Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ezt az MP5-öt én se értettem, már régóta reklámoznak ilyen lejátszókat. Az MP3 után oké volt az MP4, mint videolejátszó. Néha kell újítani, hogy megvegyék.. :))

(#2) Hasek


Hasek
Közösségépítő

"Röviden összegezve tehát: az mp4-lejátszó olyan mp3-lejátszót takar, ami video lejátszásra is alkalmas, az mp5-lejátszó pedig olyan mp4-lejátszó, amely többféle video formátumot ismer és nagyobb kijelző mérettel rendelkezik:"

Forrás

Üdv. H

(#3) dízelracer


dízelracer
senior tag

mégsem

[ Szerkesztve ]

(#4) Thome


Thome
addikt

(#5) Tálydi


Tálydi
senior tag

+ ha jól tudom mp5 -ben van "kamera"

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6) dabadab


dabadab
titán

Ez a vége annak, ha technikai analfabétákat engednek elnevezni dolgokat. Már az mp3 -> mp4 is necces volt (kb mint a hamburger -> cheesburger), de azt még meg lehetett magyarázni, ellenben az mp5 totál bullshit.

DRM is theft

(#7) MiNiM


MiNiM
tag

az MP196 nem kamu.. én láttam olyat. van benne kenyérpirító, úszómedence, psp69, ps83, meg minden, csak az mp3at és az mp4et hagyták ki.

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#8) KrAt


KrAt
veterán

Kérnélek, hogy a nagybetűket alakítsd át kisbetűkké, és a számukat is legalább felezd vagy harmaduld el.. És így járj el az előző és a jövőbeli topicok címénél is.

Köszönöm!

Atesz

(#9) mephi666


mephi666
nagyúr

mp5? szerintem a heckler&koch legsikeresebb géppisztolya :K

egyébként meg szerintem is idiótaság az mp4->mp5 dolog... :W aki kitalálta, annak jót tenne 1-2 golyó a fenti mp5-ből a s*ggébe és megtanulná a leckét ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Esetleg lehetne azt, hogy ha már sorozatot szeretnél belőle csinálni, akkor ne ordibálj a címében? Kevesebb karakter is elég lesz véleményem szerint, mondjuk négy: Ááá!

Harrrr!!!!

(#11) sagesz93


sagesz93
addikt

nem azért mp5, mert ezekre a csodákra nem kell konvertálni, ergo mindent megeszik?

(#12) Probber


Probber
őstag

Micsoda moderátor invázió van itt kérem szépen. :D

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#13) #19617792 válasza KrAt (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

De jó az arcképed. :C

johny dragon: MP5 csak ez lehet. ;]

(#14) dabadab válasza sagesz93 (#11) üzenetére


dabadab
titán

Na jó, de mi az az mp5?... Mert az mp3 az az MPEG 2 layer 3 rövidítése, az mp4 meg az MPEG 4-ből jött, de az mp5? Mp4+1?

johny dragon: Légyszi', a sok Á nagyobbik részét töröld, a többit meg kisbetüsítsd. :P

DRM is theft

(#15) sagesz93 válasza dabadab (#14) üzenetére


sagesz93
addikt

a kérdés jó, erre válasz nem létezik, mivel az mp5 se létezik ugyebár.

(#16) myteve


myteve
csendes tag

Ja, volt egy ilyen mondat, hogy itthon a gyerekek MP3-MP4-el menőznek, afrikában meg MP5-el. Gonosz, meg szomorú, de jó. ;]

(#17) johny dragon


johny dragon
aktív tag

Én amikor először láttam ilyet hirdetve, azt hittem, hogy iPod touch-szerű lejátszó. Tudjátok, wifi, érintőképernyő... De NEM! A képernyő nagyobb, ez igaz, de attól még MP4 marad.

Xperia mini pro 4.0.4

(#18) EczkE


EczkE
addikt

Marketing fogás ez az MP5.

Asszem mindenféleképpen!

