Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Gyönyörű! Egy mestermű, de komolyan... Gratulálok! :R

(#2) jhorogh


jhorogh
aktív tag

Egy kis hiba: "de valójában széria háza épülő alkotás"

Maga a mod az szokás szerint hibátlan :R

[ Szerkesztve ]

(#3) beteg


beteg
őstag

Nagyon jól néz ki! Gratula!!

Csak futni kell!

(#4) subaruwrc


subaruwrc
félisten

:K :C

(#5) HussarF válasza subaruwrc (#4) üzenetére

Akkor hogy lett ez átalakítva, hogy a VGA-k így állnak, 90 fokkal elforgatva az alaplaphoz? Van valami PCI-e slot hosszabbító?
(bocsi, nem neked kérdés, csak félrenyomtam)

[ Szerkesztve ]

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Nagyon szép munka, grats! :C
Raknám azonnal a nappaliba!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) DaveJr válasza HussarF (#5) üzenetére


DaveJr
őstag

PCI-e riser-nek hívják a dolgot. Létezik flexibilis és merev (nyák) formájában is. Itt a képek alapján flexibilis (kábeles) megoldás született.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#8) HussarF válasza DaveJr (#7) üzenetére

Én is valami ilyesmit képzeltem el. Mindig tanul az ember. :)

(#9) M107


M107
addikt

:R

Gratulálok.

Ehhez legalább tehetség kell, többre tartom mint egy adott proci vagy videocard húzását "folyékony marsi nitrogénnel" :C

Ez amúgy is időtállóbb, mint az E-penis növelő folyékony nitros tuning.

Bocs, ha ezzel megbántottam valakit !

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10) Achill3uS


Achill3uS
veterán

gratula jones szép munka :R

M107: a véleményeddel nem bántasz meg senkit, mert nem tudod miről beszélsz. először próbáld ki. egy egy világ vagy "csak" magyar rekord kísérlet mögött ugyanennyi vagy még több óra munka is van mint egy-egy mod mögött, nem mindennek van kézzel fogható eredménye. kérdezd meg jones-t.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#11) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Nagyon szép munka! Jones965 azért komoly szaki nem ma kezdte.
Minden elismerésem! :K

ÁdiBá

(#12) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Gyönyörű :Y :C

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#13) jones965


jones965
Modder

Köszönöm srácok, és személyes Barátaim az elismerő szavakat. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ezek a munkák az Asus hazai képviseletének hatalmas támogatása nélkül nem jöhetnének létre. Ehhez most hozzájárult a Thermaltake is, ők a házat valamint az összes vízhűtéses hardvert biztosították számomra. Én "csak" összeraktam. :)

Az extrem tuningról nem foglalnék állást, mint ahogyan a többi barátom sem tette. Mindössze annyit, ki kell próbálni, vagy keresni a lehetőséget egy ilyenen való részvételre. De még az sem adja vissza azt a rengeteg belefektetett munkát, ami a várt/remélt eredményt biztosítja. Mégis belementem.

(#14) M107 válasza Achill3uS (#10) üzenetére


M107
addikt

:R

A Mod legalább időt álló, nem úgy mint a folyék.. tuning amihez sok összetevő és dolog együttállása kell.
Na meg pénz és nem kicsi.....
Egy pill eredményért.
Amit, Jones965 összehozott az év10-ig állhat hirdetve a hozzáértését.
A tuning meg vagy sikerül vagy nem és huh én 10 Ghz csináltam egy adott cpu-val én meg 10.0000009 Ghz

Ezért az a gazdagok szórakozása figyu nekem van mondjuk 1 millárd Ft adok az illetőnek 100 milliót,
ha az enyém a rekord és ezt közjegyző jelenlétében okiratba is foglaljuk. hiába akkor a tudás.
Hidd el van aki bele menne mert a tudást nem lehet megvenni még akkor is ha szerencse kell hozzá, egy ilyen MOD-hoz viszont tudás és ügyesség.

Még egyszer Gratulálok.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15) Goblin12 válasza jones965 (#13) üzenetére


Goblin12
őstag

(#16) macilaci78 válasza HussarF (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A cikkben is említik a házról szóló hírt, amiben van egy kép erről.
Raiser, vagy mi a neve, egy PCI-hosszabbító szalagkábel.

M107: Igazad lehet abban, hogy egy gépet megalkotni nagyobb érdem, mint annak határait feszegetni. Valószínűleg így van ez a motorsportokban, a golfban, az építészetben is. Egyezzünk ki abban, hogy a tehetséget, ha van, azt ki kell használni. Jones ebben találta meg, más az oc-ben, megint más a magassarkú cipő viselésében. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) shteer


shteer
titán

még jobb volt élőben látni :))

:C

..szerintem jónak tűnik

(#18) tailor74


tailor74
őstag

Ahogy már a fórumon is többször mondtam: MESTERMUNKA!
Gratulálok hozzá, bárhol a világon megállná a helyét. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#19) pomorski


pomorski
őstag

...szép...

