Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag

Azért egy tech oldalon ezt fülhalgatónak hívni elég durvának érzem.

(#2) gaucho válasza DEJVID (#1) üzenetére


gaucho
tag

+1 :U :DDD

(#3) Segal válasza DEJVID (#1) üzenetére


Segal
veterán

+100 de hát mit várjunk a tv "szakértőtől"
Én ma már azt is értékelem egy cikknél, ha nincs benne helyesírási hiba vagy elgépelés...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Ez az ötvözet fiatalosabb hangkarakterisztikát biztosít, amely még nagyobb semlegességet kölcsönöz, erőteljes basszusokkal és lágyabb magas hangokkal."

Ezt a mondatot csak én érzem ellentmondásosnak? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) siposz


siposz
aktív tag

Biztos jó, de inkább az ára kéne.

490 g tömeg?!

Gyorsan ránéztem a k712-re, 235 g tömegű. Azért a 2X annyi kicsit nehéznek tűnik.

Off:
A fejhallgató árakkal mi történt? Az AKG 712 ára majd a kétszeresére ment fel.

[ Szerkesztve ]

(#6) Lacok válasza lezso6 (#4) üzenetére


Lacok
őstag

"A francia Focal 2016-ban határozott úgy, hogy színre lép egy abszolút felsőházba szánt fejhallgatóval, és ennek eredményeként született meg a Focal nevű termék."

Azért ez a mondat is megér egy misét. :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) Zoliee válasza Lacok (#6) üzenetére


Zoliee
senior tag

Megelőztél.
Illetve van ára, 2 millió kereken: [link]

Szerk: viszont ha valaki vásárláson gondolkozik, most csapjon le rá, ugyanis jelenleg ingyenes a kiszállítása... :D

[ Szerkesztve ]

(#8) lezso6 válasza siposz (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"A fejhallgató árakkal mi történt? Az AKG 712 ára majd a kétszeresére ment fel."

Árgép szerint inkább kb másfeleződött egy év alatt. Egyébként nem értem mi fura ebben, mert nem csak a fejhallgatóknak, de nem is csak az audio termékeknek, hanem mindennek durván felment az ára, ugyanis elég komoly infláció van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Addel válasza lezso6 (#8) üzenetére


Addel
senior tag

Infláció meg forint gyengülés.

Én a Sennheiser HD650-t 80 ezer körül vettem, most 165ezer alatt nincs, és ez gond, mert ha elromlana, nem tudom mit csinálnék, mert ennyit tuti nem adnék egy újért.

(#10) tixem válasza siposz (#5) üzenetére


tixem
addikt

Az történt vele, mai miatt egy kiló kenyér is 1000 forint átlagosan. A forintunk meg a gazdaságunk egyenlő egy használt budipapír rolnival.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#11) Lacok válasza Zoliee (#7) üzenetére


Lacok
őstag

Az előd csak 1,5 millió [link] ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#12) #72042496 válasza Lacok (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Annak az eurós ára is alacsonyabb (4000 EUR, az új pedig 5000 EUR).

(#13) Zoliee válasza Lacok (#11) üzenetére


Zoliee
senior tag

Szükség van egy zászlóshajóra, de hogy így beárazva.
Kb a jó ízlés sem szab határt, mint a kábeleknél. Már a Clear MG árát is rendesen megkérik, de ez aztán nonplusszultra. Bár egy Susvara is 2.6M, szóval kereslet/kínálat, meg a holdon bányászott alapanyagok, meg stb... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) #72042496 válasza Zoliee (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Utopia hangdobozokhoz képest ez a fejhallgató még egészen baráti áron van. :)
Amikor először láttam még az első kiadást, valamilyen Facebook-hirdetés dobta fel, én arra számítottam, hogy a Sennheiser Orpheus sávjába jön. A 4-5000 EUR is szép összeg (plusz az elektronika mögé), de azért ehhez nem kell Krőzusnak lenni, ha épp ilyenekre van ráállva valaki.

