Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

Nem lesz sikertermék az már tuti, de legalább próbálgatnak új dolgokat. :)
Durva belegondolni, 20 év múlva már a TV / monitor is összehajtható lesz, és nem fog oly sok helyet elfoglalni a falon... :D

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#2) #72042496 válasza Czeky (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem lenne rossz egy bútorba süllyedő kijelző. :)
Különböző képarányokat is megoldaná, eltűnhetnek a fekete sávok.

[ Szerkesztve ]

(#3) ROBOTER válasza Czeky (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha már egyszer falon van a TV, a helyet amit használat közben elfoglal, mire hasznosítod, ha nem TV-zel? Mert pl. engem nem zavar egy letisztult megjelenésű nagy TV a falon, ha a környezete is hasonlóan letisztult. Egy festményt/posztert/üres falat sokkal hamarabb megunok. Meg kellene oldani, hogy a TV-nek legyen egy alacsony energiaigényű (reflektív, transzflektív) üzemmódja, és az egész nap nagyobb bűn nélkül üzemelhetne poszterként.

(#4) Czeky válasza ROBOTER (#3) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

A fal tényleg nem volt a legjobb példa, hupsz.
Mondjuk ha be kell dugni a HDMI (vagy más) kábelt, akkor csak elhajtod az egyik oldalát, nem kell vakon megkeresni a csatlakozót majd nagy nehezen beletalálni. :P

A Chromecast váltogatja a háttereket amikor nem csinál semmit, mint egy digitális képkeret, de sajna közben megy a fogyasztás.

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#5) ROBOTER válasza Czeky (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

A megoldás:
OLED kijelző + motorosan elé gördülő E-paper vagy koleszterikus LCD, ami semmit nem fogyaszt. :)

(#6) #72042496 válasza ROBOTER (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én sokkal szívesebben néznék valamilyen képet, de (süllyesztett) polcok is kerülhetnének a tévé mögötti falba, vagy akár egy szomszéd helyiséggel közös vitrin, fantázián múlik.

(#7) ROBOTER válasza #72042496 (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

És akkor miért nem a TV-t süllyeszted a falba, és a képet engeded le elé? Műszakilag kicsit kevésbé kockázatos, és olcsóbb megoldás, kivéve ha egy eredeti Munkácsyt akarsz egész nap nézni, mert akkor megértem, hogy nem akarod mozgatni/tekergetni.

De sok ötlet van. Én biztosan nem bonyolítanám agyon hajlékony panellel.

Nem láttam még élőben a feltekerhető TV-t, de kizártnak tartom, hogy annyira sík felületet tudnak mechanikus feszítéssel elérni, mint egy merev panelnél. Ha pedig egy picit is hullámos felület tükröződik, akkor az nem lehet túl szép látvány.

Nem biztos, hogy megélem, de az tetszene, ha a teljes falfelület szó szerint faltól falig egy megjelenítő lenne, és egyszerre használhatnám munkára, szórakozásra, ügyintézésre, információszerzésre.

[ Szerkesztve ]

(#8) Semplar


Semplar
őstag

Egyszer megveszik, kipróbálják, hogy hajlik, aztán úgy sem hajtogatják, mert ahhoz túl drága lesz, hogy kockáztassák az épségét.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#9) ultrasound


ultrasound
tag

Praktikus, legalább valamivel könnyebb lesz haza szállítanod. Nem egy nagy dobozt kell cipelned, hanem egy henger alakú csomagolással kell sasszéznod a hónod alatt. :)

(#10) synar válasza Czeky (#1) üzenetére


synar
őstag

... és tapétaboltban árulják majd méterre. :)

(#11) #72042496 válasza ROBOTER (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tévét az ember alacsonyabbra teszi, egyébként sem egy darab nagyméretű, készüléket kitakaró képben gondolkodnék, inkább egyfajta kollázsban. Vagy akár a fal kivételében, ki tudja. Számora az a lényeg, hogy sokkal rugalmasabban lehetne tervezni.

Jelenleg teljesen fölöslegesnek tartottam ilyenbe energiát fektetni, főleg, hogy a tévét néhány évente lecserélem. Fölkerül a falikarra, így egyszerű. De ha lenne pl. feltekerhető 83" OLED ~egymillió forintos felárral, akkor már esélyesen olyanban gondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

(#12) b.


b.
félisten

Még a gyártó oldalán sem találtam róla valóban létező videót ahogy hajlítgatják rá valamire.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.