(#19) mephi666 válasza johny dragon (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, de az mp3-4-gyel az mpeg (audio/video) tömörítési eljárásokat szokták rövidítgetni... mp(eg)5 nem létezik... attól, ha egy (parasztvakító) mp4 lejátszó kapna pár plusz ficsőrt, attól nem lenne mp5... egy trabant sem lesz porsche attól, hogy ráragasztod a porsche emblémát :N

ez az mp3-mp4-mp5 dolog szerintem ott lett elb@szva, hogy anno nem hoztak létre egy szabványos jelölési formát az ilyen lejátszókra és az mpeg I-II layer 3 -> mp3-at vették alapul... ha kitalálták volna, hogy mondjuk legyen akkor a lejátszó neve MAP (mobile audio player), vagy isten tudja mi, akkor itt a verziószámokkal lehetett volna játszani:

példámmal élve:
MAP1->csak mp3-at játszik
MAP1.1->boldogul több audio formátummal
MAP2->már videót is játszik (az előzőek mellett)
MAP2.1->touchscreen-es verzió
stbstbstb...

így legalább áttekinthető lett volna és nem vakítják a parasztot minden idiótasággal...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

fasság.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) johny dragon válasza mephi666 (#19) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Akkor inkább az elterjedt PMP rövidítést használjuk.
De jó ötlet, rem EU látta. És csak az MP3/MP4 elnevezések helyére kéne, nem az iPod dobozokra rárondítani...

Xperia mini pro 4.0.4

(#22) kmisi99


kmisi99
addikt

mp5 szerintem az érintős mp4

(#23) mephi666 válasza kmisi99 (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

de emiatt már mp5? :U miért nem lett akkor mondjuk "mp4 táccs"? (egyébként már az mp4 elnevezés is durván sántított)

(leírom én is újra) az a gond, hogy egy tömörítési szabvány elnevezését húzták az "mp3-lejátszóra"... ez még éppen elment az mp4-lejátszónál is, de mp5-ös szabvány nem létezik... (szerintem nem is fog még egy darabig, mert nincs rá szükség)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) Eastman


Eastman
őstag

mp6

...nyertem? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) johny dragon válasza kmisi99 (#22) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Ja, a 16 ezres kínai valami biztos érintős. Főleg, ha nem is írják.

Xperia mini pro 4.0.4

(#27) Samus


Samus
addikt

Az MP4 is akkora kamu...Az olcsó kínai cuccok mindegyikén MP4 player felirat van, de az MP4-et, mint konténert még hírből sem ismerik (sem audio, sem video viszonylatban). Többnyire saját videóformátummal tudnak csak dolgozni, ami leginkább ASF (de ha nagyon engedékeny vagyunk, akkor lehet MP4, mert az ASF az MPEG-4 része, ahogy az MP4 is). De az MP5...lassan jön az MP44, meg a Kar98, meg az Uzi :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#28) kmisi99 válasza mephi666 (#23) üzenetére


kmisi99
addikt

Nyilván azért mp5 hogy a parasztja vegye megfelé. Most ha mp4 tocuh akkor sokan azt gondolnák hogy hát jó nekem a sima mp4 is de ha már mp5 azért az jobban hat az egyszerű elmére!

(#29) RootRulez válasza EczkE (#18) üzenetére


RootRulez
félisten

+1

"Neked még fos MP4 lejátszód van, neked meg CSAK MP4, de nézzétek az én MP5 lejátszómat, amit most újítottam" és még örül is neki. .(

Én már évek óta telefont használok ezekre a funkciókra (azelőtt meg még walkmanom volt)... Érdekesen festenék a sok kábelrengeteggel a nyakamban :))

═════════════════════════════════════════

(#30) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Nagyon egyszerű.
Bemegy a vásárló szülő vagy kisfiú a hipermarketbe, és (ha gyerek, akkor látta az újságban) kéri az mp5 lejátszót, mert az újabb, mint az mp4.

(Amúgy kamerás már mp4-ben is létezett sok éve.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.