Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

"A már említett lézeres fényforrás élettartama normál módban 20 000 óra" - mi számít nem normál módnak? ....és úgy mennyi lehet az élettartam?

Durva egy cucc. Mindenhogy, de árban nagyon is....

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem itt még mindig a zajszint tűnik magasnak, de nem csak ennél, hanem mindegyik projektornál. Meg hát ez egy kicsit drága is. Hozzádob valamennyit az ember, és egy LV klotyót is megvehet már.

[ Szerkesztve ]

(#3) a2d2 válasza #72042496 (#2) üzenetére


a2d2
addikt

6000 lumenhez 29dB nagyon jó pedig!
Simán el tudom képzelni hogy legalacsonyabb módban szinte hangtalan ez a gép.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4) GIJoe


GIJoe
addikt

Hirtelen azt hittem ő lesz a cikkben, de nem...

(#5) elefant válasza atike (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

öö hát ha bekapcsolod az ECO módot , akkor egyes japán oldalak szerint akár a 40 000 üzemóra sem elérhetetlen, de erre vonatkozó információt a hivatalos specifikációk között nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#6) atike válasza elefant (#5) üzenetére


atike
nagyúr

Jaaaa.... Az komoly. Én "ellenkező" irányban gondolkodtam... Azt hittem, hogy bekapcsoljuk a HDR módot, akkor "csak" 15 000 óra vagy ilyesmi... :)

(#7) Strezi


Strezi
őstag

Nagyon szimpatikus :C
... volt, amíg rá nem jöttem hogy az árban egy nullával több van mint gondoltam :Y

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8) rii válasza #72042496 (#2) üzenetére


rii
nagyúr

headline: louis vouttion? Le van sz.rva!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Ez mitől ennyire drága? Csúcskategóriás 4K Sony projektorok 3-4 millióba kerülnek, igaz az nem lézer. A hatalmas árkülönbséget annyi meg nem indokolja. A 100 hüvelykes kép meg egy vicc projektor szinten. A Sony ultrashort projektora lézerrel, 150 hüvelykes képpel kerül 50 ezer dollárba.

(#10) atike válasza Dr. X (#9) üzenetére


atike
nagyúr

"Ez mitől ennyire drága?"

"Csúcskategóriás 4K Sony projektorok 3-4 millióba kerülnek, igaz az nem lézer"

Akkor miért is olyan drága ez...? :)

(#11) arelim


arelim
tag

prezentációhoz az előadónak majd kötelező lesz viselnie a lázárgyuri-szemüveget, hogy nehogy kiüsse a szemét a sok lézerpászma.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#12) Márton


Márton
nagyúr

ebből 2 passzív 3D-re :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) Dr. X válasza atike (#10) üzenetére


Dr. X
aktív tag

A négyszeres árat akkor sem indokolja a lézer megléte. Ez szintén lézer, plusz 20 hüvelyk, feleakkora fényerő, de negyed ár.
https://m.alza.hu/sony-vpl-vw760es-d5123904.htm?kampan=arukereso_hu_sem-3_projektorok-ws551s8&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_sem-3_projektorok-ws551s8

[ Szerkesztve ]

(#14) Chp


Chp
őstag

Tetszik, de ennyi pénzből Ózdon nyolc lakást megvesz az ember. ;]

(#15) Reggie0 válasza Dr. X (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Lezer=atlagembernek futurisztikus csoda -> dragan is eladhato.

(#16) AVhelper


AVhelper
senior tag

Lehet újrafogalmazni a címet, mert persze, hogy nem ez a Canon "a világ legkisebb és legkönnyebb 4K lézerprojektora".

Például az Acer VL7860 csak 458 x 289 x 157 mm és 8,5 kg.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Lassan beéri ezeket a LED panel, tapéta vastagságban nyomtatva vagy 3 méteres képátlóval már azért nem lenne rossz:
- halkabb ugye nem kell ventilátor
- jobb fényerő sötét/világos egyensúly
- nem szükséges teljes besötétítés
- nem használt állapotban akár fényképek, festmények megjelenítése mintha tényleg sima fel lenne
- gondolom kevesebbet is fogyaszt
- nem kell cserélni a fényforrást
- nem kell a fejünk fölé vagy máshová beszerelni

Szerintetek ez mennyire lesz realitás, természetesen pár év múlva.

(#18) tecsu


tecsu
addikt

Nem rossz, de ennyi pénzből már 52 darab Astell&Kern Kann lejátszót vehetek. :DDD

A projektort tekintve, inkább maradok ennél:

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) atike válasza Dr. X (#13) üzenetére


atike
nagyúr

.....

Ez meg 3,3 millió (Sony) 1800 lumen...

Ez meg 25,5 millió (Sony) és 5000 lumen a fényereje.

Azonos márka, azonos felbontás, azonos technológia, azonos szolgáltatások (nagyjából).

Csak a sokkal nagyobb fényerő indokolja a magasabb árat? Projektornál...? Miért tenné, nem számít. Pont nem... :DDD

Ennyi erővel minek vegyen az ember egy felső kategóriás autót, amikor van alternatíva ami fele annyival megy és negyed annyiba kerül... :DDD

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"körülbelül 16,5 millió forintot kérnek majd el érte"

Néptermék lesz belőle, érzem. :D

(#21) Cs1csó válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyira néptermék - az ára alapján - hogy a budiba csak azért nem ilyet teszel mert nem fér be. :)

(#22) .DLL


.DLL
veterán

Korrekt! :K Bár árához képest kicsit kicsi a fényárama, pontosabban a lézer, a 4k, és ezen fényerő együttes megléte együtt még túl drága szvsz. Ez még befektetésnek is nagyon meggondolandó.
Az dicséretes, hogy natív 4K, nem pixeleltolásos megoldást használ, de őszintén szólva feleslegesnek tartom a 4k-t. (magánügy)

(#13) Dr. X: Hogy érted, hogy "+20 hüvelyk"? :D Gondolom a cikkben szerelpő viszonyítási alapot (100") nézted és ahhoz képest. Namost ez a Canon 40"-600" képátlóig tud vetíteni (mivel nem házimozira való, mint a linkelt Sony, hanem bizniszre)

(#16) AVhelper: De az XPR-es (nem ítélem el), de fenti Canon natív felbontása 4096×2400. A cilck-bait cím alap :D én is valami könnyebbre számítottam.

(P.H.)

(#23) duke


duke
aktív tag

Eleg erthetetlen, kinek is szanjak. Aki 16 millioert vesz projektort, az nem 2 meteres kepet akar vetiteni, hanem 20 meterest.

(#24) .DLL válasza duke (#23) üzenetére


.DLL
veterán

:F Bő 15 méteres képátlót is tud vetíteni.

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.