[ Szerkesztve ]

(#15) zetor2000 válasza Zoliee (#13) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam. Kábel... Nordost tápkábel :D
10ért szálát, 20ért csokorját...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#16) zetor2000 válasza #72042496 (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az is egy egészen szűk liga, szerintem... és ott is lehet, hogy a diy sokkal jobb :)
A végfokok nem saját építések, csak a ház, meg a hangfalak, meg a lemezjátszó. De minden hangfal alatt ott van egy Krell végfok :) olcsó móka. A lemezjátszót a Krell emberei eloxálták, hogy ugyanolyan színű legyen, mint a többi apparát, ha már minden Krell. De szerintem azon nem is ugrik meg a tű egy bulin.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17) #72042496 válasza zetor2000 (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, nekem ezek a dolgok már olyanok, mint a zsiráf. Biztos szép a maga módján, de nekem elég ha a YT-n látok ilyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) #95462144


#95462144
törölt tag

A fejes biztosan jó lesz. A cikk már hagy némi kívánnivalót maga után szerintem.

(#19) macilaci78 válasza Segal (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

+1, eléggé leadtuk a szintet. És nem arról van szó, hogy az olvasóközönség igénytelensége miatt keresőoptimalizálás jeligére használják a cikkírók a szlenget.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) Segal válasza macilaci78 (#19) üzenetére


Segal
veterán

Itt még istenes a szint. A Gamestar tud olyan cikkeket összerakni hogy behugyozik az ember...
Persze a tarhálós részt mindig sikerül beleilleszteni :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#21) Duree


Duree
veterán

Na ilyenem biztosan nem lesz.

duree54

(#22) lezso6 válasza Duree (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt elég szinte minden hír alá bekommentelheti bárki... :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Jöhet egy összehasonlító teszt.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#24) YellowFlash válasza Segal (#3) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Jól leadtad... :DDD

#6 Our name is the focalpoint. :C

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#25) bteebi


bteebi
veterán

Biztos jó fejhallgató, de ez már a brutál túlárazott kategória (persze van még lejjebb/feljebb, ahogy tetszik). Ennyiből már elég tisztes sztereó rendszert lehet venni, erősítővel együtt. Akár Focalból is. :U Persze biztos nagyon jó, de nem ennyire. Kíváncsi lennék, hogy hogy viszonyul egy "budget" jó fejhallgatóhoz, pl. Sennheiser HD650, vagy akár komolyabbakhoz, pl. HD800, de lehetne itt bármelyik pár százezres Beyerdynamic (1990 PRO, T1-T5) vagy egy jobb AKG (K812-872) is.

Ami meg egészen megdöbbentő, az a marketing fotó: úgy néz ki a driver felett a pánt, mintha piszkos lenne! :Y Nagyon gáz.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) bteebi válasza Addel (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Mikor vetted annyiért? :Y Már évek óta nincs 100 ezer alatt. Én idén januárban már talán 127k-ért vettem, pont előtte drágult 3 ezret. De azóta meg, mint ahogy te is írod, leginkább 160 ezer körül van, ha nem még drágább. :(

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) zz top válasza bteebi (#25) üzenetére


zz top
tag

Sehogy se viszonyul. A hangzás az egy elég szubjektív dolog, kinek mi. A többi meg nem más, mint "audiofil" fröcsögés, és marketing. Mondom ezt úgy, hogy bőven több mint egy millióm van benne hi-fiben, és még a tíz évvel ezelőtti árakon. (egyébként ez az összeg szinte semmi ugye, nevethenek most fel a tehetős barátaink). De mondja ezt még rajtam kívül több százezer ember is.
Nem más ez egész, mint egy igazi first world problem, olyan mint a nőknél a különböző kenőcsök, meg méregdrága ruhák. De kár is ebbe a témába belemenni. Valakiket katonának soroznak, és visznek a frontra, valakik meg kábeleket hallgatóznak, meg halandzsákat irogatnak.
"A magasak és közepek könnyedsége erőteljesebb basszusok megszólaltatása közben sem szenved csorbát, a hangzás pedig még egészen szélsőséges helyzetekben is megőrzi az egységességét és a koherenciáját. A régi és az új stílus érdekes keverékeként a hangszerhangoknak egyrészt megvan a kellő fényességük, másrészt kerekebbek és barátságosabbak, mint a korábbi modelleknél voltak. Az összességében szórakoztató, dinamikus és gazdag hangzás nagyon kedvező benyomást kelt, a pezsgő ritmika pedig ismét csak meghazudtolja a teljesítmény adatokat"

Van egy egész ilyen gyűjteményem audiofil hókuszpókusz szövegekből.

