Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kovy79 válasza ddekany (#47) üzenetére


kovy79
őstag

Maximálisan egyetértek.
Egyébként sosem értettem ezeket az előfizetéseket.
Pár ismerősöm előfizet erre-arra, aztán panaszkodik, hogy hó végén nincs pénze.
Persze a kényelem, napi sok óra tv bámulás az jár neki...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#52) 1dude válasza kovy79 (#51) üzenetére


1dude
aktív tag

Azért van az előfizetés, mert könnyű vele bevételt tervezni. Ha felhasználó-barát lenne a szolgáltatás, lenne egy VOD alapú része is annak, aki havonta 1-2 sorozatot akar megnézni, de ugye azzal nem tudnának tervezni, se kaszálni vele.

USA -ban, meg nyugatabbra, ahol 50-60 dolcsi havonta a kábeltévé, ott bőven megéri 4-5 streaminget is tartani. Itt, ahol kb 1 streaming árából megvan a műholdas/kábel/IP TV, na itt már kérdésesebb. Ők ezt úgy oldották meg, hogy akkor legyen velük árverseny és jöttek a reklámok.

A mindenre előfizetek meg leginkább a mobiloknál látszik meg. Veszik a drága és korlátlan csomagokat, közben meg havonta telefonálnak 25-30 percet meg generálnak 3-4GB netforgalmat.

(#53) M@cika válasza kovy79 (#51) üzenetére


M@cika
őstag

Nekem megéri 5000 Ft-ért korlátlan beszéd és 50 giga Net. Bevallom egyiket sem használom ki. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#54) strogov válasza ddekany (#48) üzenetére


strogov
senior tag

"mi lenne, ha csak simán fizetne az ember azért a pár filmért vagy sorozatért ami épp érdekli"

Amazon, Apple boltja így működik. Az amazon prime és az apple tv+ különálló termékek. Ha nem kell az előfizetés akkor megveheted külön-külön ami kell.

Én azért fizettem elő anno elsőre (HBO Go) mert akik torrent-re pakolnak fel cuccokat azokat nem nagyon érdeklik a gyerek műsorok. Nagyon szűk az ami a legnépszerűbb oldalon fent van. Időnként kellett volna valami új, vagy megszeretett valamit, de abból fent volt 2 epizód. Én meg nem akartam, hogy a gyerekem reklámokat nézzen, meg azért nyafogjon, hogy tvt akar nézni mert jön a dr plüssi. Így nincs probléma. Vacsora után nézhet mesét fürdésig.

NAS havi üzeme rezsinövelve 1500 HUF alsó hangon. Ha anyagi megterhelést jelentene 7-8k HUF akkor valószínű nem költenék erre. Egyedül az apple tv+-t mondtam le ingyen év után. Ott semmi nincs gyereknek, és nekünk is csak 2 sorozat jött be (Morning Show, For All The Mankind). Ezekért nem fogom egész évben fizetni.

(#55) Noukoum válasza ddekany (#48) üzenetére


Noukoum
veterán

Most is megveheted a filmeket, több ezer forint darabja.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#56) jerry311


jerry311
nagyúr

(#57) Reggie0 válasza ddekany (#48) üzenetére


Reggie0
félisten

Hiaba veszed meg a filmet, abban ugyanugy benne lesz az ideologiai oktatas.

(#58) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Lehetne úgy is, hogy óránként 1$ a tartalom. Kicsit sokkal drágább lenne szinte bármit megnézni de megkapnád amit szeretnél, csak azért fizetnél amit megnéztél.

(#59) Héliosz


Héliosz
tag

Valójában várható volt ez a lépés is...

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#60) ddekany válasza Noukoum (#55) üzenetére


ddekany
veterán

Nem tudom praktikusan/egyszerűen(!) lehetséges-e, főleg hogy van ami ilyen-olyan exclusive. Mindegy, mert nem én vagyok a közönség... pár ezerért tuti nem. A film az gagyi tömegtermék, neten terjesztve meg költséghatékony a sokszorosítása is.

(#61) ddekany válasza Reggie0 (#57) üzenetére


ddekany
veterán

Persze, ez jobbára kötelező része volt mindig is a filmkészítésnek. (Bár mintha egyre dedósabb szinten nyomnák.)

(#62) Noukoum válasza ddekany (#60) üzenetére


Noukoum
veterán

Tehát a film gagyi, de azért ingyen jó. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#63) ledgeri


ledgeri
nagyúr

... helló talán fórumot is olvasó, kedves Netfixes képviselő!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64) nozs23 válasza ddekany (#48) üzenetére


nozs23
addikt

Amúgy az is meglep, hogy ezekért a 99%-ban szemétbe való filmekért/sorozatokért, ennyi komplikációnak hajlandók kitenni magukat az emberek. Előfizetés...

