Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) adamklark válasza Noukoum (#100) üzenetére


adamklark
senior tag

nos te sem írsz teljesen kerek dolgokat, lekezelő és agresszív is vagy de én is itt fejezem be mert felesleges

(#102) Noukoum válasza adamklark (#101) üzenetére


Noukoum
veterán

Ahhoz képest egészen 0 darab érvel sikerült a "nem kerek dolgok" ellen érvelned. Szóval nem meglepő hogy befejezed.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#103) Donki Hóte válasza Noukoum (#100) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Aztán meg én küzdök vele hogy bebizonyítsam milyen hülyeségekkel tömték tele a fejüket.

Nosza rajta, akkor bizonyíts! Hol van több 100 W feletti töltéssel rendelkező (nem 20 W-os, nem 66 W-os!) telefon akkumulátorának bizonyítottan rendszeres gyorstöltés utáni élettartam statisztikája?

Ja, hogy egy sincs, mert ezek annyira újak, hogy nincs róluk még statisztika.

Ez csak szerinted támasztja alá a te igazadat, szerintem amiről nincs részletes statisztika, arról nem állítható se pro, se kontra semmi :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#104) Noukoum válasza Donki Hóte (#103) üzenetére


Noukoum
veterán

Én azt állítom hogy nem történt 100+ wattos gyorstöltés után degradáció a Xiaomi 11t pron, Xiaomi mi 10 ultra néhány hónapos / éves használat után. Igaz? Igaz!
Akkor miről beszélünk?
Azt állítom hogy nem történt gyorstöltésből fakadó degradáció oneplus 3 és huawei mate 40 pro telefonoknál. Igaz? Igaz.

Tudod attól még hogy te rágalmazol attól még mindenki ki fog röhögni. Valami bizonyítékot is kellene mutatni mert csak akkor vagy komolyan vehető. Így működik a való élet, így működnek azok akik megteremtették számodra ezt a csodás világot.

Ugyanezt csináltad te észlény a oneplus és hauwei gyorstöltésnél. Ugyanezt csinálod mindenhol, balkáni kreálmány. 18 éve vagy itt, fejben mégsem sikerült felnőni. Inkább foglalkozz azzal, majd utána mással.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#105) adamklark válasza Donki Hóte (#103) üzenetére


adamklark
senior tag

szerintem hagyjad, elveszett eset :N

(#106) Nekton válasza Donki Hóte (#103) üzenetére


Nekton
aktív tag

Érdekes dolog ez. Állítasz valamit, majd másokon kéred számon, hogy bizonyítsák annak ellenkező jét. :))

Ennyi erővel kinyilatkoztathatnám, hogy idegen lények élnek közöttünk, csak nem láthatóak. Bizonyítsd be az ellenkezőjét. :P

(#107) Donki Hóte válasza Nekton (#106) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Korábbi hsz-emben beraktam az erre vonatkozó mérések eredményét, ebből világosan látszik, hogy a töltés közben melegedő akkuk élettartama a melegedés függvényében kimutathatóan csökken.

Már 45 fokos töltés közbeni akkuhőmérséklet is 30-40 %-al csökkenti az akkuk élettartamát.

A nekem ellentmondók mivel bizonygatják az ellenvéleményüket?

1: ez nem így van. Ezt az "ellenvéleményt" nem kell minősítenem :U

2: a melegedést elektronika figyeli. OK, van ilyen, írták is itt, hogy a 17 perces elméleti töltési idő így 24 perce romlik. De akkor miért hívják 120 W-os gyorstöltésnek, ha végül 80 - 90 W-ra jön ki az effektív teljesítmény?

Szerintem a 100 W feletti gyorstöltés jelenleg a marketing témaköre, a mai töltők, kábelek, USB csatik, akkuk nem bírnak 1-2 percnél tovább 100 W feletti teljesítményű töltéssel mit kezdeni.