(#28) bteebi válasza zz top (#27) üzenetére


bteebi
veterán

"Sehogy se viszonyul. A hangzás az egy elég szubjektív dolog, kinek mi."

Már hogyne viszonyulna! Minden fejhallgató más és más ugyan, de azért összességében többé-kevésbé ugyanahhoz a jóhoz, "tökéletességhez" konvergálnak. Több-kevesebb, bár inkább kevesebb sikerrel persze.

Nyilván részben szubjektív az, hogy kinek mi tetszik, de azért vannak objektíven mérhető (pl. linearitás, THD), sőt objektíven hallható dolgok, amik döntőek lehetnek. Szubjektíven amúgy szerintem márkák között (hangkép), objektíve(bbe)n pedig inkább márkán belül választ az ember.

Azt pl. elég könnyű volt eldöntenem, hogy a meglévő Sennheiser HD590-emnél jobban szól a barátom HD599-e, attól meg a később vásárolt HD650-em. (Attól meg pl. a HD800 is jobb lenne, bár talán már nem annyira sokkal; persze ki tudja.) De van AKG-m is (K701), meg hallottam már sok mást is, többek között pl. Beyert vagy Audezet is. Objektíven is vannak köztük különbségek, ami részben felülírja a szubjektivitást (azt pedig felülírja az ár).

Lehet, hogy valaki a V hangot szereti, ugyanakkor fontos(abb) nála a hangszerek pontos(abb) leképezése, a nagy, de nem mesterséges térérzet. Ezeket szerintem eléggé objektíven meg lehet állapítani, ha kellően jó hozzá a hallásod (pl. a BeyerDynamic T1-nek jobb a tere, mint a Grado SR325X-nek). Azután már, hogy neked a "melegebb", vagy épp a teljesen naturális, "steril" hangzás tetszik, vagy ez zenei műfajonként, előadónként változik, az persze egyénfüggő. Simán lehet, hogy egy-egy fejhallgatót csak egy adott előadónál használod, mert pont azzal tetszik igazán a zene.

Audiofil bullshitet pedig láttam-hallottam már eleget. :DDD A gyártókat és a forgalmazókat, kereskedőket, tesztelőket is durván büntetném miatta.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) zz top válasza bteebi (#28) üzenetére


zz top
tag

Na jó, azt mondom, nagyjából egyetértünk.
Sennheiserből nekem csak a RS-180 van, Beyerből pedig a DT 770 PRO, egyiket sem mondanám rossznak, de százezreket nem költenék egyre sem, mivel alapvetően nem szeretem a fejhallgatókat. -elzárnak a külvilágtól, plussz nincs térérzet. (legalább is ezekben, és számomra)
Este 10 utánra, mint kényszermegolás, jók.

[ Szerkesztve ]

(#30) DEJVID válasza Addel (#9) üzenetére


DEJVID
őstag

Minden alkatrésze rendelhető.

(#31) bteebi válasza zz top (#29) üzenetére


bteebi
veterán

Térérzet? :) Fejhalllgatóval a legjobb, mert ugye a bal és jobb csatorna tökéletesen izolálva van, ami hangfalakkal értelemszerűen nem kivitelezhető (crosstalk). Próbálj ki binaurális felvételeket, mint a Virtual Barber Shop vagy az Interrogation Chamber (ez utóbbi elég ijesztő!).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) zz top válasza bteebi (#31) üzenetére


zz top
tag

Aha, nem rossz ez a Virtual Barber shop, de ezek binaurális felvételek, ahogy írtad. Köszi a linkekeket. Viszont úgy fogalmazok akkor inkább, hogy színpadkép. Na ezt én nem találom meg fejhallgatókkal hagyományos zenei felvételek mellett. Míg a viszonylag jó akusztikájú szobámban szinte bármilyen, megfeleően elhelyezett sztereó hangfalpárral igen.

