Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mamuska


Mamuska
őstag

Jó lenne ha frissítenék a professzionális monitorjaikat mert a Spectraview P, PA széria legalább 3-4 éves és azóta a konkurencia EIZO már újabb paneleket használ és pár plusz extra tudást is belepakolt az új monitorjaiba. Második kedvenc monitorgyártóm a NEC, de sajnos kezdenek lemaradni. Állítólag itthon se veszi a kutya se a NEC-et, hanem inkább mindenki az EIZO-ra ugrik rá.

(#2) .mf


.mf
veterán

2018 - az NEC bemutatja első holografikus kijelző prototípusait
2020 - az első termékek forgalomba kerülnek
2023 - a holografikus kijelzők második generációja felezi az árakat
2024 - kínai másolatok árasztják el a piacot, az ár harmadáért
2027 - a japán kormány szükségállapotot hirdet, a születési arány 0.3-ra zuhanása miatt

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) smc


smc
addikt

Ez a cucc ha jól értem csak színpadokon működik, egyáltalán számít itt a nézőpont, vagy mindenhonnan ugyanazt látni a felvételből? Valószínűleg igen, azaz ez még mindig nem a 3D hologram. Ez így jó pofa, de nem erre várunk. :)
És ha jól látom már évek óta működik ez a megoldás. Most annyi lesz, hogy nem videó megy rajta, hanem egy 3d view, amit realtime forgathatunk gombokkal.

Csak azért írom le ezt, mert nekem nem jött át egyből, hogy mi akar ez lenni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4) balaaazs válasza .mf (#2) üzenetére


balaaazs
senior tag

smc kolléga által írtakat figyelembe véve, ez még szerencsére tolódik kicsit :)

¯\_(ツ)_/¯

(#5) cpt_sanya válasza smc (#3) üzenetére


cpt_sanya
tag

A linket nézve ez nem a vetítős verzió mint ,ahogy itt is használják ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6) Yutani válasza smc (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Meglátása szerint kiválóan alkalmas arra, hogy költséghatékony módon mutassanak be nagy méretű objektumokat, tárgyakat, tehát például egy autót, az érdeklődőknek, anélkül, hogy azt fizikai valójában is oda kellene szállítani valahova.

Ebből nekem az jön le, hogy a térben megjelenik egy kivetített sportkocsi, amit körbe lehet járni. Ha ez nem így van, akkor a hír félrevezető.

#tarcsad

(#7) smc válasza cpt_sanya (#5) üzenetére


smc
addikt

Hogy mi a kérdés? :D
Király ez a szám! :C

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#8) cpt_sanya válasza smc (#7) üzenetére


cpt_sanya
tag

Mármint szerintem ugyanaz az a technológia amit linkeltél a gyakorlatban.

(#9) smc válasza Yutani (#6) üzenetére


smc
addikt

Ezzel csak úgy lehetne megoldani a körbejárást, hogy az egész színpad körbeforogna, miközben a 3d view is forog. Persze ez megint egy emberre korlátozza a használatot. Kb mint egy k.nagy VR szemüveg. :D

A leírás pedig nem utal egyértelműen arra, hogy körbejárható, főleg, hogy a kontrollerrel forgathatod is.

(#8) cpt_sanya : Igen, nagyon úgy fest, de a linkemen nézhetsz még párat a portfólióban is első kézből. :)

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10) jbcs


jbcs
tag

"A tervek szerint egy sportautót fognak ily módon a helyszínre varázsolni,"
Sportautó helyett szívesebben megnézném inkább Jabbát, ahogy bemászik a színpadra..:)

[ Szerkesztve ]

(#11) balaaazs válasza jbcs (#10) üzenetére


balaaazs
senior tag

Onnan már csak egy lépés Leila hercegnő és megindul a második hozzászólásban említett lavina :D

¯\_(ツ)_/¯

(#12) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Az igazi 3D hologram szerintem nem érhető el máshogy csak 3D pontmegjelenítéssel.

