Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Meg kéne nézni egy pár Live cd-t esetleg...

Egyébként remek ötlet, én nagyon szívesen venném egy ilyen funkció érkezését.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2) copin válasza Morden24 (#1) üzenetére


copin
őstag

Ennek illene többnek lennie egy ramból élő rendszernél. Lebutított, de gyors és fel van telepítve. Kell.

(#3) Depression válasza Morden24 (#1) üzenetére


Depression
veterán

A LiveCD-ről is elég lassan tölt be.
De végre valami hasznos is. Senki sem szeret percekig várni, míg bekapcsol a gép. Bár annak mégjobban örülnék, ha az egész rendszer betöltene 5-15 másodperc alatt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) fifi_addict


fifi_addict
tag

elvileg, ha úgy lenne kiépitve, egy hibernálás-szerű hardveres módosítással is lehetne, nem? full működő op, kikapcsnál memória kiirva flash meghajtószerű valamire, bennt a gépben (van persze, ami nem birja az ilyet, pl. netkapcsolat). megnyomom a gombot, megnézi, honnan töltsön, (ehhez kell a hardveres módosítás): ha van memóriakép, onnan indul, ha nincs, op rendszer start. de nem értek hozzá, azért tünik ilyen egyszerűnek. :DDD

...........................???

(#5) moonman


moonman
titán

teljesen kizártnak tartom, hogy a 7-est már ilyen szinten megpiszkálnák. amúgy nekem eddig is így működött, 2 mp és áll a rendszer, ráadásul nem minimális, hanem teljes szinten. úgy hívják, sleep.

(#6) FTeR


FTeR
addikt

ez nem olyasmi, mint ami újabb alaplapok biosán van, h skype meg vmi böngésző (fx?) van és kész?
persze azokban az a lényeg, h nem érik el a winyót.
vistában van ez a sideshow, ami elméletileg kikapcsolt gép mellett olvassa outlookot meg akármit, ha van rá app (noti gyártók nem nagyon indultak be rá), sztem jó kiindulási alap lehetne.

(#7) student válasza moonman (#5) üzenetére


student
őstag

kiprobáltam ezt a sleepet a pc-men a vinyot meg a monitort lekapcsolja a táp ugyanugy pörög tovább ezt nem tudja kikapcsolni a ventijét vagy valami?

(#8) Lenry válasza student (#7) üzenetére


Lenry
félisten

elballagsz a BIOSodba és kikeresed a power management részt, és a sleep módot átállítod S1-ről S3-ra... és voila...

bővebben itt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) qwertly válasza moonman (#5) üzenetére


qwertly
addikt

Moonman örülök,hogy meggyógyultál és újra látom az írásaidat. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#10) fifi_addict


fifi_addict
tag

ezek: a sleep, meg hibernálás... mind áramot igényelnek a müködéshez, nem? nem tudod átrakni a gépet egy másik konnektorba. vagy áramszünet? :F laptopnál fogyasztja az aksit, még ha kevésbé is, mint a képernyővédő. ha flash-re van kiirva, nincs ilyen... az fx ilyesmi, csak nem az eredeti oprendszer van rajta. inkább jogi dolgok miatt, asszem, sem mint technikai (értsd: szerintem könnyű lenne megcsinálni, de módositani kellene az oprendszeren, bármelyiken, amit most használnak elterjedten). emiatt fx-ben indul egy szabad szoftveres minimálrendszer. nyilván külön kapcsológombbal :)) üssetek, ha nem tetszik... :)

...........................???

(#11) moonman válasza fifi_addict (#10) üzenetére


moonman
titán

hibrid alvással az van, hogy sleep-ből jön vissza (~1-2 mp), de ha kiveszem az akksit vagy kihúzom, akkor hibernálásból, mert sleep-be váltás előtt elmenti a hibernációs fájlt is.

fogyaszt, de nem többet, mint egy standby-ban lévő TV.

