Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A smart TV része is kaphatna már egy hozzá illő hardvert és nem olyat, ami egy weboldal betöltése közben már jelzi, hogy sajna nem elég a memória.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Jujj de fantasztikusan hangzik.
Kár hogy ebből általában alig látszik valami.

Tigerclaw: Hát sztem eleve nagy tévedés volt ezt a smart funkciót betenni a tv-kbe.
Sokkal inkább gyúrnának rá a lejátszásra és a felvételre.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3) #72042496 válasza 7Heads Drago (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

PC-re kötve majd HDMI 2.1-gyel pedig ez egy szuper jó dolog lesz. A WebOS meg egy teljesen korrekt rendszer a tulajok szerint. (Nekem a dizájnja nagyon nem tetszik.)

[ Szerkesztve ]

(#4) elefant válasza #72042496 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

én is nagyon szeretem.

haverom is most vett LG-t, és tökéletesen elégedett a webOS-szel.

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Monitornak jó lenne, ha lenne hozzá DP 1.3 is (vagy HDMI nagyonsok), anélkül meg kuka.

(#6) AVhelper válasza #72042496 (#3) üzenetére


AVhelper
senior tag

Csakhogy az idei TV-ken még nem lesz HDMI 2.1, úgyhogy csak a 120 fps képsebességű streaming tartalmakat támogatják majd ezek az α (Alpha) 9 processzoros LG OLED TV-k.

(#7) [CsuCsu] válasza 7Heads Drago (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A smart funkciot nem prohardver bongeszesre kell hasznalni. Szuleim HBO GO es Netflix appokat neznek az LG OLED-jukon, amiknek nagyon is helye van.

(#8) #72042496 válasza AVhelper (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nemcsak a tévéken, szerintem még a következő szériás VGA-kon se. Igen, ez a jövő zenéje, de jó látni, hogy processzor van hozzá, és valószínű lesz 4K@120 PC-ről is.

(#7) [CsuCsu]: Jaja, meg helyi hálóról is lehet vele streamelni, mehet bele CI+ kártya, jó tud lenni az a smart.

[ Szerkesztve ]

(#9) ttt


ttt
senior tag

A név választás remélem nem a fejlesztés általános elnevezését kívánja takarni. ;]

Ugyanakkor egyetértek a fentebb szólókkal, hogy a "régebbi" TV-ik smart funkcióit kellene inkább működő sebességre hozni, netalántán frissíteni az oprendszerét/böngészőit.

Mert ugyan szép-szép, hogy minden egyes új TV-jük új oprendszerrel jön ki, de az gyalázatos, hogy ezzel a régebbiek szarban is lesznek hagyva.
Nem tudom melyik mareting brainstormig találta ki, de egy átlag felhasználó nem cserél úgy TV-t, mint zoknit., :(((

[ Szerkesztve ]

(#10) Tigerclaw válasza #72042496 (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Web OS fut az én tévémen is. Elégedett vagyok vele, de lehetnék elégedettebb is. 2016-os UHD-s tévém van, szóval nem túl régi, de tényleg van olyan weboldal, amit nem tud betölteni és újraindul a böngésző kevés memóriára hivatkozva, szóval némi RAM elférne. A videolejátszó app is támogathatna jobban pár kódeket, mert van amit nem játszik le és alig van, aminél lehet lejátszás közben ugrani, beletekerni. A lejátszandó dolgok egy része netes forrásból van, a másik fele meg saját digitalizálás. Már próbáltam kideríteni, hogy mire alergiás, de még nem jöttem rá, idő hiányában.

