Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Én bizakodó vagyok: hátha megint valami korszakalkotó jön. :DD

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#2) JanR válasza Fryskitt (#1) üzenetére


JanR
addikt

Elég jó koponyája van hozzá, szóval szerintem van rá elég nagy sansz :)

(#3) djculture


djculture
félisten

Szerintem maga az id Software-t is nemsokára szétcincálja a tulajdonos, szokás szerint ez szokott ilyenkor történni, a neve meg megmarad történelemnek

(#4) BiP válasza Fryskitt (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem pont ezért lépett Carmack is. Hogy ismét valami korszakalkotó részese lehessen.
A játékmotor-írásban már nem látott annyi fantáziát, hogy olyat alkosson, ami nagyon új.
(Talán még a Mantle API kidolgozása, alkalmazása lehetett volna neki ilyen ugrás.)
És bízom abban, hogy a személye löketet adhat a virtuális szemüvegek fogyasztóbarát kifejlesztéséhez és elterjedéséhez. (mind szakmai, mind reklám, mind elfogadottság oldalon).

(#3) djculture: Amikor megvette az idet a Zenimax, már sejteni lehetett, hogy visszafordíthatatlan változások indultak el.

[ Szerkesztve ]

(#5) Sidaries


Sidaries
őstag

Annyira nem is lepődtem meg. Remélem hogy megcsinálja frankóra ezt a VR cumót.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#6) WayneGace válasza BiP (#4) üzenetére


WayneGace
őstag

Vagy egyszerűen csak pénzért. Ismert név, lehet vele reklámozni a Oculus Rift-et.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#7) rodrigez válasza BiP (#4) üzenetére


rodrigez
senior tag

A Mantle-től eleve idegenkedett, meg aztán azt kidolgozni, ahhoz szerintem nem kell koponya, csak a hw ismerete szükséges, ami ugye az AMD-nél megvan, lévén sajátja. :) Emlékszem Carmack már a Id Tech 4 (Doom3) motor kora fejlesztési fázisában arról beszélt vagy 12 évvel ezelőtt, hogy a drivert megkerülve közvetlenül terheli a hw-t, hogy kiderüljön mit is tud a vas. Csak a driver limitálja majd Doom 3 futását vagy maga a hw elégtelen hozzá. Emlékszem az aktuális Matrox kapcsán mondta ezt, tán a G550-es volt ha emlékezetem nem csal. :) /És nem driver gond volt természetesen :D/

szerk.: nem 550-s hanem Pharelia volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) BiP válasza WayneGace (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem Carmack az az ember, aki nem a pénz, hanem inkább a technológiai kihívás miatt vált. Az Oculus Rift-nek persze Carmack személye óriási reklám, és közvetetten pénzt jelent majd.

(#7) rodrigez: Tudom, hogy Carmacknak nem a szíve csücske az AMD, ezért nem sok esély lett volna, hogy valóban részt vegyen a Mantle projectben, csak példaként hoztam fel, hogy a Mantle kidolgozása, bevezetése is egy forradalom lehetőségét rejti magában, és ez a tény, ez a lehetőség az, ami általában számára vonzó.

(#9) Bici válasza BiP (#8) üzenetére


Bici
félisten

Mi a baja az AMD-vel?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) tabu3x


tabu3x
tag

a sikerére, vagy a fejlesztésére koncentrál? :F
lehet-e valaminek a sikerére koncentrálni, ha még kész sincsen az a valami? :F
na nem kötekedni akarok a cikkíróval, de szerintem ebben a formában nem értelmes az alcím

(#11) Plazmacucci válasza Bici (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kevesebbet hazudnak :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) rodrigez válasza BiP (#8) üzenetére


rodrigez
senior tag

Magával az AMD-vel szerintem semmi gondja, hanem a 3Dfx Glide-jához hasonlóan a hw-hez kötött API ellen ágált. Anno a Ati 9700-at tekintette referenciának a Doom 3 fejlesztésénél, pedig előtte a GF4 szériát favorizálta.