Milyen komplikaciorol beszelsz? Egyszer elofizetsz es kesz. Mukodik minden eszkozodon es leszarod, mert nem vag padlohoz par ezer forint. Ha igen, akkor jobb nem elofizetni.
"Komplikacio" inkabb lopni, toltogetni, seedelgetni, tvre varazsolni. De az ingyer van, ugyhogy tuti hulye, aki elofizet, az okos te vagy.

(#65) Jakesz válasza nozs23 (#64) üzenetére


Jakesz
őstag

Ezt el is fogadnám, ha csak 1, max 2 streamplatform lenne összesen, és azon lenne fent minden tartalom, mint amit pl egy ncore biztosít. De nem ez van, hanem ha a kínálati maximummal akarsz rendelkezni, akkor fizess elő 4-5 különböző platformra, ami anyagilag is meghaladja a havi 10 000 ft-ot, valamint a kínálat még így is baromi korlátozott a kalózoldal tartalmaihoz képest, mert sok film es sorozat egyiken sem található meg.
A komplikáció pedig szubjektív dolog. Az átlagemberek többségének komplikált, mert java részük nem is hallott még erről. De aki kicsit is benne van ebben a témában, az gyors net mellett pár perc alatt hozzájut bármilyen tartalomhoz, amit a Plex segítségével ugyanúgy bárhol és bármilyen eszközön elérhet.

(#66) ddekany válasza nozs23 (#64) üzenetére


ddekany
veterán

Ez kb. olyan, hogy ha akarsz enni egy fagyit, mert épp olyanod van, de nem lehet, fizess rá elő. Vagy, talán(?) valahol meg tudod venni külön is, de akkor pár ezer. Amúgy csak csodálkoztam, hogy ez a szekér megy még.

(#67) ddekany válasza Noukoum (#62) üzenetére


ddekany
veterán

A 99.9% ingyen sem jó. Nem mintha azt mondtam volna, hogy adják ingyen.

(#68) #72042496 válasza ddekany (#66) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt inkább a tévéelőfizetés alternatívájaként képzeld el.

#65 Jakesz
+1, szerintem is a töredezettség a legnagyobb gond vele, ill. hogy adott műsorokat úgy sem ér el az ember, ha belefeszül se. Az viszont jó, hogy sokminden meg elérhető, ha csak leül valaki szórakozni, akkor könnyen találhat valamit.

(#69) janeszgol válasza gulupeti (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Tokre egyetertek veled. Mikor indult, akkor ugy voltam vele, hogy parhuzamosan mindig aktiv lesz ket stream szolgaltato. Ma egy elofizum sincs es marad is igy az altalad leirtak miatt.

(#70) Noukoum válasza ddekany (#67) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor ne nézz semmit és meg van oldva a probléma.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#71) janeszgol válasza #72042496 (#68) üzenetére


janeszgol
félisten

A toredezettseg is bajos, de azt megertem. Engem ami felboszit, az a heti egy resz konstrukcio. Lehet hogy igy volt eredetileg, de valamelyik kitalalta, hogy egyben tolja fel az evadokat es ez nekem nagyon tetszett.
Ha heti egy reszt akarok nezni, akkor ott a teve. De ettol mar nagyon elszoktam.

(#72) proci985 válasza #72042496 (#68) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hogy adott műsorokat úgy sem ér el az ember, ha belefeszül se
Nekem erre az a megoldasom, hogy evente 1-2szer jon egy csomagnyi (lehetoleg) blu-ray. DVDket ugy 2015 ota probalom aktivan szamuzni, aztan neha szembejon a valosag, avagy vagy nem erheto el, vagy re-encode lett kiadva. legrosszabb esetben kikolcsonzom, mozi helyett. foleg reteghorrorokkal van meg ez a problema, hogy talan Netflixre felkerul neha, de mashol kb semmi.

egyebkent zenei szolgaltatoknal amit varnank az kb megvalosult, kb minden elerheto jo minosegben elfogadhato aron (ami nem az viszont neha tenyleg horror aron megy es sok sikert talalni egy szep allapotu hasznaltat 50 euro alatt). a jo minoseg stimmel.

aztan van, amit mar nem nezek. Family Guy pl eltunt netflixrol, azt hagytam.

valszeg szeptemberre a paramountot cserelem vissza HBOra, aztan lehet valahol novemberben teszek egy probat primeal megint. netflix marad, sokkal jobbak indie film teruleten, mint a tobbiek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73) GoldhandRent válasza (ex)Cat (#49) üzenetére


GoldhandRent
őstag

"Mondj 1 dolgot légyszi, aminek nem változott az ára, az utóbbi időben."

A legtöbb órabér például ? ;]

-

(#74) -KP- válasza Jakesz (#65) üzenetére


-KP-
addikt

Milyen 4-5?

Netflix
HBO
Disney
Apple
Amazon
Hulu
Paramount

+ lassan minden nagyobb amcsi tv csatornának saját streaming felülete lesz.

