Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rover623


Rover623
félisten

Hogy hűlne rá a bőr az összes gyártóra!
55" alatt már nincs élet?
Bármilyen új technológiát fejleszt valaki, érdekes módon csak 55"-tól megvalósítható/gazdaságos?
Ha nekem csak kis kéglim van, és 40-42" körül megjelenítőt tudok csak elhelyezni, be kell érnem, mindenféle másod-harmad-negyedvonalbeli gyártó szemetével? :(

primus inter pares

(#2) bencek válasza Rover623 (#1) üzenetére


bencek
csendes tag

Főleg annak fényében igaz a megállapításod, hogy az ázsiaiak háromnegyede gyufásdoboz méretű kecókban lakik! (én se értettem ezt a megalomán hozzáállást sosem, de a marketingesek biztos megmagyaráznák)

"The road to success is always under construction"

(#3) rottenbull


rottenbull
senior tag

Árakról semmi pletyka?

(#4) Ren Hoek válasza Rover623 (#1) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szinte alig van mérvadó különbség egy 55 colos és egy 42 colos TV között. +- 15 centi átmérőben. Nincs olyan lakás ahová ne férne be egy 55 colos szerkezet... Még egy lakókocsi végében is elfér :))

Egyedül a (40-42 col) méretre gyártott TV szekrény a valódi ellenérv... viszont nem tudom ez kinek és miért jó. Dobnám ki, úgy ahogy van. Általában úgy is valami szocreál lefingott pozdorja rémség.

Akinek van 55 colos TV-je, vagy 40 colról váltott, az tudja miről beszélek... Az igazi nagy TV 65-75 colnál kezdődik. 55 col átlag fogyasztói méret, monitornak is jó még.

[ Szerkesztve ]

(#5) Rover623 válasza Ren Hoek (#4) üzenetére


Rover623
félisten

"Egyedül a (40-42 col) méretre gyártott TV szekrény a valódi ellenérv... viszont nem tudom ez kinek és miért jó. Dobnám ki, úgy ahogy van. Általában úgy is valami szocreál lefingott pozdorja rémség."
Már bocsesz...de látatlanba' talán nem illik lefikázni mások bútorát, lakását, szobájának elrendezését, stb.
Amúgy létezik minőségi anyagokból készített bútor is, amit "többe van", mint egy 55"-os akármilyen TV.
55" és 42" között átmérőben pedig 13*2,54=33cm különbség van. Ami jól jönne, de nem fér el!
20-25cm szélesség és 15-20cm magasság különbségről beszélünk csak valóban, de ha nincs hely, akkor nincs hely! :D

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#6) MeszesKPT válasza Ren Hoek (#4) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Nem elsődleges kijelzőnek eszem ágában nincs 55"-os tévét elhelyezni a lakásban. Bár ez biztos nem valódi ellenérv.

[ Szerkesztve ]

(#7) Ren Hoek válasza Rover623 (#5) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem a szekrényedet fikáztam, csak általában ez szokott lenni a fő érv és általában egy 4K TV tizedébe kerülő bútorról van szó. Aminek a logikáját sohasem értettem, mivel jelentősen bekorlátozza az embert (amúgy a személyes véleményem, hogy ronda is)

Minden más esetben egy luk méretű albérletbe is befér bőven.

Nekem ugye van összehasonlítási alapom, mert van egy 42 colos TV szüleimnél, és egy 55 colos OLED nálam. Nem látok túl nagy méretbeli különbséget, azóta is bánkódok, hogy nem 65-ös lett.

A szekrényen kívül nem tudok elképzelni olyan kis szobát, ahol ne férne el. Anno a galériás kisszoba végébe is betoltam... a 42 col sem volt észrevehetően kisebb.

#MeszesKPT:
Ez oké, de akkor oda a 42 colos is overkill. Mondjuk konyhába. Nem elsődleges kijelzőnél meg tökmindegy a minőség. Úgy sem azon nézel filmet. Oda jó már egy átlag LCD is.

[ Szerkesztve ]

(#8) dabadab válasza Rover623 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Ezek tipikusan felsőkategóriás cuccok, az meg már tényleg nincs 40"-esben, mert minek? Nem nagyon van piaca a drága 40"-es TV-knek.

