Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joshi


Joshi
titán

Ha a Dolby Vision frissítést veszem alapul, akkor ~2-3 hónap múlva lesz esedékes az EU készülékekre az Oreo. Viszont OTA-n keresztül nekem nagyon ritkán látott a tévém frissítést, szóval figyelni kell a magyar hivatalos Sony oldalt.

(#2) Xaels


Xaels
félisten

Ez jó hir. A lányaim tv-jét Xiaomi Mi Boxxal okosítottam fel, azon már van Oreo és jobb a főoldal elrendezése mint a mi Sony tv-nken lévő 7-es verziónak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) vicze válasza Xaels (#2) üzenetére


vicze
félisten

Hát lassan 1 év használat után is nagyon utálom az új elrendezést. Bovábbra se támogatják az appok megfelelően, így értelme sajnos nem sok lett még ha az elgondolás jó is lett volna, csak körülményesebb lett a menü kezelése. Egyetlen előnye, hogy megszabadul az ember a defaut megváltozhatatlan gyártói app menütől. Az nagyon idegesítő föleg Sony esetében.

(#4) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Ha lett volna eszem, a 2015-ös W755C-re sem teszem fel a nugátot.
Borzalmasan lassú lett az egész rendszer.
Szerencsére ott a PS4, szóval azóta arról megy minden. Youtube, Plex, Twitch, stb.
A TV-t szerintem már rég ledobtam volna a szekrényről. :D

(#5) Xaels válasza vicze (#3) üzenetére


Xaels
félisten

Engem a Youtube ajánlások tudnak felidegelni, meg hogy a VLC a kiemelt alkalmazás lista végére kerül és nem lehet onnan eltenni. A Mi Boxon mondjuk csak X-plore, VLC meg Telenor MyTV megy és azokkal nincs gond.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6) vlevi válasza <Lacy85> (#4) üzenetére


vlevi
nagyúr

A nugát nekem sem teccik, mármint AndroidTV-ben. Sony 55XE8505 van, 2017-es. De nem stabil, és szerintem nem kézreálló a menüje sem. És olyan funkciók is hiányoznak, amik egy sokkal alacsonyabb kategóriás TV-ben is benne vannak. pl. Time shift, vagy rendes kép a képben funkció.
Remélem a nyócas jobb lesz valamennyire.

(#7) <Lacy85> válasza vlevi (#6) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Magával a rendszerrel nekem semmi bajom. Elrendezésre jobban tetszik, mint anno a Lollipop.
Csak sajnos úgy szaggat, mint 5 éve egy alsó kategóriás mobil. :D

(#8) Joshi válasza vlevi (#6) üzenetére


Joshi
titán

Én csodát nem várok az Android 8-tól. Szerintem nem az Android verzióktól olyan amilyen az oprendszer, hanem az optimalizálatlanság miatt.

(#9) vicze válasza Xaels (#5) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen a nem testre szabott Youtube ajánlók rettentő irritálóak voltak, ahogy említettem a nem testre szabott gyári app lista is.
A 8-assal a legnagyobb bajom, hogy az appok elérése sokkal bonyolultabb, mivel 1 sornyi kedvenc lista lehet, azonkívül meg csak egy fosul rendezett grid van, és vagy egyiken scrollozok végtelenül mert sok játék van telepítve, vagy a másikon szerencsétlenkedek. Eddig a két sorosat elég jól és gyorsan elérhetőre tudtam csinálni, de ez az egy sor kedvencek nagyon idegesítő és macerássá teszi a navigációt. A Watch next meg nem támogatja se a Netflixet se az Amazont, így számomra használhatatlan, Kodi-ról nem is beszélve...

Maga a Sony Android meg valami ***** lassú a Shield-hez képest, ami egy 3éves termék, de több szintet ver egy 2018-as Sony TV-re. :( A régi nem Androidos interface is egy **** volt de annak valahogy elnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#10) Xaels válasza vicze (#9) üzenetére


Xaels
félisten

Majd meglátom milyen lesz a 8-as Sony módra. Nekem némi szokás után nem volt különösebb gondom vele, néha kell neki egy full újraindítás. De ugye a felhasználói szokások mások. A gyerekeim meg a párom is könnyen elboldogul vele nekem ez a fontos. Családban van LG meg Samsung, azok sem jobbak persze nem a fél millió vagy fölötti kategória egyik sem, 200k körüliek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11) Sanya


Sanya
nagyúr

A 55pus656-es Philips android tv-m 1 hete frissült. 2016-os model, 17-ben vettem. nem lagos.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) mrng válasza Joshi (#8) üzenetére


mrng
csendes tag

Nagy reményekkel vágtam bele anno az androidos tv vásárlásba, és Sony lett a vége. 1 év után meguntam a testreszabhatatlanságot és a lassúságot. Eladtam csalódottan. Most LG-m van, és a webos kenterbe veri (nálam). Kár érte, nem is fért a fejembe, hogy ha telefonban az android vezet, tv fronton miért ilyen mostoha gyerek... :(

(#13) DoItYourself válasza vicze (#9) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nekem még 5-ös Android van a W80C-n. Különösebb bajom nincs vele, max. annyi, hogy telefonról a cast néha nem indul el. Dvb-t és yt megy róla, a többire van tv box. Érdemes a tv firmware-ét frissítenem?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#14) vlevi válasza DoItYourself (#13) üzenetére


vlevi
nagyúr

"telefonról a cast néha nem indul el"
Ezt a nugát is tudja produkálni...
:(

(#15) efi99


efi99
senior tag

Zseblámpa alkalmazás telepíthető rá ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#16) aprokaroka87 válasza efi99 (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Persze, meg világitótorony appot is.
De extra szilveszteri ajánlatként most tüzijáték appot is tehetsz rá 4K@60fps HDR minőségben.

(#17) efi99 válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére


efi99
senior tag

Végre. Remélem ez jobban fog működni, mint múltkor a vízszintező.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#18) vicze válasza efi99 (#17) üzenetére


vicze
félisten

Speciel a vízszintmérő elég jól jönne falra szerelésnél. :)

(#19) vlevi válasza vicze (#18) üzenetére


vlevi
nagyúr

De akkor csak a Tv bekapcsolasakor veszed észre, hogy ferde a konzol.
:)

(#20) quasimidi


quasimidi
aktív tag

Sziasztok!
Philips december 17-én rakta ki élesbe sok tvjének az oreos updatejét.

(#21) JKiNG


JKiNG
tag

elvileg Január 30-tól elérhető az Európai frissítés...
[sony official link]
[youtube link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.