Van is erre egy teoretikus eszköz:
Fogsz akuszto-optikus kristályokat, 4 db-ot, (ultrahanggal meghajtott átlátszó kristály, amivel lehet nagyon gyorsan fókuszálni térben a lézerfényt.) XYZ-ben koordináták szerint lehet bárhová fókuszálni egy tág lézernyalábot.
A trükk ott van, hogy femtosecundumos lézert használsz, ami egy pontra képes kvázi egy időben két fotont juttatni. Ezt a kvantumeffektust kihasználva (mivel a természetben nagyon ritkán fordul elő, hogy két foton csapódik be egy molekulába, és az energiájuk összeadódik, gerjesztve az elektront), térben tökéletesen lehet célozni. Sem mögötte, sem utána semmi nem fog látszani a lézerből, mivel egy fluoreszcens anyagot gerjesztesz 1 térbeli ponton.
1 fotonos vs 2 foton gerjesztés.

Jelenleg ez az eszköz létezik, csak kb 4x4x4 mm-es térfogatban tud működni, és 1.5 mrd Ft kb :))

Már csak fel kéne nagyítani, és fluoreszcens gőzben, vagy zselében tök jól működne + picit a költségeken faragni

[ Szerkesztve ]

(#13) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Egyébként az előbbi technikát lehet kombinálni, ha végtelen pénzed van, akkor sok lézert, és sok kristályt is lehet alkalmazni amivel már kirajzolható egy autó is, RGB színekkel, mert vannak RGB fluoreszcens anyagok.
Na meg nyilván azért ilyen drága, mert kb 10 ilyen eszköz van csak a világon :) Ebből 4 Mo-n. ... de konzumer verzióban simán le lehetne skálázni, hiszen elég lenne pl mm-es voxel pontosság. (Ez kb nanométerekt tud)

Hangyányit olcsóbb megoldás a Hololens és társai. A hatás szinte ugyan az, csak fejleszteni kell a FOV-on.
Játszottam sokat mostanában a Hololens-el és tényleg király, de kicsi a látószög. Ha fejlesztik, akkor durván impresszív cucc lesz.. és lehet olcsóbb lesz Holelnst adni mindenkire, mint egy térbeli projectort csinálni 1 mrd dollárból :D

[ Szerkesztve ]

(#14) jbcs válasza balaaazs (#11) üzenetére


jbcs
tag

VR szemüveg után ez, bizonyos iparágban nagyon örülnek ennek a hírnek...:)

[ Szerkesztve ]

(#15) cinemazealot


cinemazealot
addikt

A Musion Eyeliner-re rákeresve találtam ezt a zenei demót, aminél feltűnt, hogy nincs közönségzaj, kizárólag az a "zene", amit a zenekar tol. Aztán kattintgattam tovább és eljutottam erre a sokkal izgalmasabb videóra, ami ugyan nem Musion (illetve nem írják), de amin egy nagy sebességgel forgó, 45°-os szögben elhelyezett tükör és a felette elhelyezett, vele szinkronban váltakozó képet vetítő projektor található. A videó ugyancsak hangtalan, de talán nem ok nélkül, hiszen mást sem hallanánk, mint a tükör forgásának a búgását... és talán pont ezért nincs környezeti hang az előbbi videón sem, mert ott egyszerre 7 ilyen pörgő cucc lenne, ami hangos.

Az utóbbi videó demonstrálja a körbejárhatóságot is (tényleg jópofa), de a függőleges nézőpontváltás még mindig nem működik (csak nézőpont követéssel), hiszen a tükör csak függőleges tengely körül forog, azaz a vízszintes nézőpont váltást képes kiszolgálni.

Közben viszont találtam egy tényleg a Musion Eyeliner-ről szóló backstage videót is, ez azonban még nem körbejárható. Talán mégis a forgó tükör lesz a körbejárhatóság nyitja.

[ Szerkesztve ]

(#16) ripla


ripla
őstag

Az a fő probléma a hologrammal, már ha olyan megoldásokra gondolunk mint amik a scifi filmekben is szerepelnek, azaz térbe vetített tökéletes minőségű 2 vagy 3 dimenziós kép, hogy a fotonokat kellene manipulálni hozzá, viszont egyelőre még lövésünk sincs arról, hogy egyáltalán miképp lehetne akárcsak 1 darab fotont is csapdába ejteni úgy, hogy kísérletezni lehessen vele.
A lézer is csak egy koncentrált fénysugár, de manipulálni azt sem lehet, nem tudsz vele a térbe kirajzolni semmit, van egy íve, azt tudod ki-be kapcsolgatni, és ennyi, ezen kívül semmilyen más mozgásra nem tudjuk rávenni, értem ez alatt azt, hogy pl. kimész a ház elé egy szerkezettel, amivel lézerfényt vetítesz ki, és nem tudod rávenni hogy a kivetített lézernyaláb "álljon meg" a levegőben és rajzoljon ki egy mintát.

