Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Tudom, hogy így van, de egyszerűen hihetetlen számomra, hogy 10-ből 7 pc-ben inteles szív dobog. Arra is kíváncsi lennék, hogy milyen lenne a kép országokra lebontva? Olyasmire gondolok, hogy "gazdag" országokban lehet akár 10-ből 9 gépben is intel, míg nálunk "szegény" országban 10-bő 5 gépben csak.

Például nekem csak AMD-s gépeim vannak, és mindenkinek ilyeneket is "építek", egyrészt azért, mert jók, másrészt azért, mert szinte mindenki a lehető legolcsóbbat kéri, de azért jó teljesítménnyel.

Szóval mennyire határozza meg az árérzékenység, és mekkora lehet az egyéb tényezők szerepe a dologban? Egyszerűen nem értem, miért ez a nagy előny?

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Az ide év azért is lehet érdekes, mert az Intel processzoreladásait több hónapon át negatívan befolyásolja az a bizonyos chipset probléma, míg az AMD a Fusion termékvonallal lehet, hogy 5 év után ismét nagyot villant.

(#3) Srodney válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Srodney
senior tag

ez jó kérdés,habár én ismerek olyat aki azert vesz intelt mert "nem kockáztat" és "abszolut nyerő" akar lenni. :N ugye milyen hallatlan?!?!...szerintem az a nyerő aki kis ráfordítással vesz gyengébb procit és azt tuningolva éri el a megfelelő teljesítményt.nekem intel gépem csak használtan volt mert addigra eléggé lement az ára...
amd drukker lévén bízom az amd nagyobb térnyerésének...

(#4) mghltm válasza antikomcsi (#1) üzenetére


mghltm
addikt

volt egy x3 phenomom es szerettem volna x4-re fejleszteni. az ilyen procik 28e-35e kozott vannak apron. kozben talaltam i5-750-et 32e-ert. gondoltam egyet es eladtam az amd masinat, vettem helyette intelt. arban kb azonosak, de teljesitmenyben a 750 az x6-osokat szorongatja. sajnos az amd egyhelyben toporog evek ota. :((( pedig korabban imadtam a 939-es 3000+-t es az x2 4200+-t is :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) LW válasza mghltm (#4) üzenetére


LW
őstag

Tény, hogy Intel több esetben is erősebb és előrébb jár, viszont árban is van egy meredek lépcső közöttük.

Am nekem is volt 939es 3000+om és AM2 4200+ is. :DD

(#6) erdoke válasza mghltm (#4) üzenetére


erdoke
titán

Nálam még mindig a S939 4800+ teljesít szolgálatot a desktopban, közben a laptopok mind intelesek. VIszont 2011-re eljutottam oda, hogy le akarom cserélni a desktopot is laptopra (valami féligényes DTR-re gondolok), és sanszosnak tűnik, hogy májusig nem lesz versenyképes AMD-s megoldás.

A legjobb aláírás a héten

(#7) BuldozerII válasza erdoke (#6) üzenetére


BuldozerII
csendes tag

Engem meglepett az AMD eladásai csökkentek.
Az Intel meg erősödött.
Én úgy gondolom 2011 első negyedéve viszont nagyon másképp fog alakulni.
Gondolok az Intel problémára, és az AMD új processzorának megjelenésére.

Az AMD jól fog szerepelni az Intel rovására 2011-ben.

[ Szerkesztve ]

(#8) hohoo válasza mghltm (#4) üzenetére


hohoo
senior tag

"vettem helyette intelt. arban kb azonosak, de teljesitmenyben a 750 az x6-osokat szorongatja."

Ez egy nagyon durva túlzás. Intelre optimalizált, sok magot kihasználni nem tudó programokban szorongatja max :)
nem kell bedőlni a fizetett teszteknek olyan programokkal amiket egyébként alig használ az ember és nem éppen a valóságot mutatja.

Amúgy nem tudom hogy lehet jobban járni, ahogy látom pl kezdetnek az alaplap már 2x annyiba kerül intelhez mint amd-hez.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#9) M107


M107
addikt

Várjuk meg a 2011-2013 adatokat amikor már a játékok nem fognak annyira dominálni hisz az Nvidia s az Ati-Amd kiszállt egy bizonyos egyesülésből.

