Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k.soma


k.soma
senior tag

Pár hónapja ezt a felületet használom már, és tragikusan lassú helyenként az előzőhöz képest. A sötét mód jó, a design jó, az elrendezéssel nincsenek gondok.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem is ilyen hónapok óta, van ahol gyorsabb van ahol lassabb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) #81556480


#81556480
törölt tag

Jöhet! Én eltakarodtam róla, és kicsit jobb az életem. Na azért nem nagyon ;]

(#4) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

"főleg a mobilos alkalmazás tapasztalataira támaszkodva"

Mindig öröm amikor mobilos felhasználói felületet fejlesztenek nagyképernyőre.

(#5) celafat


celafat
tag

Tudja valaki, hogy lehet visszaállni a régi felületre?

(#6) VIC20


VIC20
őstag

,,felhasználói felület átalakításán"

Helyesen: felhasználóifelület-átalakításán.

(#7) janeszgol válasza arnyekxxx (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Erről nekem az iPad-iPhone jut az eszembe. Sokáig az előbbin is ugyan az a struktúra volt, mint az utóbbin, csak marha nagy hézagokkal. :)
Amúgy tetszik az új felület, de néha itt-ott lassú.

(#8) zseko


zseko
veterán

A sötét verzió jó, de eléggé helypazarló. Nevetségesen sok hely marad szabadon. A felület akadozik, nagyítva az oldalt a hangyaf...nyi betűk miatt, adott felbontásokon homályos (de ez lehet akár a win, de a böngésző hibája is), ám amiért visszatértem a régi változathoz, hogy nem működik a drag&drop, és egy idő után ez már idegesítővé vált üzenetküldéskor.

HR24.hu

(#9) dabadab válasza VIC20 (#6) üzenetére


dabadab
titán

Helyesen: "felhasználói felület átalakításán"

Amire te gondolsz, a mozgószabály, az akkor játszana, ha a felület és az átalakítás egybe írandó lenne, de itt nem, a kettő viszonyát sima ragozással jelezte a szerző.

DRM is theft

(#10) C4mp3r


C4mp3r
addikt

undorito mobil ui, nem ertem miert kell eroltetni desktopon a mobilos szart. youtube-ot mar elkurtak ugyanigy, azt szerencsere vissza tudtam csinalni a regire tampermonkeyval. nalam fb meg nem allt at, de biztos erre is lesz valami megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#11) v1rus


v1rus
tag

Csak egy dolog nem hangzott el a cikkben, aminek a kovetkezmenyeire itt tobben is mar rajottek es tapasztaltak, megpedig az, hogy attoltak konkretan minden lehetseges szamitast kliens oldalra JavaScript-re, es a sajat szerver oldalukon befejeztek a PHP hasznalatat, ami (elo)renderelte egyebkent eddig az oldalt. Ezek utan senki se lepodjon meg, hogy lassu lesz, szemely szerint nem is ertem, ezt hogy gondolhattak UX szempontbol (penzugyi szempontbol persze ertem, nem az o eroforrasaikat viszi az oldal, hanem a kedves felhasznaloet).

(#12) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Biztos vagyok benne hogy sokmindeniből kimaradok, meg lemaradok, de hiába szakítanak az eddigi designal, nem fogok regisztrálni továbbra sem. Azt pedig továbbra is elég csúnya húzásnak tartom, hogy kihúzták a csak telefonszámmal regisztrálók alól a talajt a messenger alkalmazásban.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#13) Keem1


Keem1
addikt

Én nem értem a Facebookot. Állandóan anyáznak akár az Androidos app miatt (Google Play kommentek), akár a webes visszajelzésekben. Miért nem lehet azt a nyamvadt felhasználót meghallgatni? Amúgy röhejes a mostani is még a 1080p-s monitoromon is, hát akinek 4K képernyője van... De borzasztóbb, hogy az új is ugyanúgy szar, sőt, még szarabb. A 3 blokk között óriási hely tátong. A bal oldali sáv oké... A jobb oldali tökéletesen felesleges. Minek lássam állandóan az ismerőseimet? A középső a bal oldali blokk szélétől mehetne egészen a képernyő jobb széléig (igazodva a képernyő méretéhez). Nem kell hozzá rocket science, hogy ezt megértse valaki.
A másik, amit gyűlölök... A random rendezésű posztok a fő falon. Mi a jó fenéért nem lehet permanensen beállítani az idővonalszerű rendezést, időben visszafelé? A józan ész is ezt diktálná. Egy posztra kattintva, ha visszamegyek, tök máshol találom magam, és vissza se találok, mert máshogy rendezi, mint eggyel előtte.

A Facebook tényleg ennyire dilettáns, vagy csak tetteti?

Sok oldal szar, de a legtöbbjük Tampermonkey script segítségével egész jól testre szabható, már kb. tucatnyi scriptem van, főleg overlay-ek eltüntetésére, fölöslegesnek ítélt boxok, menük eliminálására, vagy egy kis layout átrendezésre, de sajnos egyelőre a Facebookot nem tudtam megregulázni. Annyira sok scriptet használ, hogy a sajátjaim már hatástalanok.

[ Szerkesztve ]

(#14) janeszgol válasza Keem1 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

"A random rendezésű posztok a fő falon."

Ez kb 3-4 éve van így, amióta bevezették a "madzsiket", az MI-t. Tehát szoftver jósolja meg, mit szeretné látni. Azóta gyakorlatilag használhatatlan az oldal, szóval nálam leginkább már csak Messengerként funkcionál a webes fácse is, összesen 18 ismerőssel. (Százat kiszanáltam. Ha amúgy nem beszélek velük messengeren, a hírfal használhatatlan, akkor tök felesleges ennyi ismerős.)

(#15) moleculez válasza v1rus (#11) üzenetére


moleculez
veterán

Legalább React alapon (ami amúgy is saját fejlesztésű), vagy kókányolva vanillába'? Annyira nem méltatom, hogy egy inspectort ráeresszek. :DDD
Egy ideje töröltem magam, még Instáról is, életminőségbeli javulás, nem vicc.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) Keem1 válasza janeszgol (#14) üzenetére


Keem1
addikt

"Tehát szoftver jósolja meg, mit szeretné látni"

Na itt a baj... Rosszul jósolja meg, ugyanis én időben visszafelé szeretném látni, amiben van valamiféle rendszer. Nagyobb híve vagyok a tudományosan bizonyított tényeknek, így a logikának, a józan észnek és a matematikai rendezéseknek.
Ha az MI jól jósólná meg a számomra érdekes poszt sorrendet, akkor időben visszafelé rendezné. Bebizonyosodott, hogy ez nem működik, megbukott, így kukázható.

[ Szerkesztve ]

(#17) v1rus válasza moleculez (#15) üzenetére


v1rus
tag

React termeszetesen, az lett volna meg a tokonloves maguknak, ha nem azt hasznaljak :D
Egyebkent osztom a velemenyed, en 2012-13 korul engedtem el a fb-ot tulajdonkeppen teljesen, meg a messenger reszet sem hasznalom, csak nagyon kiveteles esetben, meg 1 autos csoportban vagyok bent, ahova neha felnezek. De hirfolyam, meg tenyleges idotoltes az kb 8 eve nem tortenik reszemrol ott, es nem hianyzik :)

(#18) axpwxltpaoz


axpwxltpaoz
csendes tag

Tehát ide is érkezik az erőforrászabáló, helypazarló, ocsmány dizájn.
Gratulálok a sok agyhalott fejlesztőnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.