Amúgy betonstabil és egész gyors is. Azt nem tudom, hogy van-e különbség a Smart funkcióhoz tartozó hardverben a belépő és prémium kategóriás tévék között, tehát pl a drágább tévékben már processzor, több memória van, vagy ugyanaz van az egész szériában, amik egy évben jöttek ki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) janos666 válasza #72042496 (#8) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 7-es sorozat már tud 1080p120 SDR-t, de HDR-t már nem.
Nekem is az érzésem, hogy ha a 8-as LG-ken lesz is HDMI 2.1 (de nem hiszem), VGA-ra akkor is tovább kell várni (ez esetben most még a DP adapter se nagyon játszik, legalább is míg nincs új DP verzió is).
Jó lett volna most a 2.1 megjelenésével együtt kidobni egy hivatalosan is "túlhajtott" a HDMI 2.0c-t, hogy átmenjen a 2160p60 10-bit RGB-vel, annyit szerintem minden chipset kibírna, csak firmware/driver frissítés kéne.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12) Partz válasza janos666 (#11) üzenetére


Partz
senior tag

Nem lesz hdmi 2.1 az idei tévéken, ezt már az LG megerősítette.

(#13) bozont válasza Partz (#12) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk DP attól mehetne rá. Manapság már elég sokan kötik TV-re a PC-t és azzal meglenne a 4k 120Hz. Filmekhez meg egyelőre felesleges, már annak is örülnék ha 60fps-sel készülnének. :(

(#14) janos666 válasza bozont (#13) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lenne felesleges, mert 1080p120 SDR módban most meg lehet csinálni PC oldalon azt a 60+60 BFI-t, amit a Panasonic tol firmware-ből, de az LG jelen állás szerint "sohasem" fog támogatni TV oldalon, de 4k/HDR-ben ezt most nem megy.

Ugyanakkor szerintem már így is veszélyes talajon mászkálunk a teljesen korrekt PC módokkal. Biztos felmerül a kérdés, hogy meddig lehet ezt feszegetni anélkül, hogy néhány deviáns excentrikus hülyén kívül (mint pl. én) vérszemet kezd kapni az átlag Jóska is, hogy a kis 30", ratyi képminőségű LCD monitor árának durván kétszereséért 55"-os OLED kijelzőt kaphat, ami azért mégis csak "ég és föld" különbség képminőség és méret élményében...?
Persze ott van most beégetve a vásárló fejébe az, hogy van TV és van PC monitor, a kettő teljesen másra való, nem jut eszükbe olyan badarság, hogy egyszerűen hátrébb húzza a széket a nagyobb képátlótól, és máris kényelmesebb és élvezetesebb, mint odabújni a kis téglába, mert kellemesebb a szemnek messzebbre fókuszálni. De ez így is "jó", mert ugyan attól a gyártótól vesz relatívan jó drágán két készüléket is (TV-t és monitort is).

Bár amúgy nem is bánom annyira jelen pillanatban, mert ha túlkereslet lenne az OLED TV-ikre, nem futotta volna ki annyi pénz az én jelenlegi "monitoromat", amit pánikroham nélkül hajlandó lettem volna elkölteni rá és még mindig plazma monitorom lenne. Szóval gyerekek, az OLED Tv nem monitornak való, beég és STD-t terjeszt, meg minden... :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15) Interceptor válasza janos666 (#14) üzenetére


Interceptor
addikt

A retention az mennyire zavaró statikus tartalmak után? ABL? Mennyit megy naponta monitornak és mióta?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#16) janos666 válasza Interceptor (#15) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Itt néztem utoljára statisztikákat.

~100 cd/m^2-re állított SDR módban gyakorlatilag sohasem észleltem IR-t.
Első pár napban kikapcsoltam az SABL-t, a sima ABL pedig sohasem üt be SDR módban (ha jól rémlik úgy 140 körül indul, szóval SDR módhoz van benne tartalék kicsit világosabb szobákhoz is).

A max ~650 cd/m^2-ig elengedett HDR (+ egyedi 3DLUT, ami visszafordítja az egresszív gyári roll-off konverziót, így Mozi/Játék módban is olyasmi világos a HDR kép, mint Standard-ben) esetén új korában láttam néha IR-t, mikor tesztelgettem (pl. mikor ott hagytam egy játékot 10+ percre egy helyben, míg telefonáltam, aztán kiléptem az asztalra), de mint ha ez javult volna az első egy-két hét után (mikor később újra elindítottam pár játékot tesztelni, vagy végignéztem egy 2+ órás mozifilmet, már nem láttam kilépés után a foltokat).
Bár "sajnos" nem igazán használom semmire a HDR-t, még nem nagyon jött olyan játék/film, ami érdekel és nem játszottam/láttam még SDR-ban (mielőtt megvettem a C7-et), szóval erről minimális a tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17) Interceptor válasza janos666 (#16) üzenetére