Játékos piac sokat nyomot a latba. Így már csak azoknak lesz értelme jó erős procit venni akiknek tényleg szükségük van rá (nem lesz szükség 3-6 esetleg 1 év után proci csére egy jobb architektúrával akár 1-2- netán 3 évig helyt lehet állni).
Csak a fanok mondják hogy kisebb csík szélesség vegyél újabb procit

Bár szerintem akkor is Intel az No1 s az AMD a No2 marad
De + Pont az AMD-nek én akkor is AMD párti vagyok Költséghatékony ár/érték arányos

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10) hohoo válasza hohoo (#8) üzenetére


hohoo
senior tag

procinál is hasonlóak az arányok, persze akkor nem ha a legrosszabb ár/értékű amd-t nézzük a legjobb ár/értékű intellel szemben :D

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#11) hohoo válasza erdoke (#6) üzenetére


hohoo
senior tag

és ha májusig nem veszel új gépet fejbelőnek? vagy mitől ilyen szilárd határpont? :D
Én 1 éve akarok új gépet venni... aztán mindig várok mert még mindig jó a mostani 90%-ban meg úgy is jön a bulldozer meg a liano, azt meg megvárom milyen.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#12) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Hát ezen meglepődtem.
Mindegy, rermélem az AMD Fusion majd kicsit megbolygatja ezt az (Intel számára) idilli állapotot :))

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#13) egoistus válasza Srodney (#3) üzenetére


egoistus
tag

Igen van aki vesz egy 2-300 lovas bmw-t vagy mercit, van aki meg vesz egy ezeröcsit és azt piszkálja fel, arra hogy eljuss a----b-re tökéletes mind a kettő, de a dolgok soha sem feketék vagy fehérek. Ha valaki teheti és vagy ki akar adni több pénzt számára akár csak megnyugtatóbb/jobb/szimpatikusabb procira azt nem kell ám bántani. Nekem volt régebben amd-m de valahogy instabilnak találtam az egész gépemet, ebben közrejátszott az is hogy akkoriban volt az xp sp1 időszaka és emiatt maradt meg negatívként, de intelhez pártoltam kijött az sp2 és minden heppy lett. Azóta nem vettem amd-t bár ismerősök sokan használják és meg vannak vele elégedve. Én inkább most is egy i5 sandy-re fizetek majd be ha vissza viszem az üres üvegeket :P

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#14) atti_2010


atti_2010
nagyúr

A mobil piac kreál akkora szakadékot az AMD és az Intel között, asztali procikra lebontva nem hiszem hogy ilyen rózsás lenne a dolog.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) lizRRR válasza egoistus (#13) üzenetére


lizRRR
őstag

" Ez egy nagyon durva túlzás. Intelre optimalizált, sok magot kihasználni nem tudó programokban szorongatja max :)
nem kell bedőlni a fizetett teszteknek olyan programokkal amiket egyébként alig használ az ember és nem éppen a valóságot mutatja.

Amúgy nem tudom hogy lehet jobban járni, ahogy látom pl kezdetnek az alaplap már 2x annyiba kerül intelhez mint amd-hez. "

Ez egyáltalán nem túlzás. Próbáljál ki akár milyen játék / programba le veri az intel az amd-t értem itt most az i5 750-re meg az AMD X6-os-ra.Az a nagy harci helyzet ,hogy a mostani játékok / programok nem használnak ki 6 magot. Viszont az i5 750-nek a 4 magja az maximális kihasználtságon van, Míg az AMD X6-osának 4 magját használja ki kevesebben.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A másik dolog az ,hogy az INTEL jobban tuningolható , igaz többe kerül 8-9 k-val , de azt vissza is kapod a játékokban. ;)

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#16) atti_2010 válasza lizRRR (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Csakhogy az AMD 4 magosai bármilyen játékot maximálisan elbírnak vinni, akkor az a kérdés hogy minek vegyek egy Intel csodát jóval drágábban?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Az intelnek a sok box-os gépből jön össze 80% Bemész a boltba AMD nem lehet kapni csak sok sz..r celeront és rádsózzák! Az emberek 80% nem ismeri az AMD márkát sajnos meg azt hogy mire képes jóval olcsóbb áron! De ez mind az intel üzletpolitikálya!