(#75) nozs23 válasza ddekany (#66) üzenetére


nozs23
addikt

Mirol beszelsz? Ha meg akarod venni a filmeket megteheted. Van ra egy csomo online store. Fizikai copyt is vehetsz. A streaming csak egy opcio. De szerintem te ugy gondolod, hogy az ilyen tartalom alanyi jogon jar neked ingyen. Es meg ugyis szar minden ami elerheto. Viszont igy problemad sincs, mert nem kell nezned semmit.

#65

Hat az eleg meredek, hogy az atlagember nem hallott meg errol, maximum magyarisztanban, ahol ehber van. De meg itt is eleg nepszeruek ezek.
Igen, ha minden IS kell, az draga lesz. De mikor kaptal meg mindent IS olcson? Soha. Valaszthat az ember a penztarcajanak megfelelon 1 vagy 5 platformot es elhet azon, aztan max neha lemondja, hogy kiprobalja a masikat, ha valami nagyon erdekli. Egy honap ara ott korul lesz, mint 1-2 mozijegy es ezert annyit fogyasztasz, amennyit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#76) Noukoum válasza -KP- (#74) üzenetére


Noukoum
veterán

Ebből ugye az első 3 rendelkezik "rendes" magyar lokalizációval, ezekből a legdrágább havi (tehát nem éves ami ugye olcsóbb) és 4k-s csomag az 10 000 forint. (Ha valaki rámegy az évesre és netflixből megelégszik a full hd-val akkor már csak 8 000 forint. És ezen felül is rengeteg kedvezményt lehet/lehetett ezekre szerezni.)

Ha csak havi 30 darab epizóddal/filmmel számolunk (ami irreálisan kevés egy családnál, reális ennek akár a többszöröse) akkor 333 forintot fizettél / tartalom. Hát ezer forintos online filmkölcsönzéssel, több ezer forintos filmvásárlással, tízezer forintos mozival sok sikert ahhoz hogy ezt olcsóbban kihozza valaki.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#77) (ex)Cat válasza GoldhandRent (#73) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nem pont ilyenre gondoltam, de sajnos igazad van.

(#78) tonyrulez válasza Noukoum (#76) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez mindaddig működik amíg megelégszel azzal amit elédtol a szolgáltató. Ha célzottan keresel valamit, akkor JustWatch-on lehet nézegetni hogy melyik sorozat épp hol elérhető (Mert arról még szó sem esett hogy a licensz megszűnésével sorozatok tucatjai kerülnek le egy-egy szolgáltatótól, és majd valamikor valahol felbukkanhat. Vagy éppen részek hiányoznak megmagyarázhatatlan módon).

Most visszanéztem utolsó 5 sorozatot amit megnéztem (másfél hónap alatt), hol lehetne megtalálni:
1 AppleTV+
1 HBO Max
1 Paramount Plus
2 Hulu

Háát, ez annyira nem begyere... Persze lehetne összelapátolni szolgáltatónként sorozatot, és mindig arra előfizetni, vetésforgóban végigmenni mind a féltucaton ami van, ez viszont már nem annyira kényelmes mint az "előfizetsz oszt' nézed".

4 8 15 16 23 42

(#79) Reggie0 válasza Noukoum (#76) üzenetére


Reggie0
félisten

333 forint/tartalom/honap. Tehat ha 3-szor megnezel valamit harom kulon honapban, akkor mar pariban van a vasarlassal. Ezzel csak azok jarnak jol, akik egyszer nezos tartalmakat neznek.

[ Szerkesztve ]

(#80) (ex)Cat válasza tonyrulez (#78) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Előfizetsz egyre 1-3-x hónapig, megnézel rajta mindent, amit találsz és tetszik, aztán lemondod, és jöhet a következő, hasonló tematikával. Mire körbe érsz, mehetsz vissza az elsőre, mert lesz annyi új anyag.

Aláírom, hogy így nem azt nézed, amit épp akkor akarnál és egy másik szolgáltatónál van, de mindegyiken van épp elég nézhető anyag, és ha egy sorozatot/filmet épp 3 hónap múlva nézel meg, nem dől össze a világ.

De igazából meddő a vita szerintem, hiszen te az ingyenes, illegális AllInOne megoldást állítod szembe az előfizetői szolgáltatással és azt mondod, ez mindenben jobb. A te szempontodból még igazad is van. Mert neked AZ kell AKKOR és AZONNAL. Ezzel ugye nem a streaming nem tud versenyezni, hacsak nem fizetsz elő mindenre, ami tény, hogy nem annyira olcsó - bár szerintem nem is extrém drága - de mindenképp többe kerül mint az ingyen.

Hozzáteszem, anno én is mindent torrentről szedtem le. Egyrészt mert nem nagyon volt más lehetőség, másrészt meg mert úgy gondolkodtam ahogy te is, hogy nekem minden kell, mert én most pont azt akarom megnézni, nem pedig vmi egészen mást. Azóta aztán kissé átalakultam a szokásaim. nagyon ritkán töltök le vmit, sok estben azt sem nézem meg, mert mindig van vmi az adott szolgáltató(k)nál, amire előfizetek és egyszerűen sokkal kényelmesebb, hogy nem kell Plex, saját szerver, nem kell érteni hozzá, nem kell letölteni, extra esetben feliratot keresni/igazítani, nem kell azzal foglalkozni mit mikor és hol hagytam abba, mindent intéz maga a felület és kész. - nem beszélve arról, hogy ha nem csak én használom/nézem, hanem a gyerekeim és anyám is.

