom, mukodik.
Elhiheted, hogy Verbatim orszagon kivul is van elet, raadasul minosegi elet.

(#18) Dilikutya válasza troviko (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

1. Inkább 30 az a 26.
2. A NAS drágább, már csak maga az alapeszköz miatt is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) ViZion válasza 7Heads Drago (#3) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is ez jutott eszembe. Nyomdában a havi sok TB adatot is szerver + HDD-re mentettük, köszönik a 10+ éves HDD-k is olvashatóak a mai napig. :U Ki akar 2017-ben még lemezekkel szívni?

rottenbull: egy TV okosító box pont ezt tudja és nem is látszik, elrejtheted. HTPC meg még többet tud és az is olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) Imi1981 válasza troviko (#12) üzenetére


Imi1981
veterán

A 3 terrás vinyónak mennyi a használható mérete? Nem 3 terra az biztos. Amúgy igazad van csak vinyóért egyszerre kell kiadni nagy összeget míg dvd-ért nem.

(#21) #72042496 válasza Imi1981 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 3 terás (nem terrás) vinyónak pontosan 3 TB a kapacitása, ami 2.728 TiB (szerintem ezzel kevered).

Ideje lenne, hogy 1024 helyett végre a Windows is 1000-rel váltson.

[ Szerkesztve ]

(#22) Imi1981 válasza #72042496 (#21) üzenetére


Imi1981
veterán

Igazad van. Arra gondoltam, hogy hány GB. Mert nem 3000 az sem hanem kevesebb jóval (nekem nincs így nem tudom pontosan). Az 500 gb-os vinyóm is csak 468 gb ha jól emlékszem.Szóval a számolni is úgy kellett volna. De a lényeg az akart lenni, hogy sokan akkor is inkább dvd vagy blu-ray lemezt vesznek mert kis tételben is tudnak olcsón míg vinyót főleg 3 terást egy összegben és drágán(mármint sokaknak drága) . Én is így voltam régebben de már inkább nagyobb vinyót akarok.Nincs kedvem már vacakolni lemezekkel . Tervezek 2 terás vinyót venni.

[ Szerkesztve ]

(#23) #72042496 válasza Imi1981 (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 3 TB az 3000 GB, viszont csak 2794 GiB. Ezt a Windows ezt 2794 GB-ként fogja kiírni, mert a régi JEDEC szabványt használja, ami zavaró és nehézkes is szerintem.

A Google amúgy kiszámolja, ha beírod, hogy "3 tb to gib". :)

Én is HDD-re mentek amúgy, nem használnék optikai lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#24) rottenbull válasza ViZion (#19) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ha csak reszben kell az, amit ez nyujt, akkor igen.
De a te altalad emlitett okosito dobozokban van beepitett HDD ? Lejatszik BD-t, DVD-t CD-t, es esetleg irni is tudsz rajuk ? Van bennuk dupla vagy tripla tuner es tudod egy idoben mindegyik musorat rogziteni ?
Felskalazza 4K-ra a rogzitett musorokat ?
Amig nem ezek kellenek egy dobozban, addig van alternativa.

(#25) Dilikutya válasza #72042496 (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy bajom van a HDD-vel. Félek, hogy ha megáll, egyszerre odavan 1-2 TB adatom, míg lemezem az utóbbi 15 évben, amióta optikait írok, alig ment tönkre. Véletlenszerűen szoktam a legrégebbiekből is elővenni, mind a CD-k, mind a DVD-k jóformán hibátlanok, alacsony százalékban váltak olvashatatlanná.
Bár, lekopogom, HDD-m utoljára 2004-ben hibásodott meg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) Zanik válasza joni1700 (#2) üzenetére


Zanik
addikt

Abszolút jogos. DVD-felvevőm még volt. BD-re váltáskor már eszembe se jutott a dolog, sima lejátszó elég a gyári lemezekhez.
Már 1080p-nél is előjön a kérdés: mit kéne felvenni? honnan?
TV-t se nézek már szinte (max. sportközvetítést).
Az UHD érát meg már szeretném optikai lemezes adattárolás nélkül megúszni. Hogy lesz-e valaha egy normális egységes tartalomszolgáltatás hozzá. Ki tudja?

