Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Busterftw


Busterftw
veterán

"A J70 típusjelzésű Hisense OLED televízió szavatolja a 4K felbontás, illetve a HDR videók és játékok megjelenítését."

Tehat kepeket mar nem biztos, hogy megjelenit? :DD

(#2) mad823 válasza Busterftw (#1) üzenetére


mad823
őstag

Az amúgy sem szerencsés hosszabb távon egy OLED esetén... :DDD

(#3) adamssss


adamssss
veterán

Nem nagy tudasu de eleg barati ar. Ha hasonlo aron lehetne kapni itthon akkor best buy lehetne. Persze ki is huztam a bilibol a kezemet.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) hardzsi2 válasza adamssss (#3) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Ha már most kapni is lehetne itthon remek áron, én azért kivárnék pár mértékadó tesztet, amelyben összevetik ezt az LG tévékkel (leginkább az olcsóbb B sorozattal).

Mindkettő OLED panel ugyan, de ettől még lehet különbség a színekben, kontrasztban, színhelyességben, mozgásmegjelenítésben stb., a frissítési frekvenciáról pedig már most tudjuk, hogy gyengébb. A beégés elleni védelem megvalósításáról ill. a kezelhetőséget nagyban befolyásoló okostévé-rendszerek esetleges eltéréséről nem is beszélve.

Alapvetően örvendetes, hogy megtörni látszik az OLED-monopólium, ez talán az LG árképzését is picit lejjebb nyomhatja, de én elsőre inkább beruháznék egy, a mostaninál nyomottabb árú, ám kiforrott technikai alapon álló LG modellre, mint még olcsóbban erre a Hisense-re.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#5) opr


opr
veterán

Hat, nekem ez nem tunik olcsobbnak, mint az LG fajta (nem egyszer lattunk mar nagyon jol hangzo yuan-os arakat, hogy utana kideruljon, hogy itt EU-ban arra egy kellemes bo 30%, ha nem 50 meg siman rajon), csak gyengebbnek. Mindenesetre ha jo lesz a kepe, akkor ez egy nagyon jo hir, megtorik vegre az LG monopolium, akkor par ev mulva talan mar nem lesz a legolcsobb 55"-os OLED TV is arany arban.
Olyan bo 3-4 ev mulva ugyis erik a TV csere, ugyhogy pont jokor jon. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) Piftuka válasza hardzsi2 (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

"azért kivárnék pár mértékadó tesztet, amelyben összevetik ezt az LG tévékkel (leginkább az olcsóbb B sorozattal)."

Igen, a 60 Hz-es panelja miatt nagyon jó döntés azzal összevetni. Éppen annyira lehet "remek" a mozgásmegjelenítése. ;] :P

De komolyan... amikor ~1 hete láttam a hírt, hogy a Hisense mégis kijön a saját OLED tévéjével (az elmúlt egy évben kb. havonta gondolták meg magukat, a "Soha többé OLED, helyette Dual Cell/Soha többé Dual Cell, helyette OLED" témában), és láttam a paraméterek között, hogy csak 60 Hz-es a panel, akkor az volt az első gondolatom, hogy "ezek nem normálisak".

Évek óta bizonygatják, hogy ők a 60 Hz és az interpoláció kombójában hisznek, ám aki kicsit is ért a témához, az tudja, hogy ez "bullshit".

Kijönni egy ilyen OLED tévével szerintem rém ciki. Persze, hajrá nekik a saját gyártás miatt... bár csak az összes gyártó hozná a saját megoldását... ám azért egy bizonyos szint alá ne süllyedjenek!

"Aquila non captat muscas."

(#7) schwartz válasza Piftuka (#6) üzenetére


schwartz
addikt

De miert lenne ciki? Mert 60Hz? Meg a 2019-es LG is 60Hz (4k-ban) sot a 2020-as TV is csak 60Hz, mig nem jon egy HDMI 2.1-es VGA...
*jah jut eszembe, VGA mar van a piacon csak epp nem lehet kapni. ;]

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#8) paperboy válasza Piftuka (#6) üzenetére


paperboy
senior tag

Mire nem elég a 60Hz, egyedül játékoknál jöhet jól a nagyobb képfrissítés, bár én elvagyok a max 60-nal is. Egyébként a mi Oled tévénk filmnézés esetén zömmel 24Hz-en megy, szóval még a 60Hz sem kell ehhez pl...