Reméljük a VR-ben megtalálja a számításait, mert most tényleg ez lehet a következő lépcsőfok. Sok jó és fícsörgazdag játékmotor van már a piacon és az utánpótlás sem kérdéses, de nem látom már azt a minőségbeli ugrást jó ideje, ami pl. a Crysis megjelenéséig volt. Ezt zömmel a konzolok által diktált játékpiacnak tudom be. Ezért sem gáz, hogy egy ekkora koponya a "meddő" engine fejlesztésből átnyergelt valami másba, ami nem más mint maga a térérzet javítása, ami a legcsiricsárébb grafikus motor sem fog biztosíni önmagában soha. Már hosszú évek óta ez volt a vesszőparipája és remélem be is érik majd a kitartásuk gyümölcse. Azért én még szeretnék egy voxeles motort látni tőle, ami elvileg az ID Tech 6 alatt futott (volna). Bár elmondása szerint még nem igen van olyan hw ami azt meghajtaná. :)

(#13) BiP válasza rodrigez (#12) üzenetére


BiP
nagyúr

(#12) rodrigez + (#9) Bici: Én sem mondtam, hogy baja lenne az AMD-vel.
Csak egyszerűen most nem oda húz (főleg az Nvidás konferencián való részvétele óta merem ezt gondolni róla), és amit írsz, hogy a Mantle korlátjai nem tetszenek neki.

(#14) rodrigez válasza BiP (#13) üzenetére


rodrigez
senior tag

Az tény, hogy ő mindig is jó kapcsolatot ápolt az NV-vel. Tán, mert ők voltak azok akik normális hw mellé, mindig penge OpenGL drivert írtak. :)

(#15) exedoc válasza rodrigez (#12) üzenetére


exedoc
senior tag

Egyetértek veled, nem történik akkora minőségbeli ugrás a konzolok miatt. Az egyik felem örül ennek, a másik felem meg nem. Ha kicsit belegondolunk nemcsak a konzolok elterjedése tesz keresztbe a pc-s hardveriparnak. Mikor jött a Sandy, nem telt el egy év mire jött az Ivy, aztán rá egy kicsire foglalatváltás, Haswell. Évente jönnek új processzorok, processzorcsaládok, alaplapok/foglalatok, videókártyák. Nincs is ideje felfutni az egyiknek már váltani kéne másikra. A user meg vár mi olcsóbb, mi hogy alakul, de mire megveszi már új hardverek vannak. Néha örülök a konzolok által megnyomott "stop" gombnak. Persze ezzel az is jár, hogy a fejlesztőknek nincs akkora mozgásterük, és a motorok sem fejlődnek akkora léptékben.

Carmack bácsiról meg annyit, hogy még mindig tolom a quake3-at, a játék böngészőbe átültetése pedig nagyszerű ötlet volt, újra népszerűvé tette a játékot. A Doom3 még mindig nagy kedvenc, de a Rage-ben is megtaláltam azt amit egy id-s játékban mindig is kerestem annak ellenére, hogy nem tökéletes. Nekem átjött ott is a feeling, meg szép is volt, annak ellenére, hogy ha valamihez közel mentem láttam, hogy nem élesek a textúrák. Sok sikert neki az Oculus-al, remélem ott is alkot ilyen nagyot mint az id-nél. Kiváncsi vagyok mi lesz a jövőben az id-el meg az id Tech-el.

[ Szerkesztve ]

(#16) Findzs


Findzs
addikt

összehozhatott volna még búcsúzóul egy jó kis tereprombolós motort mondjuk egy quake 5 -höz

más, és majdnem ide tartozik
mi van az új doom résszel? nagy a csend :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#17) djculture válasza Findzs (#16) üzenetére


djculture
félisten

Milenne kuka mint ahogy gondolom az összes készülő project...

[ Szerkesztve ]

(#18) rodrigez válasza djculture (#17) üzenetére


rodrigez
senior tag

A régi verziót kukázták a Bethesda kérésére, de a projekt kukázásáról én nem tudok. Bethesda hülye lenne megölni valamit aminek csak a neve eladja magát, még ha hányatottabb is a sorsa az utóbbi időben.

(#19) mcloud76 válasza BiP (#4) üzenetére


mcloud76
tag

Szerintem meg pont de.
Nagy valoszinuseggel bekorlatoztak a mukit, meg az is siman lehet, hogy valami teljesen uj technologian jar az esze amit a kiadoknal nem igen illik toleralni.
A legtobb ha tehetne ugyanazt a jatekot adna ki, uj nevvel, ugyanabban a dobozban, csak haszon legyen rajta.
Sok helyen sirnak, hogy jaj milyen jo volt a quake 1 meg a 2 de azota semmi.
Azota kicsit szofisztikaltabb lett a gameplay, ma mar az a szimpla trancsir keves.
A masik, hogy o nem dizajnolt csak engine-t irt. A legtobb id jatek romerohoz fuzodik akitol nem tudom mert vannak ugy szetcsuszva szerintem egyeltalan nem asz a csoka.

