Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M107


M107
addikt

:R

Sok sikert....

Számomra az ilyen online filmnéző szolgáltatás ellen az szól :

1, Nem lehet mindent megtalálni
2, Általában az újabb magyar szinkronokkal kerülnek fel a filmek (tudom sokan utálják a magyar szinkronokat)
3, Minden hónapban pengetsz lóvét.
4, Nem tudod akkor megnézni amikor csak akarod egy filmet vagy sorozatot. (ennek azért az a jó oldala, hogy nincs fizikai média) - bár ez nem tudom hányan vagyunk e táborban nekem biztosan nem jön be.
Mert ha megvan otthon akkor elővesz és néz

+

Újabb sarc, mert meg kell venni a tartalmakat + ban letöltheted de a set-topbox kapacitása sem véges, és ha letörlöd, s 3-4 hónap múlva megakarod nézni ismét meg kell venned a jogot (tisztelet a kivételnek)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2) madgie válasza M107 (#1) üzenetére


madgie
titán

Ez a nem tudod megnézni bármikor egy ideje furcsa nekem. Igen, meglehet, hogy nincs meg valami az adott kínálatban... de ha igen, mi tart távol? Nincs netelérés? Nosza, az áram is elmehet, a XXI. században kábé ugyanolyan gyakran történik meg a kettő. Áram nélkül nézegetheted a díszdobozos Gyűrűk Urát...

(#3) Alchemist válasza M107 (#1) üzenetére


Alchemist
addikt

Hát igen, a torrentezéssel biztosan nem versenyképes... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#4) M107 válasza madgie (#2) üzenetére


M107
addikt

:R

Ez tetszett :

Áram nélkül nézegetheted a díszdobozos Gyűrűk Urát :DDD :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5) Ati1979 válasza Alchemist (#3) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez így van, de magyarázd el ezt egy igazi apple fanatikusnak is! :) Amiből van egy pár.

(#6) fecg21 válasza Ati1979 (#5) üzenetére


fecg21
aktív tag

Nem kell, majd ha az epül újra feltalálja azt is, akkor hirtelen jó lesz... :DDD

(#7) Alchemist válasza madgie (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

Nincs netelérés?

Erre azért lehet mondani, hogy a hétvégi vityillóban korlátos-szaggatós 3G-vel nem ilyen filmnézés lesz az esti program...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#8) Hina válasza fecg21 (#6) üzenetére


Hina
aktív tag

És levédeti :)

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#9) siti


siti
senior tag

11 éve láttam hasonlót Kanadában, bár az a PayPerView kategória. Tv-n kiírta mikor hol mi megy, és bár nem voltunk HBO/stb előfizetők, ha meg akartunk nézni egy filmet, katt és ment. Ha jól emlékszem az ismétléseit is nézhettük, de ebben már nem vagyok biztos. fényévekre vagyunk lemaradva, itt meg megy a probléma hogy apple, meg mikor lehet megint megnézni...

torrent letölt megnéz, ehhh, telefon függetlenítés is tilos, talán egyszer eljutunk olyan szintre, hogy minek töltsem le, egy ezresért meg tudom nézni TV-n. Pláne hogy látom sokan terrabájtnyi adatokat húznak le, míg élnek nem lesz idejük még egyszer megnézni a lost-ot, de azért megvan két szinkronnal...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#10) madgie válasza Alchemist (#7) üzenetére


madgie
titán

Az biztos :)

(#11) OgKush válasza Ati1979 (#5) üzenetére


OgKush
senior tag

Fanboyozás néklkül nem megy látom :U

Szerintem ezt nem úgy kell felfogni, hogy MOST azonnal lemondod a tv előfizetést, és csak erről nézel filmeket..
Ez egy kiegészítő lehetőség, mint az rtl most, Ha komolyan veszi a HBO akkor minden leadott film elérhető lesz az apple tv-n is, BÁRMIKOR.
A torrentet nem keverném ide, mert a tv-ben úgysem új filmeket játszanak, hanem lecsengettrégebbieket, legalább 1 éveseket, főleg a magyar csatornák.
Az HBO-nak eddig is volt valami rtl mosthoz hasonló megoldása, és ha jól tudom eléggé bevált szolog.
Más felől, egyre többen döntenek úgy, hogy ilyeneken néznek, megvásárolt, vagy letöltött filmeket a tv helyett, a sok reklám miatt.
Net minden háztartásban van már szinte, ahol meg nincsen, ott nyílván nem fognak apple tv-t venni, ha mondjuk anyagi okok miatt nincsen netük,,