És mind ehhez jön hozzá még egy dolog, ami számomra fontos, hogy így jobban érzem magam. Nem mintha anno vizesre zokogtam volna a párnát, hogy basszus, mennyi illegális tartalmat néztem meg, de egyszerűen jobb érzés így, azzal együtt is, hogy nem vet fel a pénz, és nem én nyerem a nagy lottó nyereményeket sem.

(#81) Noukoum válasza tonyrulez (#78) üzenetére


Noukoum
veterán

Az sem kényelmes hogy egyesével megveszed a tartalmat amit megakarsz nézni. Ahogy az sem kényelmes hogy célzottan keresel valamit.

Ha valaki mond nekem egy legális alternatívát a streamingre ami ugyanolyan jó és olcsóbb, akkor most szóljon mert lépek azonnal. Csak hogy nincs. És a károgók sem tudnak, csak jellemzően nem látnak tovább a lopástól.

Reggie0: pariban van a vásárlással aha. Amire te gondolsz az a kölcsönzés, az meg 48 óráig érvényes. Ahhoz hogy örökre megmaradjon az több ezer forint. És mint mondtam teljesen irreális az a 30 tartalom. A gyerekek meséből megnéznek ennyit, aztán még ott vannak a filmek és a sorozatok. Szóval még ez a 300 forint is inkább a fele… ennyiért kölcsönzöm a tartalmat egy hónapon át. Vicc.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#82) proci985 válasza (ex)Cat (#80) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nem feltetlenul, Netflix appban van egy csomo feature amit azert az illegalis megoldasok annyira nem tudnak. szoval ha egyszerubb, olcsobb (VPN, aramszamla, bekerulesi koltsegek?) es jobb a minosege, onnantol nem nagyon marad ertelme kalozkodni. mas kerdes, hogy app szempontbol a Netflix es a Paramount kozott hatalmas a kulonbseg, utobbinal konkretan kritikan aluli a full-stack Androidon.

reklamoknak mondjuk nem orulok, de Disneynel max a regi 20th Century Fox ami erdekel. mondjuk ha nagyon szalamiznak, akkor egy ido utan lelepnek az elofizetok a konkurenciahoz.

Noukoum: ja az para, hogy megveszed de pl lemezen, aztan akkor elered-e otthon telefonrol. hazimozinal ez mindegy, de nem fogom kihurcolni a projektort a teraszra ha a medencebol akarok sorozatozni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83) ddekany válasza nozs23 (#75) üzenetére


ddekany
veterán

Igen, én úgy gondolom, hogy nekem minden alanyi jogon jár. De minden. Illetve szerek lopni. Múltkor is, a szomszéd meg akart nézni valamit, de kiszívtam a wifijéből, és én néztem meg helyette. Ja, ez az egész azért van, mart Magyar vagyok. A magyarok szeretnek lopni.

(#84) Reggie0 válasza Noukoum (#81) üzenetére


Reggie0
félisten

Az uj filmek. Ha kicsit kesobb veszed, akkor 2-5 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#85) totron válasza Noukoum (#81) üzenetére


totron
addikt

Mondjuk vannak ott vannak tv szolgáltatók film csomagjai is és akkor még nem említettük, hogy nem csak játékfilmek vannak a világon, azokon belül is nem csak a jobbára hasztalan közönséglimonádék.

Ha majd változik annyit a befektetői szemlélet/piaci aktualitás, hogy lecseng a streaming boom/dili, akkor ugye saját részre is elsütöd ezt, hogy nem láttál tovább a streamingnél? Nem azt mondom, hogy rossz, ami van, mert a technikát, mint infrastruktúrát meglovagolja a kínálat, ami persze kisebbrészt jelenti az igényes tartalmat és már látható a meg is jósolt entrópiája a dolognak, illő kiállni mellette - előtte állni - ha úgy van a vélemény, nem pedig belebújni a netflixi seggbe vállig - az is egy másik perspektíva, meg az is, ha előtte állsz, ez utóbbi esetben láthatsz oldalirányba is. Nagyon sokan nem ismerik fel saját magukon sem az irányítottságot és azt hiszik, a technológia mellett kardoskodnak, holott csak be lettek hülyítve a technológiára - itt: disztribúciós modellre - aktuálisan felfekvő marketing által. Olyan ez, mint amikor el van dobva a Hell-doboz vagy járkálnak a kezekben a reklámszatyrok.