[ Szerkesztve ]

(#17) L3zl13 válasza cinemazealot (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A tükrös megoldással az is gond, hogy méretben nehezen skálázható.
Nagy méretnél nagyon problémás lenne megoldani ezt a fordulatszámot, hogy folyamatos képet kapj.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Ren Hoek válasza ripla (#16) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor olvasd el a #12-es hozzászólásomat és nézd meg a képet :)

A válasz, lehet csak kell hozzá egy gerjeszrhető közeg. Pl egy nem toxikus gőz ami teljesen transzparens. Csak akkor fluoreszkál, ha gerjeszted egy ponton. Csak a fókuszpontban emittál fotonokat.

A képen látható voxelből kb 3000-et ki tudnánk rajzolni 25Hz-el... ami még nem sok, de majd fejlődik.

Egyébként mechanikai piezo alkatrészekkel is lehet rezonáns tükröket használni, akkor egy síkban menne 512*512 pixel, ezeket kombinálval már lehetne nagyobb valódi 3D voxeles megjelenítés.

[ Szerkesztve ]

(#19) D.Va


D.Va
senior tag

[link]
[link]

Ez se volt egy rossz megoldás, jó lett volna élőben is látni... :R R.I.P.

[ Szerkesztve ]

(#20) L3zl13 válasza Ren Hoek (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Gerjesztéssel viszont felteszem nem tudsz tetszőleges színt előállítani.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) Ren Hoek válasza L3zl13 (#20) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ahhoz már 3 lézer kéne...mondjuk 700-1040 nm hullámhosszok között valahol. Vannak különböző színen világító fluoreszcens festékek, különböző hullámhosszokon gerjeszthetően.
https://media.springernature.com/full/nature-static/assets/v1/image-assets/nmeth.1596-F1.jpg

Tehát egy ponton kevert RGB festékből kikeverhető bármilyen szín. Pl mikroszkópikus méretben egy agy különböző sejtjeit így lehet megfesteni 3D-ben: [link]

Amit el tudnék képzelni, az egy gömb vagy kocka, ami meg van töltve ezekkel az alapból átlátszó folyékony anyagokkal, és alulról gerjeszted a pontokat benne.
Sok optikai elemet alárakva kijönne az autó hologram, és ez tényleg olyan lenne, mint a scifikben, hogy minden oldalról 3D-ben látod.

Valami aeroszollal is megoldható, csak akkor vagy folyamatosan kell fújni,vagy a szobát megtölteni vele...ami nem tudom mennyire egészséges :))

Az viszont tény, hogy a levegőt nem lehet simán gerjeszteni így. A lézert tényleg nem lehet megállítani, csak fókuszálni... és csak akkor működik, ha nem látható tartományban van a lézerünk. Infrával gerjesztesz, és látható RGB pöttyöt kapsz vissza, ha érvényesül a két-foton effektus.

[ Szerkesztve ]

(#22) Joshi válasza Ren Hoek (#21) üzenetére


Joshi
titán

"A lézert tényleg nem lehet megállítani, csak fókuszálni..."
Szerintem lehet, hiszen a Jedik is megoldották valahogy a lézerkardjukkal. :DDD

(#23) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Na kicsit elkalandozott a fantáziám, viszont az nagyon izgalmas, hogy a térben lehet fókuszálni a lézert mechanikai alkatrész nélkül a kristállyal. Gondoljunk bele, egy projector optikája csak egy fókuszpontban vetít... hogy ez 3D képet adjon, a lencséket kell mozgatni.

Ehelyett bepítve a kristályt, ultrahanggal lehet fókuszálni nagy sebességgel. Ez lesz a 3D projector alapja.