Amivel meg számolni kell, hogy az Apple tv- nem csak egy doboz amin tudsz filmeket nézni , hanem lehet rá streamelni teló, gép képernyőjét, így eléggé megkönnyítheti az emberek életét. ( sokba kerülnek a kábelek is azért, pl telós mini hdmi-ről hdmi-re se olcsó mulatság)
( ja és ne mondja senki, hogy az új tévékben ez meg az a technológia van, és lehet rá képet, videót, zenét streamelni, nem mindenki vált évente tv-t..)

Minden esetre szerintem ez egy szép kezdet, és valakinek kezdeményeznie kell, hogy ez elterjedhessen a jövőben. :U

szerk: Az epple nem feltalált dolgokat, még steve jobs idejében, hanem dorradalmasított, nem ugyanaz.
( az új vezetés meg úgy is haza vágja a céget)

[ Szerkesztve ]

(#12) Raysen623 válasza Alchemist (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

A torrentezés törvény által tiltott tevékenységnek minősül. Azért használják sokan a világ eme részén, mert az életszínvonal nem ugyanaz mint a világ túloldalán ahol az Apple él. A torrent egyébként is csak addig életképes amíg nem módosítanak egy törvényt és nem kezdik el véresen komolyan büntetni. Vigyázz mert a pénz nem a te oldaladon áll e területen!!!! Ha pedig ott lenne akkor egyrészt nem írkálnál ekkora marhaságot, másrészt Te is inkább megvennéd......

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#13) Raysen623 válasza M107 (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Az álatalad megvásárolt tartalmakat nem kell újra megvenned ha letörlöd a háttértárról! Nem a letöltött tartalomért fizetsz, hanem egy termékért! Szóval ezzel bakot lőttél. Legközelebb nézz utána talán....
iTunes music store-ban bármit megvehetsz és az a tiéd! Akkor nézed/hallgatod meg amikor akarod, függetlenül attól rajta van e a gépeden...a megvásárolt termékek az accountodhoz vannak kötve nem a géphez! Ugyanúgy mint Steam esetén, azzal a különbséggel hogy ott már le van szűkítve a célhárdver is amit te adsz meg.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#14) Raysen623 válasza Ati1979 (#5) üzenetére


Raysen623
addikt

Hogyan jön ez ide????? Bezzeg ha egy kib@szott androidos kütyü lenne hasonló tudással akkor gondolom egy kurva szót nem szólnál.... :W

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#15) fecg21 válasza Raysen623 (#12) üzenetére


fecg21
aktív tag

A torrent oldalakon például a játékoknál ugyanúgy több 100ezren töltik az NTSC régiókódos játékokat is...szóval nem minden esetben függ össze a fizetésekkel a szoftvervásárlási hajlandóság.

"A torrentezés törvény által tiltott tevékenységnek minősül."

Nem, ez nem igaz, maga a p2p egy legális dolog, vagyis a torrentezés nem számít törvénytelennek. A jogvédett anyagok fájlcserélése viszont már kimeríti azt a kategóriát amiről beszélsz. És ezt nem kukacoskodásból írom neked, tudom hogy torrentek 99%-a jogvédett anyagok "csereberélgetéséről" szól, de ott van az az 1% is-ami viszont nem.

