Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Nem hiszem, hogy ettől jobban fog szólni. Kis és lapos helyen nem lehet jó hangot csinálni. De marketing felárnak kiváló lesz. :)

(#2) Sanchez638 válasza BenceShearer (#1) üzenetére


Sanchez638
addikt

Volt anno JBL hangszorós lapos. Egész jó volt, bár ott a noti nem 2 milliméter vót.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3) ROBOTER válasza BenceShearer (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Kis és lapos helyen nem lehet jó hangot csinálni."

40Hz-et nem, de amit az iPad Pro (12,9'') tesz ebből a szempontból, az elég szégyen a legtöbb középkategóriás (és sajnos gyakran a felsőkategóriás) notebookra nézve. És egy notebookban legtöbbször több hely áll rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

(#4) ALBY


ALBY
senior tag

csakamaeketing!

Dolby Labs meg csak lejáratja magát mikor Dolby Atmos látok egy mobil gépre írva.

Segítsenek jobb hangszórókat csinálni, az jó lenne mert szégyenletes amik vannak. Csodát nem lehet tenni.
Csak a szerencsétlent, aki végül rendszeresen hallgatja nem kéne átverni mindenféle túlterhelt nevekkel...
...mert lesz aki elhiszi.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#5) TBMC válasza ROBOTER (#3) üzenetére


TBMC
addikt

+1 :K

markbellus.hu 

(#6) Aljasvip válasza Sanchez638 (#2) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nekem a Lenovo Y580-ban JBL hangrendszer volt (szép ezüst felirattal a hangszóró mellett), és bár nem volt benne mélynyomó, a Home Theater rendszerben zenére állítva nagyon hangzatos mélyet adott ki magából.

Az egyre kisebb laptop házaknál szerintem fontos lesz, hogy jól belőjjék a hangzást, akár a gépház megfelelő rezegtetését is felhasználva. Szerintem jó kezdeményezés ez (bár a nagyvállalati munkafolyamatokat ismerve ez se lesz több egy "néha megmutatom hogy haladok, ezt azt beleszólnak, aztán OK" támogatásnál). Alsó kategóriás tapasztalatok alapján lehet már az is előre lépés lenne, ha 100% hangerőn nem recsegne a hangszóró és nem remegne hallhatóan a ház.

(#7) Thauxeeb


Thauxeeb
tag

Rendes DAC lenne bennük a varázslás helyett... :(

(#8) ROBOTER válasza Thauxeeb (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

Annak a saját hangszórós élményhez mi köze van?

(#9) #06658560 válasza BenceShearer (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezzel az elektrosztatikus rendszerek szerintem vitába szállnának.

(#10) MaUser válasza #06658560 (#9) üzenetére


MaUser
addikt

120Hz felett esetleg. ;]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#11) Thauxeeb válasza ROBOTER (#8) üzenetére


Thauxeeb
tag

Semmi, pont ezt mondom, hogy a hangszórós varázslás helyett terjedne el, hogy jó DAC legyen benne. Dolby Atmos egy laptopban persze, Cinema City is majd vesz 2 lapost azt csókolom :F

(#12) Tombi válasza BenceShearer (#1) üzenetére


Tombi
senior tag

Sajnos nekem is olyan csoda packard Bell laptop jutott
(packard bell easynote tk 86), hogy mono! hangszórókat kapott szegény,
mély hangzást meg sem próbáltak varázsolni.

Amíg ilyet csinálnak a gyártók, egy pár éves laptopon,
nem hiszek a fejlődésben !

[ Szerkesztve ]

(#13) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Dolby Atmos notebook? :D Ez valami vicc? legalább egy számmal többet lehet tenni az árcédula elejére....

(#14) ROBOTER válasza Thauxeeb (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

Őszintén: én nem hiszek a DAC mizériában ebben a környezetben.

De hiszek abban, hogy azt a DAC-ot jól szűrt táppal kellene ellátni, jól kellene árnyékolni, ha nem powerDAC akkor megfelelő erősítővel kellene ellátni (szintén jó táplálással), és minőség fejhallgató-csatlakozó kellene hozzá. Nem beszélve arról, hogy oprendszer-zenelejátszó szinten gondoskodni kellen egyfajta "direct" lehetőségről, amikor semmi nem módosít az adatfolyamon.

(#15) Solten


Solten
addikt

Saor Alba

(#16) Thauxeeb válasza ROBOTER (#14) üzenetére


Thauxeeb
tag

Erre gondoltam :)

(#17) nemlehet válasza ROBOTER (#14) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem tudom, szerintem ez egyszerűen még rétegigényként is alig-alig merül fel. Ha valakinek nagyon kell, akkor vesz egy USB-s hangkártyát, abból is kaphatóak már igen jó minőségű darabok.

Amúgy nem B&O van az Asus gépemben és nem mondom, hogy jó, de sokkal jobb mint az átlag. A zene közepes hangerőn még elég élvezhető, adtak hozzá egy külső mélynyomót így azért az is van (és nem dörmögős hanem tényleg normális) és ami talán a legfontosabb, hogy a filmeket is lehet érteni még viszonylag messziről is. Szóval talán ez sem lesz értelmetlen, de hogy a felárat nem fogja megérni az biztos.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) ROBOTER válasza nemlehet (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én nem audiofil vonatkozásban értettem a leírtakat, hanem az alap igényesség szempontjából. Ne halljak zavarokat (notebookoknál nem annyira jellemző, de alaplapoknál mai napig lehet hallani zajokat), jól érintkezzen a csatlakozó (ne recsegjen), nagy hangerőn ne veszítse el a lelkét, ne legyen hallható harmonikus torzítása. Szerintem a legtöbb megoldás idáig sem jut el.

[ Szerkesztve ]

(#19) Dagidög


Dagidög
senior tag

A Dolby felfutott, mint nagy név, azóta eladja a nevét kilóra újra- meg újra. Nem esszük meg ezt a maszlagot.

(#20) carl18


carl18
addikt

Én nem tudom elképzelni hogy értelmes hangzást csikkarjanak ki egy notebook-ból :D A Dolby Matrica biztos rajta lesz, de hogy lesz-e változás jó kérdés, az árazást biztos változik.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.