Hirdetés

2019. október 17., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Balika911

Balika911
(nagyúr)

"Ahogy az sem, hogy pontosan melyik vezérlőt és 3D NAND chipet használják majd"

Ha jól tudom, a 850 EVO többféle vezérlővel, illetve NAND-dal készül, és kapacitástól függ, hogy melyikben milyen van. Lehet, itt is így lesz.

A 860 EVO kapcsán én sem gondolom, hogy nagy változásra kéne számítani, már ami a tudást illeti. Az ár és garanciaidő lehet a legérdekesebb az otthoni felhasználóknak.

[ Szerkesztve ]

(#2) vlevi

vlevi
(nagyúr)

Jesszus, már a 850-es is majd 3 éves? 2015 február PH teszt már van a 850-esről, most pedig 2017 végét!
Nekem meg 830-as van a gépben :Y

(#3) Meteorhead

Meteorhead
(aktív tag)

Meteorhead most tudja meg, mennyi tárhely lesz a Samsung 860 EVO legnagyobb 2,5"-es példányán.

:Y MENNYI?!?! :Y

Szerk: Én kérek elnézést, már a 850-ből is van ekkora. Akkor csak le vagyok maradva.

[ Szerkesztve ]

(#4) Lacok

Lacok
(őstag)

Mivel nagy eltérés nem lesz a 850 és a 860 között árban is hasonlóra lehet számítani.

(#5) pengwin válasza Lacok (#4) üzenetére

pengwin
(addikt)

Az elég nagy baj lesz, mert ez már a második SSD család nagy márkától, aminél a legkisebb példány tárkapacitása duplázódott. Ez így viszont azzal jár, hogy az SSD-re váltás költsége is emelkedik...
Mert sajnos nem ment le a 240-256GB-os SSD-k ára a 128GB-osak 2-3 évvel ezelőtti árszintjére.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#6) Balika911 válasza pengwin (#5) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Párezer forint különbségről van szó, a végén ennyi maradt a 120-as és 250-es 850 EVO közt. Az előbbinek konkrétan gyengébb a jellemző ár/tárhely aránya (24 ezer forinttal, így 200 HUF/GB-tal számolok), mint bármelyik 960 PRO-nak; ezt figyelembe véve, illetve hogy 120 GB már azért kicsinek is számít, szerintem nem kár érte. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) snake1977 válasza Balika911 (#6) üzenetére

snake1977
(őstag)

2015 juniusában vettem a 850-esem, akkor 21,5k pénz volt az ára, én nem tudom soknak mondani a mostani árát a 250-esnek, bár pont érdekelne hogy a 860 kijövetelével a 850-es árak fognak kicsit csökkenni, vagy a 860 efölé fog pozicionálódni...és persze a garancia idő sem mindegy.

Érdekességképp: 3év garival vettem az aqua-ban, a samsung-nál beregisztrálva megkaptam a plusz 2év garanciát rá, amit egyébként a legtöbb forgalmazó alapból megadott. Aki viszont 3évvel vette és még nem próbálta, javaslom regisztrálja be online.

(#8) pengwin válasza Balika911 (#6) üzenetére

pengwin
(addikt)

Ne csak a Samsungot nézd, és ne csak a mostani, áremelkedés utáni árakat hasonlítsd össze!
Lehetett kapni jó áron ugyanilyen minőségű 120-as SSD-ket, pl. Adatát, ott már jóval nagyobb volt az árkülönbözet a 120-as SP920 és a 240-es 850 EVO között. És mindkettő 550MB/s írás/olvasást tudott, 5 év garanciával.

(#9) Balika911 válasza snake1977 (#7) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Arra vigyázz, hogy a regisztráció nem jelenti azt, hogy az esetleges garanciális igényed érvényesíteni is tudod a harmadik év után. Ezt az SSD topikban olvastam, de itt az idevágó passzus is, kiemelés tőlem (ezeket a szürkeimportos SSD-ket nem a Samsung hozza forgalomba):

"9 „Korlátozott Samsung jótállás”: a Samsung az általa forgalomba hozott termékekre 12 hónap teljes körű kötelező jótállást (alapjótállás) és a megjelölt időtartamú további „korlátozott Samsung jótállást” biztosít."
[link]

Nekem is 850 EVO volt, szintén 3 évvel vettem (akkor még nem találtam 5 évvel sajnos), be is regisztráltam. De a biztonság kevéért eladtam őket, amíg vot rájuk még egy év papíros garancia. (Plusz egyébként is terveztem egy M.2-t, és épp belefutottam egybe durván jó áron, 5 év hivatalos Samsung-garanciával.)