(#9) Komplikato válasza schwartz (#7) üzenetére


Komplikato
veterán

LG C9, CX csak megoldja a 120hz-et HDMI 2.0 nélkűl is valahogy.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#10) Yany válasza paperboy (#8) üzenetére


Yany
addikt

Egy 60 Hz-es kijelzőn hogy garantálod a kadencia-helyességet 24 képkockás anyagoknál?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11) Zoltn válasza Yany (#10) üzenetére


Zoltn
senior tag

És a 120hz-esnél?

"Music is your only friend. Until the end!"

(#12) zooly válasza Yany (#10) üzenetére


zooly
aktív tag

Nem 60hz, hanem max 60hz. Van az alatt meg par opcio (tobbek kozt a 24hz).

https://www.ratingraph.com/

(#13) schwartz válasza Komplikato (#9) üzenetére


schwartz
addikt

4k-ban? (gondolom 2.1-et akartal irni) Vagy azokon van mar displayport?

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#14) Strezi válasza schwartz (#7) üzenetére


Strezi
őstag

Ne zavarjon, hogy 2016-óta minden LG OLED panel 120Hz-es belső frissítésű...
Kevered avval hogy miyen külső jelet tud fogadni.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#15) schwartz válasza Strezi (#14) üzenetére


schwartz
addikt

Ne zavarjon, hogy 4k-ban csak 60Hz-en fog mukodni a 120Hz-es panel es igen, tudom, hogy mivel eszik...
HDMI 2.0-val nem eleg a savszel a 4k 120 frame-hez. (TV adas, allokep engem nem erdekel, ha arra gondoltok, hogy ott megvan a 120frame/s akkor legyen)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#16) Strezi válasza schwartz (#15) üzenetére


Strezi
őstag

Képfeldolgozás mindig 120Hz jelet produkál, ami a panel nativ frissítése 4k-ban.
2019-től, ahonnan van VRR változik, mert ott alkalmazkodni tud a forrás frisssítéshez. De, természetesen ott is skáláznak minden fix 60Hz jelent a natív 120Hz-re.

Az egy dolog, hogy téged mi nem érdekel hogy egy TV az tévé, attól még a panel 4K, 120Hz-es, ami pl. alapfeltétele volt a 24p és 60p jelek kadenciahelyes lejátszásának.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#17) Georgexy_hun


Georgexy_hun
tag

[link] Az Oppo uj tv-je azért most szerintem a csúcs. Ok nem Oled de a második legjobb.
Gyűlnek itt a konkurensek TV piacon. Már csak az árakon is meglátszódna.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#18) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Semmi érdemleges információ nem derült ki róla, de nem is baj, mert Európába úgysem jut el.

(#19) Chaser


Chaser
titán

A J70 szériába állítólag a kínai cég által fejlesztett és gyártó kijelző került.
ezt elírtad

ez nem az a cég, amelyik gavaly "apróért" árulta az lg paneles oledeket?
kutyának nem kellett, sok köpködést olvastam reviewkban mennyire hitvány
még a bevált lg panellel sem sikerült semmi érdemit elérniük, max bohócot csináltak magukból, sok reményt ehhez a sztorihoz nem fűznék az állítólagos saját panelükkel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Chaser válasza Chaser (#19) üzenetére


Chaser
titán

gavaly*tavaly ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) #27070592


#27070592
törölt tag

Jó ideje várok már egy ehhez hasonló hírt, mi szerint egy kínai cég ahelyett hogy a szabadalom tulajdonosától (azaz az LG-től) venne OLED paneleket, szimplán lemásolta a technológiát és (szigorúan kínai belpiacra) saját termékként fogja árulni ezeket a tévéket.

Megtörtént ez már számtalan más iparág számtalannál számtalanabb (Kínán kívül szabadalmi oltalom alatt álló) termékével, amit a kínai gyártók szemrebbenés nélkül gyártani kezdtek a belpiacra, különösebb következmények nélkül.

(#22) genlog válasza #27070592 (#21) üzenetére


genlog
junior tag

Itt sem erről van szó. Semmilyen szabadalomsértés nincs az adott termékekben, különben perelve, majd szankciózva lennének. Ma különösen ügyel szerintem a legtöbb kínai cég erre, hiszen könnyen bajba kerülnek.
Hogy a Samsungnál iparikémeket fogtak fél éve ezzel kapcsolatban, az egy másik dolog...
Mellesleg anno Domini 2022 lejár az LG oledes szabadalma.