[ Szerkesztve ]

(#20) BiP válasza mcloud76 (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont de mi? Mire gondolsz?
Pénz miatt ment volna? Még mindig nem hiszem.
Bekorlátozták volna? Valószínűleg ez volt. A sima hagyományos engine-gyártásban már nincs akkora fantázia, nincs olyan új technológia a megszokott engine-készítésben, ami neki kellő kihívást adna, és meg is tudná valósítani. Talán pont a kiadó korlátozásai miatt, akik szeretnek inkább a biztosra menni, nem szeretnek kísérletezni. Carmack meg igen. Egy új Antialiasing mód, vagy egy újfajta megvilágítási modell pedig nem elég extra.
Szóval ha valami újat akar alkotni, akkor óriásit kell ugrani, és ezt meg is tette.

(#21) Tomcat


Tomcat
őstag

Én nem hittem volna hogy ez a nap is eljön, de tény hogy minden egyes kulcsembernek -akinek a neve összefonódik az adott vállalattal- eljön ez a nap is.
Csak nehogy az legyen végül belőle hogy a továbbiakban sem Doom sem pedig Quake epizódok nem fognak jönni PC-re ezekután. Én nagyon nem szeretném.

Tomcat

(#22) exedoc válasza Tomcat (#21) üzenetére


exedoc
senior tag

Én is már tűkön ülve várok egy új quake-t meg egy Doom-ot. :K

(#23) hoeerny válasza Tomcat (#21) üzenetére


hoeerny
tag

Ja, én is meglepődtem rajta. Nem hinném, hogy ezeket a nagy neveket veszni hagynák a jövőben...

(#24) Rive


Rive
veterán

Okos csóka, időben váltott. (Bár lehet, hogy mégis inkább egy kicsit késett.)

Ahogy a cikk is utal rá, szimplán elfogadható motort irni ma már tényleg megmegy házon belül, úgyhogy sonak művelik, sok (fiatal, nagyravágyó) agy őröl azon, mi újat, gyorsat lehet még beleszoritani. Ezen a pályán már nem lesz igazán nagy, egyedi dobás.

A real-time VR az más pálya, azzal sokkal kevesebben szöszölnek, pláne sikeresen.

Sok sikert neki.
Nyilván ezen a területen is max. pár éve lehet, mielőtt beéri a mezőny, de ha le tudja rakni az alapokat, akkor - hát, kevés ember mondhatja el magáról, hogy több pályán is az elsők között 'csinálta meg'.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szerintem unta már az egészet, olyan dologgal akart foglalkozni, amiben még van igazi potenciál és érdekes is.

(#26) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ez a hír már legalább 3 napos... Inkább írnátok arról, hogy az ATI R9 290-es VGA-i feketehaláloznak. Bár már ebben a hírben is le lennétek maradva. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#28) Komplikato


Komplikato
veterán

Várható volt, mert egyik kiadó sem szereti a "When it's done ..." témát, Carmack meg nem szeret félkész munkát kiadni a kezéből.

Az Oculus Riftből (az alapból) pedig nem semmi miket ki nem hozott egy halom barkácsfejlesztő, keressetek videókat, amikor már fedezékből kilövés, fedezékbe bújás és sok mást ráprogramoztak és ez még csak a headset mozgáskövető része! Kickstarteren meg páran már komplett VR ruhákat terveznek hozzá! Szerintem van benne fantázia.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) BiP válasza Dyingsoul (#26) üzenetére


BiP
nagyúr

Tessék, 4 napja: Feketehalál terjed a Radeon R9 290-es sorozatú VGA-kon
És a friss hír (10perce) a javításról: Javítja a feketehalált az új Catalyst

[ Szerkesztve ]

(#31) bigyo108 válasza #32839680 (#29) üzenetére


bigyo108
aktív tag

A DOOM3 is megelőzte a korát .
Majd felnövünk hozzá .
Addigra a VR -már a sokadik lépcsőn lesz .
Carmack technológiában mindig előttünk lesz , fejben pedig már isten tudja hol lehet most .

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#32) kovgab


kovgab
aktív tag

Uhh...
nagyon is kíváncsi vagyok mi fog majd kisülni ebből, nemrég olvastam a Doom legendáját...
jó lenne valami ahhoz hasonló nagy dobás végre, ami kicsit felkavarja ezt a giga-megapixelels-csodajátékos egykaptafás szisztémát :C

Ká Úr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.