Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TBT


TBT
őstag

Hell, It's about time!

Másik fórumról:
- az eredeti játék cirka 19 év után kap egy elég komoly patchet, lesz benne windowed mode, modern rendszer support, observer mode, UI update, ladder szerver.
- az eredeti játék INGYENES lesz
- a remaster ára még nem eldöntött
- az eredeti, ingyenes játék és a remaster teljesen átjárható lesz, lehet egymás ellen multizni a két verzióval
- a remaster MINDEN játékelemet hoz a régiből, mivel a teljes combat/movement logika kódját sikerült átültetni
- az összes régi replay kompatibilis lesz a remasterrel
- remaster közben gombnyomásra, seamless tudsz váltani a classic grafikára

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#2) #74018560


#74018560
törölt tag

Uh, remélem Diablo II-t is megcsinálják ilyenre. :R

(#3) olbaidhun válasza TBT (#1) üzenetére


olbaidhun
őstag

Igazából ez egy erős 4K patch vagy lesznek átrajzolt, több oldallal rendelkező modellek is?

Bocs de telóról vagyok és a videón csak a madártávlati csatatérben láttam reális különbséget..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#4) Male


Male
nagyúr

Hú, mennyit játszottam ezzel akkoriban... amikor építettem egy rakás Carrier-t, és 12-t kiküldtem egyben, a célnál kirajzott a rengeteg kicsi... az egész térképet le lehetett velük tarolni :)
( amelyik sérült, az mindig vissza, és amíg javította, addig ment a tartalék a helyére, hogy folyamatosan 12 legyen harcban )

(#5) wolfman


wolfman
veterán

'Remastered' névvel könnyebb eladni mint 'HD Edition'-el? Mert ez egy grafika felbontás felkonvertálás csak, én egy remasterednél plusz látványelemeket is erősen elvárnék.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) Gery9112 válasza wolfman (#5) üzenetére


Gery9112
őstag

Nem rossz, és a multi is elérhető lesz ez érdekes.....jöhet a warcraft 3 és a kieg is. EA-től meg a Red Alert 2.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#7) AxBattler válasza TBT (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Meh. Már a Blizzard is teljesen felült a remastered-vonatra? :(

Jól hangzik, kérdés hogy mennyibe fog fájni, és hogy a Brood War kieget is tartalmazni fogja?
Eredeti tulajok kapnak kedvezményt? Nem mintha tervezném megvenni, de ha elég olcsó lesz, akkor bezsákolom a gyűjteménybe.

(#2) REIT
D2-t viszont simán venném, főleg ha raknának bele Adventure módot is. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#8) ]Phobos[ válasza Gery9112 (#6) üzenetére


]Phobos[
senior tag

De jó is lenne.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#9) Pöttön


Pöttön
őstag

Na ez bizony azonnali vétel lesz nekem! :C

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#10) #85552128


#85552128
törölt tag

Nagyszerű. 20 év után egy minimálisan frissített HD "remaster", miközben ilyen rajongói munkák vannak: Starcraft: Mass Recall - Starcraft & Brood War Campaign Remake az SC2-es engine alá.

Bár lehet ezt is elkezdték már vagy 10 éve.
Nagyon kíváncsi vagyok az árára...

[ Szerkesztve ]

(#11) szami777


szami777
addikt

Na ezt már egy ideje vártam, tuti vétel lesz. :C

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#12) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

A StarCraft széria az 1998-as megjelenése óta töretlen népszerűségnek örvend, ami nem is meglepő, hiszen az egyik leghíresebb RTS sorozatról van szó.

Ez annyira furcsa mondat, hogy nagyon. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#13) Rage47


Rage47
veterán

Mac-re is jön.

(#14) Raysen623 válasza wolfman (#5) üzenetére


Raysen623
addikt

+1 :K A sima átrajzoláson és nagyfelbontású textúrákon túl elvárok némi látványbéli fejlődést is!

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#15) ribizly válasza #74018560 (#2) üzenetére


ribizly
veterán

Pontosan! De ezt is meg fogom venni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#16) Goblin12 válasza #74018560 (#2) üzenetére


Goblin12
őstag

Az tip-top instant buy lenne. :K

(#17) Shing


Shing
őstag

A gagyi animációkat, 3 képkockából álló robbanásokat kellett volna részletesebbé tenni. A 97-es KKnD Xtreme jobb volt ilyenekben... Semmi gond nincs az eredeti stílussal, ahogy egy AoE2, Heroes 3 is jól néz ki a mai napig, de az effekteket, animációkat felkellett volna javítani.

(#18) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na akkor ezért szűnt meg a klasszik árusítása, mert ingyenessé tették.

