Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) berVi


berVi
senior tag

:DDD Najo nehh. "Tekerheto kormany! Nyithato ajtok!" Aztan csodalkoznak, hogy az emberek a mai napig szarnak tartjak az AMD-t szoftveresen (is). Hat valoszinuleg azert, mert tenyleg szarok. UEFI BIOS az meg mindig extra funkcio 2019-ben. 15 eves szabvanyrol van szo. Ez meg egy felso-kozepkategorias cucc elvileg.

Multkor XMPP-s bugzast hallottam egyik lappal. Most is itt van a 2700X a 9900K helyett, de egyszeruen felek megvenni, mert mar elore latom a sok szoftveres benasagot magam elott. 2-3 eve Intel-em van, elotte egy evtizedig volt AMD-m, de mindig szar volt valami. Majd fixaljuk a kovetkezo verzioban! Vagy az az utaniban...

[ Szerkesztve ]

(#2) ScomComputer válasza berVi (#1) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jobb is ha nem veszel,látom nagyon vágod a dolgokat..... :P

[ Szerkesztve ]

(#3) ncc1701 válasza berVi (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Vedd csak a 9900k-t, az pont megfelelő lesz a számodra. :) Csapj hozzá két 2080Ti-t, hogy tuti legyen.

(#4) Ribi válasza berVi (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gondolom mivel az MI50-nek nem igazán kellett, ebbe elfelejtették belerakni.

Leírná amúgy valaki, hogy az UEFI GOP hiány mit is eredményez?
Fura, hogy egyetlen tesztelő sem vette észre.

(#5) Abu85 válasza Ribi (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ott van a hírben. Lassabban bootol be a gép, ha hidegindítást csinálsz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Ribi válasza Abu85 (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Oké, csak ez így magában hangyafütyi kategória. Persze nem tudom mennyire lassan.
Meg tpowerup forumban írták, hogy így secure boot sem megy.
De emellett, hogy egyetlen tesztelőnek sem tűnik fel a dolog, akkor mire jó, minek van?

(#7) zzola


zzola
félisten

Hát ez elég LOL! A GPU azért benne van? :DDD

(#8) Pug válasza zzola (#7) üzenetére


Pug
veterán

Nem tudom, a hsz-edben a szakmai tartalom benne van? ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#9) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Alig varom mar a PH tesztet, amiben valahogy kihozzak ugy ezt a Radeont, hogy az szorongatja a 2080 -at, es kulonosen ajanlott plecsnit kap, mert jovotallo a fejlesztes. ;]

Don't Tread On Me

(#10) Prof


Prof
addikt

Tipikus ingyen reklám techhír :DDD

(#11) MongolZ válasza berVi (#1) üzenetére


MongolZ
addikt

Ennyire idős embertől azért a trollkodást nehezen viselem...

(#12) velizare válasza Ribi (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

nekik az amd adta a kártyát, és azon volt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) thedioda


thedioda
tag

Nos, mivel itt páran anyira kèpben vannak, hogy menyire gáz már hogy nemvolt rajta uefi
1. HP szervereknèl mèg 2014 ben sem alkalmazott egyáltalán uefit mert a legacy-t megbizhatobbnak tartoták.
2. LSI raidvezèrlök máig legacy-val töltenek be pedig ebben piacvezetök.
3. Desktopon neked halálra mindegy hogy mivel tölti be, amenyivel lassab a boot azis elhanyagolható.
Konkluzio: ha nem adták volna ki akkor se lenne semmi, a sok itteni szakèrtő aztse tudná hogy van ilyen. Ez a kártya egyèrtelmüen enterprisebol jött le, ott nemkellet uefi. Persze lehet mondani hogy már 15 èves tech, a legnagyobb enterprise gyártok biztos hülyèk, nemtudják mit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#14) AAAgold


AAAgold
senior tag

Bakker, és még space invader sincs hozzá...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#15) beef válasza Ribi (#6) üzenetére


beef
őstag

Kb. 3-4mp pluszról beszélünk bootoláskor. Világvége!

