Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

na akkor egy évig tartott a konzol előnye... már ami az EA sportjátékokat illeti :)

(#2) Zsohi


Zsohi
őstag

Érdekes és a demo láttán gondolni se mertem volna ilyen trükkre. A korábbi FIFA részek nem futottak tükörsimán, lehetett neked +500 képkockád akkor is borzalmasak volt az apró akadások és a közeli képeken meg követhetetlen volt az animáció... Ellenben a 15-ben PC-n megváltozott minden, kisimult a játék, a közeli felvételeken bármilyen gyors mozgás is tökéletesen sima.

Ami számomra már csak a hab a tortán, hogy végre eltűntek textúra ütközési hibák. Nincsen egymáson átsétáló játékosok és végre a mágnes effekt eltűnt :C :C :C

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#3) drlovi


drlovi
aktív tag

Remek :C Sokan már megvették a Pentium G3220 ast , mert eddig a Fifának nem kellett erőmű. Lehet majd hamarabb váltani i5 re. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) BlackSoft


BlackSoft
addikt

"Jól sikerült az Ignite motor átültetése PC-re"

Eddig amit olvastam visszajelzéseket róla: Atomerőmű kell neki, konzol szintű grafika, irányítás pont akkora szutyok, mint az 5 centes konzolportoknál...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#5) Abu85 válasza BlackSoft (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Rá van írva a dobozra, hogy kell neki egy négymagos. Ez nem atomerőmű, de igen extrém mértékben emelkedett a gépigény. A több számítás ezzel jár.

Igazából PC-n is azt kapod, amit a konzolon, csak a PC-s port nem számol új animációt minden jelenethez. A gyakorlatban nagyon oda kell figyelni, hogy ezt észre is vedd. Főleg azután, hogy a FIFA 14 mennyire rossz volt. Ahhoz képest még ezzel a kis limittel is sokkal jobb a PC-s verzió.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) BlackSoft válasza Abu85 (#5) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát ami a 4 magost illeti, kíváncsi lennék mit csinál egy C2Q-on :DDD

(#7) Gstyler: De fifáról beszélünk, aminek elég a tuningolt 486-os egy Trident :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#7) Gstyler válasza BlackSoft (#4) üzenetére


Gstyler
senior tag

2014-ben egy négymagos proci csak nem számít akkora atomerőműnek :D

(#8) Abu85 válasza BlackSoft (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A demó szépen fut Q9550-en, ahogy egy Athlon 5350-en is. Mindkettő mellett 270X volt. A kétmagos Athlon 64 X2 4850e-n már bajok vannak. :D

Az már rég volt. Ez már az új motor. Sokkal jobb gépet igényel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) DigitXT


DigitXT
félisten

Erről az optimalizációról valami képkockás illusztráció nincs?:F
Ugye nem jól értem, hogy ugyan 60 fps képfrissítés mellett fut a
játék, de valójában csak 30 mozgásfázist rajzol ki? Gáz lenne...

De maga a jelenet frissül, tehát ez az egész csak a mozgásra vonatkozik
Azaz a kamera mozog, a labda repül, csak a játékosok darabosak?
Hát: érdekes; meg kéne nézni élőben. (A konzol pont nem érdekel.)

szembeötlő lesz a PC-seknek a fejlődés
Nem játszottam a 14-gyel.:D (Talán utoljára a 2010-et vettem meg.)

[ Szerkesztve ]

(#10) Abu85 válasza DigitXT (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lényegében igen. Tehát van egy mozgásfázis, és azt két képkocka erejéig használja fel. Aztán a következőt megint. De maga a jelenet frissül, tehát ez az egész csak a mozgásra vonatkozik, így más elemek az új képkockán már szintén újak. Illetve ez csak a PC-re vonatkozik. Konzolon mind a 60 jelenet új mozgásfázist kap.
De ez nagyon jó trükk. Nagyon nehezen észrevehető.
Nyilván nem marad ez örökké így. Idővel elterjednek a nyolcmagosok, vagy PC-be is át lehet hozni az IGP-s számítást.

