Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ezt most nem teljesen értem. Már a márciusi frissítéssel bekerült az ALLM támogatás, még a VRR előtt. Azóta folyamatosan írja ki a tévé, mikor aktiválja a konzol.

Szerk.: Utánanéztem, és nem az ALLM támogatás érkezik, hanem hozzá a beállítási lehetőség a menübe. Beállítások > Képernyő és videó > Videokimenet > ALLM
Lényegében ki lehet majd kapcsolni, vagy pedig automatikusra állítani. Előbbi esetben csak akkor aktiválódik, ha a VRR is, különben pedig nem.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2) krx21 válasza Kendek (#1) üzenetére


krx21
nagyúr

Mivel minden konzol, külön HDMI csatlakozóval csatlakozik a TV-hez. Mindenki beállíthatja a game módot a megfelelő HDMI-re. Innentől kezdve nem nagyon értem, hogy eleve, mi értelme van a ALLM-nek... ? :F

(#3) #72042496 válasza krx21 (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van, aki nem csak játszik a konzolon, hanem streamel vagy filmet is néz róla. Ezekhez pedig nem szerencsés a game mód, mert az a képfeldolgozást is érinti.

Van, amikor a konzol több más eszközzel együtt nem is közvetlenül a tévéhez, hanem valamilyen köztes eszközhöz (soundbar, AVR) csatlakozik. Ilyenkor jó, hogy nem kell kézzel állítgatni aszerint, hogy melyik eszközön mit csinál épp az ember.

[ Szerkesztve ]

(#4) janos666 válasza krx21 (#2) üzenetére


janos666
nagyúr

PC-n hasznos, mert a Windows asztal és a játékok low latency módban mennek, a 24, 25, 30 fps videók viszont normál módban (aminek picit jobb a képminősége - bár ideális esetben nem kéne, hogy különbség legyen [se minőségben, se késésben], míg ki vannak kapcsolva a "képjavítók" normál módban).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5) krx21 válasza #72042496 (#3) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nem tudom... Ha konzol akkor game mód, azt kész... Filmekhez se kapcsolok képmódosítókat.... Nem szokás... :N

(#6) #72042496 válasza krx21 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Te nem, mások meg esetleg igen, illetve nem csak a képmódosítók elérhetőségében/működésében lehet különbség. Változhat pl. a színkezelés (kalibrációs beállítások is kiszürkülnek), vagy FALD LCD-kben a zónák vezérlése.

[ Szerkesztve ]

(#7) JKJ420 válasza krx21 (#5) üzenetére


JKJ420
tag

Valaki vette a fáradtságot, hogy pontosítsa a - cseppet sem átgondolt - hozzászólásodat. Köszönd meg és legközelebb ne szólj olyanhoz, amihez nem értesz.

(#8) krx21 válasza #72042496 (#6) üzenetére


krx21
nagyúr

Értem én persze.... :)

#7 JKJ420 : Köszönjük mester... :R

[ Szerkesztve ]

(#9) shakuras


shakuras
csendes újonc

meg is érkezett az update...

(#10) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Mikor íródott a cikk már ezer éve kint volt a frissítés. :DD

The Truth is out there...

(#11) #72042496 válasza Lackooo84 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na igen. Most annyi az új, hogy menüből tiltható az ALLM, ahogy #1 Kendek írta. Ez a napokban jön/jött a konzolokra. :)

(#12) Kendek válasza #72042496 (#11) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tegnap már meg is érkezett a frissítés, és ki is kapcsoltam az ALLM-et, mert nekem felesleges. Persze a VRR miatt így is aktiválja, de azért a többi játéknál már nem. :)

<-ƘƘ->

(#13) Lackooo84 válasza #72042496 (#11) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igen arra gondoltam, én tegnap reggel már feltettem.

The Truth is out there...

(#14) janos666 válasza Kendek (#12) üzenetére


janos666
nagyúr

Ha nem is tartod fontosnak, azért miért gondolod, hogy árt?
Szerintem egy singleplay "sétálószimulátor" játéknál is jobb, ha alacsony a késés.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15) Kendek válasza janos666 (#14) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért felesleges számomra, mert a konzolt csak játékra használom, és már manuálisan beállítottam a tévét a legkisebb késleltetésű játékos módra. Ergo az ALLM semmit sem csinál, viszont folyamatosan felugrik róla az értesítés, ami kissé zavaró. Mindazonáltal olyat nem írtam, hogy ártana. Maga a funkció nagyon is hasznos tud lenni.

<-ƘƘ->

(#16) krx21 válasza Kendek (#15) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont ugyanez a helyzet nálam is… Szintén felugrik a logó, de a HDR logó is… Tehát mindegy is… :DDD
De jól sejtem, hogy ha a TV Game módban van, akkor az ALLM pont már semmit nem tud csinálni. Vagy ezt TV válogatja?

[ Szerkesztve ]

(#17) Kendek válasza krx21 (#16) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ha a tévé már eleve játék módban van, akkor az ALLM-nek nincs hatása. Viszont ha bármi másra van állítva, akkor játékindításkor automatikusan átvált rá.

<-ƘƘ->

(#18) janos666 válasza Kendek (#17) üzenetére


janos666
nagyúr

Vagy TV-től függően nem vált át kötelezően játék módba, hanem marad a kiválasztott profilban, csak átáll alacsony késésű módba.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19) Cassi válasza Kendek (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

Eléggé érthetetlen, miért így működik, miért van összekötve a VRR-rel. Abban a pillanatban, hogy megjelenik egy lehetőség, ami segítené az automatikus konfigurációt, elkezdik abuzálni, hogy ne legyen logikus a működése. Ezért kell annyi mindent kézzel állítgatni.

(#20) #72042496 válasza Cassi (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

XBOX-ban külön checkbox van az ALLM és VRR-re. Szerintem ott függetlenül is működnek, de lusta vagyok megnézni és annyira nem is érdekel TBH. Arra tippelek, hogy csak a Sony-féle implementáció ilyen fura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.