Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XtremLor


XtremLor
őstag

Varunk turelemmel, mint eddig is. :DDD
2-3 eve is kb ugy szamoltunk 2020 korul lesz "elfogadhato" aron az OLED, most is itt korul tippelek.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Paju a határ mellet van, nem félnek, hogy az amcsi bombázók pilótái nem lesznek elég szakképzettek? :DDD

(#3) krx21 válasza XtremLor (#1) üzenetére


krx21
nagyúr

A felső kategóriában már most jobb vétel mint bármely lcd.

[ Szerkesztve ]

(#4) zolko74


zolko74
tag

Ha ekkora összeget be mer invesztálni az LG, akkor kiforrott és tökéletes a technológia ami a vásárlóknak jó hír.

(#5) krx21


krx21
nagyúr

Kíváncsi leszek, ha indulnak a gyárak, a Samsung milyen pofátlan erőltetett marketingel fog majd védezezni, mint ahogy eddig is tette. ;]

(#6) Lacok


Lacok
őstag

"Az LG ugyanis azt is bejelentette, hogy a dél-koreai gyártók közül elsőként felépítenek egy üzemet Kínában is"

Ez egy teljesen logikus döntés mivel Kína óriási piac.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) ripla


ripla
őstag

Itt van róla videó.
[link]

(#8) Crytek


Crytek
veterán

Oled monitor már soha nem is lesz :( ?

Next PC Upgrade: 2022

(#9) kolopele


kolopele
nagyúr

Már a papírvékony OLED cikknél is azt mondtam cserélhetem le az egy éves 77" - os LG - met, de ezek után meg nem is tudom mit mondjak. 100" - os OLED :Y

[ Szerkesztve ]

(#10) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Mert a kínaiak nem fogják még véletlenül sem ellopni a gyártástechnológiát... Hülyék.
Csak tudnám, hogy mi a facért akarnak oda gyárat építeni, mikor a modern ipar egyre kevesebb droidot igényel.
Hülyék. :W

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#11) Tutu7030


Tutu7030
veterán

50" alatti ócó és jó oledet kérek! ;]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12) Akee válasza Crytek (#8) üzenetére


Akee
tag

OLED monitor azért nincs, illetve az OLED Tv-ket azért nem lehet monitorként használni, mert a ghosting túl nagy

(#13) Akee válasza Akee (#12) üzenetére


Akee
tag

https://youtu.be/xz8O3sUH7xc?t=152

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Arra tippelek, hogy az OLED tévé 5 év múlva is prémium árazású lesz. Kicsit talán még esik az ára, de nem sokat. Ha kap is komolyabb konkurenciát, akkor se várható nagyobb árháború, mert az nem érné meg a gyártóknak. Bőven el vannak egymás mellett az UHD, SUHD és OLED tévék.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Callisto válasza Akee (#12) üzenetére


Callisto
őstag

Van OLED monitor.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#16) dabadab válasza Crytek (#8) üzenetére


dabadab
titán

Előbb voltak OLED monitorok, mint TV-k, csak azok teljesen megfizethetetlen, TV-stúdiókba szánt darabok: [link].

Általános célra OLED mostanában szerintem nem nagyon lesz, a beégés probléma.

DRM is theft

(#17) rottenbull válasza Akee (#12) üzenetére


rottenbull
senior tag

Meg azért, mert beégne a sok statikus tartalom.

(#18) kolopele válasza dabadab (#16) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mit értesz általános cél alatt? Nekem egy éve van meg de beégésnek még nyoma sincs, és semmi bajom azzal sem hogy ívelt. Az hogy majd cserélem annak az az oka hogy szeretek lépést tartani az újdonságokkal. Szerintem a tévézés teljesen általános cél. Vagy csak garancia időn túl szoktak beégni?

[ Szerkesztve ]

(#19) Akee válasza Callisto (#15) üzenetére


Akee
tag

Igaz:) pontosítva a hozzászólásomat:
egyelőre azért nincs elterjedve..

(#20) dabadab válasza kolopele (#18) üzenetére


dabadab
titán

"Mit értesz általános cél alatt?"

Mondjuk olyat, ahol az idő 95%-ában ott látszik a taskbar az alján.