Szerk.: Tulajdonképpen elvi működés szintjén igen. De a FIFA 14 után, még így is extrém mértékű lesz a PC-seknek a fejlődés.

A FIFA2010 után neked pláne más lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Zsohi válasza BlackSoft (#4) üzenetére


Zsohi
őstag

Ezt nem állítanám. A haverommal akivel játszom a FIFA-t nem egy erőművel rendelkezik még is megy neki a játék a natív(1080p) felbontáson magas beállításokon, élsimítás nélkül stabilan 60 FPS sebességgel(Phenom II 840 és HD5770, órajel emelések nélkül). Az irányítás meg akkor probléma, ha billentyűzettel próbálsz játszani.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#12) jedis válasza Zsohi (#11) üzenetére


jedis
senior tag

De a 840-es egy fizikailag is négymagos proci ! Az tényleg szép lesz, ha Intel oldalról I5-kel ahhoz, hogy normálisan fusson ! :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) javorb


javorb
csendes tag

A probléma inkább ott van, h mikor elindítom, összenyomott képaránnyal megjelenik Messi és ott vége is: "EA FIFA 15 működése leállt". Csak nem megint gondoltak a közép-európai nyelvekre.....?

(#15) wednesday válasza BlackSoft (#4) üzenetére


wednesday
őstag

Irányítás szutyok? :U

Évek óta változatlan, egy kontoller kell hozzá.

(#14) javorb: Nincs véletlenül ékezet felhasználói fiók nevében?

[ Szerkesztve ]

(#16) javorb válasza wednesday (#15) üzenetére


javorb
csendes tag

De igen, ezért írtam az utolsó mondatot, csak az idézőjel lemaradt.

(#17) pakriksz válasza #32839680 (#13) üzenetére


pakriksz
őstag

akkor ment volna a szöveg hogy "köcsög amd letiltotta a mozgásokat, és csak APU-n működik pedig az nvidia is biztos tudja mert az nvidia szent" :D

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19) BlackSoft válasza wednesday (#15) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én egyikkel sem játszottam eddig, csak azt mondták többen is, hogy szar az irányítás. Én nem tudom milyennek kell lennie...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) wednesday válasza BlackSoft (#19) üzenetére


wednesday
őstag

FIFA-t kontroller nélkül olyan játszani, mint FPS-t egér nélkül. Az irányítás tökéletes és kézre álló, csak a megfelelő eszköz kell hozzá.

(#21) Locutus


Locutus
veterán

Most akkor mégsem lesz világvége PC-n? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22) arty válasza wednesday (#20) üzenetére


arty
veterán

"mint FPS-t egér nélkül."

én bazijól elvagyok fpsben is a kontrollerrelazaz egér nélkül :P

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23) Peat;)


Peat;)
veterán

Akik megijednének a cikk láttán: A játéknak egyáltalán nincs nagy gépigénye, a mai játékokhoz mérten még visszafogottnak is mondanám. Legalábbis ha az én x éves processzoromon, 3 éves vga-mon reccenésmentesen fut az amire tavaly még azt állították nincs olyan erőmű pc oldalon ami elbírná, akkor nem mondanám erőforrászabálónak a dolgot. A mai játékok között semmiképpen sem, és mihez hasonlítsuk ha nem a maiakhoz, hiszen tavaly még forradalmi evolúciónak állították be a programot.

Annak ellenére hogy a cikk sorai között a gőgös magyarázkodás is érződik, le a kalappal hogy lehoztátok. A játék demo ellenére meglepően simán, bugok nélkül fut. Idén nem vásárolok konzolt ennek köszönhetően. Ez egyben magyarázat arra más konzolportokat miért rontanak el...igazuk van, teszem hozzá. De egy ideig még el lehet lenni a konzolok és azoknak a játékárai nélkül szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#24) gabi123 válasza Abu85 (#8) üzenetére


gabi123
senior tag

Szia!

Kaverinek van bármiféle előnye más processzorokkal, APU-kkal szemben, vagy kb. mind1, hogy a 6800K-n vagy 7850K-n futtatom a játékot?