(#20) Angelo69


Angelo69
senior tag

Mi mást lehet ehhez szólni?!

A MESTER megint ALKOTOTT! Gratulálok… :R

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#21) D.Orion


D.Orion
veterán

Szép lett, csak az SLI hidat nem találom sehol. Ilyen jól sikerült eldugni? :B

A próba képp berakott Vapor-X kicsit vicces. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) jones965 válasza D.Orion (#21) üzenetére


jones965
Modder

Jól látod, hogy nem látod. A héten készült el, mivel ilyen hosszúságút gyáriban nem lehet kapni.

Le is teszteltem és működik.

(#23) HussarF válasza jones965 (#22) üzenetére

Lesz kép a felszerelt állapotáról is?

(#24) jones965 válasza HussarF (#23) üzenetére


jones965
Modder

Természetesen. Úton van a Thermaltake-től újabb riser kábel, ugyanis ami nekem volt másik, azzal nem működik a kártya. Azonos típusú és hosszúságú kell a megfelelő működéshez. :)

(#25) D.Orion válasza jones965 (#22) üzenetére


D.Orion
veterán

Pöpec lesz! :R

(#26) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a málnaszörpös fickó :R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) kenwood


kenwood
veterán

Tetszenek a korabbi munkaid,de ez abszolut nem.

Ha egy adott ceg cuccait pakolod ra a gepre,akkor nekik eleg jo reklam.
Ha ezen felul meg minden masodik hozzaszolasodban az egekig magasztalod oket,az mar eros tulzas,szerintem art nekik is, neked is.

Hangsulyozom a korabbi munkaid zsenialisak.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#28) matteo_szg válasza kenwood (#27) üzenetére


matteo_szg
őstag

Egyrészt, erős túlzás, amit írsz; senki nem magasztal senkit, csupán megköszöni a segítséget. Igen, segítséget, nem támogatást. Így pedig már másként csapódik le egy ilyen munka értékelése.
Nekünk biztos nem árt, ha még 2-szer leírja valahol, hogy köszöni szépen, mint ahogy a Thermaltake-nek sem. Jánosnak sem árt, nem hinném, hogy a köszönetnyilvánítások miatt csökkenne az ő szaktudásának, kreatív gondolkodásának értéke - és kb. csak ez a lényeg.

Ha neked fontos maga az ember ebben, akkor azt javaslom, beszélgess vele személyesen - hosszan. És akkor megérted, miért köszöni meg, miért viselkedik így, miért csapong néha és dúl-fúl, és miért csinálja még mindig ezt.

jupiiii

(#29) kenwood válasza matteo_szg (#28) üzenetére


kenwood
veterán

Akik segitenek neki,a munkajukat vegzik.
Ahogyan a tuzoltok,vagy a mentosok,csak hardveresek,marketingesek munkajanak erteke joval alacsonyabb.

Akinek ilyen kezugyessege,szerszamai es foleg otletei vannak,az altalaban 10-20 ezer forintos oraberrel dolgozik.
Az oke,hogy ez egy hobbi neki,de megis csak sulyos szazerekbe,milliokba kerulne a cegeknek ,ha ezt valaki foallasban csinalna.
Szerintem igenis tulzas ilyen surun megkoszonni nekik,es tobb szerenyseget varnak el valakitol, aki egy nagy ceget kepvisel a forumon. (itt most rad gondolok)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#30) jones965 válasza kenwood (#27) üzenetére


jones965
Modder

Minden vélemény fontos azok számára, akik kiállnak a nyilvánosság elé. Legyenek ezek színészek, közszereplők, vagy éppen modderek. Nem csak a dicséretet kell elfogadni, hanem adott esetben a kritikát is.
Nincs is ezzel semmi gond részemről, egyedül a " minden masodik hozzaszolasodban az egekig magasztalod oket,az mar eros tulzas,szerintem art nekik is, neked is" tartalmú mondatodra reflektálnék.
Azt is csak egy gondolat erejéig. Láttam az eredeti tartalmú hozzászólásodat, amit később kiszerkesztettél - kiegészítettél. :)
Ebben a topikban egyetlen hozzászólásban említettem meg a szponzorok neveit, kiegészítvén a cikk ezen irányú tartalmi hiányát, és kiemeltem a főszponzorom ezen irányú nagyvonalúságát. Gondolj csak bele, mekkora összegű támogatásokat jelentenek azok a felső kategóriás hardverek, amiket megkapok különböző modok megépítésére, vagy éppen tesztelésekre, és ezeket legyen akár tuningból eredő elhalálozás, amire már sajnos nem egy esetben sor került, szó nélkül adták a következőt soha számon nem kérve ezeket.
Innentől kezdve ha adott esetben " az egekig magasztalom" őket, szerintem nem ok nélkül teszem, és nem hiszem hogy ezzel akár magamnak vagy az asus-nak ártanék. Maximum olyan emberek szemében, akik nem látják át a dolgok összekapcsolódásának a lényegét. Részleteket szándékosan nem említek, hiszen azok minden esetben csak az érintett felekre tartoznak.
A véleményedet még egyszer köszönöm. :)