(#86) tonyrulez válasza (ex)Cat (#80) üzenetére


tonyrulez
őstag

"Mert neked AZ kell AKKOR és AZONNAL. Ezzel ugye nem a streaming nem tud versenyezni, hacsak nem fizetsz elő mindenre"

Nem is arról van szó hogy AZ kell AKKOR, hanem szeretnék normális sorozatokat nézni, nem olyan tucatszarokat mint ami Netflix-en megy. Interneten (Sorozatjunkie és külföldi oldalak) szépen össze lehet szedni azt a pár tucat sorozatot amit érdemes is megnézni, nem csak háttérzajként. Ez viszont teljesen le szokta fedni az összes streaming szolgáltatót, arról nem is beszélve ami nem is elérhető sehol.

De ezzel a streaming tudna versenyezni, pontosabban tudott volna, ha nem lenne félmillió streaming szolgáltató. Amíg volt egy Netflix addig ez nagyjából megvalósítható volt, de most már a szomszédnak és a kutyájának is van egy streamingje.

Amit nagyon várok az egy bundle-előfizetési lehetőség ami az összes szolgáltatót magában foglalja. Kerüljön 3x annyiba mint a Netflix, és egy előfizetéssel használhasd mint a 9 szolgáltatót, persze egyszerre csak egyet. Persze ez szép álom, és valószínűleg sosem fog létrejönni (helyette lesz még +10 streaming).

4 8 15 16 23 42

(#87) janeszgol válasza tonyrulez (#86) üzenetére


janeszgol
félisten

Az utolso bekezdesed nekem is eszembe jutott. Majd jon egy third party, ami az eddigiekbol osszefog valamennyit.

(#88) (ex)Cat válasza tonyrulez (#86) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ja ja, az nagyon király lenne, ha volna vmi hasonló, mondjuk mint a Spotify, vagy Tidal és társai. Egyik sem 100%-os, de azért már elég jó ahhoz, hogy ne kelljen másfelé keresgélni. (Most a hangminőségtől tekintsünk el).

De ilyen sajnos nem várható a filmek/sorozatok terén, legalábbis belátható időn belül biztosan nem.

Amúgy meg mindenütt vannak normális filmek/sorozatok, csak keresni kell és tény hogy nem lehetsz naprakész belőlük. De értem amit mondasz, mondom nem olyan nagyon rég még én is így csináltam, csak azóta valahogy változott ez bennem és elég lett amit a szolgáltató nyújt. Hogy épp mikor melyik, mennyi, az néha a hangulattól is függ.

Mondjuk ebben esetemben az is szerepet játszhat(ott), hogy manapság már sokkal kevesebbet ülök a képernyő előtt, mint a "hőskorban" így nem zavar, hogy lemaradok - vagy inkább csak később kerülök vele kapcsolatba - valamiről, ami esetleg jobban érdekel annál, amit épp találok. Sőt még az is benne van, hogy sokszor nézek vissza rég bevált sorozat részeket, filmeket, mint hogy vmi újba kezdjek.. (ez mondjuk a minőségi tartalom romlását is jelentheti persze egyben).

(#89) (ex)Cat válasza janeszgol (#87) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ezzel nem vagy előbbre, mert ha csak ilyen tp megoldás lenne, akkor ahhoz külön előfizetés kell mindenképp az összes streamingre. Max a felület lehet közös, de ezt lehet a már említett JustWatch is tudja most is akár.

(#90) proci985 válasza janeszgol (#87) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hbo max (ami hbo olvasztas volt) nemreg olvadt ossze a discoveryvel, szoval ez is megeshet

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#91) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Egyébként most ez a Disney+ reklámosítás kvázi egy gyenge kábeltévé előfizu.
Annyival tud többet, hogy vissza tudod tekerni a műsort (meg talán a film közben nincs reklám) :F

Személy szerint abban a pillanatban mondom le az adott szolgáltatást, amint reklámok kerülnek bele. Nem a reklámokért, hanem a NEM-REKLÁMOKÉRT fizetek ugyebár :U (ha kéne a reklám a fizetett szolgáltatás mellé, akkor visszaköttetném a kábeltévét) (vagy csak nem néznék semmit... elvoltam nélkülük évekig)

-

(#92) btprg válasza ddekany (#83) üzenetére


btprg
senior tag

:DD

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#93) udash


udash
csendes tag

En szeretnek NEM torrentezni. Jelenleg meg is teszem, de rezeg a lec. Van 6 elofizetesem:

- HboMax
- PrimeVideo
- Netflix
- Disney+
- Eurosport player
- Spotify ( ez talan kakukktojas, whatever )

A Spotify mar-mar so-so, nem nagyon talaltam olyat, ami nincs fent, vagyis igy ebben a formaban nekem megeri, hogy legalis vagyok. Eurosport mas teszta, nincs ktv-m, igy arra evi 4 honapban szuksegem van ( viszont lg tv-re nincs :((( ).

