Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Elég volt már a reklámokból, majd azt maradék felhasználót is elvesztik.

(#2) F34R


F34R
nagyúr

about:config

browser.newtab.url about:blank

problem solved. Amugy mar nalam is lassan erik a csere.

(#3) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

A hirdetőknek nyilván az lesz az igénye, hogy minél hatékonyabban tudjanak majd hirdetni:
1. Eljusson a célközönséghez a reklám, tehát a böngészőhasználatot esetleg monitorozni kell majd.
2. A célközönség megtekintse azt, vagyis minél jobban szem előtt legyen a reklám.
3. Rájuk is kattintsanak, akár véletlenül is.

A felhasználóknak ezzel szemben egyetlen igénye lesz:
NE LEGYEN REKLÁM!
Ezt az igényt pedig több másik böngésző is ki tudja elégíteni.

Szerintem inkább függjenek a szponzoroktól, mint a hirdetőktől.

Redmi Note 9 Pro

(#4) Cythyel


Cythyel
senior tag

Még hogy nem öntik el reklámokkal... 1 óra alatt, intenzív böngészés közben kb 20-30 ilyen felugró ablakot kellett kinyírnom. Még jó hogy a tartalmukat nem töltötte be, megfogta a PrivDog kiegészítő. Mindenesetre akkor is idegesítő, pedig eddig semmi pénzért nem váltottam volna chrome-ra, de lehet hogy ezek után muszáj lesz...

(#5) Namelesske


Namelesske
addikt

Operát fel. Firefox le.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#6) banhammer válasza F34R (#2) üzenetére


banhammer
veterán

És ha kiveszik belőle azt az opciót?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) razorka777 válasza Namelesske (#5) üzenetére


razorka777
veterán

Azt inkább ne.

Engem szerencsére nem zavarnak a reklámok, ignorálom őket. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#9) F34R válasza banhammer (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

En meg ezelott a PH-s hir elott azt olvastam hogy ezek a reklamok a newtab-n fognak megjelenni. Remelem ez igy is marad.

(#10) nubreed


nubreed
veterán

Amit csinálnak a mozillánál az utóbbi kb másfél - 2 évben, az egyre jobban kiveri a biztosítékot. Nem elég, hogy az FF29 valami undorító ocsmány módon lett átdizájnolva és még a addon bar-t is elvették (tudom, hogy kell visszaállítani a 28-as kinézetét, de ez most mindegy), de most még itt van ez is. Nagyon érik a csere nálam is, remélem azok a kiegészítők meglesznek opera alá, amit jelenleg FF alatt is használok.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) GeryFlash válasza #97107712 (#8) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az... Mindegy, én ugyan Chromeot használok, de drukkolok az Operának, mobilfronton nagyon sokan használják,így talán megint visszajöhet a Desktop verzió népszerűsége.
Mozzila meg... Nagy, lassú, és most már reklámok is lesznek, ez így nem lesz életképes, talán nem kellett volna elb*szni dolllár milliókat a fos Firefox OS-re ami soha az életbe nem fog befutni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12) myckie2 válasza Cythyel (#4) üzenetére


myckie2
őstag

Adblock!

(#13) WonderCSabo válasza Cythyel (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezeknek a felugró ablakoknak nem sok köze van a Firefoxhoz, azokat az oldalakat szidd, amiket látogattál.

A hírre reagálva viszont nekem baromira nem tetszik ez a dolog... Szégyen, hogy a Mozilla ilyen lépésre szánja el magát, pont a Mozilla. :(

(#14) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Na ez nem kicsit gáz. Lehet, hogy 10 év Firefox után visszatérek az IE-re...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#15) gebro


gebro
aktív tag

Itt valami ellentmondás van akkor.

(#16) #51736960 válasza hülyegyerek (#14) üzenetére


#51736960
törölt tag

érdekes, én is pont ezen gondokoztam, hogyha cirka 10 év után ott kell hagynom a foxot, akkor explorer lesz belőle.
chrome elvből nem, az új opera nagyon gáz*, a kis alternatív böngészők szintén nem játszanak nálam...

*a régi operát kedveltem, de az már a múlté sajnos.

(#18) GeryFlash válasza #97107712 (#17) üzenetére


GeryFlash
veterán

Tudom hogy váltottak Webkitre, és hogy már nem az mint régen, de mi baj ezzel? Miben rosszabb mint régen? Szerintem ha vannak is különbségek akkor is nüansznyiak, és egy átlag user semmit nem érzékelt a váltásból.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#19) myke01 válasza F34R (#2) üzenetére


myke01
senior tag

Mármint a böngésző-csere ?! :))

(#20) zoli62 válasza myke01 (#19) üzenetére


zoli62
addikt

Ezéltal még nöhet a memórihasználat.

