Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Csak én nem látom sok értelmét? Aztán majd megint jönnek a kigyullanó telefonok ;]

Én a Nexus 6P-t is simán töltöm laptop fastcharge usb portjáról, ami a sima töltésnek felel meg. a Gyorstöltést nemigen használtam.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2) atus72


atus72
senior tag

"A Quick Charge 4.0 azonban bevezet pár újítást, mint például a túlfeszültség, illetve a túláram, valamint a négyszintű túlmelegedés elleni védelmet"
Aztakurva micsoda innováció, ez most komoly? Eddig nem volt?

(#3) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ilyen értelmetlen húzások helyett jöhetnének a nagyobb kapacitású akkumulátorok.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#4) Hiftu válasza atus72 (#2) üzenetére


Hiftu
senior tag

Látod, hogy el lehet adni mindent, ha véletlenül elfelejtjük közölni a rizikófaktorokat.
Utána pedig jól eladják innovációnak az alapvető dolgokat is.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#5) sztanozs


sztanozs
veterán

Pont nem ez volt a probléma:
Ez a konstrukció a Vbus összeköttetésen szállított feszültséget módosította, és ezzel ért el gyorsabb töltést, de az USB-IF az USB Type-C aljzat mellett ezt már nem engedi meg, így muszáj volt jelentősen átdolgozni az alapkoncepciót.

A probléma ott volt, hogy a DATA vonalakat is bevetette a töltéshez, ráadásul nem volt kábel felismerés és nem a PD protokoll szerint volt a handshake.
Amúgy a cikk alapján nem kellett sok, hogy a QC beálljon a sorba (mondjuk ők is ott voltak az USB PD szabvány kialakításánál, úgyhogy ez nem meglepő). :D

(#1) Cris99 - az USB PD akár 100W-ot is tud, ezzel már egy laptop vagy egy LED Monitor is üzemeltethető.

(#3) Dr. 444Hertz - az ilyen értelmetlen hozzászólások helyet jöhetnének a ...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Az én telefonom is támogatja az előző szabványukat, csak épp ilyen töltőt nem lehet kapni hozzá...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

story of my life:

(#8) sztanozs válasza Trailblazer (#6) üzenetére


sztanozs
veterán

Magyarországra is ingyen 39 EUR felett: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az akkuk meg fb csoportot alakítanak szakszervezettel... Ne már... Hát aki kicsit tudja az akkuk lélektanát az tudja, hogy nem jó megtolni nagy árammal. Régen 1A-ben maximalizáltam a töltést, 4000-es akku óta pedig 2A-ben. Minden Qc-t kerülök! Ezt is egye meg az aki holt átlag user.

(#10) Dr. 444Hertz válasza Kolondrum (#9) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

+1
Rövid távon tök jó dolog, hogy a telefon azonnal feltöltődik egy használható százalèkra, de ha ennek az ára az, hogy az akksi élettartama megrövidül(het)...

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#11) atus72 válasza Dr. 444Hertz (#10) üzenetére


atus72
senior tag

Amennyit én tudok a témáról ez nagyon nem így van, ha "eszetlenül" tolod bele az ampert akkor valóban jobban degradálódnak, de ha intelligens töltésvezérlés van thermal control mellett (ez az egyik legfontosabb) akkor nem igaz az állítás,

(#12) Trailblazer válasza sztanozs (#8) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hazai beszerzésre gondoltam.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezek a QC töltők nem nyírják ki a mobilod akksiját hamarabb?
Mert mondjuk egy szétszedhetetlen telónál, ez pont fasza...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) sportgéza válasza tibaimp (#13) üzenetére


sportgéza
csendes tag

:)
minden telefon szétszedhető legalább egyszer...

