Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Watchdog


Watchdog
aktív tag

... szinte már látom is a dobozon a hatalmas GDDR6 mellett a pöttöm 2GB-ot kiírva... :DDD

(#2) GeryFlash válasza Watchdog (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nyilván nem 1 memória modult raknak majd rá... Különben is ha már múkusvakításról írsz akkor sokkal inkább az a trend hogy budget kártyákat megszórják nagy menyniségű RAM-mal, nem pedig az hogy kevéssel de gyorssal.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) Taranti


Taranti
senior tag

Olcsóbb VGA-k? Vigyázzatok, még beperelnek titeket a gyártók és a kereskedők rontó varázsige miatt...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#4) nexplo válasza Watchdog (#1) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem inkább 6GB-ot vagy hasonlót fogsz látni 64 bites "csodákon"..... :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#5) Televan74 válasza Watchdog (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

A RTX2050 -re kell az,de még a 1150 is profitálhat belőle.Gyors lesz mint az bagzó üregi nyúl. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) MZsoltee válasza GeryFlash (#2) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ez addig volt igaz, amíg olcsó volt a vram. Mióta nem azóta lettek érdekes vga-k 1060 3GB. ;]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7) Kripke válasza Televan74 (#5) üzenetére


Kripke
tag

Egyébként az Nvidia hivatalosan is bejelentette ezt a 11xx, 16xx szériát, vagy csak egyfajta kívánság-csomag szinten terjed a neten? Nem lehetséges, hogy amiről beszélnek, az valójában a 2050, 2050Ti RT magok nélkül, GTX néven?

(#8) YellowFlash válasza Kripke (#7) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Hivatalos. Doboza is kint van. Kifejezett szériáról nem tudok, egyenlőre (ha jól tudom), csak 1 kártyáról esett szó. Nagyjából az 1070 szintjén van.

They don't know... PepeLaugh

(#9) Kripke válasza YellowFlash (#8) üzenetére


Kripke
tag

Érdekes.... Véleményem szerint, ahelyett hogy szétbarmolják a nevezéktant, inkább normális áron kellett volna piacra dobni a 20xx szériát (RT mag ide vagy oda). De ez már csak az én egyéni szociális problémám :DD

(#10) b. válasza Televan74 (#5) üzenetére


b.
félisten

Nem csak az RTX, hanem a Navi miatt is fontos opcó ez, az is GDDR6 lesz ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) Televan74 válasza b. (#10) üzenetére


Televan74
nagyúr

Navinál még a sötétben tapogatózunk,számozásról még nem esett szó konkrétan. Navi12 -ből lehet talán majd a RX650/660 kártya és ezekből készülhet 2GB -os modell is. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) green dude válasza Televan74 (#11) üzenetére


green dude
tag

Én személy szerint nagyon kíváncsi vagyok a Navi-ra. Kinéztem a 2060-at 1440p-re, de kénytelen leszek megvárni a Navit. Mennyire lehet kamu ami eddig kiszivárgott?

(#13) gurubefree válasza green dude (#12) üzenetére


gurubefree
senior tag

Biztos 1440p-re ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#14) ChavalieR válasza gurubefree (#13) üzenetére


ChavalieR
csendes tag

Biztos a legoptimalizálatlanabb játékot akarod példának felhozni?

(#15) b. válasza gurubefree (#13) üzenetére


b.
félisten

TAA maxra tolva, azaz 4 K-n renderelt a játék. [link] 62 FPS average..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) green dude válasza gurubefree (#13) üzenetére


green dude
tag

Igen, biztos. :)) Bár fair, nem szűkítettem a halmazt. :)

Én az AC sorozatot már régóta nem játszom, illetve ahogy felettem írták ez nem a legjobb példa. Az új AC-nek kb. semmi nem elég.
Anno típusú játékokkal, FPS-ekkel, illetve külső nézetes single játékokkal játszom. Plusz, én mindenféle AA-t kikapcsolok.

(#17) gurubefree válasza ChavalieR (#14) üzenetére


gurubefree
senior tag

Igaz .... bar a lenyeg nem ez ! A kulonbseg a lenyeg az elozo es az uj generacio kozott ami lassuk be 1440p-n elhanyagolhato. Az mar mas kerdes miert eroltetik emberek iyen kaliberu kartyak eseten az 1440p !

PS : ne egy frostbite engine legyen mervado ha optimalizalasrol beszelunk .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#18) b. válasza gurubefree (#17) üzenetére


b.
félisten

nem egészen világos miről beszélsz. Konkrétan az AC alatt az új generációs 350 dolláros 2060 gyorsabb az előző generációs 500 dolláros 1080 nál...ez elhanyagolható?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) KAMELOT


KAMELOT
titán

rtx 2050 lesz 4GB rammal. 200eu környékén.

(#18) b.: 2070-es kártyám 520cédulával hozza a 750euros 1080Ti teljesítményét. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20) awexco válasza KAMELOT (#19) üzenetére


awexco
őstag

Ezt mire alapoznod ?