(Az pedig, hogy van itt olyan fórumtárs, aki szerint egy 20 W-al tölthető telefon az már "gyorstöltésű", és azzal a telefonnal kapcsolatban ír ide akku statisztikát, az már a röhej kategóriája ;] )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#108) Noukoum válasza Nekton (#106) üzenetére


Noukoum
veterán

De hiszen ő berakta az elméletét az idegenekről amit egy három éves gyerek is megrajzolhatott volna. És azzal érvel. Szint. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#109) Lami66 válasza Donki Hóte (#107) üzenetére


Lami66
őstag

Én mint röhej kategóriás, azért példálózok a 20 vattos "gyorstöltéssel" mert épp az van a kezemben. Mellesleg ez csak most nevetséges kategória, három évvel ezelőtt a top 5 gyorstöltés közé számított....amikor is ugyanígy fikázták a gyorstöltést, hogy na ez majd gyilkolja az akkut... Hát, nem tudom, biztos gyilkolja, de olyan lassan, hogy két és fél év alatt még nem nyirta ki. Talán jövőre. Pedig mindent elkövetek az akku ellen, sokszor egész éjjel gyorstöltőn hagyom, de hiába.... Nincs más, még várni kell. Az OP3 gyorstöltése is 4 év alatt gyilkolt.
Mellesleg a P30 pro 42 wattal öli az akkut már három éve, de még nincs tömeges panaszáradat a fórumjában. Az OP6T két éve 65 wattal amortizál. Hányan is kényszerültek akkucserére?
Mindegyik újabb gyorstöltés lépcsőnél (18w>>42w>>65w>>100w>>..) ugyanazok a károgások jönnek elő. Megértem a félelmeket, de amíg konkrét negatív példák nem kezdenek gyűlni, addig nem a károgóknak van igazuk. A 65 wattig nincs elriasztó példa.
Nade a Xiaomi mi10 ultra topikjába be se merek nézni. Ott 120wattal égetik az akkut már egy éve. Ha igazatok van agyorstöltés káros hatásaival kapcsolatban, akkor abban a topikban már mindenki cserélt legalább egyszer akkut....vagy mégse?

[ Szerkesztve ]

(#110) subset


subset
senior tag

A gyorstöltés pártiaknak abban van igaza szvsz, hogy jó eséllyel itt a
"modern" fogyasztói társadalomban ez a gyakorlat nem fog gondot okozni mert eldobod, lecseréled, csak akkut cserélsz stb. De, és konkrétabban:
Az OP 3 esetén biztosan nem 4 éves korára lett hirtelen kuka az az akku, hanem az egy folyamat volt amit lehet, hogy lehetett volna lassítani, de ezt sosem tudjuk meg. Tudod ki várná meg, hogy naponta többször töltőre kelljen tenni egy telefont....
A P30 Pro fórumban lehet nem panaszkodnak, bár láttam már bejegyzést akku cserével kapcsolatban.
A Mi 10 Ultra grafénnel támogatott li-ion akkuval operál, pont a 120W-os gyorstöltés miatt, úgyhogy nem a legjobb a példa.
A samsung pl. az idei év csúcsmodelljénél 45W-ról 25W-ra csökkentette a gyorstöltés teljesítményét - a többi gyártó még folyamatos versenyben van ezen a téren is, mert megeszik az emberek vagy nem tudom, ők jobban tudják. Az új iphone-nál is 27W a gyorstöltés. El lehetne ezen is gondolkodni....
A batteryuniversity tesztje szerint a nagyobb terhelésnek kitett akku hamarabb elhasználódik (ezt épp ésszel, kis logikával is be lehetne látni ehhez teszt sem kellene mert így működik a világ). Az autógyártók is ajánlják (esetenként megkövetelik) a lassú töltések beiktatását.
Akkor miért szentségtörés az az ajánlás itt a fórumon, hogy ha nem muszáj ne tölts gyorsan ? :F ez persze csak egy költői kérdés volt.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.