(#15) sztanozs válasza Trailblazer (#12) üzenetére


sztanozs
veterán

Tessék: [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) #16820480 válasza sztanozs (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez az UPD amúgy mennyire hatékony? Mert a QC miatt nagyon fel tudnak melegedni az akksik töltés közben, míg mondjuk VOOC esetén nincs igazán hőemelkedés. Gondolom valami töltés vezérléstől függ, hogy mekkora a telep hődisszipációja, de erre vajon figyeltek az UPD esetén, ha már ekkora teljesítményre képes?

(#17) Trailblazer válasza sztanozs (#15) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tenkjú. :R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18) Chrys_


Chrys_
addikt

"...továbbá még a kábelre is, amit a Quick Charge 4.0 szintén érzékel, így túltöltés elleni védelmet is kínál..."
Ez speciális kábelt igényel? Jönnek a kurvadrága USB 3-C kábelek, amik QC4-kompatibilisek?

(#19) sztanozs válasza #16820480 (#16) üzenetére


sztanozs
veterán

Érdekes egyébként, hogy a VOOC töltésnél nem melegszik, hiszen itt közvetlen nagyobb áramot tolunk a töltőbe - bár végülis lehet, hogy a feszültség-regulátor eszi meg a töltőfeszültség jelentős részét a 12-20V-os töltőfeszültségnél és az melegszik (bár nem hinném, hogy ez volna a jelentősebb tétel). Vsz a hőmérséklet-figyelés van máshogy megoldva... A melegedés szempontjából az átadott teljesítmény számít és innen már mindegy kellene legyen, hogy az 5V@4A-t vagy a 20V@1A-t toljuk be az aksiba. Sőt igazából a magasabb áram az egyéb alkatrészekben (pl vezetékek) is nagyobb melegedést okoz (ezért is kell a VOOC töltőhöz saját kábel).

(#18) Chrys_: Igen saját (de legalább is ellenőrizhető teljesítményátviteli képességgel rendelkező) kábel kell, mert nagyobb teljesítményt a gyík kis egy vékony rézeres kábelek nem tudják átvinni. Otthon van olyan microUSB kábelem (kínai powerbankhoz kaptam), amivel pl a RPi-m nem hajlandó elindulni, vagy ha megy is, folyamatos a szivárvány... Amúgy a VOOC gyorstöltéshez is kell saját kábel.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20) #16820480 válasza sztanozs (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem néztem utána még annyira mélyen a technológiának, csak gyakorlatból mondom, hogy itt van mellettem a QC3.0-t használó Xiaomi Mi5, és a VOOC (DASH) töltést használó OP3, és míg az előbbi kellemetlenül forró töltés közben, az utóbbi tapintással alig érezhető melegebbnek. Ráadásul azonos méretű akksi mellett is az OP3 gyorsabban eléri a 100%-ot.

Szóval egyelőre a gyakorlati tapasztalat alapján imádom a VOOC-ot, és ha kihalásra kényszerítik, akkor nagyon remélem, hogy az UPD is hasonlóan jó lesz.

(#21) Reggie0 válasza tibaimp (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

A gyorstoltes mindig ront az akksi elettartaman.

(#22) ollie válasza atus72 (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, eddig is volt, de nem a QC részeként.

***

(#23) schawo válasza #16820480 (#20) üzenetére


schawo
titán

Az aksi így is úgy is 3,7-4,0V-ot kap, mindegy, hogy a töltősáfejből milyen feszültség jobb ki. Így ugyanakkora teljesítmény esetén ugyanakkora valódi töltőáram és ugyanolyan mértékű melegedés. A VOOC valószínűleg egyszerűen kevesebb voltamperrel tölt. Mondjuk ennek ellentmond, hogy hamarabb töltődik fel. Valami nem kóser vagy itt, vagy ott.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Phülöp válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


Phülöp
addikt

Kb. 3 hete jött meg a QC3.0 külső akksim. Töltőt már nem is veszek újat, minek...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25) Gladiator124


Gladiator124
csendes tag

Eddig ezek a védelmek eddig nem voltak benne? Alapvető egy akksinál!