(#7) Ren Hoek:
Azért az is számít, hogy mikori az a 42"-es: a régieknek még akkor kávája volt, hogy amiatt kb 20%-kal nagyobb volt az átmérőjük, mint egy modern, aligkávájú TV-nek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) bayarena válasza Rover623 (#1) üzenetére


bayarena
aktív tag

A gyártók nem magyarisztánra szabják a termékeket. Oda jó lesz vmi gagyi is a tescobol.

(#10) Rover623 válasza dabadab (#8) üzenetére


Rover623
félisten

"Nem nagyon van piaca a drága 40"-es TV-knek."
Ne már...kb. mint a kis (5" alatti) okostelefonok.
Néhány kispöcsű eldöntötte hogy neki kompenzálnia kell, meg a nagyobbat el lehet adni drágábban, a csorda meg megy utánuk! :(

primus inter pares

(#11) sb válasza Rover623 (#10) üzenetére


sb
veterán

Én is megvenném a jobb 40"-ost. Hálóba kerestem TV-t, már 10+ éve is 120Hz-es LCD-m volt. Most nem találtam, 2 évig néztem, talán TLC-ből vagy valami hasonlóból lett volna 120Hz-es de még ebben sem vagyok biztos.

Végül 60Hz-es lett és 50" mert nagyobb hálóba elfér majd, de jelenleg - közelebbről - sokszor kicsinyítve nézzük: igen, négy fekete kerettel.

Hülyeség sajnos, hogy ne lennének egyéni preferenciák, csak ezt az okos fórumozók döntik el néha, hogy a PC az ATX méretű, a laptop 14 vagy 15.6 és 2kg alatt minek, hangcucc nincs 200k alatt mer'minek, stb...

Igények pedig lennének.
Az más kérdés, hogy tömegigény mire van. Az nyilván mérhető és reális, hogy bizonyos rétegigények kisebbek mint a mainstream. De ettől még gyakran itt is torzít a piac, mert lenne másra is mérhető igény, de direkt a nagyobb szegmensre mennek csak rá. Pedig gazdaságilag azért egy kisebb, de mérhető és épp a fentiek miatt gyengébb konkurenciával megáldott szegmens is adná magát.

(#12) sb válasza Ren Hoek (#7) üzenetére


sb
veterán

Nem csak ezen múlik. A nappaliban nekem is 55"-os van, 5+ éve amikor még nem ez volt a mainstream. Most simán el tudnék képzelni 65-öst is. De kisebb szobába minek?

Tartalomfüggő is, mozizni általában jobb a nagyobb, de ha TV, más tartalom is megy az sem erre van tervezve. A méretes híradós fej pl már zavaró.
De pl. ha a gyerek mesét néz - elég ritkán, de néha kell, tipikusan ha beteg - neki sem tolom az arcába 3m-ről sem az 55"-os képet.

A monitort is említetted... anno használtam asztalról (80-100cm) 40-est, produktivitásra az is túl nagy volt (fejforgatás, nem látod át, stb... ezt sokan mai monitoroknál sem tudják értelmezni, hogy nem mindig jobb a minél nagyobb), gamingre meg jó, mert fedte a perifériát.

Fényerő: az említett 50-60"-osok pl. kisütik a szemed. Még visszavéve is egy kis szobában este. Ugyanígy kényelmetlen nálam pl. a 32"-os monitor tök sötétben, visszavett fényerővel, kékszűrővel, minden sz*rral. Egyszerűen nagy a felület.

Szóvat a lényeg, hogy nem értem miért a bútorméret lenne az egyedüli meghatározó a képátlónál.

(#13) MeszesKPT válasza Ren Hoek (#7) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Köszönöm, de tudom mire van szükségem. Továbbra is várom 40-43"-ra a jó minőséget.

(#14) Ren Hoek válasza sb (#12) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, ezzel egyetértek, de amit írtam továbbra is igaz, másodlagos kijelzőnek minek csúcskategória?

Híradóhoz meg meséhez teljesen jó egy középkategóriás LCD is... Ma már elég jók azok is, ha nem videofil az ember. Teljesen felesleges hiperszuper QD OLED. Elenyésző az igény rá, ezért sem gyártanak. Azért lássuk be a felsőkategóriás panelek mellé mindig is a nagyobb panelméret dukált.

Itt most arról van szó, hogy miért nincs felsőkategóriás csúcstechnika 40-42 colon. Ez a két tény szerintem maximálisan magyarázza a dolgokat.