(#18) GerykO válasza atti_2010 (#16) üzenetére


GerykO
aktív tag

Haggyad már, nem látod a kék szemüveget a fején? :DDD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#19) atti_2010 válasza Sondi1986 (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez sajnos igaz, ismerősömmel kiválasztottunk egy AMD-s laptopot (benne volt az üzlet ajánló listájában), mikor elment megvenni úgy rásóztak ugyan annyiért egy sz@r Celeronost mint a huzat.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) lizRRR válasza atti_2010 (#19) üzenetére


lizRRR
őstag

Figyelj ! Itt nem azon van a hangsúly ,hogy min megy el.
Itt az a kérdés ,hogyan.
Veszek neked Q6600 INTEL 20 k-ért az is 4 magos.. de maximum jó esetben 3.1-2-re tudod felhúzni.

Szóval ilyenkor egyszerübb ,ha már veszel egy 2 magos e8400 ami viszi a 4 GHZ-t.
De maximumra kivan hajtva a gép.
Érted? :R

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#21) UnSkilleD válasza atti_2010 (#16) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ja főleg hogy a játékok amúgy is vga limitesek, teljesen mindegy igazából hogy milyen cpu van a gépben (AMD v Intel)

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22) lizRRR válasza UnSkilleD (#21) üzenetére


lizRRR
őstag

Na látod most nagy butaságot mondtál , ugyanis vegyük pl.: Bad Comapany 2-T.
Ez is olyan ,hogy ( saját tapasztalatból mondom) egy Intel e8300 procival van 30-40 fps-em , egy GTX 275 vga-val. Míg ugyan ezzel a vgaval egy i5 750-es procival átlag fps 80-90 szóval ebből már leszűrhető a dolog.

A magyarországi gamereknél leginkább fordítva szokott lenni a dolog.
Jó a videókártya , de nincs kihasználva. :U :R

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#23) UnSkilleD válasza lizRRR (#22) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen a BC 1 kivétel az ezerből, grat

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#24) lizRRR válasza UnSkilleD (#23) üzenetére


lizRRR
őstag

De az új játkok ugyan ilyenek lesznek.... 4 magra építik a játékokat.
De ha neked a BC nem volt elég példa akkor ott van rá a CRYSIS , METRO.

És most nekem ne gyere a cod4-el stbb.-vel. :D :))

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#25) atti_2010 válasza lizRRR (#22) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Te most hirtelen egy 2 magos procit hasonlítottál egy 4 magoshoz, és azt az eredményt kaptad hogy a 4 magos nyert, bravó, de ha veszed az AMD 4 magosát és megméred az Itel I5-760 4 magosával akkor játékokban ugyanazt az eredményt kapod csak dupla pénzért, jól vásárolsz, kár hogy nincs közelben üzletem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26) laci666 válasza lizRRR (#24) üzenetére


laci666
senior tag

Szerintem ezt olvasd el

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#27) erdoke válasza hohoo (#11) üzenetére


erdoke
titán

Áprilisban lesz rá keret, viszont ha nem veszek rövid határidőn belül, elkölti az asszony. :DDD
Erőben még mindig elmegy a mostani gépem, pedig lassan 6 éves. Illetve az alaplap 5,5 múlt, a többit meg nem tudom pontosan, a proci valamivel öregebb. Viszont ha a lap behal, vennem kell OS-t is, és gyakorlatilag a VGA-n kívül mindent cserélnem kéne, a végén pedig maradna egy rengeteg helyet foglaló, sokat fogyasztó, és a laposnál még mindig zajosabb gépezet. Akkor már inkább egy laptop 3 év garival és Win7-tel.