[ Szerkesztve ]

(#23) Piftuka válasza Strezi (#16) üzenetére


Piftuka
veterán

:K Örülök, hogy Yani és Te értitek, hogy mire utaltam fentebb! :R

Igazság szerint "házimozi megszállottként", filmgyűjtőként kicsit szomorúsággal tölt el, hogy amikor manapság egy televízióról esik szó, akkor a felhasználók többsége rögtön az "okosfunkciókról", HDMI 2.1 protról, Freesynch támogatásról, telepített applikációról, böngészőről, stb. kezd beszélni.

Lám, többen itt is arra asszociáltak, hogy engem biztosan a cikkben főszereplő tévé konzolos, vagy PC-s játékok során mutatott képességei érdekelnek.

Pedig, számomra az a fontos, hogy a Blu-ray gyűjteményem filmjeit a lehető legjobb mozgásmegjelenítés mellett tudjam megtekinteni.

Vagy éppen szeretném, hogy a focimeccset nézve folyamatos "svenkelést" produkáljon a kamera.

Bizony oda jutott a világ, hogy a felhasználók egy jelentős része számára manapság egy televízió említése során ezek fel sem merülnek.

Pedig alapvetően egy mozgókép megjelenítőről beszélünk.

Hát a "3:2 pulldown", az artifaktokkal "teleszemetelt" kép, a judder, a stutter már "smafu"? :)

És érdekesen működik az emberi elme.

Amikor a cikk egy több százezer forintos, egyébként minden szempontból remek képminőséget adó, 60 Hz-es LCD televízióról szól, akkor rögtön jön a "savazás", hogy "így rossz, úgy rossz, elavult, gagyi"...

Aztán megjelenik egy cikk, egy 60 Hz-es OLED tévéről, és megy az áradozás, hogy "hííí, hóóó... frankóság, alig várom, és csak fél millióba kerül"... :N

Gondoljuk csak át... az OLED technológia mindig a "prémium" fogalmával együtt kerül említésre.
És akkor itt ez a Hisense készülék, amely képes 60 Hz-es panellel megmérettetni magát a prémium televíziók között...

Mindezt ráadásul olyan technológiával párosítva, amely számára még 120 Hz-es panellel is kihívás a megfelelő mozgásmegjelenítés. (Szaggatás szempontjából az extrém alacsony válaszidő a "sample & hold" technológia alkalmazásával éppen "önmaga ellen dolgozik".)

Az RTings vonatkozó táblázatában pedig kiválóan látható, hogy bár elérhető a piaci kínálatban mindig egy-két olyan 60 Hz-es tévé, ami mozgásmegjelenítésben "megfelelő" értéket (nem "jót", vagy "kiválót"!) produkál a különféle interpolációs eljárások segítségével, összességében a gyengébben sikerült 120 Hz-es panel implementációk is jobb eredményt produkálnak.

Hát mindezek miatt "ciki" egy 60 Hz-es OLED tévével kirukkolni 2021-ben.

"Aquila non captat muscas."

(#24) MeszesKPT válasza Piftuka (#23) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Másoknak meg másfajta felhasználási szokásai vannak. Minek definiálni, hogy egy tévé mire való mikor ez is csak egy kijelző és mindenki úgy használja ahogy akarja. :F

(#25) #27070592 válasza genlog (#22) üzenetére


#27070592
törölt tag

Attól függ, mit tervez ezzel a tévével a Hisense. Ha csak kínai belpiacra szánja, akkor elit jogászcsapat legyen a talpán amelyik egy kínai bíróságon érvényt szerez az LG keresetének.

Abból indulok ki, hogy belpiacra következmények nélkül gyártanak Kínában olyan autókat is, amelyek (minimális külső módosításokkal) nem kínai autógyárak létező tipusainak másolatai.
Itt egy vicces lista ezekről az autókról. :)

(#26) Joshi


Joshi
titán

A cikk a Displayspecification oldalról való, már van a tévéknek saját adatlapjuk. Itt pedig részletezik a Hisense OLED panel fejlesztéseit.

Ezen kívül sehol nem találtam infót arról, hogy a Hisense saját OLED panellal jött volna ki, még az Oledinfo oldalon sincs semmilyen hír. Nekem gyanús a dolog, mármint hogy ez saját OLED panel lenne. Igazság szerint fontos infó lenne hogy az LG-féle WRGB panelre épül, vagy az RGB panelre.

Ja és ez is Android 9-es Smart rendszer, talán saját felülettel.

[ Szerkesztve ]

(#27) Joshi válasza Joshi (#26) üzenetére


Joshi
titán

"Itt pedig részletezik a Hisense OLED panel fejlesztéseit."

Ez a jó link.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.