(#8) pengwin: Logikusnak tartom az elődmodellhez hasonlítani az újat, árakat illetően pedig direkt nem a 2017-re jellemző 30 ezer forinttal számoltam, hanem a három éves időszakra jellemző 24 ezerrel. :) Más gyártótól ezután is lehet venni 120-ast, vagy már ők sem igen gyártanak ilyet? Ezt tényleg nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#10) TK36

TK36
(aktív tag)

A Samsung 850-es szériájánál volt annak idején az a kalamajka (többszöri firmware frissítés) vagy nem?
Ha igen, akkor mi lett annak a vége ill. véglegesen ki tudták azt javítani, megszüntetni a hibát hogy ne jelentkezzen ismét?

[ Szerkesztve ]

(#11) Balika911 válasza TK36 (#10) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Az a 840 EVO volt (még 16nm-es planar TLC-vel), és nem sikerült átfogóan és 100%-osan javítani, ha jól tudom. A 850 EVO-val szerencsére semmi hasonló nem fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#12) ddaydome

ddaydome
(aktív tag)

Sziasztok!

Én el tudnék még képzelni egy 750 gb-s verziót is. Nagyon magas àron vannak még az ssd-k.

Az üzenetet a kínai telefonomról írtam.....

(#13) Energie X

Energie X
(senior tag)

Gondolom nem lesz nagy változás, max egy egy 3 magos vezérlő, kicsit nagyobb iops 850 evo-hoz képest és mondjuk 64 rétegű nand chipek. Szerintem ez egy kényszer update, nehogy valaki azt mondja samsungékra, hogy tök jó az m2 meg minden de kakilnak a satasokra.

ÚJ Lenovo V310 Palmrest jó áron >>> https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/energie_x/index.html

(#14) TeeJay

TeeJay
(nagyúr)

azt kellene csak megtudni hogy hány rétegű 3D VNAND TLC lesz már ebben
nem emlékszem pontosan de mintha 32rétegű TLC lenne a 850 EVO-ban
azóta biztos tudtak ezen emelni

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#15) Balika911 válasza TeeJay (#14) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Valószínű, az új terabites lapka kerül beléjük, vagy ennek valamelyik oldalhajtása. Ha nem is mindbe, a nagyobbakba. Azt ahogy nézem nem tudni most, hogy ez hány rétegű.

[ Szerkesztve ]

(#16) TeeJay válasza Balika911 (#15) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

1terabit die szóval 128gigabájt/die és mivel 8-at tesznek egy lapkába így 1TB-os SSD-ben 1 lapka elég lesz

az nagyon durva
250-500gigás akkor ebből nem kap

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#17) Balika911 válasza TeeJay (#16) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A linken írják, hogy 16 lapkát tudnak összetokozni, így 2 TB is lehet egy chip. :)

Szerintem a kisebbek is kaphatnak ilyet, csak azokban a chipekben kevesebb lapka lesz. Korábban is volt már ilyen, meg szerintem most is lesz, mert a gyártónak így olcsóbb (illetve könnyebben, gyorsabban gyártja egy idő után).

Aztán lehet ám, hogy a 860 nem ezeket kapja meg, és akkor borul az egész fejtegetés. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) snake1977 válasza Balika911 (#9) üzenetére

snake1977
(őstag)

Emlékszem annak idején téma is volt hogy nem mindenhol vállalták az 5év garit, de ahogy én értelmezem a samsung álláspontját, 12 hó alap garancia, és 48 hó kiterjesztett regisztráció nélküli korlátozott garancia.
Ezekszerint minden 850 szériásra érvényes a cseregarancia (amennyiben az illetékes üzlet nem tud cserélni) ha elromlik, de javítást nem vállal a samsung, és a gari sem hosszabodik.