"Szerintem a tévézés teljesen általános cél."

Izé, monitorokról volt szó, ott a TV-zés nem olyan nagyon általánosan elterjedt felhasználási terület.

DRM is theft

(#21) MaUser válasza Akee (#13) üzenetére


MaUser
addikt

A két kezem összetenném, ha a "jó kis" IPS panelnél az x220-ban csak ennyire lenne gond az image retention. ;)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#22) kolopele válasza dabadab (#20) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ja sorry, kicsit lemaradtam az olvasással :)

(#23) khalid98 válasza QwErTy42 (#10) üzenetére


khalid98
tag

Biztos megvan a saját okuk rá. Nem tesznek hülye lépéseket :)
Olvasd el ezt a cikket, amiben leírja a vége felé, de persze ez csak a konklúzió, érdemes az előtte lévő dolgokat is olvasni:

"In the end, the impending MOUs with Chinese manufacturers should not only help ensure LG Display to fully utilize that increased capacity, but -- as its CEO pointed out above -- also accelerate market awareness and demand for the cutting-edge sets in a way that LG Display couldn't possibly think to accomplish on its own."

Elérhetők vagyunk: Google, Facebook, Email: info@elises.hu, mobiltelefon alkatrészek, tartozékok

(#24) Shatter98


Shatter98
tag

Fuhh azért megnéznék élöbe egy 100 hüvelykest *_*

(#25) Morph76 válasza Shatter98 (#24) üzenetére


Morph76
aktív tag

Bizony én is!
Na az már kiváltja majd a projektorozást ,teljes mértékben.Persze tuti a nagyon gazdagok kiváltsága lesz ,hiszen a 77"-os modell sem olcsó.Első körben olyan 70-100000 dollárra tippelem az árát.

(#26) khalid98 válasza Morph76 (#25) üzenetére


khalid98
tag

Szerintem is meglesz azért a borsos ára. :O És én is persze megnéznék rajta egy filmet egyszer próbának :))

Elérhetők vagyunk: Google, Facebook, Email: info@elises.hu, mobiltelefon alkatrészek, tartozékok

(#27) snpetit válasza QwErTy42 (#10) üzenetére


snpetit
aktív tag

Amiért az autógyárak, másképpen nem lehet piacot nyerni Kínában. Amúgy meg lopják, nem szerencsés ez a "monopólium".

(#28) flexxx2 válasza snpetit (#27) üzenetére


flexxx2
őstag

Lehet azért vártak eddig, mert most már ellopták, úgyis mindegy, rakjunk oda is egy gyárat a vám miatt.

(#29) bteebi válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Mivel jelenleg az OLED a legjobb a piacon, ezért túl sok jót tényleg nem várhatunk. Valószínűleg valamivel olcsóbbak lesznek majd idővel, meg lesznek még nagyobb panelek, de ennyi. Szerintem 300k alatti árra egyáltalán nem kell számítani, akkor se, ha olcsóbb lesz előállítani, mint az LCD-t (lehet, hogy már most is olcsóbb). Némi árverseny akkor lenne, vagy lesz majd, ha lesz más TV méretű OLED paneleket gyártó cég is (talán a kínaiak építenek most egy gyárat?), meg ha tovább tudják olcsósítani a paneleket - ha többféle minőségű panel is lenne, akkor a rosszabbik mehetne az olcsóbb TV-kbe. Egy ideje már beszélnek valami TADF OLED technológiáról, ami elvileg jóval jobb képminőséget eredményezne, és az LG jövőre talán már be is vezetheti.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) Crytek válasza bteebi (#29) üzenetére


Crytek
veterán

Engem nem érdekel a képminőség a beégés kérdését oldják meg, és hogy legyen belőle értelmes gamer monitor. :DDD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#31) bteebi válasza Morph76 (#25) üzenetére


bteebi
veterán

Azért a 100" szerintem - vagyis nekem - a projektorozás alja. Nem a legalja, de még nem feltétlenül igazi mozi feeling. Persze hatalmas képméret, egy TV-nek mindenképp :). Én projektorral majd legalább 3-3,5 méteres képet szeretnék, az egérmozinak nem látom értelmét. Mondjuk egy 120"-os wallpaper OLED-del már nagyon-nagyon kibékülnék :). Az viszont biztos, hogy ha képméretben nem is ver rá a projektorokra, de képminőségben fényévekkel lenne jobb.