(#33) Duree válasza lezso6 (#22) üzenetére


Duree
veterán

Nos ebben maximálisan igazad van.Elnézést érte.

duree54

(#34) bteebi válasza zz top (#32) üzenetére


bteebi
veterán

Nyilván egészen más világ hangfalakkal. Várom már, hogy végre házba költözzünk, és ott beüzemelhessem a B&W hangfalaimat. Igazán jó térérzetet, színpadképet még én se hallottam semmilyen fejhallgatóval, csak olyanokat, amik nagyon tetszettek. (De lehet, hogy már becsap a memóriám. Rég hallottam már közel csúcskategóriás fejhallgatót. A Sennheiser HD650-emet nem sorolom oda, "csak" a nagyon jónál jobb.) Viszont olvastam már olyat, hogy valakinek az első igazán jó ilyen élménye egy Sennheiser Orpheus-szal volt. :DDD Na az végképp nem pálya. Annyiból már vennék egy komplett házimozit MINDENNEL (erőlködő, hangfalak, projektor+vászon is), ÉS egy elég jó autót.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) fecke78 válasza Zoliee (#7) üzenetére


fecke78
senior tag

2,1M gyengült a forint
:D :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#36) fecke78 válasza bteebi (#34) üzenetére


fecke78
senior tag

B&W p5 -öst vettem , mert hú legyen egyszer egy tuti fülesem...
Mágnesesek a párnák , egyszer csak azt vettem észre ,hogy a illesztésnél ahol szétválasztod mindkét félnél "olvad" ki a ragasztó , full ocsmány az egész , próbáltam mindennel leszedni semmivel nem jőtt le , pl : alkohollal semmi . de most mikor írok eszembe jutott nekiesek wd 40 el hátha ...
Írtam az aymarának , hogy ez ,hogy? ... le se szartak . szóval részemről nem ,hogy 2 milla de még 100 ezret se adok ki egy fejhallgatóért .
előző fejhallgatóm denon volt , ott a bőr része kezdett el szétporladni , nem azért mert agyon volt használva , hanem az "állás" alatt

(#37) bteebi válasza fecke78 (#36) üzenetére


bteebi
veterán

A bőr előbb-utóbb mindenhol szétmegy, sőt a szivacsok is elöregednek. A HD590-em már talán 18 éves, eleinte egész masszív, jó tartású volt a fülpárnák szivacsa (igazából kicsit talán kemény is), de már jópár éve tök puha lett. Mondjuk az talán pont jobb is így, pontosabban így is jó, de spec. a fejpántjánál teljesen elvékonyodott a szivacs, és így már kemény, kényelmetlen. Mondjuk a normálisabb márkáknál elég sokminden moduláris, a Sennheisereknél a kábeleket és a fülpárnákat házilag is ki tudod cserélni. Rengeteg fejhallgató márka van, boldog-boldogtalan gyárt, illetve tud gyártani remek hangminőségű fej- vagy fülhallgatókat, de a tartósság és a modularitás, szervizelhetőség, na meg a márka felárában iszonyatosan nagy a fluktuáció.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) niof válasza #72042496 (#14) üzenetére


niof
addikt

Jó, de azért a hangsugárzók esetében kapsz valami szép (gusztus dolga) lakberendezési tárgyat is, meg azért több anyag is van benne. Ezt, ha beb@szod a fiókba, a kutya nem tudja meg, ha látogatóba érkezik hozzád, hogy neked ilyened is van, ha megfeledkezel róla, és nem rakod ki mutogatni. Mert azért valljuk be, egy ilyen árkategóriájú fejhallgatónál már vajmi keveset számít, hogy hogyan szól, itt az a lényeg, hogy "te" ezt is megengedheted magadnak. A sznobokon kívül más nem fogja tudni értékelni.
De közelítsük meg más szemszögből. Én is szeretem a fejhallgatókat, van is pár, és ha minden jól megy, év végén veszek egy ~500$ ársávú darabot. De azért a 10*-es árat nagyon nehéz hihetően belemagyarázni már ezekbe. Itt az ár nagy része már masszívan a márkáról szól, nem a felhasznált anyagokról vagy a technológiáról, vagy a kapott hangról. Csak hozzáteszem, hogy ötödannyiba kerül, mint a súlya tiszta aranyban. Ami azért elég nonszensz.
Véleményem szerint, mondjuk ha egy cég keresni is szeretne rajta, és mellé kiváló hangzás is társulna, nagyjából 1000-1200$ az, amit a felhasznált anyagokkal, a technológiával, a befektetett tudással, és nem utolsó sorban a kapott hanggal, alá lehet támasztani. A többi marketing humbuk. Az is érdekes, hogy a CanJam-en azt mondták (nyilván), hogy tetszett nekik, de mégis azt éreztem kidomborítva, hogy jól néz ki. WTF? :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#39) niof válasza bteebi (#31) üzenetére