Forza Ferrari!

(#25) wednesday válasza arty (#22) üzenetére


wednesday
őstag

Akkor a békesség kedvéért, olyan, mintha PC-n egér nélkül, csak bill nyilakkal játszanánk Fps-t. :-)

(#26) arty válasza wednesday (#25) üzenetére


arty
veterán

:D

(huh, az már jobb hasonlat, bele is borzongtam ... pedig anno a dukenukem alatt még nem zavart :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) pakriksz


pakriksz
őstag

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#29) Lajtorja válasza Abu85 (#10) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Ha nem olvastam volna a trükkről akkor nem látnám :) Olyan micro stuttering-szerűnek tűnik. Nem lehet esetleg ezt kikapcsolni valahogy?

[ Szerkesztve ]

--- ---

(#30) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

hát ezzel a művelettel szépen alávágtak az AMD-nek ha jól értem.... Vagy ha APU van a gépben azt úgy használja mint a konzoloknál?
Megint az lesz, hogy az AMD kitalált valami egész jót, de mindenki elkaszálja, majd amikor a Zintel kitalálja valójában u.a. de más néven akkor majd mindenki arra kezd fejleszteni? Nagyon elk**vult ez az ipar is.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31) Dagidög


Dagidög
senior tag

Nem hasonlóan volt megoldva a Bioshockban a tárgyak animációja? Pl. arrébb löktél valamit, levertél egy tárgyat az asztalról, kihúztad a fiókot, stb. Nekem ezek az animációk akkor darabosnak tűntek (fix 60 FPS mellett).

(#32) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok,

A nagy Fifásokat kérdezném, hogy régebben, a fifa '98-ast és a 2000-et is billentyűvel játszottuk.
Azóta nem játszottam fifával, néha megpróbáltam ismerősnél kb 5 percre egy kontrolellel, de nagyon ratyi.

Ezeket az új Fifákat nem is lehet billentyűvel játszani? :)

Köszi

(#33) gianni85 válasza _kovi_ (#32) üzenetére


gianni85
veterán

Szerintem a PC-s társadalom 99%-a szerint meg pont az a ratyi, ha wasd vel irányítod :)

(#34) _kovi_ válasza gianni85 (#33) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Lehet, de azzal nagyon jó volt anno.

(#35) gianni85 válasza _kovi_ (#34) üzenetére


gianni85
veterán

én is toltam régen havernál a 2002-t PC-n. Akkor pont nem volt konzolom. El lehetett vele szórakozni, de soha többet. Annyit komolyodott azóta a Fifa, hogy nekem kínszenvedés lenne billentyűzettel játszani.

(#36) Egon válasza Abu85 (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

A játék vga-oldali követelményeiről gyanúsan hallgat a cikk... :U Esetleg menni fog egy S3 Trio-n is, ha négymagos proci van benne? Vagy talán azért maradt ki ez az info, mert nem lehetett leírni, hogy csak a CGN-es architektúra a király? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37) gianni85 válasza Egon (#36) üzenetére


gianni85
veterán

ez egyértelmű, nem kell kiírni :D

(#38) arty válasza Egon (#36) üzenetére


arty
veterán

mi tart vissza a demo megnézésétől? (ugytudom egyébként nincs különös gpu igénye)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39) Egon válasza arty (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

Hogy mi tart vissza? Egyrészt érdektelenség (a Fifa10-zel játszottam utoljára a sorozatból, pedig már az első Fifa-t is kipróbáltam anno; a legtöbbet talán a Fifa99-cel és a World Cup 98-cal játszottunk), másrészt perpill. lakásfelújítás miatt szanaszéjjel van a gépem, otthonról max. tableten tudok netezni, azon meg nem lenne igazi a demo... ;]
Amúgy csak technikai szempontból érdekel a gpu-igény.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) wednesday válasza _kovi_ (#34) üzenetére


wednesday
őstag

Igen, jó volt szép volt a hőskor is. :)

Én is szerettem a FIFA 98-at széjjel játszottuk. Csak akkor mi volt az irányítás? Egy lapos passz egy emelt és egy rúgás. A Ctrl-ra meg valami csel.