#30: Arra még sajnos várni kell, bár remélhetőleg már nem nagyon sokat :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) Partizan182 válasza Crytek (#30) üzenetére


Partizan182
senior tag

Beégés kérdésben segítsetek már ki, kb azt látom hogy aki boltban látott egyszer Oledet és drágállotta az azt mondja hogy beég, akinek meg évek óta van azt mondja nem ég be.

Látott bárki itt élőben beégést Oleden? Max a Media Marktban tudom elképzelni mert ott áramtalanítják estére az egész emeletet és nem tud lefutni a kompenzációs ciklus.

Online van egy darab video (asszem egy 2015-ös modellel) meg az AVS forumon körbe jár kb 4 db kép 3 usertől ahol a CNN infosávja látszik. Négy éve van consumer Oled a piacon, kicsit nagyobb zajt várnék ha ez tényleg probléma lenne.

(#33) Crytek válasza Partizan182 (#32) üzenetére


Crytek
veterán

Szerintem rohadt drága ,hogy itt bárkinek is legyen saját tapasztalat...+ ha valóban létezik ez a dolog akkor garanciális-e? Gondolom nem :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#34) kolopele válasza Crytek (#33) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy év alatt semmiféle beégés nem jelentkezett, és ezt tapasztalatból mondom. Ha lesz netalán lefotózom és én is felteszem a youtube - ra :) Mondjuk ez TV nem monitor.

[ Szerkesztve ]

(#35) Partizan182 válasza Crytek (#33) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nekem van, Oled topikban további min 10-15 user, talán több is. Soha senki sem említett beégést. Ráadásul én elsődleges monitornak használom (mondjuk nappaliban, inkább film/game megy rajta).

Granacia beégésre nem terjed ki.

(#36) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#32) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"aki boltban látott egyszer Oledet és drágállotta az azt mondja hogy beég, akinek meg évek óta van azt mondja nem ég be"

A kérdésedben szerintem benne is van a válasz .... :D ;)

Hmm ....

(#37) GypsFulvus2 válasza dabadab (#16) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Kár. A cikket olvasva én is azt hittem, hogy a nagy panelek darabolásával most már végre tényleg bekövetkezhet egy áttörés a monitorok piacán is. Emlékszem, anno 2007-ben, amikor megvettem az MVA Belinea monitoromat 110 rugóért, a PH-n és mindenhol máshol is rengeteg cikk szólt az OLED küszöbön álló áttöréséről a tömegtermelébe... Akkor biztos voltam benne, hogy a következő monitorom már OLED lesz... Azóta le kellett cserélnem egy IPS panelesre, de hiba volt nem VA panelest választani. Ezek szerint a megfizethetó OLED monitorokra meg hiába várok halálom napjáig...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#38) kolopele válasza Nemir Ombe (#36) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kiváló meglátás. Aki nem tudja megvenni azzal nyugtatgatja magát hogy úgyis sz@r mert beég :) Egyébként ez szinte minden másra is igaz.

(#39) GypsFulvus2 válasza kolopele (#38) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nyilván benne van ebben a "savanyú a szőlő" mentalitás, de azért gondolom csak van ennek valami alapja. Én főleg munkára és játékra használom a monitoromat, filmet keveset nézek. Felteszem, hogy ilyen használat mellett már kockázati tényező lehet a beégés.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#40) kolopele válasza GypsFulvus2 (#39) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha megnézed az adatlapom az én monitorom sem OLED csak a TV - m, monitorban még nem tartottam fontosnak játékra meg munkára, arra jó a jelenlegi még bőven. Én már többektől hallottam azt hogy a TV is képes a beégésre, az ívelt meg nem is jó mert torzít, olyan is mondta ezt aki életében nem látott még csak kikapcsolva ilyet. Nyilvánvaló hogy monitorként a beégés problémának nagyobb az esélye, de ez szerintem bármilyen monitor esetén megtörténhet ha egész nap kint van a desktop vagy bármi egyéb ami nem mozgókép. Az az igazság hogy valóban drága az OLED, és egyszerűbb a hibáit keresni vagy éppen lehordani a sárga földig (mint azt tették most az ívelt OLED topikban), hiszen a legtöbb ember a 3-4 milliós árcédula láttán inkább kritizálni fogja mint megvenni, és rendkívül örül ha esetleg kiderül róla egy esetleges hibalehetőség.