niof
addikt

Hát, ezt nagyon rosszul tudod. A sztereó hatás alapja, hogy a két füleddel külön hallod az egy irányból érkező hangokat, és az észlelési időkülönbség miatt jön létre az irányérzet/térérzet. Tehát a fejhallgató az bizony nem sztereó. Az más kérdés, hogy a zenei anyagok keverésénél mesterségesen megkreálják ezt a hatást, különféle trükkökkel. Panorámázás, stb...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#40) p_adam válasza niof (#38) üzenetére


p_adam
addikt

Ez egyáltalán nincs így. Legalábbis akiket ismerek, és van ilyenekre pénzük, van fülük is, és azért veszik, mert nekik teszik a hangzás. Nincs sok idejük zenét hallgatni, nem feltétlenül ismernek sok dolgot, sőt lehet az első ilyen szintű darab, amit vesznek, nincs tapasztalatuk, csak időnként olvasgatnak. Aztán idővel lehet eladják, vesznek másikat, alakítják a rendszert, stb. Teljesen ugyanezt csinálja más is itt, aki fejhallgatókban érdekelt, csak nem ezen az árszinten.
Röviden összefoglalva teljesen normális emberek. Pont azért van rá pénzük, mert ilyenek, ezért is lehettek sikeresek, aki meg ennyire általánosítva tekint másokra, annak kár csodálkoznia, hogy ott tart, ahol...
A hangfalas zenehallgatás nálam ott bukik meg, hogy mindenki más zenét szeret, pl. egy családban is egy óriási generációs űr van olyan tekintetben, hogy ki mit hallgatna inkább, az adott generációs közösség sokkal nagyobb befolyásoló erő, kb. egy autóban se nagyon lehet megegyezni, hogy melyik legyen a kiválasztott rádió. A zenehallgatás szerteágazó, adott esetben hangulatfüggő jellege miatt sokkal inkább privát tevékenység.

Azzal azért egyet tudok érteni, hogy a Focal esetében a márkanév és a marketing osztály fizetése is vastagon benne van az árazásban.

A gyártási költség viszont évről évre emelkedik, ezt építették be előre az árazásba, vagy adtak helyet engedményekre, ha szükség volna rá. A Meze embere itt pl. megjegyzi, hogy ezt nem kalkulálták be a Meze 99 Classics modellnél, így eladás terén továbbra is jól áll, de évről évre csökken a profit. (Az áremelés meg nyilván taszító lenne, egy idő után nyilván csökkenni fog az érdeklődés, annyi más újabb modell van a piacon).

(#41) niof válasza p_adam (#40) üzenetére


niof
addikt

Hát, az első bekezdéssel bőven vitatkoznék. Legalábbis olyan alapon, hogy akiket én ismerek személyesen (nem a PH-ról), azoknak igen nagy többsége azért vett bármilyen hifi eszközt, mert menő(nek akart tűnni). Aztán persze lehet, hogy az én ismeretségi köröm ilyen, és ezért ilyenek a tapasztalataim. Konkrétan 2-3 ismerőst tudok kapásból mondani, akik nem a sznobság megszállottai, és hifiznek. Mindketten gyűjtők (a harmadik használt hifivel bizniszelt valaha, de vele rég nem találkoztam). Az egyik kazettás deck-eket gyűjt, a másik meg Sony rajongó, de csak a 2000-es évek előtti dolgokkal foglalkozik. És nem is beszélek azokról az ismerőseimről, akik megelégszenek egy 20-30 éves hifitoronnyal, mert még mindig működik, vagy azokról, akiknek elég, ha egy 8-10cm-es BT-s kockahangszóróra rá tudja küldeni a Spotify stream-et, és azt mondja, tök jól szól.
Igen, van néhány határvonal a minőségi elvárások terén. De van egy ésszerűségi határvonal is, ami felett már a sznobéria és a marketingbe vetett feltétlen hit határozza meg, hogy mit vásárolnak.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#42) #72042496 válasza niof (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocs, de milyen környezetben lehet ilyennel menőzni? Ez egy 5000 eurós fejhallgató, nem egy 500000 eurós Rolls Royce. :F
Ilyen összegeket ezer meg egy ember elkölt a hobbijára.