(#22) Steve1207 válasza zoli62 (#20) üzenetére


Steve1207
veterán

Hova? :D

Sajnos előbb-utóbb be kell vállalniuk az ilyet, ha küzdelemben akarnak maradni, a Chrome nagyon beépült mindenhova a google cuccai révén.
Felhasználói élményre még mindig azt mondom, hogy az Opera űber, sebességre IE, letisztultságra Chrome, testreszabhatóságra FF a helyzet. És az a baj, hogy válogatni se nagyon lehet, mert bármelyiket nézzük 2 ponton lazán elvérzik mind a többiekkel hasonlítva.
Ha lenne portable változat és nem lenne az idióta karaktersimítás már IE-t használnék bánatomra az a helyzet.

.

(#23) arnyekxxx válasza GeryFlash (#18) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem csak böngészőmotort váltottak, hanem mindent. A nevén kívül semmi köze az eredetihez, egy kőbalta komplexebb eszköz, akinek meg egy kőbuta böngészö elég/kell az eddig is a krómot használta.

(#24) vittorio7


vittorio7
őstag

Ó ne! Még több reklámot a népnek. Így még az IE is jobb alternatíva, nem beszélve a Chrome-ról.

(#25) Cythyel válasza WonderCSabo (#13) üzenetére


Cythyel
senior tag

Akkor szidjam a PH-t és társait? :F

(#26) #09819904


#09819904
törölt tag

Miért kellene lecserélni? :U Egyből a vészharangkongatás megy a gondolkodás helyett!
Anno jöttek a reklámok. Készült miatta beépülő? Igen!
Lesznek nem kevesen akik kapásból azt fogják nézni, hogy milyen módosítással vagy beépülővel lehet a Firefox reklámját majd kiiktatni.
Úgyhogy nem kellene annyira aggódni!

(#27) GeryFlash válasza Cythyel (#25) üzenetére


GeryFlash
veterán

Miért mégis szerinted mégis kit? Amúgy meg nekik is meg kell élni valamiből hogy a cikkeket ingyen elolvashassad és nem kell megvenned ezer Ft-os Chipet/Pc world újságot...

pszichiáter: Azért ehhez a hirdetőknek is lesz egy két szava nem fogják elégedetten nézni ahogy a userek sorra tiltják le a reklámokat... Nézd meg Chromeot, egyre nagyobb szívás a yt ad blocker, gyakran újra kell tölteni a videókat amikor éppen egy reklámot tilt le.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#28) #09819904 válasza GeryFlash (#27) üzenetére


#09819904
törölt tag

A Chrome önmagában is egy sutyerák böngésző! :)
Az ABP esetében mennyire vergődtek a hirdetők? :) Ha még így is lenne nem sokat értek el vele, mert mai napig élő addon! :)

(#29) Steve1207 válasza #09819904 (#26) üzenetére


Steve1207
veterán

Még egy beépülőtől nem lesz jobb a helyzet, max még többet zabál az egész. Attól, hogy nem látjuk, még hasonlóképp tölti és fogja azért, ha nem is annyira :(

.

(#30) zoli62 válasza Steve1207 (#22) üzenetére


zoli62
addikt

Használok portable FF-t és Opera Next-et is. ha gyorsaság számít, nem rosszak, persze némi kompromisszum felvállalásával.

(#31) GeryFlash válasza #09819904 (#28) üzenetére


GeryFlash
veterán

Jó de ez más, itt konkrétan a böngészőgyártóval szerződnek, másabb mint hogy az ABP mindent letilt....

Szerintem nem sutyerák böngésző a Chrome, csak elvesztette a régi jó előnyét, vagyis hogy nem zabálja a memóriát, ez mondjuk a weboldalak elcseszettsége miatt is van így.
Akkor váltanék Chromeról, ha lenne egy tuti biztos böngésző ami nem passzolja át az adatokat az NSA-nak...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#32) #09819904 válasza GeryFlash (#31) üzenetére


#09819904
törölt tag

Szerinted az NSA pont a Te adataidra vágyik? :D
Tudod, hogy a Mozilla pl. miket ad ki? :) Nem!
Mióta elindult a kémkedés, azóta ember legyen a talpán aki tudja, hogy egyes updatek mit tartalmaznak effektíven!