Amúgy jó lett, azért halványan engem is megérintett a dolog. Viszont személy szerint jobban örültem volna ha átrakják SC 2 motorba a BW-t, hogy lehessen multiznia régi egységekkel, amiket az SC 2-ből kivettek. Pl. Vulture, Medic stb. Nyilván nem csinálták meg, mert durva konkurencia lett volna az SC 2-vel...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

No, ilyennek kellett volna lenni a Diablo 1 remake-nek is, nem a 3. részbe iktatott kiegészítőnek.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#20) haxiboy


haxiboy
veterán

Az a kérdés hogy akik megvették anno az eredeti játékot. Azok megkapják a Remasteredet, vagy most hogy ingyenes lesz az eredeti, mi lesz a különbség a remasteredhez képest hogy azért meg fizetni kell?

Egyébként szerintem ez az ESPORT történelem egyik legfontosabb játéka, így a beszerzése mindenkinek erősen javallott, én már nagyon régóta vártam a HD patchet :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#21) janos666


janos666
nagyúr

De jó lett volna, ha az SC2-vel, vagy inkább az előtt pár hónappal érkezik. :U
Az elsőről lemaradtam (akkoriban még nem videojátékoztam), de a második érdekelt megjelenéskor, viszont nem volt kedvem ilyen mértékű "retróhoz", hogy elővegyem az elsőt (nem vagyok extrém finnyás, de 10+ év azért nagyon meglátszik, főleg a korai évekből, mikor még rohamosan fejlődött a grafika évről évre, durván a HALO 1 nálam a határ, mert ott kezdtem el játszani, szóval ami attól öregebb, az "pixelzaj"), így youtube-on néztem végig egy "teljes story tömörítve" videót, mielőtt nekiláttam a második résznek, de őszintén szólva az nem igazán adta át a dolgot, többet sikerült összeszednem a második rész visszaemlékezéseiből/utalásaiból, mint ami a videóból megragadt a fejemben.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22) EczkE


EczkE
addikt

Jo hir plusz pont a mac tamogatas. :D Otthon valahol van meg egy bontatlan SC1. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#23) Zedz


Zedz
addikt

Felcsillant egy reménysugár, hátha lesz Warcraftból is? :))

(#24) kisbalázs


kisbalázs
tag

Csak úgy mellékesen kérdezem a Mac az nem egy PC (personal computer)? ;]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#25) wolfman válasza #85552128 (#10) üzenetére


wolfman
veterán

Erről beszélek. Ezt már lehetne Remasterednek evezni, de egy egyszerű HD verzió nem Remastered. AoE2 semnem Remastered, hanem csk HD Edition, nagyon helyesen.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26) xavix13


xavix13
senior tag

Bírom az embereket, mikor kijött az sc2, az szar, túl mesés, nem elég darkos, inkább kiadták volna az első részt hd-ban. Jön az első rész hd-ban, ez szar, illene már a 2 motorjával jönnie, blablabla... Van akinek semmi sem jó :U

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#27) .mf


.mf
veterán

"A 2. rész talán még nagyobb sikereket ért el mind a nagy előd"

Heresy! SC >>>>> SC2. Az eredetivel bőven ezer feletti órát játszottam, a SC2 kampányát viszont be se fejeztem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) Xelloss válasza .mf (#27) üzenetére


Xelloss
aktív tag

Az SC2 kampanyanak a vege erdekes volt, hogy mit ne mondjak. Eleg medicore lett szerintem, tipikus klise...

[ Szerkesztve ]

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#29) KubanitoS válasza #85552128 (#10) üzenetére


KubanitoS
veterán

Itt egy videó a teljes kampány végigjátszásáról. Elég durva.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#30) Szakiii


Szakiii
addikt

szuper, pont elegendő upgrade így tuti nem veszti el a hangulatát mint sok remastered.

(#31) ProEvoFan válasza xavix13 (#26) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ilyen ez a modern társadalom.Minden baj, ellenben semmi sem jó.

(#32) janos666 válasza Xelloss (#28) üzenetére


janos666
nagyúr

Nekem nem volt nagy csalódás. Semmi eget verő, de sokszor fut vakvágányra, aki "valami más" jellegű befejezéssel próbálkozik.
Mondjuk nekem az SC1 kimaradt, az SC2 első epizódját untam, a másodikat imádtam, a harmadik pedig vegyes érzésekkel, de azért tetszett, a legvégét pedig igazából egy külön kis epilógus résznek éreztem (ahol lényegében már vége van a Protoss kampánynak), ami kicsit rövid és egyszerű, de elegendő, és nem fulladozik a saját súlya alatt.
Egy sokkal összetettebb végkifejlethez szerintem kellett volna:
A.) egy teljesen extra epizód (még ha rövidebb is, mint az első három átlaga, de több, mint amit "csak úgy hozzácsapnak" a harmadikhoz), vagy
B.) eleve másképp kellett volna strukturálni a második részt (nem ennyire párhuzamos/lineáris módon szétszedni a terran, zerg, protoss, stb kampányokat időben és térben, mind játékon belül, mind játékmegjelenés ütemezésben)