(#31) matteo_szg válasza kenwood (#29) üzenetére


matteo_szg
őstag

Szerénységet? Ok, most már azt is javaslom, hogy velem is beszélgess el személyesen, mert félreérted a szavaim, mondataim.
Mi volt abban túlzás, amit írtam?

jupiiii

(#32) kenwood válasza jones965 (#30) üzenetére


kenwood
veterán

Ez egy korrekt valasz.
Remelem,az ujabb szerkesztesem fenyeben sem valtozik.
Egyebkent valoban tulzas volt a minden masodik,de azert tenyleg eleg surun elokerul.Rendszeresen olvastam a korabbi topicjaidat is.

Ha a gyereked 10. szulinapjara keszul ,akkor hobbi.
Ha a Rog,akkor munka (is/fokent).

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33) tailor74 válasza kenwood (#32) üzenetére


tailor74
őstag

A gondolat menetedben ott a hiba szerintem, hogy Jones sem "ingyen" kapja ezt a mértékű támogatást.
Előfordulhat, hogy egy-egy munkáját bekérik, hogy akár az adott cég székhelyén legyen "dekorációként", promós termékként, de az szinte biztos hogy a cég rendezvényein kiállításra kerülnek, úgymond show elemként.
Százezrek látják így adott vállalat termékeit gusztusosan tálalva.

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy eddig a szintig el is kellett jutni, nem kevés munkával és saját anyagi áldozattal.
Az hogy ennek ellenére többször is megköszöni a két cég támogatását, inkább az emberről ad pozitív véleményt, sőt nekem fel sem tünt míg nem mondtad. :)

Ettől még teljesen elfogadható, hogy az adott mod neked nem tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#34) subaruwrc válasza jones965 (#22) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez menő :D

(#35) jones965 válasza subaruwrc (#34) üzenetére


jones965
Modder

Tartottam tőle, hogy fog e működni, de gyakorlatilag az eddigi tesztek során hozta az elvárt sávszélességet. :)

(#36) subaruwrc válasza jones965 (#35) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát remélem azért kicsit megkergeted azokat a matrixokat :)

(#37) jones965 válasza subaruwrc (#36) üzenetére


jones965
Modder

Még a fóliák is rajta vannak. 1520-1530 Mhz-et tudnak gyári álapotukban, max megnézem ebben a kiépítésben mit mennek. Azért most nem fogom szétszedni a setup-ot, hogy lenitrózzam őket. Pedig jó buli lenne ezzel a cpu-val. :)

(#38) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, nagyon jó lett 😊

@M107 : Én inkább az "ilyet vettem" jellegű dolgokat ugrom át. Az extrém tuninghoz azért nem árt némi tudás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) MZperX75


MZperX75
addikt

Nagyon ötletes,és kreatív,szép munka!

Ha a piacon értékesíthetnéd milyen árcédulával látnád el?

(#40) bambano válasza MZperX75 (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szélessel :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) MZperX75 válasza bambano (#40) üzenetére


MZperX75
addikt

Nullákra lettem volna kíváncsi,belefér még az 5 vagy már inkább 6db nulla?(persze előtte egy szép számmal)

(#42) jones965 válasza MZperX75 (#39) üzenetére


jones965
Modder

Ennek csak eszmei értéke lehet, lévén hogy szponzori dolgok kapcsán nem értékesíthető.
A hardverek ára kiszámolható. Ha mindent kisker beszerzési áron számolok, az összes cucc értéke meghaladja az 1,2 M-t.

(#43) MZperX75 válasza jones965 (#42) üzenetére


MZperX75
addikt

Thx! ilyen nagyság rendre gondoltam. 1.2M :C

Szóval mindennek megvan ára,de az értékéről fingunk sincs. :DDD

(#44) bambano válasza MZperX75 (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem az 1.2M anyagköltség mellé nagyjából hasonló szintű saját ráfordítás (munkadíj, nem számítástechnikai alapanyag) tartozott, de csak találgatok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) jones965 válasza bambano (#44) üzenetére


jones965
Modder

Az már irreálisan sok lenne. Nyilván az elvégzett munkának is lenne ára, illetve a bevitt "segéd anyagoknak", de közel nem összehasonlítható a hardverek árával. Nyilván ha ebből kellene megélnem ( még ez sem kizárt), havonta 2-4 db bonyolultságtól függő gépet tudnék elkészíteni a jelenlegi felszereléseimmel.
Reklámozni érhető okok miatt itt nem fogom magamat.

(#46) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nagyon szép lett és ami a legfontosabb ízléses! A modok legalább feléről ez nem mondható el, ez "felnőtt fejjel" is rendben van. :R

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#47) jones965 válasza M@trixfan (#46) üzenetére


jones965
Modder

Köszönöm, megtisztelő a véleményed. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.