Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

"A tervek között szerepel még a fő Mesa kódgyűjteménybe való beolvasztás is." - erre szeretnék kérni valamilyen magyarázatot, hogy ez mit jelent.

A cikkben gyakorlatilag minden a Linuxal kapcsolatos (mesa, gallium, stb), kivéve magát a DX12-t, ahová átemelnek dolgokat a Mesa-ból. Mit csinál ezzel az egésszel a Mesa?

*szerk:
ráadásul jelenlegi formájában a cikk semmit nem mond annak, aki nem jártas valamennyire a Mesa dolgaiban, úgy általában megérne némi extra magyarázatot, bővítést.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Abu85 válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Mesa nem csak Linuxhoz használható. Teljesen cross-platform. A forráskód elérhetőségével olyan OS-re használhatod fel, amilyenre csak akarod. Az egész C/C++ és Assemby szinten van írva.

Az, hogy főleg Linuxon használják egy másik kérdés, de nem kizárólagos ez, máshova is jók az egyes elemei.

Az, hogy a fő Mesa gyűjtemény része lehet ez a rendszer, szintén nem jelent semmit a Linuxra nézve. Aki nem akarja, majd nem használja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) CPT.Pirk válasza Abu85 (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt szerinted ki tudja rajtad kívül? Még a Mesa weboldalán se ez áll, hanem h. kifejezetten az X-hez készült. Amit írtál, az nekem is újdonság. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) Abu85 válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Mesa API-t implementál hardverekre. Azért készült kifejezetten X-hez, mert ott van igazán értelme, de nincs kizárólagosság benne. Felhasználható arra is, hogy DX12-re implementálj más API-kat. Nem minden modulját használod ekkor, de nyílt a forráskód, bele lehet vágni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

OpenGL? Juhé, megint fiatalnak érzem magam! :)

(#1) savior
Ezt úgy kell szépen, hogy: "Első, köcsögök!"

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) Gdi válasza AxBattler (#6) üzenetére


Gdi
senior tag

Jah, jövőre nekiugorhatnának a Glide-nak is.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#8) GreatL


GreatL
őstag

OpenGL, de régi? 4.6-tal mi lesz?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.