(#41) GypsFulvus2 válasza kolopele (#40) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nálam azért akut a probléma, mert IPS-re váltottam (a régi monitorm elromlott), és annak az MVA-hoz viszonyítva gyalázatos a feketéje, és a bevilágítása is rosszabb. Az álmom egy széles, hajlított OLED monitoron játszani a Star Citizennel - ahogy most állnak a dolgok, ez a két project kb. u akkorra lesz elérhető, kb 2045-ben... ;]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#42) kolopele válasza GypsFulvus2 (#41) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az még akkor elég távoli jövő ;]

(#43) bteebi válasza GypsFulvus2 (#41) üzenetére


bteebi
veterán

3-400k-ért már lehet 55"-os FHD OLED "monitorod". Ha okosan használod (pl. csak játékra, és ott is váltogatod időnként a hátteret, hogy ne legyen kint nagyon sokáig fix tartalom), akkor nem fog beégni se. Sőt, valószínűleg elég sok idő kellhetne ahhoz is, hogy normális (nem maximális) fényerőn tényleges beégést produkáljon. Ghosting biztosan lenne, de valószínűleg pár perc alatt eltűnne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) szabi__memo válasza bteebi (#29) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miben a legjobb? Tudtommal van amiben nem jobb, vagy tévedek?

(#45) SkodaDuda válasza QwErTy42 (#10) üzenetére


SkodaDuda
tag

Gondolom mert az ott gyártott termékekre nincs vám. És Kína elég nagy piac ahhoz hogy ilyen okok miatt versenyhátrányban legyenek a helyi gyártókkal szemben.

(#46) Partizan182 válasza bteebi (#43) üzenetére


Partizan182
senior tag

Őszintén: nem kell így finomkodni meg okizni, megoldja a tévé helyetted. Én semmire sem figyelek, megy a gaming meg a PC use több mint egy éve, sose volt gond, a legextrémebb esetem:

Egyszer úgy jártunk hogy a 4:3-as Mazsola és Tádé lement Indavideón, helyette jöttek az ajánlott videók (dettó a 4:3 frame-ben), ami kb 10 másodpercenként váltakozik. Na, ez így felejtődött egy pár órára.

A váltakozás pont elég volt hogy ne indjuljon be a statikus anyagoknál alkalmazott dimming, emiatt órákon keresztül 100-as Oled light-on égette a közepét. Na, este Witcheren finoman látszott a 4:3 keret kétoldalt, meg is ijedtem egy kicsit, másnapra nyoma sem volt.

4 óra működés után kikapcsoláskor standbyban ugyanis kompenzációs ciklus fut, remekül kitisztítja ezeket a ghosting dolgokat.

Jelzem azóta még csak hasonlóval sem szembesültem. Napokra nem érdemes kirakni fix tartalmat, de normál felhasználásnál nem kell pipiskedni, nem hímestojás ez :)

(#47) Crytek válasza Partizan182 (#46) üzenetére


Crytek
veterán

Nem ,de létező dolog....és ha erre nincs gari szerintem érthető hogy többszázezres bármit nem kockáztat az ember és óvja védi.
Remélem valami okos ember megoldja majd ezeket a dolgokat és elterjed mint ahogy a TFT-k...

Next PC Upgrade: 2022

(#48) Tomassy00 válasza Fred23 (#2) üzenetére


Tomassy00
senior tag

:C :C :C

(#49) dabadab válasza Crytek (#47) üzenetére


dabadab
titán

"és elterjed mint ahogy a TFT-k..."

Az OLED is TFT.

DRM is theft

(#50) szabi__memo válasza Partizan182 (#46) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Felhasználói kézikönyvben van szó a kompenzációs ciklusról?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.