A legjobb aláírás a héten

(#28) UnSkilleD válasza atti_2010 (#25) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen pontosan itt nem 2 vs 4 magról volt szó, hanem AMD 4 mag vs intel 4 mag, és itt nemigazán számít

ps: a crysis meg nem használ 4 magot, max 2-t

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#29) lizRRR válasza atti_2010 (#25) üzenetére


lizRRR
őstag

Szerinted ,ha ez igaz lenne akkor mér vesz mindenki intelt?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#30) atti_2010 válasza lizRRR (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem vesz mindenki, csak a statisztikákba a mobil platform is benne van, ha megnéznéd az Európában eladott asztali AMD-s procik számát biztos kancsin maradnál, régebben volt valahol egy ilyen statisztika de nem találom sajnos, tiszta piros volt egész Európa.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) lizRRR válasza lizRRR (#29) üzenetére


lizRRR
őstag

Ami már ugyan ott van X4-es a i5 750-nél az vagy ugyan ott az árnál és akkor ink. már az intel.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#32) lizRRR válasza lizRRR (#31) üzenetére


lizRRR
őstag

Igen mert általában az emberek 75% netezésre veszi a gépet oda meg elég az AMD is.
Hogy miért?
-Olcsobb

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#33) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Kellene egy felmérés: 100 játékból mennyi vga limites és mennyi cpu limites. Ha nem dől el legalább 2:8 arányra egyik vagy másik oldalra nincs értelme vitatkozni.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#34) egoistus válasza Brown ügynök (#33) üzenetére


egoistus
tag

de lehet valami nálam proci limites, másnál meg vga limites. Ez erősen beállitás függő.

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#35) atti_2010 válasza lizRRR (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

[link]

[link]

Komolyan beszélsz vagy csak színplán hülyének nézel minket?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36) UnSkilleD válasza lizRRR (#32) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ja meg az emberek 75%-ának fogalma sincs arról hogy miazaz AMD, az eladók meg rájuk tukmálják az inteles gépet mert az jó lesz neked...

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#37) egoistus válasza lizRRR (#31) üzenetére


egoistus
tag

Ezt inkább ugy mondanám, hasonló teljesítményért hasonló árat is kell fizetni.
Annyi hogy általában az intel csúcs prociaihoz az amd nem tud ellenfelet állítani csak késve.

38.
nem utolsó sorban :DD

[ Szerkesztve ]

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#38) Brown ügynök válasza egoistus (#34) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Meg ugye attól is függ ki milyen játékkal játszik :) Szóval ez felhasználó függő.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#39) Boxi88


Boxi88
őstag

Persze, hogy jól alakultak, minden évben kitalálnak valamit ami miatt újat kell venni "mert csak akkor vagy ember" alapon úgyis megveszik sokan... a 2011-es év is sikeres lesz, mert már az év elejét új dolgokkal nyitották...

Nekem ha nem lett volna szükségem notebook-ra még mindig a jó öreg 775-s rendszerem nyüstölném... :U

(#40) lizRRR válasza Boxi88 (#39) üzenetére


lizRRR
őstag

Nekem ne a 2 magos prociddal gyere ami 4 magosítható..

Nézzél körbe x4-es procik között utána hasonlíts. :o :((

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#41) lizRRR válasza lizRRR (#40) üzenetére


lizRRR
őstag

Hoppá.

Na most nagy hülyeséget mondtam. :DD :W

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#42) Gerisz válasza lizRRR (#31) üzenetére


Gerisz
addikt

Most megmagyarázod, hogy nem voltál hülye mikor játékra vettél drágább gépet mint kellett volna.

Elmondom neked mikor kell venni Intelt!
Ha dolgozol a gépen olyan programokkal amik ki is használják egyébként meg csak a baromságra fizetsz pluszban.
Én mivel nem dolgozom olyannal ami hozna különbséget ezért egy fillérrel nem adok többet Intelért. Öcsém mivel olyanokkal dolgozik neki meg Intel van.
Az, hogy neked lefut 60Fps-el egy játék nekem meg 58-al hát nem ér meg egy ezrest sem.

