Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beno52


beno52
tag

Nehéz komolyan venni a tiltakozásukat a type C ellen, amikor a saját eszközeik nagy része is már csak azzal rendelkezik.... :W

(#2) vicze


vicze
félisten

Mekkora mákja van az Applenek, hogy USB-C-ben alapból van autentikáció, így zsigerből tudják lassabb töltésre kényszeríteni, a nem Apple certeztetett kábeleket.

Hát igen a gonosz EU miatt mindenki kábelt kell cseréljen, meg töltőt is mert csak USB-C töltő véget adunk, hogy a régi töltőkkel ne legyen kompatibilis...

(#3) FattyDove válasza vicze (#2) üzenetére


FattyDove
őstag

Mondjuk ha ezt meglépik, akkor azért elég komoly büntit fognak kapni

(#4) vicze válasza FattyDove (#3) üzenetére


vicze
félisten

Miért? Ez konkrétan jelenleg is így van több gyártónál, az ég világon semmi akadálya.

(#5) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Már látom, hogy az iPhone14 legnagyobb újítása az lesz, hogy elhagyják az ÖSSZES csatlakozót :D az EU meg nézegethet...

(#6) Cs.Petya


Cs.Petya
csendes újonc

en meg akar azt is kinezem beloluk hogy csak wirelless toltes lesz, de ha nem akkor ha mar az iphonet atallitjak akkor nem artana az alap ipadet es a fuleseket is atallitani hogy tenyleg 1 darab tolto eleg legyen minden cucc toltesehez (kiveve mac nyilvan)

(#7) szaszimi válasza FattyDove (#3) üzenetére


szaszimi
tag

fogadhatunk ra :))

(#8) cirx válasza Parallaxis (#5) üzenetére


cirx
senior tag

Pláne, hogy most jött ki a 14. :B

S23 GREEN

(#9) Luck Dragon

Ésszerűnek hangzik a cikkben írottak . Nem hinnem , hogy nagy érvágás lenne nekik (Apple)
Foleg , hogy sok készülékeikben már benne van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) k-adi


k-adi
nagyúr

"pozitív lehet az Apple számára, mindössze bátorítania kell a cégnek a felhasználóit, hogy az új termékeit vegyék meg, és ne a régebbi, USB-C nélküli modelleket válasszák."

Eddigis ezt csinálták nem? :D úgy érzem ez menni fog most is... pl. majd ha a pro/max c lesz akkor átállnak rögtön a fanok, utána a többiek is.

(#11) shardd válasza Parallaxis (#5) üzenetére


shardd
csendes tag

Aztán tájékozott vagy ám Apple fronton. Iphone 14 már megjelent, vannak rajta csatlakozók. :R

(#12) nevemfel


nevemfel
senior tag

Nagyon helyes. Épp ideje lenne már.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#13) Jürgenmüller válasza beno52 (#1) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

Na jó, de akkor hogyan adnának el a Type-C-s fejeket 8000 Ft-ért? Mert az azért ritka, hogy pont ilyen legyen otthon. Azért az Apple-nek van ebben tapasztalata, hogyan húzzanak le bárkit anyagilag. Most majd legalább megszűnik ez. Szerencsére.

(#14) .:Ádám:. válasza Jürgenmüller (#13) üzenetére


.:Ádám:.
tag

Majd eladják a vezetéknélküli dokkot 12k-ért. És vegyél belőle a konyhába, a wc-re meg a munkahelyre is ne csak a hálóba.

Ha el tudnak adni 999€-ós allványt a pro monitorjaikhoz akkor bármit. Asszem a MacPro gépház kerekei voltak 799€ ha jól emlékszem.

Szerintem megoldják, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#15) sethi válasza Jürgenmüller (#13) üzenetére


sethi
senior tag

Ugye az meg van, hogy évek óta type c-s fejek vannak, és az összes kábelük (amik a telefon mellé vannak csomagolva), mag safe töltőjük, watch töltőjük type c-s

(#16) Ezekiell válasza Jürgenmüller (#13) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért az Apple-nek van ebben tapasztalata, hogyan húzzanak le bárkit anyagilag. Most majd legalább megszűnik ez.

Hát hogyne :DDDDDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17) Parallaxis válasza cirx (#8) üzenetére


Parallaxis
addikt

Elütés.. 15-re gondoltam :D

(#18) gps76 válasza Ezekiell (#16) üzenetére


gps76
őstag

Higgyétek el, ez lesz a legkisebb gond, majd ha pl. akkut kell cserélni az Iphone-ba, csak gyárit tudsz belerakni,( mert hibaüzenetet dob), és hiába 80% az akku állapot, szervíz üzenetet dob. De lassan minden alkotóelemmel ez lesz, a kijelzőtöl kezdve, más többi alkotórészig, nehogy egy jó minőségű, de nem eredeti alkatrészt építtess bele 15000-ért, hanem cseréltesd ki hivatalos szervizében 50000-ért. Na ez lesz a lehúzás...
És akkor jött a szöveg nem adunk töltőt, mert úgyis van. Persze a régi 1-2 Amperos töltővel hogy használjam ki az újabb töltési szabványokat. Fúj, ahogy át próbálnak b.szni...

[ Szerkesztve ]

(#19) xZer0kidx válasza gps76 (#18) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Kicsit túlzásnak tűnik ez. Minden probléma mértéke attól függ melyik irányból közelítjük meg.
Utángyártott aksinál 15 nap után eltünik a beállítások menüből a figyelmeztetés, az eredetiségére vonatkozóan, de továbbra is megtekinthető ott. Például megtekinthető annak, aki használtan venne készüléket. Megtudja, hogy eredeti e a kijelző vagy az akku vagy sem. Ez nem hülyeség. Mellesleg az akku elhasználódását sem mutatja egy utángyártott modell esetében, ez a későbbiekben szintén hátrány ha az illető eladná a készülékét.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#20) Ezekiell válasza gps76 (#18) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyilván, az Apple eddig is híres volt a remek right to repair hozzáállásáról...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21) Teal'C


Teal'C
addikt

Én már évek óta használom a Type-C aljzatot, kábelt és meg kell mondjam nem vagyok maradéktalanul boldog, elég hamar elgyűrődnek az érintkezők a kábelekben főleg az adatátvitelre szolgálók. Több típust próbáltam olcsót drágát de nem sok különbség van köztük.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#22) Jürgenmüller válasza sethi (#15) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

Nagyon jó nekem egy sem volt otthon. Pedig a legutolsó android telefonomat 2 éve vettem, és nem azt adtak hozzá, na ezt hogy magyarázod meg?

#16 Ezekiell

Az megvan, hogy nekem van iphone 12 minim, és kellett fejet venni hozzá mert egy sem volt otthon? Pedig van vagy 20 töltő fejem, ami hozzám tartozik, hogy lehet ez? Meséld el kérlek...

(#23) Ezekiell válasza Jürgenmüller (#22) üzenetére


Ezekiell
veterán

Úgy hogy lightning csatlakozó != bármi más csatlakozó. Nagyon szívesen.

De szerintem félreértettél, én arra próbáltam alig árnyaltan célozni, hogy az Apple ez után is le fogja húzni a vásárlóit, pont ahogy eddig is tette.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.