(#12) student válasza Lenry (#8) üzenetére


student
őstag

átállítottam én de ugyanugy zúg a táp

(#13) _ak_ válasza FTeR (#6) üzenetére


_ak_
addikt

Nekem is ez ugrott be egyből, tehát az alapok már megvannak egy ilyen rendszerhez., bár személy szerint nem tartom nagy durrnak az ilyen funkciót. (Szép jó meg ügyes, de ha kell a word, akkor nyomok már vmi mp3at is, közbe megnézem a maileket és a fórumokat, és ha ezeket már egy 3rd party softtal szeretném csinálni, akkor úgy is kell az "egész os".

Let's begin, de gozaimasu!

(#14) moonman válasza student (#12) üzenetére


moonman
titán

powercfg -a mit mond?

(#15) Loha


Loha
veterán

Ha vkinek igénye és van egy kis pénzmagja, akkor már most is megvalósítható a teljes boot 20 másodperc alatt, pár év múlva már a pénzmagra sem lesz szükség.
Mtron SSD startup from nothing to desktop in 19 seconds
Szóval sztem mire az MS bármit lép ezügyben addigra elveszíti a jelentőségét a dolog...

(#16) student válasza moonman (#14) üzenetére


student
őstag

s1 s3 elérhető
s2 nem

(#17) moonman válasza student (#16) üzenetére


moonman
titán

akkor a tápod nem okés, le kéne állnia.

(#18) gefffry válasza fifi_addict (#10) üzenetére


gefffry
tag

a hibernálás nem vesz fel áramot.

gyakorlatilag a memória tartalmát kiírja egy fájlba a vinyón és KIKAPCSOLJA a gépet.

bekapcsoláskor csak ezt a fájlt olvassa be és ott folytatod, ahol abbahagytad.

Tehát, ha hibernálod a géped akár ki is húzhatod a konnektorból nem kell neki áram, ellenben a sleep móddal.

elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#19) dabadab válasza moonman (#5) üzenetére


dabadab
titán

"teljesen kizártnak tartom, hogy a 7-est már ilyen szinten megpiszkálnák"

Nem kell megpiszkalni, eleg odarakni vmi konyvtarba egy kis Linuxot, ott a jomunkasemberek a multkor ugyis ot masodperces bootot produkaltak, es az "internetezhetnek, zenét hallgathatnak, csevegőprogramokat használhatnak, illetve DVD-t nézhetnek" funkcionalitas is biztositott :)

gefffry: a hibernalt gep teljesen kikapcsolja magat, akar ki is huzhatod a konnektorbol, akkor biztos nem vesz fel aramot :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) moonman válasza dabadab (#19) üzenetére


moonman
titán

oké, majd leadom feature requestnek. :)

(#21) gefffry válasza dabadab (#19) üzenetére


gefffry
tag

Akkor jól tudtam, köszönöm a megerősítést. :R

(#22) student válasza moonman (#17) üzenetére


student
őstag

10 éves noném tájváni 300 w. :D lehet ez a baj?
de még megy, évente egyszer szétkapom kifujatom a port azt annyi :U

(#23) Cathfaern válasza student (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az, akkoriban még ilyesmi hogy energiatakarékosság és társai nagyon gyerekcipőben járt, nem foglalkoztak ilyenekkel :)

(#24) fordfairlane válasza student (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyáltalán ATX táp? :))

x gon' give it to ya

(#25) Stiky


Stiky
senior tag

Legyen benne Firefox + uTorrent. És elégedett leszek mint a jóllakott óvodás :P

Vagy olyan kellene, hogy amit én beválasztok az hamar elindul és utánna kevés hardver ráfordítással szépen lassan elindul a maradék op. rendszer meg miegymás?!

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#26) REDeath


REDeath
őstag

a bootból több időt vesz el mire a gép eljut a tényleges bootig. mármint alaplapi tesztek meg ilyenek. szóval ezt a "bekapcsolástól számítva" dolgot kicsit finomítani kéne szerintem
hibernálás jó dolog, de halottam már örökre hibernált rendszerről is :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#27) dabadab válasza REDeath (#26) üzenetére


dabadab
titán

"hibernálás jó dolog, de halottam már örökre hibernált rendszerről is"

Az vagy hulyeseg volt vagy semmi koze nem volt a hibernalashoz.