Ahogy öregszik az akksi nő a "belső ellenállása", ezért, ha ugyanazzal az árammal próbáljuk tölteni jobban melegszik majd.

Azok a töltők amelyek nagyobb bemenő feszt igényelnek töltéskor, tartalmaznak egy áramátalakítót is. Ez a bemenő nagyobb feszt csökkenti, az áramot növeli, mint egy transzformátor. Annyi a különbség, hogy itt egy elektronika is van a körben.

[ Szerkesztve ]

Minimális célunk a maximum....

(#26) schawo válasza Gladiator124 (#25) üzenetére


schawo
titán

Mindhez kell dc-dc konverter, az 5V minden aksiknak sok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) Fejvadi válasza tibaimp (#13) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Dehogynem nyírják.

(#28) tibaimp válasza sportgéza (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezen jót röhögtem, köszi....

Reggie0, Fejvadi: igen ahogy gondoltam is, kösz

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) vicze válasza #16820480 (#20) üzenetére


vicze
félisten

VOOC-nak és igazából mindegyik gyors töltőnek az a rákfenéje hogy nem szabványos, és az összes az USB szabvány valamilyen megkerülése, így hiába jobb a VOOC(seckó USB is kell hozzá ugye, míg a többinél elég a jobb minőség), ha kicsi az elterjedése és csak 1 gyártótól tudsz hozzá eszközöket venni. Ráadásul a készülék csak 1-et tud támogatni, így ha készüléket váltasz akkor mindent ami hozzá való cserélned kell, ez a tipikus lock-in.

Most már van UDP, de még legalább 2-3év mire elterjed. Valószínű nagyjából egyesíti a piacot, ebből a szempontból, de a VOOC még így is jobb marad és Oppo ki fog tartani mellette, viszont ha a többiek átváltanak, akkor egy nagyon kicsi szelet juthat neki és váltásra kényszerülnek.
Jelenleg a Qualcomm QC a legelterjedtebb, így ezt lehet a legnagyobb "biztonsággal" használni.

A melegedés egy érdekes problematika, 1,5éve csak QC 2.0-t használok, és Z4T és X Force melegedik tőle, de Z3c és Xc meg nem különösen, vagy csak nagyon kicsit. Szóval még ez is elég változékony a készülékek között vagy a SoC-kal van összefüggésben, fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#30) #16820480 válasza vicze (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk licencelhetnék, ha akarnák, és nem is lenne rossz, csak jelenleg mindenki inkább sajátot fejleszt, minthogy mástól vegye, ezért (is) a nagy káosz.
De amúgy a DASH forráskód szerintem már kint van, vagy valamilyen módon bekerült CM-be a funkció, szóval végül is elérhető.

A vendor lock-in nem annyira zavar ennél, mert amikor eladok egy telefont, úgyis adom vele az összes tartozékát is, és az újhoz újat veszek. Jó, persze az problémás lehet, ha van még pluszban X darab töltőfejed, vagy autós töltő, de mondjuk bizonyos körülmények közt úgyse működik a gyorstöltés, például autóban nem is annyira szükséges, én ott max arra használom, hogy a navigáció ne merítse nagyon le a telefont.

(#31) vigyori78 válasza Dr. 444Hertz (#3) üzenetére


vigyori78
őstag

+1
Ez pl.: akkor jön jól ha valahova utaztál, kirándultál, sokat fényképeztél és kell gyorsan egy kis nafta, napi szokványos használatnál inkább a kisebb méretű de nagyobb szuflás aksi lenne a " cél ".

Egyébként meg ezt kéne már meglépni.

[ Szerkesztve ]

(#32) vicze válasza #16820480 (#30) üzenetére


vicze
félisten

De a gyors töltés nem sw hanem kizárólag HW, az sw vezérlés max pár extrát tud mint pl. Qnovo, nem terem ott a HW hozzá. Amúgy a Qnovo blog nagyon jó a témában.
Licence meg max a kínaiak mindegy nyugatra azért számít.