(#16) Raysen623 válasza fecg21 (#15) üzenetére


Raysen623
addikt

Belőled igazán jó magyar politikus lehetne......mi lenne ha nem forgatnád ki a torrentezés fogalmának lényegét? Az 1% az ami senkit nem érdekel, viszont a 99% jogvédett tartalom az már szinte mindenkit.....
Itt persze nem arról van szó hogy minden tilos amiről azt mondják, jelen állapotnak lehet örülni, de kétlem hogy ez az idők végezetéig így lesz....
Játékszoftver tekintetében persze hogy töltik az NTSC kódos verziót is. Azért ők sem hülyék, és ott is van egy jelentős réteg akik ezt kihasználják. Ez az állapot részben köszönhető a kiadók balfaszságának, akik jó pár éve ragaszkodtak a dobozos cuccaikhoz. Ugyanez volt az mp3 megjelenésekor a napster-el is....aztán jött Steve Jobs és rávette őket az Apple store-ba való csatlakozáshoz, s láss csodát....innentől pedig már történelem.
A játékszoftverek és filmanyagok piacán ez a folyamat még az elején van.....

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#17) kleinguru válasza Raysen623 (#16) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha már torrent, akkor az Magyarországon ha csak letöltésről van szó legális és mindenki aki itthon vesz adathordozót illegális tartalmat tárol rajta

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18) bladegery válasza Raysen623 (#16) üzenetére


bladegery
senior tag

Szerintem inkább fogalmazz pontosan ha azt akarod hogy ne javítsanak ki teljesen jogosan és lehetőleg ne hármasával írd a hozzászólásokat, kösz.

gergely-szabo.com

(#19) OgKush válasza Raysen623 (#16) üzenetére


OgKush
senior tag

Szerintem fanatikus tagként tudnod kéne, hogy hogyan is folyik a prohardveren a komunikálsá, szóval próbálj meg úgy kommentelni, hogy ne sérts másokat, ezt csak a te érdekedben írom, mert bannolni fognak..

Amit írtál, hogy torrentezés illegális.. NEM, és az elöttem szólónak 100%-ig igaza van, és nem kukacoskodott..
Rengeteg multi oldalán 2 letöltési lehetőség van, direkt download és torrentes download.
P2P nem kalózkodásra lett elvileg kitalálva, ez csak egy módszer az adatcserére, és elkalmazzák a torrent oldalak. Szerintem ezt te is tudod, csak valaki kijavított és már ugrottál is...

A napster és az itunes között azért van némi különbség, a napster-ről ILLEGÁLISAN töltöttél le eleinte zenéket, míg az itunes-ről VÁSÁROLTÁL... Azért nem m1.

kleinguru

Kalóz ismerőseid lehetnek akkor csak :DDD
Tekintve, hogy mo lakosságánal a töredéke tudja, hogy mi az a torrent, így nem hiszem, hogy ezért vennék.
Jobban eltudom képzelni, hogy családi képek, videók, illetve dokumentumok tárolására használják. Azért megnéznék egy statisztiát erről, hogy MO-n hányan torrenteznek, és hogy egyáltalán mennyire vagyunk tisztában a torrentezés fogalmával.. Szerintem az illegálisan letöltől 50%-a nem is tudja, hogy illegális amit csinál.

Szerk: {troll/on}a külsőtárak árában bele van kalkulálva az illegálsi tartalmak tárolása miatt okozott kár is, szóval simán feljogosultnak érezheti magát mindenki, hogy másolt tartalmakat tároljon rajta :C {troll/off}

[ Szerkesztve ]

(#20) Alchemist válasza Raysen623 (#12) üzenetére


Alchemist
addikt

Jenkiföldi ismerőseim-barátaim azért szeretik a letöltögetősdit, mert sokkal több audiovizuális tartalomhoz tudnak egyáltalán hozzáférni, mint ami a piaci kínálatban egyáltalán létezik. Az érdeklődés középpontjában nem a premierfilmek lekamerázott változatai vannak, hanem pl. régi vagy a mainstream médiában nem igazán terjesztett tartalmak.
Hogy ez legális vagy nem legális, az más kérdés... ettól függetlenül létező igényekről, sok-sok éve működő lehetőségről van szó, amit a (tömeg)piaci szolgáltatások nem fednek le.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) Raysen623 válasza OgKush (#19) üzenetére


Raysen623
addikt

A napster és az itunes között azért van némi különbség, a napster-ről ILLEGÁLISAN töltöttél le eleinte zenéket, míg az itunes-ről VÁSÁROLTÁL... Azért nem m1.