(#13) MeszesKPT:
Várhatod, mert kizárt, hogy ilyen lesz. Maximum ha az OLED gyárak már ontják az inkjet filléres panelokat, akkor a maradékból jöhetnek a 40-42 colos TV-k, de előbb fogják eladni prémium gamer monitornak ezt a méretet.

99 %-ban a TV néző usereknek fogalma sincs milyen panelt néznek, egyből benyomják a dynamic contrastot meg a szappanoperázó interpolációt. Totálisan felesleges minőséget generálni, mert nem tudnak különbséget tenni.

A videofil réteg meg nem nagyon vásárol 55 col alatt (sőt sokan azt is "egérmozinak" csúfolják) Ez van, ezt kell szeretni.

[ Szerkesztve ]

(#15) sb válasza Ren Hoek (#14) üzenetére


sb
veterán

Van korreláció, de minimális. Épp annyi mint a szekrényméret és a TV méret között.
Miért ne lehetne igényesebb panel egy kisebb TV-ben?

Lásd újra amit írtam: PC kijelzőként (tehát közelről) nincs relevanciája egy 55"-osnak.
A 120Hz-nek (vagyis lefordítva a megfelelő mozgásminőségnek) sincs semmi köze a panelmérethez. Az egyik használható a másik meg szar. Akkor is ha 32" vagy 40". (És itt ugye sokszor pl egy 24p kadenciahelyes megjelenítés is a 120Hz-hez van kötve 5:5 pulldown-al, szóval még ilyenek is elvesznek. Akadozva egy mesétől is leesik a feje az embernek.
De pl. a hálóban, kisméretű szobában, este az említett alacsony fényerőnél sem cél, hogy akadozó, szétfolyó képet nézzek.

Szóval szerintem akárhányadlagos kijelzőként ezek masszív hendikeppek egyéb célokra használva is, de ugyanúgy fő célra is, főleg ha ezeket az addicionális jellemzőket is hozzáveszem.

Ez nem volt így régen. A legagyibb, kis 3D TV-kben is ott figyelt a 120Hz-es panel pl. Nem kellett hozzá extra méret és csúcskategória. Hiába nem a 3D miatt vetted meg, hozta a többi extrát is. Pl.

Ma (1-2 éve) Samsungnál megnéztem a kínálatot. 55" alatt 60Hz, 120Hz szemkifolyós PWM, judder, stb... Miközben a 10+ éves 40A656-omon nem kellett ezzel szembesülni. De a pár éves 150k-s 40-es 3D Tv-jüknél sem.

[ Szerkesztve ]

(#16) Ren Hoek válasza sb (#15) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mondjuk ez durva... én azt hittem a 120 Hz már alapvető minden TV-ben.
A régi 42 colos IPS LG-ben még volt, és teljesen jó filmet meg sorozatot nézni kadenciahelyesen. 150 ezer volt anno a TV...

Ennyire visszafejlődött ez a kategória? "Valósághű mozi lejátszás" 5:5 pulldown...

(#17) dabadab válasza Ren Hoek (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Mondjuk ez durva... én azt hittem a 120 Hz már alapvető minden TV-ben."

Dehogy, ez továbbra is felső(közép)kategóriás feature maradt :(
Ráadásul egyre nehezebb kihámozni a specifikációkból, mert bele sem írják, csak valami "képminőség" számot, ami tulajdonképpen a néhai PMPO-ra emlékeztet: valami bazi nagy szám, minden gyártónál tök más és igazából semmit sem jelent.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) bot1978 válasza Rover623 (#1) üzenetére


bot1978
senior tag

[link] Akkor szemüveg. Sárgáknál eléggé ez megy. Rátolják HDMI-n az adást és ennyi.

(#19) sb válasza Ren Hoek (#16) üzenetére


sb
veterán

Ennyire.
LG-ből második TV-ként most 55" alatti 60Hz-es is tudja a 24p-t valahogy. Gondolom 48Hz-en vagy a fene tudja, rtings-en mindenesetre szokták tesztelni és tudja.
De pl. Samsungból bármelyiket megveszed 55" alatt és nincs 24p. Lazán elhagyták.

Pedig van a családban 40"-os pár éves Samsung is. Sokéves, került 150k-ba anno tehát abszolút nem volt drága és 3D, tehát 120Hz.

(#20) Snoop-y válasza Rover623 (#10) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hogyne volna barmikor vehetsz B&O TV-t. Az igaz ,hogy csak az allvany annyiba kerul mint egy kifuto szerias tv de hat ez van ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.