Úgy hogy a QC4 támogatja a UPD-t kb. minden felett áll épp számomra.

[ Szerkesztve ]

(#33) ncc1701 válasza Kolondrum (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

Én még a 4000-es akkumat is usb2-ről töltöm, ha lehetséges. És akkor sem 100%-ra. :)

(#34) schawo válasza ncc1701 (#33) üzenetére


schawo
titán

Akkor még 25 év múlva is működni fog. :C (:U)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) #16820480 válasza ncc1701 (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én egyesével adagolom neki az elektronokat. Három hétig tart feltölteni, de megéri, mert így még az unokáim is megörökölhetik majd :K

vicze1: A DASH-hez is kell valami driver, különben nem működik. Amíg nem adták ezt ki (olyan augusztus elejéig), addig nem ment a CM és egyéb romokban sem. Most már működik rendesen.

Az engem nem érdekel, hogy a Qualcomm mennyire tolja a saját szarját, attól még szar marad. Most hiába kompatibilis a Google által erőltetett szabvánnyal, ha vörösizzásig melegszik tőle a telefon :(
Mondjuk nem is érdekel, mert jelenleg is kb csak a OP ad használható telefont értelmes áron, ha ez nem változik a következő években, akkor teljesen jól elleszek az ő töltési módszerükkel is :P

(#36) Kolondrum válasza ncc1701 (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az akku engem szolgál nem én az akkut.

(#37) ncc1701 válasza Kolondrum (#36) üzenetére


ncc1701
veterán

Igen, használ vs elhasznál.

Mint mikor vki autót akar venni, és nem érti, h mind lelakott, összekaristolt fos, de mikor ő használja, akkor simán berakodja a hasáb fát a hátsó ülésre, de persze újszerű 10 éveset keres. Élet felfogás kérdése.

(#38) ollie válasza Gladiator124 (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miben nem volt benne? Te már a sokadik vagy, aki nem értelmezi az írtakat. Az akkukban eddig is volt védelem.

***

(#39) Kolondrum válasza ncc1701 (#37) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudod én épp az vagyok aki megőrzi a dolgokat eredeti állapotában, de csak azokat amiket értékelek, fontosak. Telefonnál az akku olyan ami engem szolgál, csak alap dolgokat tartok mint nem merítem le teljesen és nem szakítok meg töltést ha nem kell, néha 96%-nál húzom le, mert sokat nem ér a maradék 4%. Motorom amikor még egyben volt (kátyú, totálkár), még csak koszos sem lehetett, nem hajtottam hidegen stb, tehát óvva volt, megálltál mellette ezt hidd el nekem, de amint elérte az üzemi hőfokot szintén mint az akkunál csak a végső dolgokat tartottam, tiltásig nem forgatta, miegymás, amúgy hajtottam mint az álat, olajat kapta fele annyi km után mint kellett volna, sőt. (12.000km-5.000km). Notim minden este a tokjában alszik behúzva a cipzár, kábelt nem feszítem, igazítom, por nem lehet rajta, 1 éves éppen talán ezen a héten. Megnézed? Mintha új lenne. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) joergie


joergie
őstag

Engem az érdekelne, hogy ez miért prohardver hír, miért nem mobilarena?! :F

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#41) vicze válasza joergie (#40) üzenetére


vicze
félisten

Mind a két oldalon van.
Annyiból fontos hogy az UDP egyre inkább terjed és szabványosodik.

(#42) kromatika


kromatika
veterán

Nem nagyon látom sok értelmét.

(#43) Reggie0 válasza Kolondrum (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert aztan amikor estere feldugod a toltore, akkor baromira szamit, hogy fel ora alatt vagy ket ora alatt tolt fel, amikor hatot alszol.

(#44) Kolondrum válasza Reggie0 (#43) üzenetére


Kolondrum
félisten

Épp ez az, akkor töltöm, de meloba néha gyorsan kell a százalék, azon beszélünk és meló alatt a plusz bank nyűg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.