Mondjuk nekem összes lapomom ki volt és ki is lesz kapcsolva amíg csak lehet.

(#16) Lacc válasza Ribi (#6) üzenetére


Lacc
aktív tag

Windows 10 és Windows Server 2019 (talán a 2016 is) nem tudja garantálni a secure boot-ot (ezáltal a boot idő lassabb lesz). Plusz nem kaphatja meg a Windows certificate-s plecsnit.

Na most ez egy szerver újraindításnál is igen fontos tényező tud lenni, az az 5mp is.

(#17) ncc1701 válasza Lacc (#16) üzenetére


ncc1701
veterán

Pláne pár tera memória mellett, mí] azt lecsekkolja...

(#18) Lacc válasza ncc1701 (#17) üzenetére


Lacc
aktív tag

Azt nem tudom, 8-32GB-os memóriás szervereket "találtam" a munkahelyen, meg sosem az én feladat körömbe tartozott az azokkal való foglalkozás. Nem tudom hogy ott mekkora a "delay".

Csak az itthon Windows 10 munka PC-n tapasztaltam néha. (Még így is gyorsabban bootol be a Windows 10, mint az Ubuntu 18.04 vagy Fedora 29, ennyit tapasztaltam)

(#19) Z10N válasza Pug (#8) üzenetére


Z10N
veterán

:DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#20) shteer válasza MPowerPH (#9) üzenetére


shteer
titán

Nem éppen így de 5 napja kint van a teszt

..szerintem jónak tűnik

(#21) MPowerPH válasza shteer (#20) üzenetére


MPowerPH
félisten

Arra a tesztre gondolsz, ahol kivalogattak azt a par game -et, ahol a Radeon nem marad le?

Egyebkent en nem fogok nekiallni pocskondiazni magat a vga -t, mert szerintem annyira nem lett rossz. AMD par elozo generaciojahoz kepest foleg. Eddig meglepetes, szoval en ezek utan egy hatalmas dobast varok a Ryzen -tol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22) Z10N válasza MPowerPH (#9) üzenetére


Z10N
veterán

Ajanlanek egy szemuveget, az jovotallo fejlesztes.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#23) MPowerPH válasza Z10N (#22) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szoval az a jovotallo fejlesztes, hogy beertek vele a kioregedett 1080Ti -t, es kozben a kartya gyartasa legjobb esetben is nullszaldos, de inkabb veszteseges ebben a formaban? :)

Don't Tread On Me

(#24) Zotya84


Zotya84
őstag

Azért az nagy blama lenne így 2019-ben, vennék egy ilyet - nem, nem fogok - és nem indulna vele a gép, mert nincs rajta UEFI-GOP támogatás. Majd jó sok anyázás után vagy visszaküldeném a fenébe, vagy mégsem, mert rájönnék, hogy még megőriztem a 7950-em UEFI-sítése óta egy mappában a hozzá szükséges programokat, amikkel azt is sikeresen kompatibilissé lehetett tenni (egyedileg a lementett VBIOS-t moddolva), mert anélkül se SB, se normális bootidő nem volt tapasztalható még az FX-szel sem.

Szóval, bármennyire is oké, hogy javítják a dolgot, azért elég ciki, valljuk be...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#25) kikikirly válasza Zotya84 (#24) üzenetére


kikikirly
senior tag

Lehettek volna előrelátóbbak.
Viszont a gép ugyanúgy működik nélküle is,mint vele,3-4s több a Boot idő.Azért ez nem halálos. :P
Hangos hűtés annál inkább...