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#27) dabadab válasza Imi1981 (#20) üzenetére


dabadab
titán

"A 3 terrás vinyónak mennyi a használható mérete?"

Ha így nézzük, akkor meg még rosszabbul teljesít az optika, mert ott szinte biztos, hogy soha nem fogod tudni az utolsó byte-ig teleírni a lemezeket, mindig lesz valami maradék rész.

DRM is theft

(#28) #72042496 válasza Dilikutya (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

A legfontosabb dolgok nálam nem foglalnak sok helyet, ezek egy másik gépen plusz az arról készült mentésen is megvannak, mindez ráadásul egy másik városban. A kevésbé fontos dolgoknál elégnek tartom a szekrényben levő külső HDD-t, azt a rizikót pedig vállalom, amit írtál.

Ilyen nem történt velem, de olyankor gari/kuka lenne sajnos, és gyorsan vennék egy új külső HDD-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) tibaimp válasza ViZion (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, ennyiért összeraksz egy htpc-t, nem is akár milyet, ha úgy tetszik, még egy blu-ray író is beleférhet az árba (az új uhd író már nem biztos) :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) krx21 válasza ALBY (#15) üzenetére


krx21
nagyúr

"Miért írnám ki optikai lemezre, lassan és drágán?"

Mert mondjuk olcsóbb mint a merevlemez és nem megy tönkre ha leesik, vagy csak spontán...
Egy UHD lemezre kiírsz 100Gb-ot..

Mit írsz ki vele? Bármit, a 4K tartalomnak ott vannak az egész elérhető árú kamerák, mellyel rögzítheted a nyaralásod, a gyerekeid szülinapját stb... Gondold el a hdd-re mentett 5-10 éves emlékeid elillannak a vírus, vagy bármi miatt. Sajnos a merevlemezből igen sok megy tönkre évente...

[ Szerkesztve ]

(#31) dabadab válasza rottenbull (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Nem kell touch pades billentyuzet, programok, windows vagy meg bizarabb linux"

Nem tudok az XBMC-nél felhasználóbarátabb frontendet, márpedig annak a fő platformja a Linux.
Egyébként azon se lepődnék meg, ha ezekben a Panasonic cuccokban is Linux futna.

(#30) krx21: a HDD-t nem nagyon szokták leejteni, mert nem mozgatják, ha meg adatbiztonság kell, akkor úgyis backupra van szükség, azt meg HDD-vel jóval egyszerűbb megoldani (főleg automatikusan).
A 100 GB-os BD-R XL lemez meg 4000 forint körül van, az nem olcsóbb, hanem sokkal drágább, mint a HDD.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) bteebi válasza Ispy (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Pedig nem rossz az, ha egy eszköz kb. mindent tud - na persze nem ennyiért :). A legjobb persze az lenne, ha a gyártók meghagynák a lehetőséget a választásra. Akinek csak egy olvasó kell, az megkapja azt olcsóért, akinek meg egy hálózati mindenes, az meg vehet egy ilyet - mondjuk feleennyiért...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) tibaimp válasza bteebi (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem azért, de hír volt itt, hogy uhd olvasók is jelentek meg, igaz nem Pana.

szerk: Az áruk annyira nem is volt vészes.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) ViZion válasza rottenbull (#24) üzenetére


ViZion
félisten

épp ez az, h a lemez felesleges... de ha vki lemezt gyűjt, hát tegye.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) gabesz839


gabesz839
senior tag

Én már mindent külső vinyón tárolok,és ezek csak családi fotók és videók. Van is itthon 3 darab. Tyű ha most mindent ki kéne írnom lemezre akkor valószínűleg az elkövetkezendő pár hónapban el lennék.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#36) krx21 válasza dabadab (#31) üzenetére


krx21
nagyúr

4000 ft? :F A 25gb-os sima pedig 300ft... Ja, akkor ez még lesz olcsóbb is... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) #72042496 válasza krx21 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, még nekem is van ~800 GB cuccom a backup HDD-n, ami 32 db ilyen lemezt jelentene, plusz egy írót, plusz szoftvert hozzá.

Ezt még akkor se, ha ingyen adnák, pedig csak 800 GB-ról van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) krx21 válasza #72042496 (#37) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, végül is jogos... De akkor ha fontos tükrözve legyen, biztos, ami biztos...

