Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hát ránéztem a játéklistára és bizony jó ha 3-4 volt az ismerős. :F Pedig "belülről" éltem át a C64-es korszak kellős közepét... Ettől még lehet jók azok is (sőt, rájuk is nézek nemsokára :D ), csak túl sok igazi klasszikus hiányzik a listáról. De ez is a lényeg: mert tényleg sok volt az igazi klasszikus... :K

Amúgy: nekem inkább ilyen stílusú Joystick-al tetszene, nekem ez az igazán "klasszikus".

[ Szerkesztve ]

(#2) ldave válasza SunMount3r (#1) üzenetére


ldave
félisten

Jaja, ugyanerre gondoltam én is. Lehet jó játékok, de számomra a többség ismeretlen.

A Slime draws near! Command?

(#3) oriic válasza SunMount3r (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valszeg lesznek klasszikus játékok is, a lista bőven nem teljes.

Live-Die-Respawn

(#4) szupermacs


szupermacs
veterán

Már várom a the348 minit és a thei7 minit.

(#5) DeFranco válasza SunMount3r (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem rég megtaláltam ezt a joystickot dobozában tökéletes állapotban otthon a szekrényben.

kár, hogy macerás lenne pc-re kötni, pedig kipróbálnám.

épp a napokban gondolkodtam azon, hogy akkor egy karral, egy (két) tűzgombbal milyen jól lehetett irányítani a játékokat, most nem nagyon tudnék olyan játékot elképzelni a triviális szimulátorokon kívül ahol ez életképes lenne.

pedig a retró élmény miatt beneveznék rá.

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Ha tényleg működne, mint a régi C64, csak kazetta helyett SD kártyával, akkor még azt mondanám, hogy tök jó... de csak a beépített játékokkal... meh. :F :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) Bird


Bird
addikt

Inkább egy amiga. Abban lenne potenciál. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8) copass válasza DeFranco (#5) üzenetére


copass
veterán

sokat ér a dtv manapság!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#9) ldave válasza AxBattler (#6) üzenetére


ldave
félisten

Ha tippelnem kéne, a megjelenést követő 24 órán belül már gond nélkül lesz erre megoldás :)

A Slime draws near! Command?

(#10) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Egyre inkább azt érzem, hogy mióta ITX konfigokat használok én a jövőben élek. Amikor az ATX-esek egymást tapossák a limited edition PC Miniért, én csak előkapom a régi kacatokat a szekrény aljáról, és röhögök a markomba. :DD

(#11) VIC20 válasza AxBattler (#6) üzenetére


VIC20
őstag

Akkor már csak kicsit kell várni, és jön az Ultimate 64 [link]

Bár novemberre ígérik, hogy lesz újra Turbo Chameleon 64 is [link] Azzal aztán lehet akár Amigát is emulálni.

(#12) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Nekem egy gyufásdoboz méretű gameboy mini kell.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#13) TK36


TK36
aktív tag

Várjuk meg míg valóban elérhető lesz.
Mert azért az utóbbi jó pár évben voltak ilyen-olyan bejelentések...

(#14) Lacok válasza Bird (#7) üzenetére


Lacok
őstag

Annak idején egy Amiga 600-on nyomtam, régi szép idők.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#15) twollah1976


twollah1976
őstag

Ott a VICE C64 emulatornak.

Annyira jol sikerult emu, hogy a legkacifantosabb demokat is gond nelkul futtatja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) X@b3e


X@b3e
addikt

Creatures, California Games, Impossible Missión, Nobby the aardvark keeeelll :D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#17) SunMount3r válasza twollah1976 (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ennyit fejlődött volna a VICE?! Én még 486-oson toltam a CCS64-el (még DOS-al), akkoriban az volt a legjobb, sokkal kompatibilisebb és stabilabb volt, mint a VICE akkoriban.

Van már Win-es verzió is a CCS64-ből. Kíváncsi lennék most melyik a jobb.

(#18) copass válasza SunMount3r (#17) üzenetére


copass
veterán

vice sokkal többet tud és jobb mint a ccs. legalábbis én jobban szeretem a vice-ot. a ccs használata egy kínszenvedés. ccs 2015 óta halott.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19) SunMount3r válasza copass (#18) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem semmi bajom nem volt a CCS kezelőfelületével, évekig azzal toltam. Egyszer kell jól belőni és kész. Bár akkoriban pont ezért kedvelték sokan jobban a VICE-t, mert az olyan "Windowsos" volt. De aki az élményre és minőségre gyúrt, annak inkább volt való a CCS. Sok game nagyon bugosan futott akkor még a VICE-on és a képminősége sem volt olyan jó. Érzetre a CCS sokkal közelebb volt az igazi C64 élményhez (és nem a kezelőfelülete miatt). (Nem mondtam azt, hogy a mostani VICE-nál is jobb, mert azt még nem ismerem.)

Az meg, hogy 2015 óta nem fejlesztik a CCS-t, még nem jelent semmit, mert már sokkal korábban is szinte tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

(#20) copass válasza SunMount3r (#19) üzenetére


copass
veterán

kinek mi. nekem sose jött be a ccs64.
a legutolsót használom, de nem értem miért kell annyira erőltetni ezt a "c64 felületen állítgatom a dolgokat" azt a keveset ami van meg pláne. persze most már átvették a vice-os felületet, de hát éppenhogy alig valamit.
a fájl tallózás vicc...miért kell egy saját fájl tallózást rámerőltetni amikor ott az oprendszeré?
ha eddig nem ment el a kedve az egyszeri felhasználónak, akkor még ott van a többi.
nem egy bonyi zene, borzadály ahogy szól
lunatico demo, zseniális zenével, dettó borzalmas a a hang és bugol összevissza bizonyos részeknél. nem jó az emuláció.
vice-on nagyon közel van eredetihez és úgy is szól. bónuszként meg egy tonna lehetőséged van ami a ccs64 alatt nincs.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21) smkb


smkb
őstag

Hát ez a játék lista nagyon gyenge. 1-2 kivétellel, b, c zs kategóriás címek. Az igazi C64 húzócímekből semmi. Commando, Bionic commando, Archon, G.I. Joe, Boulder Dash, Conan the Barbarian, International Karate széria, Choplifter, Arkanaoidok, Tetrisek, Wizard of Wor, Ghost n Goblins, Elite, Pirates! 3D repülő szimulátorok, Pit Stop, Tiger Mission, Rambo, Predator, Turrican, Uridium, Sensible Soccer... csak így pár, ami eszembe jut és nyomtam őket.

(#22) SunMount3r válasza smkb (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt a remekművet sem hagytam volna ki... :K

(#23) smkb válasza SunMount3r (#22) üzenetére


smkb
őstag

Igen, ez más néven a Sensible Soccer :) Csak úgy tudom régiónként más volt a neve. Elképesztő volt, egy kb 50kb memóriás, 1mhz-es 8 bites gépen egy ilyen játék. Olyanokat lehetett benne csavarni, mint egy banán... meg esett az eső stb.

(#24) SunMount3r válasza smkb (#23) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Sensible Soccer ez volt Amigára. De az is elég retro. A fejlesztő neve volt Sensible, ahogy látom.

(#25) copass válasza smkb (#21) üzenetére


copass
veterán

a licenc miatt gondolom nem sok választásuk lehetett. de szerintem amint kijön megtalálják a módját hogy lehet majd bővíteni!:D nes mini-nél is ez volt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.