Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Myers


Myers
senior tag

Ez kemény. 50 giga 45 perc alatt. Ez legalább 19 mega/sec-es átlagot jelent! Nem baj, legalább beindult a dolog. Nagyjából ilyen árral indul az első DVD író is. Majd csak elterjed ez is.

http://www.muszaj.hu/

(#2) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

lemegy 200 dolcsira és jöhet is:R

(#3) PPeter válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


PPeter
addikt

:))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) liksoft válasza Myers (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az első CD írók ennek közel négyszeres árán jöttek ki (itthon - ha jól emlékszem). Kisebb asztali fekvő PC méretben a PHILIPS készítette SCSI felülettel. CDD-521

Én ilyennel írtam először, ez is a másfélszerese volt anno.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

ez már egész jól hangzik, "kicsit" még csökken az ára és akkor már figyelhet is a gépben :C

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#6) rii


rii
nagyúr

a 18 gigás DVD-k nem terjedtek el?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7) H.O.D. válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Lesz a $98 is, hidd el nekem.

Remélem, hiszékeny vagy :DDD

Where do you want to go today?

(#8) liksoft válasza liksoft (#4) üzenetére


liksoft
nagyúr

És a híres "békebeli" KODAK CD! Az író azonos a CDD-521 -el, csak másik matrica van rajta. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) rii válasza liksoft (#8) üzenetére


rii
nagyúr

(: zsír. ilyenem még volt is.
milyen durva volt 98-ban írható CD 500ért O.o megírva egy ezres (: és itt már elérghető volt midneki számára

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Szerintem GYÖNYÖRŰ! Ha nálunk olyan 40-50-ért lehet majd kapni, biztos veszek egyet... Már alig várom! :))

De azért ez sem kutya: LG GGW-H10N BluRay-t ír és HD-DVD olvas... :R
[link]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#11) Alvin_ti4200 válasza Anubis_9 (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ez az LG mennyibe fáj?

(#12) rii


rii
nagyúr

kicsit drága még a blu-ray lemez O.o
akar a franc ilyet.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) Alvin_ti4200 válasza rii (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

BLU RAY BD-R VERBATIM 25GB 2 667,00 3 200,00

Boltban. Nem kerestem olcsóbbat hirtelen.

(#14) Anubis_9 válasza Alvin_ti4200 (#11) üzenetére


Anubis_9
őstag

Az a változata (LG GBW-H10N), amelyik nem támogatja a HD-DVD-t, 150.000 Ft.
[link]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#15) Alvin_ti4200 válasza Anubis_9 (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor felejtős. A Sony első generációs Blu-Ray íróját nem akarják kiszórni valahol?:U

(#16) rii válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


rii
nagyúr

ha csak 2500-ba is számoljuk 10 ilyen disc-ből kapsz 250 gigát: 25.000,-.
mígy egy 500 gigás HDD-t kapsz ugyanennyiért [link]

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17) Alvin_ti4200 válasza rii (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

én nem hurcolok HDD-t, ráadásul leejtem egyszer és megpusztul mind az 500 giga.

(#18) rii válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


rii
nagyúr

ha leejted a Blu-Ray is megpusztul (:
én sem a hurcolás miatt mondtam, hanem adattárolás.

nem is beszélve arról az apórságról, hogy a Blu-Ray disc számítech berkekben archiváláson kívl másra nem használható, míg egy HDD tetszés szerint, bármikor, bármire, akár archivláásra is.

sajnos ezek a disc-ec sem örök életűek.
ha archiváni akarok, akkor HDD, és be a hűtőbe :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19) Alvin_ti4200 válasza rii (#18) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

tegyél majd HDD-t a feltört PS3-ba;] Na jó, ez már csak kötözködés:D

(#20) adalbert1 válasza Alvin_ti4200 (#19) üzenetére


adalbert1
veterán

Minek, már van benne. ;]
Mondjuk tény, hogy a 40-60-80 giga elenyésző a játékok méretéhez képest (ha egyáltalán lesz majd felmásolós módszer is).