Én talán nem ezt írtam? :DDD A napstert a torrenthez szerettem volna hasonlítani......

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#22) kleinguru válasza OgKush (#19) üzenetére


kleinguru
addikt

A Troll részre gondoltam. Mert mindenki kifizeti, ha azt tárol rajta hanem, innentől pedig szabad.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#23) Ati1979 válasza fecg21 (#6) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor biztos! :)

(#11) OgKush, (#14) Raysen623

Hát nehezen! :) Bocsánat, hogy leírtam azt, ami az elsőnek eszembe jutott. :)
Off topicba tettem, ami az én olvasatomban azt jelenti, hogy nem kötelező elolvasni és reagálni rá. Tudom, hogy van akit ez zavar, de mindenkinek nem tudok megfelelni sajnos.

(#11) OgKush

Értem én a lényegét a koncepciónak. Az apple próbál kiépíteni az ő rendszeréhez kötött, szolgáltatás csomagot.

Tv+ zene egyenlőre.

Aki csak apple termékeket használ annak jó lehet.

(#24) nednez


nednez
tag

:C Mikortól lesz :F hogy lehet letölteni erre nincs Store :F :U

(#25) OgKush válasza nednez (#24) üzenetére


OgKush
senior tag

gondolom ugyanúgy haogy a netflixet meg hasonlókat. :U

(#26) nednez válasza OgKush (#25) üzenetére


nednez
tag

az gyári :U

(#27) mariomahmoud


mariomahmoud
tag

Jó dolog, hogy bővül és fejlődik a dolog. Rá fér a szegmensre. Persze a torrentezéssel a mi régiónkban sosem fogja felvenni a versenyt. Aki nem akar fizetni a szolgáltatásokér, és ebből van a több, az mindig fog találni kifogást és magyarázatot.

Üdv. Mario

(#28) OgKush válasza nednez (#26) üzenetére


OgKush
senior tag

És nincsen benne app store vagy itunes store? Ott kell letölteni. Máshonnan nem is lehetne szerintem :Y

(#29) Szabolcs_76


Szabolcs_76
csendes tag

Úgy látom nem sokan tudják itt mi is az az HBO GO. Én második éve használom, és nagyon jó dolognak tartom.
Ha nem tévedek szűk 3000 forintot fizetek havonta az HBO MaxPak-ért, ami azt jelenti, hogy 5 csatorna a TV-n, plusz a GO. Külön a GO-t az én szolgáltatóm nem adja, így nem tudom mennyi lehet(ne) a díja, de ha arányosan nézzük, úgy kb. 1000 forint.
Ezért a pénzért az HBO csatornáin (3 HBO + 2 Cinemax) futó, vagy éppen már nem futó filmeket és sorozatokat nézheted meg bármikor, bármennyiszer, és bárhol, ahol van net. Nézheted böngészőből, vagy letöltött alkalmazással (IOS, Android stb.) A filmekért külön nem kell fizetni, csak havidíj van. Az egytelen korlátozás, hogy összesen 3 eszközt regisztrálhatsz be egy időben (nekem megy telefonon, tableten és laptopon).
Most ránéztem a telefonon és csak sorozatból valamivel kevesebb mint 60 nézhető jelenleg, ebben nincsenek beleszámolva azok, amiknek több évadja is nézhető már, (tehát pl a Maffiózók az egy sorozat, de azon belül egy csomó évad elérhető). Filmekből több száz van.
A filmeket nézheted eredeti vagy magyar nyelven, a legtöbbhöz felirat is szokott lenni (angol és magyar).
Nálam két hatása lett az HBO GO-nak: gyakorlatilag semmit nem töltök le már, esetleg egy-két premier filmet, amikre nagyon kíváncsi vagyok, és nyilván az HBO még nem adta le. A másik, hogy több filmet/sorozatot meg tudtam nézni azóta, mert nem kell hozzá a TV előtt ülni. (persze nyilván azon az igazi). Ágyban fekve tableten, vonaton vagy buszon telefonon, satöbbi.
Hogy ez felkerül az Apple TV-re? Egy okkal több, hogy vegyek egy olyat végre! :D