Viszont a film streaming meg mindig nagyon nem megfelelo. Nagyon hianyos, es bar nem vagyok szinkron fuggo, azert a gyerekkorom filmjeinek nagy reszet megiscsak ugy szerettem meg, es valami erthetetlen oknal fogva azok is le tudnak jarni, ezaltal egy ma ujraszinkronizalt verzio a kozeleben sincs a regi minosegenek ( nem a hangminosegre celzok ).

Aztan, hiaba lehet valamit megvenni, valoban digitalis formaban fizikai hordozo nelkul nem teheted meg. Illetve nem tudom, most hogy van, regen a DVD lemezek is azzal kezdtek, hogy "te rohadt budos bunozo kocsog, most megnezed az FBI Warning-ot, majd a 3 kotelezo elozetest, mielott azt a tartalmat nezned meg, amiert fizettel". Ez szinten elfogadhatatlan szamomra. Es hiaba illegalis egy filemegoszto, ott ilyennel nem talalkozol. Amugy fizetnek erte szivesen, akar tartalom szinten aranyosan is ( x egy film, y egy album, z egy konvy stb... )

Apropo, konyv, kepregeny. Ugyanez, ha nem papiron, fizikai formaban venned meg, mert mondjuk nem akarod a fakivagast tamogatni ( igen, tudom, biztos a digit verzio sokkal nagyobb okolabnyom, nem tudom az igazamat bizonyitani, bla-bla ), illetve nincs vegtelen polcom, es nem is akarok kastely meretu otthont csak azert, hogy a film/zene/konyv/kurvaisten gyujtemenyem elfoglalja a fel vilagot, akkor bizony CSAK HASZNALATI JOGOT vasarolsz magadnak, talan van egy-ket kivetel, de nem ez a jellemzo.

Es ez igy mindig is az illegal fele fogja tolni a merleg nyelvet, hiaba lenne igeny a legal dolgokra.

U-dash

(#94) totron válasza udash (#93) üzenetére


totron
addikt

Van reklám nem egy torrentoldalon. Igaz, a letöltés után, a végtermékben már nincs.

Vagy 15 éve volt, de a mai napig eszembe jut rötyögni egy rádióriport: repper gyerek volt a meghívott, már akkoriban is beszélgetésekbe gondolták bújtatni a reklámot, ez is egy ilyen volt (új album apropója). Alapból is kemény(kedő) zene-kemény szöveg - kemény gyerek volt a felállás, ezt küldte meg emberünk már igen viccesbe hajló, mégkeményebb-rendesen fenyegető hangnemmel, hogy márpedig megveszed kőccsőőgg. :D Nem vettem meg.

(#95) Noukoum válasza totron (#85) üzenetére


Noukoum
veterán

Persze, persze be lettem hülyítve a technológiára. Egyszerűen csak olcsóbban többet, jobbat kapok mint előtte. Sokkal.

Reggie0: az aztán baromi olcsó, évi pár százezret elkölteni csak filmekre. Nem véletlen van a kölcsönzés.

Proci985: ha online veszi meg az ember akkor úgy sem gond. Lemezt meg hagyjuk inkább. :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#96) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Figyelembe véve, hogy a Disney-nek milyen drága originals sorozataik vannak (SW, Marvel), annyira nem meglepő a veszteséges üzemeltetés, emiatt az áremelés sem.

#21 k-adi Nyugi, amíg tömegesen lesznek olyan előfizetők, akik hajlandóak kifizetni a magasabb árat a reklámemmentességért, addig leszenk ilyan csomagok is.

#72 proci985 A Family Guy az Fox termék, ezáltal most a D+ -on nézhető meg ;)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#97) totron válasza Noukoum (#95) üzenetére


totron
addikt

A modell halandóságát nem látod, ez okozza a fennakadást inkább ebben a diskurzusban most. A máshogy viszonyulók érveit meg eléggé letudod 1-1 tőmondatban. Mindegy, te ebben boldog vagy, nincs ezzel gond, csak megbeszélni nem tudjuk, annyi baj legyen.

(#99) #72042496 válasza janeszgol (#71) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megértem, hogy ez bosszant. Nekem az évad két részletben kiadása tűnt fel (Ozark, Stranger Things), de ezekkel én nem törődtem. A szolgáltató úgyis arra kondicionált, hogy többnyire befejezett sorozatokat nézzek, azokat nem kaszálják el egyik hétről a másikra a történet közepén egy tollvonással. :)

Az "early" access további szegmentálásra is jó lehet, beletehetik még egy premium tierbe némi plusz pénzért, hogy abban egyszerre kerüljön föl az évad. :D (Nem hiszem, hogy ilyen lesz.)

#72 proci985
A 2000-es években még évi százezer forintos nagyságrendben is költöttem lemezekre, de a kiadók elérték, hogy a Blu-ray kiadásokért már nem adok pénzt. Közben az ODD-ket és a meglevő lemezgyűjteményem is fölszámoltam. Nekem a lemez egy big fat no.

(#100) Noukoum válasza totron (#97) üzenetére


Noukoum
veterán

Magyarázd el mi ez a modell halandósága. Melyik modell a jobb, hol elérhető, mennyiért?