(#24) Ren Hoek válasza Joshi (#22) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A Jedi fénykard szerintem valami antigravitációs cucc lehet :D

Egyébként megkövetem magamat, már állították meg a fényt, és lassították is le elképesztően kis sebességre.
Csakhogy ott annyi történik, hogy veszteség nélkül pattog ide oda egy speciális anyagban. (Némileg kicsit bonyolultabb a fizikája)

(#25) Silεncε válasza cpt_sanya (#5) üzenetére


Silεncε
őstag

Egyből ez ugrott be nekem is

(#26) smc válasza Ren Hoek (#21) üzenetére


smc
addikt

Jó, hát ehhez mi már nem értünk. Én a kézzel fogható dolgokat szeretem, így én azt mondom legyenek nanodrónok nanoRGBledekkel. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#27) #56573440 válasza Mamuska (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

És azokat a paneleket ki gyártja? Mert tuti nem az Eizo ;] A medikai palettát pl pont a nec adta nekik sokáig, és ha jól tudom a nec kilépése pont azért jött, mert jobban megéri nekik az oem panelgyártás mint a saját termékpaletta fejlesztése, garanciális szervizelése és az ezekkel egyébként is járó nyűg.

(#28) fairi válasza Ren Hoek (#12) üzenetére


fairi
addikt

Fő baja hogy közeg kell, vagyis mégha olcsón is megoldod minden részét, korlátozott élményt tud nyújtani.
Én ezt találom a legígéretesebbnek:
megérinthető hologram a levegőben
Persze hibája van egy színű lesz. Ám ha felsálázást megoldják akkor házak falára helyezve az eszközt plusz egy kis energia és mehet a hologramok az emberek feje felett mint a sci-fiben. Ráadásul interaktív lesz, ha hozzáérsz eszköz is tudja történt valami és te is érzed majd.

(#29) Mamuska válasza #56573440 (#27) üzenetére


Mamuska
őstag

LG paneleket használt régen az EIZO de már továbblépett, a NEC még mindig a jó öreg LG panelekkel van szerelve. Nem kell ecsetelni, hogy sok sok éves fejlesztésű LG panelek ezek, már legalább 2-3 éve ki kellett volna jönnie az újabb PA szériának mert lemaradtak eléggé.

(#30) Ren Hoek válasza fairi (#28) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na utánanéztem, ez pontosan az amit én is mondtam, 1:00/ 2:04 nél az optikai megvalósítás hasonló ahhoz amit vázoltam (sőt a mi technológiánk fejlettebb, mert nem használunk mechanikus galvo tükröket, csak kristályokat - de lényegében ugyan ilyen fényút van nálunk is, femtosec lézerekkel, csak nem SLM) - azt tegyük hozzá, hogy 50 millió HUF egy ilyen lézer :K

"There is, in fact, a technique that’s been in development for awhile to do just that. It works by focusing infrared laser pulses to briefly ionize the air, creating a light-emitting plasma."

Annyi a különbség, hogy plazmát generál... erre gondoltam egyébként én is...csak ennyire nem értek a plazmafizikához, nem akartam hülyeséget írni :D úgy tűnik megcsinálták, és most beugrott, a cégnél volt is erről cikkmegbeszélés.

Egy hátránya van, hogy szerintem ezzel soha nem lehet RGB képet generálni, viszont hologrammot igen.
Másrészt mechanikus elemekkel, mint galvo tükrök, fizikailag lehetetlen gyorsan sok pontot megjeleníteni. Nekünk is vannak galvo-s cuccaink és kb 6 nagyságrenddel lassabb, bizonyos esetekben a kristálynál.
Látható is, hogy alig tud pár pontot pörgetni a térben.

Tehát lehet variálni ezeket az optikai technikákat, lényeg a "3D scanner" igazából.

Köszi, hogy linkelted!

[ Szerkesztve ]

(#31) fairi válasza Ren Hoek (#30) üzenetére


fairi
addikt

Galvo tükröket kristályokra cserélhetik, vagyis alapvetően lehetséges megvalósítani igazi hologramot levegőben sőt még érinthető és vissza is jelez neked.
Mondjuk belenézni mennyire bajos, ez még okozhat késlekedést.
Annyi biztos plazmahologramokkal nem lesz RGB kivéve speciális közeg és tér esetén.