De ezt az "okos" nézetedet már minden topikban leírtad ahol csak lehetett.
szánalmas

[ Szerkesztve ]

(#43) Boxi88 válasza lizRRR (#40) üzenetére


Boxi88
őstag

Nagyot, de nem tudom miért az én hsz-emre?! :F :U

[ Szerkesztve ]

(#44) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Itt többen nagy tévedésben vannak, ha játékra használod a procit egy 4 magos akár milyen játékra elég, hiába a csili-vili Intel egy HD 6950 -es kártyán csak 30-40 FPS jön ki (nagy felbontásban), így sokkal jobban megéri azt a +10k VGA-ra költeni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#45) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Fölösleges vitázni a jövőben is az lesz hogy az emberek intel procit akarnak mert azt hiszik az a fasza meg az olcsó stb. Meg mindeki nvidiát akar venni mert csak azt ismerik! Ez olyan mint ha jőnne ki egy nagyon frankó LINUX és leverné a windows 7-et. De te nem szeretnél váltani mert ezen nőtél fel érted. Régen én is inteles+ nvidiás voltam de soha többé nem leszek az, midőrőké AMD! :B

(#46) Franklin válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Franklin
addikt

A Steam userek körében is ez van:

[link]

Pedig ha jól rémlik, régebben még ilyen 55-45 volt az arány, de az utóbbi időben nagyon elhúztak.

(#47) yakuza.tora válasza antikomcsi (#1) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Engem is érdekelne egy országokra lebontott statisztika! :K
Mellesleg nálam is két asztali gép van, mindkettő AMD (vga is). /Korábban voltak INTEL procijaim, - P4, Q6600 - szal nem vagyok fanboy alkat.../ Érik a nagygép CPU cseréje és maradok X6 vonalon.
A notim INTEL i5, de arra nem volt ráhatásom, úgy kaptam a cégtől.

(#9) M107: Ha a PC Gaming Alliance-ra gondoltál, akkor jó, ha tudod, hogy az nV és a Microsoft szállt ki, az AMD-ATI nem!

Alléz Olympique de Marseille!

(#48) H.Ezredes válasza Franklin (#46) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Én is ezt a tábort erősítem mármint Intel ( Q6600 )

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#49) yakuza.tora válasza lizRRR (#32) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Figyu! Szerintem, te nagyon nem vagy képben.
Végigolvastam ebben a topikban a munkásságodat és teljes jóindulattal azt javaslom, hogy nézz utána néhány dolognak, mert komolyan lejáratod magadat...

"Az a nagy harci helyzet ,hogy a mostani játékok / programok nem használnak ki 6 magot. Viszont az i5 750-nek a 4 magja az maximális kihasználtságon van, Míg az AMD X6-osának 4 magját használja ki kevesebben."

"Veszek neked Q6600 INTEL 20 k-ért az is 4 magos.. de maximum jó esetben 3.1-2-re tudod felhúzni. Szóval ilyenkor egyszerübb ,ha már veszel egy 2 magos e8400 ami viszi a 4 GHZ-t. De maximumra kivan hajtva a gép."

"...egy Intel e8300 procival van 30-40 fps-em , egy GTX 275 vga-val. Míg ugyan ezzel a vgaval egy i5 750-es procival átlag fps 80-90 szóval ebből már leszűrhető a dolog."

"A magyarországi gamereknél leginkább fordítva szokott lenni a dolog. Jó a videókártya , de nincs kihasználva."

"...ugyan ott van X4-es a i5 750-nél az vagy ugyan ott az árnál és akkor ink. már az intel."

"Igen mert általában az emberek 75% netezésre veszi a gépet oda meg elég az AMD is."

"Na most nagy hülyeséget mondtam." - Ebben viszont egyet étek veled! ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#50) hohoo


hohoo
senior tag

Általában 1 féle játék van a proci limites... ami max 2 magot tud használni, vagy még annyit sem... de arra vehetsz aztán 6 magos ájhetet, akkor sem lesz gyorsabb mint egy 5ghz-s 2 magos akármi :D
Játékoknál meg nem annyira menő az intel optimalizálás/amd leszarás, úgyhogy ott még mag vs magnál is kicsi a különbség. A játékoknál nem is terjedt el a "nem használunk sse-t amd-n" típusú intel által nyomott compiler sem, mert ott ha ilyenekre nem figyelnek vásárlót veszítenek.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.