[ Szerkesztve ]

(#26) ricsi99


ricsi99
addikt

Mit vannak itt a fanok úgy oda? Egy vga kártya sem egyszerűbb lassan mint egy alaplap... ahhoz meg persze lesi mindenki ,hogy jöjjön újabb bios :D
Secure boot meg nem a szivem csücske... valahogy úgy érzem csak etetik a felhasználót...
Oké win ,gyorsabban bootol talán ,és? Akinek ez a szive csücske az rakja a gépet hibrid alvásba s csók.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#27) vicze válasza Lacc (#16) üzenetére


vicze
félisten

Most nem azért, de láttál te már fizikai szervert bootolni?
Ha percek alatt megy át legalább a BIOS-on, akkor az gyors, de inkább lassú legyen, minthogy ne ellenőrizzen le mindent. UEFI módban se gyorsabb, ha épp tudod abban használni.

(#28) Sub-ZeRo válasza AAAgold (#14) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs hozzá, mert az a következő boltban lehet kapni jó drágán.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29) rics_v válasza ScomComputer (#2) üzenetére


rics_v
csendes tag

hát durva lesz de nem lesz olcsó mulatság

Satisfying

(#30) ncc1701 válasza MPowerPH (#23) üzenetére


ncc1701
veterán

Valami eszméletlen nem érdekli a gamerek döntő többségét az, h mi történik az 500+ ájrós kategóriában. Szerintem. Engem sem érdekel, úgy vagyok vele, mint a zsiráffal, elnézegetem, de otthonra nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#31) Dobrika


Dobrika
tag

Ez már szánalmas... Hogy annó a GTX780 nem UEFI-vel jött és frissíteni kellett, egy dolog, de ez 2019-ben a csúcskirályszászlőshajótól? :O

(#32) MPowerPH válasza ncc1701 (#30) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig most mar a felso kategoria alja ez az arsav. A RTX azert ennyi, mert az NV megteheti, hogy dragan adja. A Radeon VII pedig azert ennyi, mert meg tan is is nullszaldos, es profit helyett inkabb veszteseget termel. Persze ez a VGA nem erre lett szanva, es az eredeti piacan boven hoz bevetelt. Azert irtam, hogy ez az AMD reszerol nem rossz, de durvan izzadsag szaga van.

Don't Tread On Me

(#33) azbest


azbest
félisten

Valószínűleg ugyanaz lehet az oka, mint a youtubbereknek kiadott kártyák kapcsán mondták többen. Hogy kicsit túlságosan sietve adták ki és még nem volt teljesen kész hozzá a driver és esetleg a bios sem ezek szerint

(#34) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Profi szolgáltatást és UEFI támogatást kap a Radeon VII

A Radeon Pro 19Q1-es kiadása Radeon VII támogatással is érkezik, így a videokártya játékra és munkára is használható lesz. Ebben most nagy szerepet játszik az ASROCK, mert:
- az ASRock elsőként adott ki UEFI támogatással ellátott BIOS-t saját videokártyájához, de , mivel a Radeon VII jelenleg csak referencia verzióban érhető el, ez a BIOS a többi modellhez is passzol ! Az új BIOS a valóban tartalmaz UEFI támogatást és GOP mini drivert is. A friss BIOS mindössze az UEFI támogatást aktiválja, amelynek köszönhetően működni fog a Secure Boot funkció, valamint a rendszer is gyorsabban indul majd , mert ugye nem kell betöltenie a CSM módot ezután. Az AMD ki is adott egy közleményt, amelyből kiderül, a vállalat már elérhetővé tett egy UEFI támogatással ellátott Radeon VII BIOS-t a partnereknek.
Természetesen az Asrock oldaláról is [vBIOS]
, továbbá a TechPowerUp weboldalán is [megtalálható] a friss BIOS .

(#35) Dobrika válasza _DiEGO_ (#34) üzenetére


Dobrika
tag

:DD :DD :DD :DD :DD

(#36) vicze válasza _DiEGO_ (#34) üzenetére


vicze
félisten

Hm, látom sikerült elolvasni a cikket, amihez kommentelsz.
De jó, hogy megerősítetted a tartalmát, mert eddig elég kétes volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.