DRM is theft

(#28) lúzer válasza REDeath (#26) üzenetére


lúzer
veterán

notimon 30 sec alatti a vista! ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29) lúzer válasza dabadab (#27) üzenetére


lúzer
veterán

vagy szó szerint folyékony nitrogénnnel... ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) Vladi válasza dabadab (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy poén. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) ddekany


ddekany
veterán

Hm... A hibernálásból feléledés nem elég gyors az emberek 98%-ának? És az teljes rendszert ad. De megfigyelésem szerint nagyon kevesen használják, mert nem tudnak róla, vagy félnek hogy akkor nem teljesen kapcsol ki a gépük (pedig de). Persze legalábbis XP esetén maga az MS rejtegeti a felhasználó elöl, ahelyett hogy propagálná (gondolom félnek hogy sok instabilitást okozna, na meg a biztonsági aggályok), így persze hogy nem ismert. Pedig állati kényelmes dolog attól függetlenül is, hogy megóv a bekapcsolás utáni várakozástól.

(#32) moonman válasza ddekany (#31) üzenetére


moonman
titán

amikor az XP kijött még nem nagyon volt divatban, a Vistán pedig már sleep az alapértelmezett (igaz, most meg az volt a baj).

amúgy sleep és hibernálás között érdemes különbséget tenni, szvsz legjobb a már említett hibrid alvás. sleep módból hamarabb tér vissza, mint hibernálásból, de ha megszűnik az áramellátás, akkor sincs baj.

[ Szerkesztve ]

(#33) lúzer válasza ddekany (#31) üzenetére


lúzer
veterán

én azért utálom, mert átörökli a hibákat!
néha még napközben is beficcen egy reset, nemhogy napokig, hetekig menjen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#34) Cathfaern válasza lúzer (#33) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mióta felraktam a Vistát (lassan 1 hónapja), én csak azért indítottam újra, mert vagy jött frissítés és kérte, amúgy mindig sleep módban van. Igazából friss restart után lasabbnak érzem néha a rendszer, mintha már megy 1-2 napja (gyanítom mert ha már megy huzamosabb ideje, akkor amit gyakran használok szépen bent csücsül memóriában, nem kell hdd-hez nyúlnia gyakorlatilag soha, ami laptop révén nem túl gyors).

Pedig nem csak iwiw / e-mailre van használva a gép, telepítek ezt, azt, játszok is rajta, szóval használom rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#35) gefffry válasza Cathfaern (#34) üzenetére


gefffry
tag

Laptopon nekem bevált a vinyó "gyorsítására" a Readyboost. Egy átlagos Kingston pendrive-al is elég látványosan felgyorsult a programok betöltése.

(#36) fifi_addict


fifi_addict
tag

okosodtam! köszi a maestroknak.... :R
hibernálással volt gondom korábban, de sose volt rendes gépem. a sleep az mindig ment. ezek szerint tényleg nincs új a nap alatt... :DDD

...........................???

(#37) cherockee válasza gefffry (#18) üzenetére


cherockee
aktív tag

nem csak elvileg, nálam amióta van hibernálás ezzel megy már több rendszer is...van olyan, hogy fél év alatt nem indítok újra egyszer se, szóval memory leak nem nagyon van benne:)...most egy 1,6cen notin 10mp alatt van a boot, bár desktop bevillanása után még 5-10 mp-ig teker, feláll a net meg a többi...

amellett, hogy a törekvés jó (optimizáció! az kéne már az informatikába, kódszinten!), nem teljesen értem miért nem használják az emberek a hibernálást...semmi félelmetes nincs benne, és jól működik (megjegyzem a bme vik koleszban hülyének néztek érte, amikor kérdeztem, hogy próbálták-e mindenki NEMet mondott, szóval erről ennyit, legendásan félnek tőle, pedig rengete előnye van)

(#38) gefffry válasza cherockee (#37) üzenetére


gefffry
tag

"...Persze legalábbis XP esetén maga az MS rejtegeti a felhasználó elöl, ahelyett hogy propagálná (gondolom félnek hogy sok instabilitást okozna, na meg a biztonsági aggályok), így persze hogy nem ismert...."

