Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lee56


lee56
őstag

"Az extrém mértékű kapacitásnak a lassan terjedőben személyi szuperszámítógépek vehetik hasznát." abu ebből mit szerettél volna kihozni? :D

Hogy on is legyek egy kicsit, a dominátorok CL9el? Ennél nem tudnak jobbat corsairék? :)

No Comment

(#2) zazahoho


zazahoho
őstag

1450 dollár?azért az nem semmi :Y

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3) F_Zolee válasza lee56 (#1) üzenetére


F_Zolee
veterán

CL9 az hagyján...de 1600-ról se tudnak feljebb menni.

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

20 GB memóriára ráfér egy rakás program (ramdisk). onnantól kezdve a gép válaszideje = ~0.
ez a szuperszámítógép.
talán vhogy még azt is meg lehet csinálni, hogy magát az oprendszert installáljuk fel a ramra, de ennek utána kéne nézni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) JColee válasza fLeSs (#4) üzenetére


JColee
őstag

Indítás sokáig tarthat, mire bemásolja a sok cuccot a memóriába. Persze utána sokat gyorsul.

(#6) Sicilian


Sicilian
addikt

Corsair kitalálhatna már valami újabb memhűtőt, az utóbbi években csak a színe változik, kéne vami új :K

nothing is true everything is permitted..

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha lesz 1333/ cl7-es, akkor lesz értelme ezek között szemezgetni, addig csak nézni szabad:)

[ Szerkesztve ]

(#8) Egzee


Egzee
őstag

Jájjdeszíp hűtője van annak a Dominatornak!

(#9) F_Zolee válasza #16939776 (#7) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valószínűleg megy annyin. Az én gagyi ramom is bírja.

(#10) #16939776 válasza F_Zolee (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

és 4GB-s modult is próbáltál, a gagyiból? :))

[ Szerkesztve ]

(#11) F_Zolee válasza #16939776 (#10) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azt még nem. Majd 5-6 év múlva talán. ;]

(#12) asci válasza fLeSs (#4) üzenetére


asci
tag

Mondjuk egy virtuális gép, ramdisk-en?

(#13) #16939776 válasza F_Zolee (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Semmi rosszat nem akartam ezzel, csak megszenvedtem rendesen 8GB(4x2GB) rammal, az lga775-ös lappokkal.

és ott a manuálban volt leírva hogy supported, de valamiért mindig fagyott... :(((

már a gyártónak sem hiszek, ha ddr3-ról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#14) F_Zolee válasza #16939776 (#13) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem sok lenne az a 8Gb szóval nem hiszem, hogy belefutottam volna a hibádba.

(#15) fLeSs válasza asci (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az nem ugyanaz.
én egy rendes rendszerre gondoltam, a host oprendszerére.
közben találtam is egy programot erre a célra Diskless Angel :D
Bootolható ramdisket hoz létre. Már csak az a probléma, hogy max 4 GB memót támogat.
Sztem ha találtam ilyen programot akkor biztos létezik másik is ami jobb.
Ezzel már gyors lehet az oprendszer, egyszer talán kipróbálom. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) lee56 válasza lee56 (#1) üzenetére


lee56
őstag

Amúgy a kihagyott szón kívül azért is említettem meg ezt a mondatot, mert ez nekem legalábbis új, személyi szuperszámítógépek.. Kit fenyeget az a veszély, hogy egy ilyen gazdája lehet? :D

No Comment

(#17) Eddie141


Eddie141
senior tag

A corsair ismét hű maradt anevéhez, mind termékben, mint méretben (stílusban, mert ez már annak nevezhető ) de árazásban is :D

(#18) #16939776 válasza lee56 (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

az a baj hogy egyre komolyabb problémákat kell megoldani, akár otthon is amihez még a legújabb gép (asztali pc fronton) is kevés tud lenni.

és ez a szegmensnek van a legjobb ár/teljesítmény aránya(a multiprocesszoros szerverekhez képest). fél millla körül már combos masinát ki lehet hozni ha cpu-erő a lényeg.

ki lehet tulajdonosa: mindenféle elvetemült mérnök aki valami komolyabb szerkezetet le akar szimulálni, akár sok száz változóval. lehetőleg egy héten belül, otthon...

ez olyan mint: a várónő vesz otthonra egy varrógépet mert azzal keresi a kenyerét hogy varr...

[ Szerkesztve ]

(#19) Eddie141 válasza #16939776 (#18) üzenetére


Eddie141
senior tag

Vagy egy elvetemült 3d graf. programozó :) Aki mondjuk egy 20másodperces videóra mint végtermék nem akar 3 napot várni ;) (jártam már így :P )
De azért a normál, átlag júzernek ez teljesen felesleges. Még a 4gb is bőven sok :)

(#20) lee56 válasza Eddie141 (#19) üzenetére


lee56
őstag

Hát nyilván nem az átlagjúzereknek szánják egyik terméket se :) Én csak azon lepődtem meg hogy terjednek ezek a szuperPC-k :D Eddig is voltak extrémebb feladatok, amikre durvább gépek kellettek, de mi változott azóta? A memóriaárak csak drágultak, najó ddr3 az pont olcsóbb lett, de azért még soká lesz, hogy olyan mélypontot érjen el mint a ddr2 tavaly. Persze aki otthoni szuperkomputert épít, annak talán annyira nem számít hogy pár százalékkal drágább vagy olcsóbb egy alakatrész :)

No Comment

(#21) Eddie141 válasza lee56 (#20) üzenetére


Eddie141
senior tag

Sajnos erre csak egy dolgot tudok mondani: fagyasztói társadalom :)
Nem biztos, hogy sok esetben indokolt lenne a plussz teljesítmény, amiért a júzerek pénzt adnak ki, egyszerűen csak beléjük sujkolták, hogy neki ez kell :)
Példa: iszonyat sokszor találkoztam már olyan vevővel, hogy bejön, és azt mondja:
Nekem egy 512-es kártya kell. Igazából azt sem tudja miaz, meg azt sem tudja minek akkora video memória, amikor a gyerek max underground2-őzik, meg myvipezik, de neki olyan kell. Megmutatom az árlistát, és rábökök egy sokkal erősebb kártyára, de nem 512-esre, akkor ő vérig van sértve, hogy miért nem az 512-est ajánlom :) Pedig lehet, hogy mondjuk, hogy konkrét példát mondjak:
8600 GT 512Mb GDDR2 és 8800GT 256Mb között választott :) És neki akkor is az 512-es kell :)

Nomeg még igen gyenge az a felhasználói kör, ahol ekkora teljesítmény és méret igényelt és indokolt lenne :)

(#22) #16939776 válasza Eddie141 (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

mond meg a vevőnek, hogy 1Gb alatt már ne vegyen még 8800Gt-se! :DD

(#23) Arni90


Arni90
tag

Nagyon komoly az ára :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.