Itt is egy érdekes megoldás
egyszer tényleg lesz hologrammok, lehet meg is élem hogy hétköznap is lássak ilyeneket.

(#32) Joshi válasza Ren Hoek (#30) üzenetére


Joshi
titán

"...a cégnél"
Gondolom ennél a bizonyos cégnél dolgozol. Mégis milyen cégnél?

(#33) Ren Hoek válasza fairi (#28) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Sőt igazából az itteni rendszerek egyszerű módosításával 1:1-ben meg lehetne csinálni ezt a plazma kijelzőt, Az ő rendszerük 4000 plazmapontot / sec (1 Hz) tud galvo tükrökkel, és csak követő vonalban (tehát a tükrökkel nem lehet akárhová fókuszálni csak egy scanline-ban).

Kristályokkal 60000 plazmapont menne és az 1 cm^3-ban bárhová kirakhatod, nem kell követővonal mentén.
Fel is vetem majd termékötletnek a Leia vetítőt :D (Egy probléma van, hogy ez nem jó semmire igazából, mert kb 150-200M lenne egy kijelző, amivel kirakhatsz 3000 pontot 20 Hz-en egy 1 cm^3 térben... Persze fel lehetne skálázni idővel, csak kb űrtechnika kell ehhez már. A femtosec lézerek mocsok drágák, és a scannerek is.

Kültérre nagyban bele se merek gondolni, milyen lézerek kellenek. Ez szerintem egy 2W körülivel megoldható (Már ez is sok 10M Ft), nagyban... kültérre brutális teljesítmény kéne.
Amire a DLP projectorból is tömegtermék lett... és azért az ehhez képest egy egyszerű technika.

Szerintem mire ide eljutunk, addigra fillérekért vehetsz 90% field of view Hololens v20-at :D

[ Szerkesztve ]

(#34) Ren Hoek válasza Joshi (#32) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem akarom reklámozni, elküldtem privátban. Ezen a kristályos (magyar) szabadalmon alapuló mikroszkópokat gyártunk, meg hagyományos galvosokat is... van agyba stimuláló holografikus ketyere, virtuális valóság egereknek, 3D agyműtő gép,meg mindenféle hi-tech kütyü, most épp rákdiagnosztika és gyógyítás az új project. Szóval nem csak szórakozásra jók ezek a játékok :K

Egyébként igen, a másik hogy azért itt 2-30 Wattos lézerekről van szó, és bár sokat csökken az intenzitás útközben...de az optika után akár 100-500 mW is lehet az infra lézer kakaója... azért akárhogy is, nehezen nevezném biztonságosnak.

Szóval marad a Hololens :))

[ Szerkesztve ]

(#35) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Várjuk meg a kiállítást, majd ott kiderül.
Addig legalább emelkedhet a részvényárfolyam. :D

(#36) fairi válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


fairi
addikt

"Szerintem mire ide eljutunk, addigra fillérekért vehetsz 90% field of view Hololens v20-at :D"

Hologramoknak van egy előnye, nem kell nézőnek külön készülék.
3D TV is azért döglött meg, mert emberek nem akartak szemüveget hordani.
Plusz sok dioptriás szemüveges van, nekik nem egyszerű még egy AR szemüveg is.

Egy plazma holokijelző mint egy hirdetőtábla van ráció, bárki láthatja.

"Kültérre nagyban bele se merek gondolni, milyen lézerek kellenek"
oda nem kell femtosec szintű lézer. Csak senki nem nézzen bele:)

Blade Runner 2049-ben levő hologram technika könnyen lehet sose valósul meg, sokemeletes házméretű többszínű, 3D hologramnagyon sci-fi.

(#37) #56573440 válasza Mamuska (#29) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nocsak. Ez az lg panel necben forrást linkelj már pls.