Ezzel teljesen egyetértek. Ha jól emlékszem az XP-n a leállítás panelon nyomni kellet a Shfit-et, h elérhető legyen a hibernálás. Vista alatt is a sleep az alap, nem a hibernálás.

Más dolog, h anno mikor XP bejött, ugye legtöbb embernek még kisseb méretű vinyója volt, és kikapőcsolta a hibernálást, mert hogy a memória méretével megegyező területet foglal le a hibernáláshoz szükséges fájl.
És hiába jöttek azóta sokkal nagyobb kapacitású vinyók, a berögződés megmaradt, nem beszélve arról, h sokan "buherált" XP-t használnak, és némelyikben alapban kikapcsolták ezt a funkciót.

(#39) CPT.Pirk válasza gefffry (#38) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

SP3 előtti XP esetén egy hotfixet kell telepíteni, hogy előjöjjön mind a 4 gomb a kikapcsoláshoz: http://support.microsoft.com/kb/893056

Ahogy írják, viszont ez a hotfix nincs teljes mértékben tesztelve.

--------------------------------
cikkre: MS-nél látták a másodpercek alatt felálló linux és most ők is akarnak olyat. :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) Kendek válasza gefffry (#38) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De azért azt se felejtsük el, hogy 4 giga fölött elég sok időbe telik kiírni az egész RAM-ot a winyóra. Ha jól tudom 4 giga fölött már le van tiltva a hibernálás MS belátása szerint.

<-ƘƘ->

(#41) moonman válasza Cathfaern (#34) üzenetére


moonman
titán

az nem érzet, valóban lassabb. :)

(#42) gyorsrizsa


gyorsrizsa
csendes tag

nálam 5 másodperc alatt bootol simán a vista.
Ja konfig? p5k q6600 2gb dual chanel 1066Mhz.wd raptor

[ Szerkesztve ]

(#43) proci985


proci985
MODERÁTOR

hm, nálam 1:15 alatt feláll nulláról a vista, és egy elsőszériás raptorom van, szóval ezen még lehetne mit javítani. sleep esetében 2mp. szóval a 2mp-2perc időintervallum kicsit nagy, mert már a gyakorlatban most is tudja ezt az oprendszerük.

ja 1:15 belakva és mindennemű optimalizálás nélkül. mikrokernelen még picit azért finomíthatnának;>

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) lúzer válasza gyorsrizsa (#42) üzenetére


lúzer
veterán

és nincs bios? :U
nekem az 10 sec legalább

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#45) Kloden válasza gyorsrizsa (#42) üzenetére


Kloden
senior tag

..nálam csak a bootképernyőkön többet időzik. :U

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#46) lúzer válasza Cathfaern (#34) üzenetére


lúzer
veterán

ezt még w2000, xp alatt tapasztaltam

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#47) gyorsrizsa válasza lúzer (#44) üzenetére


gyorsrizsa
csendes tag

van bios.az plusz 2 másperc.amúgy meg röhej mert most stopperel bootoltam egy xp-t ugyanezen a vason 9 másodperc.
Szóval a vista dupla sebességel bootol.

(#48) moonman válasza proci985 (#43) üzenetére


moonman
titán

ráadásul hibrid kernel. :)

(#49) lúzer válasza gyorsrizsa (#47) üzenetére


lúzer
veterán

melóba most vettem 2 db p5k-s gépet, lecsekkolom majd a 2 sec bootot! :U
igaz 4700 core van benne, de itt nem számíthat

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#50) gyorsrizsa válasza lúzer (#49) üzenetére


gyorsrizsa
csendes tag

BIOS verzió 1103

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.