[ Szerkesztve ]

(#43) niof válasza #72042496 (#42) üzenetére


niof
addikt

Hát azért egy autót nem igazán lehet összehasonlítani egy fejhallgatóval, vagy mondjuk olyannal sem, akinek pl. a hegymászás a hobbija. Ez egy fejhallgató. Nem ad többet, felteszed, és szól valahogy. Maradjunk ennél a hobbinál, ne keverjünk ide más dolgokat!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#44) belashx válasza niof (#43) üzenetére


belashx
senior tag

Bármilyen témában/terméknél ez van. Egy bizonyos szint felett aránytalanul többet kell fizetni a kicsit jobb minőségért. Lehetne bringa, tv, hifi, bútor, bármi.

Biztosan sok ember vesz sznobizmusból ilyeneket, de vannak akik azért a kis többletért, amit nyújt. Megteheti, megveszi. Ennyi.

Számomra is drága, ráadásul nem szeretem azt a színpadképet, amit egy fejes/füles nyújt (vagy csak nem hallottam elég jót). Jobb szeretem a hangfalak által elém varázsolt teret.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#45) niof válasza belashx (#44) üzenetére


niof
addikt

Igen, pontosan ezért írtam az ésszerűségi határt. Ez az a pont, ahol józan paraszti ésszel el kell tudni dönteni, hogy az árkülönbözet mennyire arányos a kapott "töblettel".
Nyilván, az 5000Ft-os Lidlis fejhallgató, és egy 100k-s között minőségben (hang) is arányos lesz a különbség. De ahogy emeli az ember a színvonalat, ez az arány átfordul, és marginális jelentőségű apróságokat kapsz többszörös, tízszeres, százszoros árért. Ez csak egy példa, a kedvencem ebből a szempontból a Patek Philippe. Ez csak egy szutyok karóra, semmit nem tud az idő mutatásán kívül, aztán mégis elkérnek érte alap hangon 5 misit. És még csak nem is pontosak, mivel mechanikusak. Az én Casio-m 50k volt, napelemes, radio control-os. Mindig pontos, és 10+ évesen még nem kellett akksit cserélni benne. Persze öltönyhöz/inghez nem nagyon passzol, de van olyan is, amelyik igen. Szóval, józanság! Az kellene!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#46) #72042496 válasza niof (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, én is azt írtam, hogy ez egy fejhallgató, ami nagyon sok embernek akár bele is férhetne, ha annyira érdekelné az ilyen. Csak az emberek ezt a többi niche termékhez hasonlóan leszarják ahogy van, így nehezen képzelem el az ilyennel való jampizást.

(#47) CyberFriend válasza niof (#45) üzenetére


CyberFriend
tag

Képes voltál 50k-t kiadni egy óráért? ;)

(#48) lezso6 válasza CyberFriend (#47) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az 50k még alig valamennyi, ezek szerint nem tudod mennyiket képesek kiadni emberek egy "buta" óráért. Na nem mintha egy 50k-s okosórának is látnám bármi értelmét. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) niof válasza CyberFriend (#47) üzenetére


niof
addikt

;] Értem a célzást. Igazából gyerekkorom óta szerettem volna egy Casio G-Shock-ot, és akkor mikor volt rá lehetőségem, megtetszett az, hogy napelemes, és hogy soha nem kell az időt állítgatni rajta, mert minden nap megteszi ezt maga, hajnalban. Ez jó döntés volt, így utólag. Nem sok elvárásom van egy órával szemben amúgy, de az nagyon beakadt, hogy legyen pontos. Erre háklis vagyok. Embereknél is. Nos, ez 0,4sec pontossággal dolgozik a Mainflingen-i referencia időhöz képest [link]. Ennyi kb. a szinkronizációs veszteség.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#50) siposz válasza niof (#39) üzenetére


siposz
aktív tag

Ez tökéletesen megoldható fejhallgatóval úgy, hogy a megfelő késleltetéssel érkezik a hang a füleidre. És ehhez nem kell más mint 2, azaz két darab mikrofon, fültávolságra elhelyezve, és a bal oldali mikrofon felvételét ráküldeni a bal fülre, a jobb oldali mikrofon felvételét ráküldeni a jobb fülre.

És ennél jobb térhatást semennyi hangfallal nem lehet elérni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.