Mondjuk a B változat tekintetében ez egyáltalán nem lep meg, szinte minden "epizodikus" séma megsínyli ezt, kevéssé érződik egységesnek az epizódok sora, mint egy komplett összeszedett játék, illetve gyakorlatilag mindig csak "bele van préselve" az utolsó epizód végébe a végkifejlet, ami így sokkal jobban be van határolva (itt már biztos, hogy nem lehet piciket sem visszanyúlni egy korábbi epizód eseményeibe, hogy elültessenek egy apró történetszálat, ami a végére kifutná magát, míg egy nagy játék keretén belül talán megengedhet ilyesmit magának és studió, amelyik nem sieti el a megjelenéseket).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33) noPublicFG válasza Apollyon (#18) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Én is erre számítottam "remastered" néven. :(

plus ça change, plus c'est la même chose

(#34) Rayyy válasza wolfman (#5) üzenetére


Rayyy
senior tag

Mi az hogy felkonvertálás? Szerinted megnyomnak egy gombot és a játék átkonvertálódik 4k-ba? Minden textúrát újra kell rajzolni. Plusz látványelemek... ha egy zeneművet újra maszterelnek, akkor szerinted új hangszerek kerülnek a felvételbe?
Azt kapod, ami a cél: minden tekintetben az eredeti játék úgy, hogy közben a megjelenés alkalmazkodik a mai gépekhez.
Ha már zenei példával éltem, akkor te inkább remix-et akarsz... abban lehetnek új elemek.

Minden a legnagyobb render!

(#35) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Egynek jók ezek a remastered cuccok, biztosan mennek az új rendszeren..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36) wolfman válasza Rayyy (#34) üzenetére


wolfman
veterán

Értettem azalatt, hogy az egységek mozgása lehetne kicsit folyamatosabb, nem egy a egyben ugyan az a picikét döcögős és egyéb apróságok. Nem várom, hogy full más játék legyen, csak hogy nem csak az újrarajzolást végzik el rajta, hanem picit raknak is hozzá vagy fejlesztik.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#37) MASSlag


MASSlag
tag

Tényleg örülök neki, de legalább egy alap AO beleférhetett volna :/

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#38) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Néha napján szoktam multizni, igaz nem eu szerveren, hanem ázsiain, de akkor is tudok játszani, csak nem tudok olvasni. :D

(#39) ZoPád


ZoPád
tag

Örvendetes, Warcraft III-ra is várunk hasonlót :K

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#40) carl18


carl18
addikt

Ideje volt már hogy valami régi értelmes játékot is feltunningoljanak! :)
Sajnálom hogy a GTA San andreas nem kapot pc-re remastered részt, és itt nem a telefonok verziójára gondolok.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Mindent megtesznek érte, hogy ne kelljen Warcraft 4-et csinálniuk. :( :DDD

What I cannot create, I do not understand

(#42) Yodafon


Yodafon
senior tag

Huh megnézném az arcukat mikor először meglátják azt a közel 20 éves forráskódot :DDD

I'm gangsta!

(#43) Squirrel


Squirrel
őstag

Személy szerint örülök, hogy csak a látványt hozzák fel nagyjából a mai elvárható szintre. Az SC-vel nem is tudom mennyit játszottunk az egyetem alatt koleszban. Egyik srácnak egy éve bánta, anatómia szigorlata napján is (aznap hajnalban) a folyosó visszhangzott a "Battlecruiser operations"-től :-)

Örülnék, ha más korabeli játékok is így járnának, egy X-wing/TIE Fighter remastered-ért hajlandó lennék megint venni asztali gépet.

Ennek az SC-nek a zenéje feltűnt valakinek? Az is az eredeti de rendesen újrahangszerelve :-)

(#44) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Először arra gondoltam hogy ennek most mi értelme volt, aztán rájöttem hogy munkahelyre, fostos IGP-kre kiváló. :)

(#45) Dr. Akula válasza #74018560 (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A classicot támogatom, a LOD-os hulladékot véletlenül se! Vagy legalább külön tegyék, ne integrálva, hogy ne legyen muszáj felrakni.

(#46) #74018560 válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


#74018560
törölt tag

Szerintem semmi gond nem volt a LOD-al :F

(#47) wolfman


wolfman
veterán

Esetleg utána egy Diablo 2 remastered is jöhet. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#48) Rage47 válasza wolfman (#47) üzenetére


Rage47
veterán

az nagyon jó lenne :)

(#49) szupermacs válasza TBT (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

,,- az eredeti, ingyenes játék és a remaster teljesen átjárható lesz, lehet egymás ellen multizni a két verzióval"

Ott bukik meg ez a dolog, hogy a remastereddel rendelkezők már nagy előnyt élveznek a nagyobb, beláthatóbb tér miatt. Diablo 2-ben pont emiatt tiltanak, ha grafikai modot használsz.

(#50) AxBattler válasza szupermacs (#49) üzenetére


AxBattler
félisten

Viszont kisebb a gépigény, magasabb és stabilabb a frame.

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.