(#30) bocsika


bocsika
aktív tag

Nekem csak az nem tetszik ezekben hogy felosszák a piacot. Különböző stúdiókkal szerződnek le és hiában van egy előfizud ha a kívánt tartalom a másik szolgáltatónál érhető el.
Csak a sikeres, befutott tartalmakat árulják, ha valamit meg is vesznek de csak mondjuk 5 ember tölti le egy évben akkor szépen elsorvasszák és törlik, mikor bőven elférne ha premierfilmek hasznából.
Pl.: Édesapámnak kerestem 60-70 évekbeli filmeket. Csak illegális forrásban találtam meg. Ezzel így vannak az alternatív zenészek is.

(#31) Szabolcs_76 válasza bocsika (#30) üzenetére


Szabolcs_76
csendes tag

Ez igaz, itt a kereslet diktál. És egyébként sem tartanak meg a végtelenségig mindent, egy idő után lekerül, és jönnek az újak. A kínálat szerintem így sem rossz, és aki nem napi 6-8 órát lóg rajta, annak mindig lesz mit néznie, pont azért mert cserélődik. Ritkaság és antikvitás viszont nincs, azt csak egyéb forrásból...

(#32) Raysen623 válasza Szabolcs_76 (#29) üzenetére


Raysen623
addikt

Az HBO GO-val van azért jópár probléma....
1. Mi ez a kevés szolgáltató? Egyszerűen nevetséges, hogy sem a T-Mobile, sem a UPC nincs a listában példának okáért.....de a ratyi invitel bezzeg ott van, csak a netjük egy kalap kabátot ér (évekig ők adták a netet, és rendszeres volt a szakadás és üzemzavar).
2. Miért nem lehet az iTunes áruház berkein belül előfizetni a szolgáltatásra? Fél munkát végeztek a marketingesek....
3. Üdvözlendő a szolgáltatás megléte okostelefonra és tabletre is, csak jelen állapotában semmi értelme....
4. Mi volt az eredeti céljuk? A listában szereplő néhány szolgáltató piaci előnyhöz juttatása, vagy az előfizetők táborának növelése a piaci verseny növelésével több szolgáltatóval??? Magyarország Én így Szeretlek!!!!! Nálunk még azt is sikerül elk@rni ami eredetileg magától is jó lett volna..... :W

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#33) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm-Hm nos valaha //Fizettem az HBO-ra cábel,sajna vaccak a kinálat sok havi ft-ért ihy már nem/ Viszont az igazi csemeék hazánkban még sokáig nem lesznek legálisak./Holu-Netfix s atöbbi/ Mink érjük ennyivel is! :DDD :K

föolvaso

(#34) tl-x


tl-x
őstag

Nekem van HBO GO-m Ipad-ra és PC-re is. Ma vettem egy Apple Tv-t még nem volt lehetőségem kipróbálni. Elérhető már rá az HBO GO?

(#35) tl-x


tl-x
őstag

Egyenlőre csak úgy lehet tudomásom szerint HBO GO-t nézni Apple Tv-n, hogy a lejátszásnál a film nem a IPhone/iPad-en jelenik meg hanem a Tv-n, persze ehhez telepíteni kell az IOS eszközre a HBO GO klienst és onnan is kell indítani a filmet. Sajnos a magyar feliratokkal ellátott filmek esetén a felirat marad a mobil eszközön azt nem továbbítja a TV-re. Natív HBO GO alkalmazás pedig még nincs Apple Tv-re.

(#36) tl-x


tl-x
őstag

Megjelent az HBO GO nativ alkalmazás Apple TV-re. Természtesen csak akkor látszik ha USA-ra állítjuk a tartórkodási helyünket. Az USA-ban lévő HBO GO-hoz pedig nem férünk hozzá, hiába van MO-i GO előfiztésünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.