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#21) Televan74 válasza b. (#18) üzenetére


Televan74
nagyúr

Sok embernek baxa a csőrét az a RTX xx60 -as ár.És nem azzal van gond hogy hozza az elvárt előző gen GTXxx80 -as szintet. Sőt egyes játékokban még jobban is teljesít. Az már egy másik kérdéskör hogy tényleg ennyivel kerül többe a gyártás,vagy a CÉG lett kapzsibb,esetleg a magas árral szerették volna a beragadt készleteket kipucolni.Ha a harmadik variáció él,akkor zseniálisat alakított megint a CÉG, extra profitra tettek szert,közben a bányászat miatt beragadt készletektől is megszabadultak.Win-win helyzet lett nekik. A felhasználók is örülhetnek mert kaptak egy 500$ -os kártyánál erősebbet 350$ áron. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) KAMELOT válasza awexco (#20) üzenetére


KAMELOT
titán

Következtetek az árakból. Olyan 200-250eu körrnyékére akarják majd belőni, azért hogy a kisebb réteg is tudjon vásárolni akik olcsóbb vga-t akarnak!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23) awexco válasza KAMELOT (#22) üzenetére


awexco
őstag

A másikra gondoltam , de az nem mérvadó ,h egy játékban hogyan teljesít. Átlagban nem hozza a 1080ti -t .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#24) KAMELOT válasza awexco (#23) üzenetére


KAMELOT
titán

Gondolhatod nem a Pista bácsi mondta nekem a faluban! Viccet félretéve.
Volt 1080Ti-m és most van 2070-em. Pár FPS eltérrésel hozza alacsonyabb hőfokon és olcsóbban.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25) b. válasza Televan74 (#21) üzenetére


b.
félisten

A CÉG, a szemét .
Egyértelmű hogy 10 millió+ tranyóból álló hatalmas GPU nem olcsó. Az is egyértelmű, hogy ha neked ez soknak/ kapzsiságnak számít akkor jelenleg a Vega 64 is egy kapzsi cég terméke, mert egy egyszerűbb GPU val ugyan ezért a termékért az RTX 2060 megjövetelekor éppen 420 dollárt kértek.Előtte meg volt az éppen 500 dollár is amikor az 1080 is annyiba került.Akkor most hogy lehetett hirtelen elengedni 150 dollárokat egy 500 dolláros kártya árából ?Bukóval árulják a Vegát igen halottam már ilyen mesét habbal.
Az RTX 2060 érkezésére csökkentettek árat,de talán még mindig nem 350 dollár a vega 64. Engedjük ezt el mert te és az AMD-s kollégák ezt a kapzsi szót előszeretettel használjátok egy piacgazdasági környezetben úgy hogy az általatok preferált cég sem ad és adott olcsóbban hasonló teljesítményt mint éppen az RTX 2060. Nem tudjuk éppen menyibe került nvidiának a TSMC től az egyedi gyártósor amit semmire nem lehet használni csak az RTX gyártására.
Gondolom nem bagóért adta ezt ki nekik a bérgyártó a 12 nm egyedi gyártósorát.
Ezzel szemben az AMD a professzionális piacról lehulló selejtet adja el nektek, csak semmi külön gyártás,pedig a Turing még éppen összetettebb GPU mint a Radeon 7.Ennek lehet tapsolni?
Az RT be is öltek elég pénzt a stúdiók fele, most azt hagyjuk, hogy volt e értelme és az mellett maga a gyártás sem éppen olcsó. Ugye elég nevetséges, hogy egy 350 dolláros MSRP vel rendelkező kártyán/ ami mondjuk 200 dollárból előállítható 70 dollár a 6 GB GDDR6 ram. Néha jó lenne ha kilépnétek ebből az AMD friendship@ Nv haterség légkörből és próbálnátok objektívan szemlélni pár dolgot.
Minden cég pénzből él nem jótékonysági szervezet. Nemsokára tapasztalni fogjátok a navival is ezt ,ebben biztos vagyok, mert megint vannak irreális elvárások csak éppen a 7 nm is rohadt drága meg minden bérgyártó egyre többet kér a GPU gyártásért , mert gondolom magasan több macera nekik mint egy telefonba legyárott hatalmas példányszámú waffer amiből éppen 10x annyi GPU-t szednek ki.
Ha valami drága nem kell megvenni, ettől függetlenül az RTX 2060 legalább előrelépést tett az előző generációtól ár/ teljesítmény terén, nem is keveset. Nem a 2080 Ti ről beszélek és nem a 2080 ról....

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) KAMELOT válasza b. (#25) üzenetére


KAMELOT
titán

+1 Pontosan ez az. Technológia fejlődött, gazdaság is növekedett mindenhol és a kártyák teljesítménye is elég nagyot lépett. Azért ne akarjunk már 50 euroért 4k-ban játszani. Így is úgy is meg fogják vásárolni a kártyákat. Máshol a 500eu negyed fizetés, nálunk meg egy picit spórolni kell. Ennyi!
Mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takaró ér! :)
Amúgy ha valaki gondolkozik lehet olcsón jó gépet építeni. 2x 780 SLI-ben vagy ilyesmi alternatívák.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) KROK640 válasza Watchdog (#1) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, én is pont ezt vizionáltam!
majd jó kis semmirevaló GPU mellett GDDR6 és 2GB ...
Mondjuk még mindig jobb mintha GDDR4 és 8GB lenne ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#28) KAMELOT válasza KROK640 (#27) üzenetére


KAMELOT
titán

4GB lesz a minimum. Nincs értelme 2GB már használni egyik kártyára sem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29) bot1978


bot1978
senior tag

Készítem a 180 lyukas reball szitát. Isteni lesz. :)

(#30) Z10N válasza Kripke (#7) üzenetére


Z10N
veterán

Mar jo ideje biztos. Penteken fog debutalni

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#31) Z10N válasza KAMELOT (#19) üzenetére


Z10N
veterán

RTX biztosan nem lesz. A 1160 utan pedig szinte biztos, hogy 1150 lesz.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) nexplo válasza KROK640 (#27) üzenetére


nexplo
őstag

Semmire való GPU esetében szerintem mindegy melyik verzió kerülne rá :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.