Most már azért jóval több minden van benne.

(#41) sad_Vamp válasza wednesday (#40) üzenetére


sad_Vamp
őstag

akkor is az volt a legjobb FIFA! :) 1ik egérrel a másik billel és lehetett gyepálni egymást. Egyszerű volt, de nagyszerű.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#42) DigitXT válasza sad_Vamp (#41) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem a '99 volt a kedvencem: visszajött bele az a pörgősség, ami a 97-ben a
3D-re váltással teljesen elveszett. 98-ból nem sokat láttam, az is tény...:))

(#43) Menthirist


Menthirist
veterán

Abu: és skálázódik? Tehát egy fizikailag 8 magos gépen hajlandó gyakrabban kiszámolni az animációkat, vagy ugyanúgy 30 animáció / 60 frame?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45) javorb válasza javorb (#14) üzenetére


javorb
csendes tag

Kihúztam a kontrollert, ekkor elindul ugyan a játék, de nem jegyzi meg a launcher beállításait (rossz képarány, nulla élsimítás, stb.)! Ötlet? :-(

(#47) Citroware válasza #55157760 (#46) üzenetére


Citroware
addikt

Írtam is Abu-nak a múltkor privit ezzel kapcsolatban (nem válaszolt), mert nem értem, hogy ha olyan sokkal többmindenre képesek azok az új konzolok, akkor miért nem festenek jobban a konzolos játékok a PC-s portoknál. És most ne menjünk bele ezekbe az említésre sem méltó hajszálnyi különbségekbe. Ráadásul ennek a FIFA-nak tényleg még csak nem is olyan nagy a gépigénye. Nem nagyobb, mint bármely más jó grafikával rendelkező játéknak. És mindezt elfogultság nélkül, sőt, igazából én PS4 párti lennék, mindenképpen akarok venni, csak ezekből a tényekből a teljesítmény terén korai elavulást következtetek...hiszen ha már egy mai még csak nem is méregdrága közép-felső kategóriás PC-n ugyanúgy mennek a top játékok, akkor 1-2 év múlva mi lesz. Ugyanúgy-e egyáltalán? Csak mert sok játék esetében fixálják konzolon a 30fps-t vagy csökkentik a natív felbontást 1080p alá.

[ Szerkesztve ]

(#48) Citroware


Citroware
addikt

A kíváncsiság kedvéért levettem a 60fps limitert, hogy vajon mennyit megy az erős de egyáltalán nem csúcskategóriás, és egyáltalán nem megfizethetetlen gamer PC-men, hát mindent maxra tekerve TV közvetítéses nézetből játékmenet közben 155FPS-t produkál átlagban, de amikor pl gólöröm van, tehát közelről mutat mindent, "leesik" 80 FPS körülre, de a legalja, amikor betöltötte a pályát, volt egy kis megingás, mert egy-két pillanatra "csak" 62-63FPS volt...ez volt a minimum.
Ebbe belegondolva, rendkívül jól optimalizálták.

[ Szerkesztve ]

(#49) Peat;) válasza Citroware (#47) üzenetére


Peat;)
veterán

Egy ideig, ahogy mindig is, lesz fejlődés a konzolon is. Azt hogy mennyi nem lehet tudni, a ps3-nál pl rengeteg fejlődést értek el. Én akkora ugrást személy szerint nem várok, de annyit igen ami még mindig elég arra hogy igényes játékokat készítsenek megjelenésügyileg is. A forradalom nagyon odébb van még szerintem, de ez a pc-re is igaz. Ezért a tartalomra kellene koncentrálni, nagyon sok játék jön, de ezek 90%-a termék inkább mint játék, remélhetőleg majd meglesznek ezen generáció nagyjai is minél előbb. Megjelenésügyileg szerintem felesleges pc és konzol között különbséget tenni, egyik sem jobb a másiknál annyival bármely programban hogy az jelentős jelzőt kapjon, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.