Akkor 1 év múlva már lesz 40k-s író is ezek szerint ha ilyen mértékben csökkennek az árak?
Ill. várható hd-dvd és blu-ray író kombó (sajnos a technológiát olyan mélységben egyiket se ismerem, hogy eldöntsem ez lehetséges-e)? Csak mert az lg író-olvasó driveból én ezt szűröm le.

(#21) t72killer válasza liksoft (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na igen, csakhogy már elég messze vagyunk az első fecskétől, mikor is demózták az első PC-s BLU írót? asszem 2-3éve?

okés, hogy az első évben méregdrágán adják - de azért erre a karácsonyra igazán lenyomhatnák 100kHUF/400$ alá az árát, akkor talán vevő is akadna rá. Nem értem, h miért jó az nekik, ha:
1. elvesztik a formátumháborút a kb 25%-kal magasabb árak miatt
2. alapban nem terjed a technológia, lévén az átlag rendszerépítő húzza a száját, ha egy optikai meghajtó miatt majd' duplájába kerül a konfig :F

Azt meg ne mondja nekem senki, hogy ezen nincs 200% nyereségük... (okés, most hozzák be a fejlesztési ktg-eket. De sztem rég behozták volna, ha pl idén tavasztól olyan 300$/60kFt körül adták volna az írókat, mert akkor minden menőbb konfiban ez lapulna, és nem csak az eladott gépek 1%-ában)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Palika71 válasza t72killer (#21) üzenetére


Palika71
őstag

Egy kicsit korán jöttek ki ezzel a technológiával.
Ilyen írható DVD disc, és DVD-író árak mellett, nagyon nehéz versenyképesnek lenni.
Ha annyira nagy szüksége lett volna a felhasználóknak arra, hogy minél több adat férjen el egyetlen lemezen, akkor nem lennének ilyen elenyésző mennyiségben piacon a két rétegű írható DVD-k, és akkor a két oldalas két rétegűről már ne is beszéljünk.
Az ipar nem fog szvsz ilyenekre archiválni, és az otthoni felhasználók közül is igen kevesen vannak, akinek ennyi írnivalója van.
Talán csak akkor, ha az ember rengeteg filmet töltene le a netről, és azokat már nincs szíve letörölni. De ez ugye meg nem megengedett.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#23) rii válasza Palika71 (#22) üzenetére


rii
nagyúr

" ........... Ha annyira nagy szüksége lett volna a felhasználóknak arra, hogy minél több adat férjen el egyetlen lemezen, akkor nem lennének ilyen elenyésző mennyiségben piacon a két rétegű írható DVD-k, és akkor a két oldalas két rétegűről már ne is beszéljünk............ "

ezért "hiányolom" én is a 18 gigás DVD-ket .. már 1996-ban lehetett tudni, hogy lesz egyoldalas egyszers sűrűségűtöl kezdve a kétoldalas dupla sűrűségűig.

egyáltalán lehet kapni olyan DVD írót, ami a 13-18 gigás DVD-ket meg tudja írni? vagy a home user gépében levő DVD-RW erre nem is képes?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24) Trs


Trs
csendes tag

Hali!

Az a 600 dollár mire ide ér az USA-ból lesz 700 vagy több is. A technológia olyan szinten van, hogy nincs értelme tolni, mert az előttem szólóknak igazat :R adok a külső tárolók kiválóan helyettesítő termékek ebben az árban még.....A formátum háorúról még nem is beszélve, hogy a mindkét formátumot (BD írás; HD olvasás) támogató eldzsí még kanyarban sincs sehol. Az ára szerintem meg jobb ha nem is tudom... :(

Ami késik az csak közeledik...