(#33) #09819904 válasza zoli62 (#30) üzenetére


#09819904
törölt tag

És a portable kiadástól mivel is lesz jobb? Nem kell telepíteni? Nagy cucc tényleg!

(#34) zoli62 válasza #09819904 (#33) üzenetére


zoli62
addikt

Picit kisebb a késleltetés, nem eszi bele magát az operációs rendszerbe, nem frissít a hátad mögött, mint a Chrome, nem lesznek olyan memóriahasználati hibái, mint a Firefoxnál egy kiegészítökkel teleszemetelt profil esetében, stb.

(#35) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

"Az alelnök ugyanakkor a februári bejelentés óta feltámadt aggodalmakat igyekszik eloszlatni, és közli, hogy nem öntik vödörrel a felhasználókra a reklámokat."
Persze, először majd szépen csöpögtetik, aztán meg lehet nézni, 1-2 hónap múlva mi lesz belőle.
Szóval egyelőre imádkozunk, és bízunk az AdBlock+-ban. ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#36) #09819904 válasza zoli62 (#34) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha egy kicsit megcifrázom az about:configot, akkor a feltelepített sem eszi a dolgokat.
Az operációs rendszerbe hogy enné magát bele kevésbé egy portable? Ugyanúgy kell futnia! Ugyanazokat a fileokat meg kell kérnie, hogy meglegyen a szükséges engedélye. Egyedül annyival kíméli, hogy TALÁN nincs annyi registry bejegyzés.
A frissítés kilőhető szintén configból.
A kiegészítőkkel meg úgy kell bánni, hogy kalkulálni kell azzal, hogy mi mennyit fogyaszt. Ha van 8 toolbar, mellé egy kis AdBlock meg NoScript, akkor 8 GB ram is kevés lesz. :)
Nekem érdekes módon a Nightly x64-es verziója nagyon jó fogyasztással bír még több flashtartalmú oldallal is.

(#37) Steve1207 válasza #09819904 (#33) üzenetére


Steve1207
veterán

Én évek óta portable cuccokat használok. Megvan a fix helye, alig kell valamit telepítenem, ha újrahúzom a rendszert. Ha gépcsere van csak átmásolom a kis pack-om és minden megy tovább 10 perc alatt, ugyanez, ha más gépet kell használnom huzamosabban más helyen. Sebességre is ugyanazt hozza, indulásnál meg azt a fél mp-et kitudom várni.

Itt az lett volna a lényege, hogy az IE úgy beépül, hogy lehetetlen belőle portable-t csinálni. Amíg viszont a youtube HTML5-ben 4db 1080p-s videót folyamatosan tud játszani egymás mellett akadásmentesen, addig sebességben az a bajnok nálam, mert a többiben oldalböngészére is döcög 1 vid mellett...

.

(#38) forzamo


forzamo
tag

(#39) 3.Aragorn válasza Steve1207 (#37) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Erről a portable dologról tudnál linkelni valami szájbarágós leírást? A rendszer újrarakása után a programokat hogy is mondjam: I do them in the hard way... :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#40) #09819904 válasza Steve1207 (#37) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az IE... Már aki használja! :)
Most nem azért! De minek kellene párhuzamosan futnia 4 db youtube 1080p-s videónak? :U Nem stresszteszt kell a böngészőnek!
Ennyi erővel a portable megakasztható pl. java-val, míg a felinstallált kevésbé. Miért? Mert a portable olykor kissé nem tud elérni ezt-azt. Jó, erre is van orvoslás, de az más kérdés.

Amúgy a felhasználói adatok már elég régóta szinkronizálhatóak. Tehát már a portable dolog mellett ez nem érv!

(#41) Steve1207 válasza 3.Aragorn (#39) üzenetére


Steve1207
veterán

http://portableapps.com/, feltelepíted egy mappába, onnantól kezdve oda tárol minden vackot, oda frissül. A kisebb appokat így használom évek óta, teljesítménycsökkenés szinte semmi. SSD-nél meg észre sem veszed.