Alapjótállás időtartama (hónap) 12
Kiterjesztett jótállás időtartama (az alapjótálláson felül)
Termékregisztráció nélkül (hónap): ”48”9
Szerviz szolgáltatási szint
Cseregarancia és „Korlátozott Samsung jótállás”: a „korlátozott Samsung jótállás”9

A „korlátozott Samsung jótállás” alapján a fogyasztó az alapjótállás idején túl (a kiterjesztett jótállás idejében) kizárólag a hibás termék kicserélésére, vagy – amennyiben a kötelezett vagy közreműködője a kicserélést nem vállalta vagy annak a jótállási jegy 6.1 pontja szerinti feltételekkel nem tud eleget tenni – a szerződéstől való elállásra jogosult. A termék kötelező jótállási időt követően történő kicserélése esetén a jótállási idő nem indul újra, hanem a kiterjesztett jótállás eredeti idejének elteltével megszűnik.

Tehát szerintem amíg kicserélhető a modell, addig vállal csere garanciát, miután nem cserélhető, vagy megszünt, a szerződést felmondja, elég faramuci a dolog... Lehet nekem is ideje váltanom. :R

(#19) Balika911 válasza snake1977 (#18) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Lehet, hogy igazad van, egyértelműt nem tudok, sajnos. Soha ne legyen erre szükség, de azért érdemes lehet körbeérdeklődni. Flash SSD topikban van több infó, én ott futottam bele ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#20) kispalsz

kispalsz
(tag)

törölhető

[ Szerkesztve ]

(#21) snake1977 válasza Balika911 (#19) üzenetére

snake1977
(őstag)

Én sem rizikóznám be feltétlenül, bár a szöveg szerint jogosult minden 850 evo tulaj erre. De valóban úgy legyen hogy ne kelljen gariztatni, szerencsére eddig teszi a dolgát gond nélkül. :)

(#22) mzso válasza pengwin (#5) üzenetére

mzso
(addikt)

Bár a 120-as hiány kisebb szívás, remélem ez azt jelzi, hogy az árban mennek lejjebb, ami igen időszerű már, főleg, hogy a sebességet értelmetlen növelni.

(HDD-knél is soha nem a legkisebbek lettek olcsóbbak fajlagosan, hanem mindig a nagyobbak, nehogy már valaki 5 ezerért vegyen HDD-t)

(#23) pengwin válasza mzso (#22) üzenetére

pengwin
(addikt)

2016 áprilisában 29.640 Forintért vettem 2db 128GB-os Adata SP920-ast, 5 év garanciával.

Most egy 250GB-os Samsung 850 Evo 28-31 ezer forint között kapható olyan helyeken, ahol megadják rá az 5 év garanciát.

Vagyis másfél éve kb. ugyanennyi volt 1GB SSD tárhely ára a sokkal magasabb fajlagos költségű 128GB-os meghajtókkal számolva. 240-esek fajlagosan még olcsóbbak voltak, de nekem 2db kellett (2 gépbe), és 2db 240-esre nem volt pénzem, hiába érték volna meg jobban.

Ezt figyelembe véve nagyon aggasztó a minimális tárhely növekedése... örülnék én, ha a legkisebb SSD-k 240-esek lennének, de ahhoz át kéne venniük a 120-asok helyét árban, vagy legalábbis közelíteni ahhoz.

(#24) Zolorado válasza pengwin (#23) üzenetére

Zolorado
(tag)

Szerettem volna venni egy 64 GB-os SSD-t (netezős linuxos gépbe bőségesen elegendő), de azzal szembesültem, hogy már nem forgalmaznak ilyet, a 120-asok pedig még mindig túl drágák... :(((
Nem tetszik ez a méretduplázás.

(#25) pengwin válasza Zolorado (#24) üzenetére

pengwin
(addikt)

Én is pontosan ezért ódzkodok tőle... low end netezős, HTPC, filmezős gépbe minek 240-es SSD?

Egyébként én találtam 64GB-os SSD-t most, de az meg 12 ezer HUF... vagyis már majdnem 120-as árban van.

Igaz az általam említett ADATA SP920 128GB is már 18-21 ezer HUF, a másfél évvel ezelőttihez képest 25-30%-ot drágult... :(

[ Szerkesztve ]

(#26) mbalazs1981

mbalazs1981
(tag)

Szerintetek a Samsung Magician szoftver miért írja a 860 Evo 1TB -ra, hogy "This drive is not supported"?
(A 850,és 960 evo-ra nem írja.)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.