(#25) Rolly válasza rii (#23) üzenetére


Rolly
veterán

a 18 gigás dvdt minden manapság használatos dl lemezeket kezelő dvd író tudja olvasni, csak a felénél meg kell fordítani a lemezt :D ;)

(#26) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Hát... 150 rugóból jó sok GB-nyi vinyó kijön. És azok jó sokszor újraírhatóak is...

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#27) Anubis_9 válasza o0tomy0o (#26) üzenetére


Anubis_9
őstag

Na igen, a jelenlegi 500 GB-os Samsung-ot gombért adják (23.000 Ft). Jelenleg 150.000-ből 6 db 500-as Samsungot vennél és ez 3000 GB. :))

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#28) t72killer válasza Anubis_9 (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

és ezt a 3000GB-ot BLU-ray-en teleírni még többe kerül a 150k-nál, lévén csak az író árát vettük... ha az 50GB-onként min 5eFt-os lemezeket is belevesszük, a 3TB ára:

150e + 60*5e=450eFt. nem épp a mezei gyalogoknak találták ki :( Amúgy úgy láttam, hogy a műsoros BLU-diszkek nem sokkal drágábbak, mint a média - akkormeg minek vegyen az ember írót :F (Amazon.de)

szerk: rá kell még jönnöm az újfajta linkelésre :((( , de 3adjára sikerült :C

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Anubis_9 válasza t72killer (#28) üzenetére


Anubis_9
őstag

Tényleg! Egy most újnak számító neves film (Die Hard 4) is 29.95 Euro=8250 Ft.
[link]

Annak idején a műsoros DVD-k többe kerültek. Tesóm még 2002 körül 10.000 Ft-ért vette meg a Rettenthetetlent. :Y

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#30) t72killer válasza Anubis_9 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jaja, még a végén átszokunk legális filmvásárlásra :DD :DDD, ilyen árak mellett nem éri meg az íróba+nyers lemezbe+hipergyors netbe beruházni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) ArGab válasza Anubis_9 (#29) üzenetére


ArGab
őstag

Sőt, USAban csak. 27.95$, ami most kevesebb, mint 5000 Ft. Nálunk meg a DVD lesz 3500. De sok film ott csak 20-22$ között jön ki.

(#32) Anubis_9 válasza ArGab (#31) üzenetére


Anubis_9
őstag

És egy USA átlagkeresethez mi az a 28$... SEMMI! :(((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#33) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Számottevően javult a CD-k és DVD-k beolvasási és írási folyamata is, így a BWU-200S lényegében már teljes egészében képes kiváltani bármelyik modern PC-s DVD-írót

Azért én inkább a 8.000 Ft-os DVD-íróm lézerét használnám ilyen 'alpári' feladatra, mintsem a 120.000 Ft-os BD-íróm lézerfejét terheljem CD/DVD-írással (és az esetleg emiatt behaljon egy-két év múlva...). Vagy ha nem is lenne DVD-író a gépemben (bár ma már szvsz mindenkinek kell legyen), inkább vennék egyet a BD-író mellé.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#34) hardzsi2 válasza Palika71 (#22) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Ha annyira nagy szüksége lett volna a felhasználóknak arra, hogy minél több adat férjen el egyetlen lemezen, akkor nem lennének ilyen elenyésző mennyiségben piacon a két rétegű írható DVD-k...

Szerintem butaságot beszélsz. Igény lenne rá, csak nem 800-1000 Ft/db áron (most a hivatalos, 'Artisjussal terhelt'(tm) lemezekről beszélek persze...). Egy átlegfelhasználónak 100-500GB-os HDD-je van, rajta egy halom számára fontos anyaggal, amit szívesebben archiválna ki 9GB-onként, mint 4.7-es csomagokban, nem?
Szerintem vagy a gyártástechnológia (rétegek összeragasztásának pluszköltsége?) miatt maradt magas a kétrétegű írható DVD-k ára, vagy mesterségesen magasabban tartják, hogy az átlegjúzer kisebb kedvvel 'archiválja' a filmjeit 1:1 minőségben. Szerintem.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.