Az is érdekelne mi ez a tv szolgáltatói filmcsomag. Konkrétan. Azért érdekel mert az én szolgáltatóm ilyet nem tud és mivel csak ezt lehet használni, így burkoltan mondva nem igazán tűnik alternatívának.

A butaságra meg nyilván nem tudok regényt írni. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#101) proci985 válasza #72042496 (#99) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

lemezek nekem maradtak. vannak itthon filmek, amik egyszeruen nem elerhetoek mashogy (korai Cronenberg vagy Tarr Béla) vagy csak siman nem nagyon elerhetoek (francia ujhullamos extrem horrorok).

ez a kiadoi hozzaallas hala egnek kiveszett, viszont eloszedni a lemezt meg mindig ido :DDD.

Noukoum: evi kb 60-150 eurorol van szo nalam, amikor mar elegem van, hogy X film meg mindig nem erheto el sehol. foleg koreai es francia filmeknel szoktam kiakadni, hogy kiviszik Cannesba keso tavasszal, aztan jo esellyel valahol halandokent meg tudom nezni kovetkezo tavasszal. 2022 van es itthon 120" + 7.2 rendszerrel megyek, szoval magasrol nem erdekelnek a kifogasok, hogy miert nem akarjak eladni nekem europaikent a filmjeiket.

Parasitest egy evvel kesobb tudtam vegul beszerezni, mert ugye draga a mozis kopia ( :DDD :DDD :DDD digitalis 10+ eve), meg nincs forgalmazo, meg fenetudja.

masik verzio amikor eltunik streamingrol valamelyik kedvencem.

probalok egyebkent valami jobb megoldast talalni, de eddig meg sikertelenul.

Necroman_Mk2: most epp paramountom van (South Parkot neztem megint), de szerintem lassan valtok vissza hbo maxra. netflix egyelore marad.

Disney+on meglepoen keves film erdekelt, a fontosabb Fox kiadasok ugyis itt vannak a polcon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#102) arnyekxxx válasza GoldhandRent (#91) üzenetére


arnyekxxx
veterán

s kvázi egy gyenge kábeltévé előfizu.

elvégre a kábeltévéken bármikor megnézhetsz egy szép nagy katalógusból bármit, nem csak azt amit arra a pillanatra a programszervező szoftver berakott a műsorba.

(#103) arnyekxxx válasza udash (#93) üzenetére


arnyekxxx
veterán

regen a DVD lemezek is azzal kezdtek, hogy "te rohadt budos bunozo kocsog, most megnezed az FBI Warning-ot,

Örök klasszikus:)

(#104) udash válasza arnyekxxx (#103) üzenetére


udash
csendes tag

...legjobb... :D

U-dash

(#105) (ex)Cat válasza arnyekxxx (#103) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

The IT Crowd! Sosem lesz jobb nála.

(#106) Reggie0 válasza (ex)Cat (#105) üzenetére


Reggie0
félisten

Az elerheto valamelyik streamingen?

(#107) podtibi válasza Reggie0 (#106) üzenetére


podtibi
senior tag

Igen. Azt hiszem a netflix-en. Utoljára nem emlékszem hogy lett volna a netflix-en magyar felirat/szinkron hozzá.

Ezt inkább rád bízom.

(#108) Necroman_Mk2 válasza Reggie0 (#106) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Netflixen most fenn van.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#109) Snoop-y válasza gulupeti (#1) üzenetére


Snoop-y
veterán

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#110) GoldhandRent válasza arnyekxxx (#102) üzenetére


GoldhandRent
őstag

tehát pont úgy, ahogy a streamingen :D
létező dolog az, hogy valami eszedbe jut, utánanézel, de nincs egyik stream platformon sem... ugyan ez igaz a kábeltévére....

"bármikor megnézhetsz egy szép nagy katalógusból bármit" ez eddig mind2 re igaz, és megfordítva az is, hogy -> csak azt amit arra a pillanatra a programszervező berakott a műsorba
az, hogy az a pillanat a streaming platformon nem egy nap, nem egy óra, hanem 2-3 hónap, fél év, egy év, az csak a nézés pillanatának szabadságát adja, semmi mást.
kábelen lehet hogy az adott filmet csak jövő hét csütörtökön este 8kor tudnád megnézni :(

nincs kábeltévém, és nem is nézem már 5+ éve (azelőtt tudományos csatornákat néztem 5+ évig), van netflix, hbo, amazon prime és curiosity stream, mégis sokszor előfordult már, hogy valamit indavideon, youtubeon néztem meg, mert máshol nem volt elérhető :U vagy enkór téka :B

-

(#111) totron válasza GoldhandRent (#110) üzenetére


totron
addikt

tudományos csatornákat
Streamingek közül hol találtad meg ezeket ismét? Vagy sehol és elég volt belőlük és a játékfilm műfaj került fókuszba nálad?