(#38) ripla válasza Ren Hoek (#18) üzenetére


ripla
őstag

De ez még mindig nem az, hogy előkapsz egy mobilt a farzsebből és térbe vetített képen keresztül beszélsz a másik oldalon lévőkkel. Én ugyanis végig erről beszéltem, mivel ez lenne az igazi hologram. :)

(#39) Ren Hoek válasza fairi (#36) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Itt igazából az a baj, hogy egy autó/ház méretű hologrammhoz nem tudom megbecsülni sem, hogy milyen optika kéne. Egy egyszerű proji az egy síkba tud vetíteni.. Ugye a mélységi fókuszáláshoz, vagy az optikai elemeket mozgatod (ami egy 2 méteres autó esetében nekem nem tűnik egyszerűnek, mm pontossággal), vagy a kristállyal fókuszálsz, de annak is vannak limitációi, ha fix az objektív fókusztávja.
Egyik ilyen pl a teljesítményvesztés. Mélységben.

Ezért is nyomják most ezeket a 2D hologrammokat, amiket térben döntögetnek. Vagy csak ilyen 1 cm^3 térben.

Amúgy ha a femtosec lézerbe belenézel, ugyanúgy megvakulhatsz, még a reflexióktól is, persze attól függően mekkora a teljesítmény, és hová fókuszált a nyaláb. Na meg, hogy a scanner meddig tartotta ott a pontot.

Mindenesetre lehet vele égetni és robbantani is :D ez sajnos sikerült párszor 800-1000 mW körül pásztázó módban is.

Meg itt a safety nem azt jelentette, hogy nem égette meg az ujjat? :D A belenézésről nem írtak... Azért ami buborékot generál egy folyadékban az a rerinát pillanatok alatt szétégeti.

[ Szerkesztve ]

(#40) cinemazealot válasza Ren Hoek (#39) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...ami buborékot generál egy folyadékban..."

Pont azon mosolyogtam én is. Oké, hogy femto, de azért csak van ott kakaó. :D Azon is elgondolkodtam, hogy egy ilyen demó alatt vajon érezni az ívhegesztésre is jellemző ózon szagot?

[ Szerkesztve ]

(#41) Ren Hoek válasza cinemazealot (#40) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egyetértek... ezen a ponton a látás biztonsága szempontjából igazából csökken a jelentősége, hogy azt a teljesítményt femtosecucdumos pulsed lézer adja le, vagy nanosec, esetleg CW (continous wave), mint a lézer pointerek.

Az a lényeg, hogy a peak pulse power legyen nagy, hogy a plazmapixel megjelenjen. Csak azért ez a szemünkre is érvényes :))

[Pulsed lasers]

In other cases the application requires the production of pulses having as large an energy as possible. Since the pulse energy is equal to the average power divided by the repetition rate, this goal can sometimes be satisfied by lowering the rate of pulses so that more energy can be built up in between pulses. In laser ablation (amikor kiégetsz egy pontot) for example, a small volume of material at the surface of a work piece can be evaporated if it is heated in a very short time, whereas supplying the energy gradually would allow for the heat to be absorbed into the bulk of the piece, never attaining a sufficiently high temperature at a particular point.

...és már ott is tartunk, hogy az autó hologrammba sétáláshoz fel kell venni egy 150 ezer Ft-os infra lézervédő szemüveget... :D Ennyi erővel Hololenst is vehetnénk :)

Ja és szerintem simán érezni lehetne...ugyan olyan ózonillat lenne, mint a fénymásolóban.

[ Szerkesztve ]

(#42) Szipó


Szipó
tag

Azt a hologramot várom, amit lehet érezni is :))

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#43) Joshi válasza Szipó (#42) üzenetére


Joshi
titán

Ahhoz még jó ideig kell szipóznod. ;]

(#44) L3zl13 válasza Szipó (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Előbb lesz minden érzékszervre kiterjedő agyi interface mint tapintható hologram.

Aki hülye, haljon meg!

(#45) Ren Hoek válasza L3zl13 (#44) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ebben nem vagyok annyira biztos :D

Mindkettő mágia szint ma még. Retina implanttal már évtizedek óta küzdenek és szinte semmi előrelépés.
Kortikális implant egyelőre annyira bonyolult, hogy kb olyan távba tenném, mint egy plazmahologrammot.
Hőre megkeményedő aeroszolok pl..a levegőben...
Erőterek még nincsenek elméletben sem. Esetlet valami mágnesport lehetne mozgatni a térben. Vagy folyadékokat, akusztikával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.