Interceptor
addikt

IR-al kapcsolatban, az rtingsen írják, hogy van egy "Screen Shift" funckió amit ha bekapcsolnak az kicsit mozgatja a képet, de nem észrevehető emberi szemnek, úgy sokkal kisebb az IR. Tehát SDR módban játék után sem nagyon van IR?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#18) janos666 válasza Interceptor (#17) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A "tolitolit" (pixel/screen-shift) mindig kikapcsoltam plazmákon is, ahogy most a C7-en is első naptól.

Ahogy már mondtam, SDR módban használva még nem emlékszem, hogy bármikor feltűnt volna az IR. Ha van is néha, azt szerintem külön keresni kéne, de hétköznapi használat közben nem mutatkozik meg.

Plazmákon hamarabb előjött (előbb-utóbb még a Kuro-n is pl az élénk játék HUD több óra után), és nem kellett keresni (láttam pl. a Windows asztalra kilépve a HP csík árnyékát), de pár éven belül azokból sem lett végleges beégés.

Persze jó kérdés, hogy ha így folytatom tovább, vajon kifutok-e belátható időn belül a "tartalékból", amin túl nem kompenzál a standby módban végzett méricskélés, vagy esetleg jelentősen csökken a teljes képernyő fényereje, ha mégis kompenzál tovább vadul (minden pixelt visszafog a leggyengébbig és nagyon gynege lesz már a legrosszabb...). Majd kiderül.
Fontolgatom, hogy egyszer megnézem kikapcsolt kompenzálással, de kicsit félek, hogy az törli a meglévő offset-eket, és legközelebb ha lefut a mérés, akkor nem kompenzál eleget, ha pl. van egy biztonsági érték, hogy egy-egy ciklus alatt legfeljebb mennyit tolhat rá (hogy ne legyen katasztrofálisan rossz az eredmény, ha valami véletlenül félrecsúszik egy mérésnél), és akkor inhomogén képpel ragadok hosszú időre (vagy legrosszabb esetben "örökre").

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19) OPiiPO


OPiiPO
addikt

HDR10+ formátumot egyenlőre nem tudja, kérdés hogy bele kerül-e a 2018-as LG-be ez a formátum vagy megmarad Samsung, Panasonic, stb. sajátosságnak.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20) GodGamer5 válasza #72042496 (#8) üzenetére


GodGamer5
addikt

Szerintem meg mindenki saját maga döntse el, hogy mire használja a tv böngészőjét. Ha lehet rajta böngészni, akkor miért ne nézhetne ph-t rajta?

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) #72042496 válasza GodGamer5 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én az HBO GO és Netflix appokra helyeseltem, és írtam még két plusz példát, hogy miért jó a smart.

Felőlem aztán nyugodtan böngészhet is rajta aki szeretne, miért ne. Csak ha nehezen megy, akkor a konklúzió is az legyen hogy a böngészés nehezen megy, és ne az, hogy kár a tévékbe smartot tenni.

Nem tudom egyébként, hogy nehezen megy-e, túl sok tévén nem próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

(#22) jézusom


jézusom
addikt

Szüleim LG tévén élik netes életüket, de csodálom, hogy a távirányítót nem csapkodták földhöz. Ezzel együtt, lehet hogy mégis LG a legjobb, de durva lassú.

(#23) Barnuss


Barnuss
tag

Hátha jobb lesz mint telóba

(#24) #94529552 válasza jézusom (#22) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az alsóbb kategóriás FHD tévéken ilyen, + még rátesz, ha gyenge és/vagy túlterhelt a hálózat, wifi, stb. Ha sok a könyvjelző, tárolt oldal, stb, ezeket manuálisan lehet törölni, vagy pár perces áramtalanítással is törlődik elvileg. Vagy esetleg még a nem használt alkalmazásokat is lehet törölni a smart menüből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.