(#112) GoldhandRent válasza totron (#111) üzenetére


GoldhandRent
őstag

curiosity streamen van sokféle, a régieket passzolom (spektrumon, natgeon, discovery-n amik voltak)

-

(#113) Yeffy válasza Snoop-y (#109) üzenetére


Yeffy
veterán

hah, ez jo

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#114) arnyekxxx válasza GoldhandRent (#110) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"létező dolog az"

De még létezőbb, hogy a the big bang theory S03E12-t akkor tudod megnézi a kábelen amikor adja a komédiacentrál (mondjuk jövőre február 24-én du 4-kor), streamingen (ha fent van a katalógusban, ezt eredetileg is írtam) pedig akkor amikor megkívánod.

az csak a nézés pillanatának szabadságát adja

ez azért elég nagy szabadság ahhoz képest, hogy azt nézed amit elég tesznek.

kábelen lehet hogy az adott filmet csak jövő hét csütörtökön este 8kor tudnád megnézni

Ehhez azért a véletlenek elég komoly együttállása kellene, nagyobb az esély, hogy a következő két évben valamikor egy olyan időpontban amikor más dolgod van.

(#115) Reggie0 válasza arnyekxxx (#114) üzenetére


Reggie0
félisten

"pedig akkor amikor megkívánod."

Nem. Igy helyes: pedig akkor amikor megkívánod és még a kínálatban elérhető.

Avagy kerdeznem, hogy a homeland reszeket mikor nezhetnem meg...

[ Szerkesztve ]

(#116) totron válasza GoldhandRent (#110) üzenetére


totron
addikt

Van, hogy kell a kontroll, a korlát, a várakozás, én pl. hajlamos vagyok darálni, ami befele folyásolja az élményt, mint az ülepedési faktor erős rombulásán keresztüli elégtelenebb felszívódást.

(#117) tonyrulez válasza Reggie0 (#115) üzenetére


tonyrulez
őstag

Homeland (állítólag) Hulu-n fent van.

4 8 15 16 23 42

(#118) Reggie0 válasza tonyrulez (#117) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze. De a vegen mindenre elo kell fizetni, igy lesz amit tobbszorosen kifizetsz es lesz amit igy sem ersz el. Akkor mar inkabb a torrent.

(#119) arnyekxxx válasza Reggie0 (#115) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem. Igy helyes: pedig akkor amikor megkívánod és még a kínálatban elérhető.

(ha fent van a katalógusban, ezt eredetileg is írtam)

Avagy kerdeznem, hogy a homeland reszeket mikor nezhetnem meg...

Szerintem most.

https://www.hulu.com/series/homeland-d5779fa8-8bac-419b-8539-38a8cfeb1505

Kábelen melyik csatorna mikor adja az S04E06-ot?

(#120) arnyekxxx válasza Reggie0 (#118) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ok a torrent de ez a szál onnan indult, hogy a streamingnek csak annyi előnye van a kábellel szemben, hogy nincs rajta reklám, én erre reagáltam.

(#121) totron válasza arnyekxxx (#119) üzenetére


totron
addikt

Kábelen melyik csatorna mikor adja az S04E06-ot?
Teljesen mindegy, elengedendő. A török szarok - de ott meg pont mindegy, hiszen jellemzően epizódon belül hat a mikrodráma - vagy az abszolút kassza- és közönségsiker kivételével majd' mindegyik szériával elkövette már majd' mindegyik, ha nem mindegyik tv csatorna, hogy kihagyott részeket vagy a műsorrend aktuálisan keletkezett hézagainak kitöltéseiként használt 1-1 epizódot, a teljesség igényével tévéző szemszögéből szigorúan koncepció nélkül, ezek akár az addig megspórolt részek is lehetnek. Szóra sem érdemes.

(#122) Reggie0 válasza arnyekxxx (#119) üzenetére


Reggie0
félisten

Hulu van hivatalosan Mo-n? En ugy tudom, hogy VPN-ezni kell. Az meg szinten macera, amit a torrent hatranyara szoktak irni, plusz azt is fizetni kell.
Sajnos annyi streamingre kell elofizenti a kinalati elteresek miatt, hogy a TV-nel mar nem olcsobb(bar ott se feltetlen eleg tag a kinalat), szoval ezt a vonzerejet mar nem annyira hozza.

#120 arnyekxxx: Teny, kicsit elkanyarodtunk.

(#123) Necroman_Mk2 válasza Reggie0 (#122) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

HULU, mint felület, nincs, de az ottani tartalmak elérhetőek az európai Disney+ kínálatában. Vagyis ha előfizettsz arra, akkor megkapod azokat is a Star szekció alatt.
Emiatt (is) van fenn pl. az összes Alien meg Predator film.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#124) Reggie0 válasza Necroman_Mk2 (#123) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo tudni, koszi.

(#125) M@cika válasza arnyekxxx (#103) üzenetére


M@cika
őstag

Meg ám egy nagy paci izét. Azért shrinkeltem le az eredeti lemezről, hogy az ilyen faxságok ne legyenek benne. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.