(#40) pszichiáter: sejtettem, hogy ezzel jössz, csak egy példa volt :) Azért írtam a végét is, hogy többi böngészőben egy másik oldal megnyitása is megakasztja az 1080p-t. Nekem alapból úgy töltődnek be, ha valami zajforrás kell háttérbe akkor is úgy megy. Ergo megnyitok egy vid-et, meg megnyitok két oldalt böngészni és akad? Ne vicceljünk már 2014-ben. (IE meg igen... én se használom, szenvedés lenne, csak teszteltem mindet)

Portable ugyanúgy elér mindent, telepítetteknél is ugyanez a helyzet. Végignéztem az összes böngészőt. Szinkronban meg nem bízok, szeretem, ha fixen megvan mindenem. Mobilra nekem ne szinkronizáljon több száz/ezer könyvjelzőt és egyebeket állandóan.

Na de ez tényleg user kérdés, pedig nagyon kivan gyomlálva minden és én így is többet várnék manapság.

[ Szerkesztve ]

.

(#42) 3.Aragorn válasza Steve1207 (#41) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi, holnap megnézem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43) cog777


cog777
senior tag

Bar en is hasznalok portable alkalmazasokat (Far manager, gimp, putty..stb) azert van egy mellekhatasa ennek a modszernek. Az operacios rendszer jogosultsag vedelme nem vedi a bongeszot ha portable verziojat hasznalod. Azaz barmilyen felhasznaloi program (akar rosszindulatu program) modositani tudja a bongeszot. Jo ha tudataban vagyunk ennek.

Nalam igy a biztonsag szempontjabol fontos dolgok rendesen fel vannak telepitve.

******
Hat ha a firefox is reklamokat fog megjeleniteni...Megprobaltam a IE-t. Adblock plus telepitese utan az arcomba kaptam az egyik oldalon egy egesz kepernyos animaciot. Bezarni persze nem lehetett. Szoval remelem lesz kerulo megoldas.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#44) lev258


lev258
veterán

A cikk megírása előtt épp azt jelentették be, hogy a visszajelzések alapján nem viszik végig ezt az ötletet. Legalábbis nem olyan formában, ahogy eredetileg tervezték. A hivatkozott blog is erről ír. A cikk ennél kissé erősebbre sikeredett szerintem.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#45) dajkopali válasza lev258 (#44) üzenetére


dajkopali
addikt

itt volt némi "kommunikációs" probléma
alig akadt olyan techlap a hétvégén, akinek legalább egy update-et ne kellett volna csinálnia
az is felröppent, hogy abbahagyják az egészet, ám aztán - én így olvasom a bejegyzést - ezt cáfolták, ám sokkal visszafogottabban nyilatkoztak
tesztelik a felhasználókat :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#46) gebro válasza dajkopali (#45) üzenetére


gebro
aktív tag

Az tény, hogy van valami "kommunikációs" probléma. mert fentebb linkeltem ezt, és itt is hasonló dologról írnak. :U

(#47) Gdi


Gdi
senior tag

Ha a program forrása továbbra is elérhető és felhasználható marad, gondolom lesznek (további) FFre épülő alternatív változatok. Ami nincs teleszemetelve, mivel az említett kódrészletet ki lehet szedni.
Például Palemoon x64

Egyébként akit zavar a FF29 új kinézete és az addon bar hiánya, vissza tudja varázsolni egy kiegészítővel. (Classic Theme Restorer)

Szerk:
palemoon link: http://www.palemoon.org/
Aki ismeri / szereti a böngészők lélektanát elemezgetni majd írhat róla valamit, én régebben néztem gyenge gépekre is, nem volt vele baj. Remélhetőleg hamar lesz FF29re épülő verzió.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#48) #24737024


#24737024
törölt tag

Szerintem az Opera ügyesen csinálja az alapértelmezett gyorshívó-oldalakkal. A tartalom országonként változik, például Magyarországon többek között az Index, Romániában viszont a Realitatea hírportál kerül bele. Így a hírdetőpartnerek is örülhetnek, hogy viszonylag célzottan jut el a tartalmuk a felhasználókhoz, ugyanakkor az (átlag)felhasználók számára is előnyös lehet, hogy egy gyakran használt oldal (Facebook, Gmail, országos jelentőségű hírportál, stb) már alapból a gyorshívón van. :K Egy ilyen megoldás szerintem a Firefox esetén sem lenne zavaró...

[ Szerkesztve ]

(#49) Steve1207 válasza #24737024 (#48) üzenetére


Steve1207
veterán

+1, ezeket nagyon szeretem, hogy alapból benne vannak és nem kell teletűzdelni kiegészítőkkel, pár ilyen funkcióért. Ja és azt kifelejtettem, hogy esztétikus!

[ Szerkesztve ]

.

(#50) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

majd kiderül, hogy mennyire lesz zavaró.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.