(#39) Duree


Duree
veterán

Nem hinném , hogy tolonganának érte,kicsit túlárazottnak érzem.

duree54

(#40) dabadab válasza krx21 (#38) üzenetére


dabadab
titán

Nekem fontos, hogy rendesen le legyenek mentve a cuccaim, ezért készül róluk napi mentés helyi RAID5 tömbre, ami meg tükrözve van egy távoli gépre. Mindez teljesen automatizálva. Ez lemezekkel bohóckodva gyakorlatilag megoldhatatlan lenne plusz már csak a felhasznált lemezek ára miatt is rettenetesen drága (kb 170 GB a napi mentés mérete).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A HDCP miatt nem sok értelmét látom az ilyen felvevőknek. Nem tudnék felvenni ezzel semmit a másolásvédelem miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Most őszintén: tévéműsort felvenni minek ilyen? Elrakja az ember korongra reklámokkal megszakított győzike sót? Erre belső vinyós felvevő lenne ideális.

(#43) rottenbull válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez belso vinyos felvevo ( is ).

(#44) Dr. Akula válasza elefant (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor minek kiszedni? Bent nem fér el?

(#45) Dr. Akula válasza rottenbull (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak épp UHD-BD technikával megdrágítva. Esetleg lehetne még arannyal borítva, gyémántberakással, úgy mégtöbbet el lehetne kérni érte.

(#46) rottenbull válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


rottenbull
senior tag

Amugy vennel, de igy nem, igaz ?

(#47) Joshi


Joshi
titán

A minőségi BD50-es lemezek ~7-800Ft/db áron mennek, ma egy 2Tb-os merevlemez ~30000Ft. Ebből könnyen ki lehet számolni hogy a BD lemez kb ugyan annyiba van mint egy ugyan akkora kapacitású merevlemez. Sőt, ha minél nagyobb kapacitású merevlemezt akarunk (6-8TB) akkor már olcsóbb lesz a BD lemez. Az nem kérdés hogy egy lemez megírása körülményesebb, de ha minőségi alapanyaggal és íróval dolgozunk onnantól sokkal kevesebb a dolog a már megírt lemezekkel("igénytelenebb" ha lehet ezt ilyen jelzővel illetni). Kényelmi szempontból nem versenyezhet az optikai lemez a merevlemezzel ez nem kérdés.

Viszont nem innen kellene megközelíteni a témát, ugyanis nyugaton(akár keleten is) a tehetősebb országokban aki teheti legális forrásból szerzi be a cuccokat. Egy ilyen prémium termék nem a warez társadalomnak készül, nem is az a célközönsége. Arról nem is beszélve hogy kép és hangminőségben is az átlag fölött vannak ezek a lejátszók. Az meg hogy Magyarországon nincs 4K adás az nem a gyártók hibája, egyelőre a 4K még luxus amiért vagy fizetsz mint a katonatiszt, vagy maradsz az FHD-nál.

(#41) Tigerclaw beb@cna ha ezekkel a készülékekkel illegális másolatot tudnál készíteni, asszem a Pana vezére mehetne a sittre. :DDD A DVB-T és DVB-C-ről is csak a kódolatlan tartalmat tudja felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#48) Dr. Akula válasza rottenbull (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mi köze ennek ahhoz hogy jó vagy nem?

(#49) rottenbull válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


rottenbull
senior tag

Varj, eloszor jobb a belso HDD-s.
Kiderul ez is az,
Aztan draga lett.
Most meg nem jo ? :D

(#50) Dr. Akula válasza Joshi (#47) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

2 terás vinyó 23k, nem 30. [link] 30-ból 3 terásat veszel. Az a 7-800 Ft-os (lengyel vagy vietnami hamisítvány) teszkós lemez hány másodpercig képes megőrizni a ráírt adatokat? És a hozzávaló írót még nem is áraztuk be. És eztán jön még csak a visszaolvasás, melyikről milyen sebességgel lehet? Nem versenyképes a BD, ez egy halott technológia, akkor kellett volna erőltetniük, amikor nem akarták olcsóbban adni, mostmár hiába.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.