Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Most örülünk, Vincent?

Az autómban lévő 15 kg-os akkumulátort nem tölti 165 W-al az autó generátora :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2) GreenGoblin válasza Donki Hóte (#1) üzenetére


GreenGoblin
tag

Jó kérdés. A hosszú távú akku degradáció már más kérdés ugye. Bár most hogy 65W-al töltöm a telefonom és laza 40 perc alatt maxon van azt hittem olyan lesz mint a kazán ami nem jó az akkunak. De meglepődtem hogy a töltő és a telefon is csak langyos. Ha ezt megoldják majd itt is akkor az már jó jel az akku élettartam ára nézve. Bár annak jobban örülnék ha végre jönne olyan tech ami lehetővé tenné hogy akár egy hetig is elmenjen egy telefon.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#3) #16820480 válasza Donki Hóte (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Majd idővel rá lehet dugni a telefont CCS töltőoszlopra is, az lesz az igazi :D

(#4) strogov


strogov
senior tag

Kérdés van-e valami értelme a farok méregetésen kívül. Az, hogy szétpakolják az akkut, és összeadják a töltést, majd ráírják a dobozra, nem nagy innováció. Viszont egy valóban 165W-os töltő se nem olcsó, se nem kicsi. Többe kerül majd a töltő egy alsó-középkategóriás telefon.

Ezt az android-os gamer telefont se értem. Öreg vagyok én már ehhez. Az összes stream-er, youtuber akit láttam eddig (kicsi merítés az tény) azok a mobil játékot pc-n nyomják.

(#5) Donki Hóte válasza GreenGoblin (#2) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Elektromos autók akkumulátoránál már egyértelműen kimutatták, hogy a gyorstöltés jobban csökkenti az akku élettartamát, mint a normál sebességgel történő töltés.

Ráadásul azt is kimutatták, hogy a töltőáram emelkedésével négyzetesen arányosan emelkedik a töltési veszteség, nagyon kiváncsi lennék egy (korrekt és nem a marketingesek által elvégzett) tesztre, ahol megmérik, hogy egy 25-33 W-os töltéshez képest a 165 W-os töltés során mennyivel növekszik a veszteség.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6) Benőke


Benőke
őstag

Már úgy is keveselltem a 120W -ot. :Y

Éjjelenete 5W -al töltöm a telefonomat. :U

(#7) borix válasza Donki Hóte (#5) üzenetére


borix
őstag

Az emberek többségének ezek nem fontos kérdések, mert másfél két évente cserélik a telót és az alatt észrevehető teljesítmény romlást úgysem észlelnek.
Akit zavar és nagyon aggódik nyugodtan rá lehet tenni a PC USB-re és tölteni azzon a telót.

(#8) johnny500


johnny500
tag

És vagyok én aki inkább beállítja a lassú töltést és csak akkor töltöm gyorssal ha nagyon kell :D Kivárom én azt a 2 órát is.

(#9) strogov válasza Donki Hóte (#5) üzenetére


strogov
senior tag

"hogy egy 25-33 W-os töltéshez képest a 165 W töltés során mennyivel növekszik a veszteség"

Egyrészt a gyorstöltés eleve több lépésből áll. Ezért adják meg, hogy 0-ról mennyi idő alatt tölt valameddig, mert csak ez a rész lesz igazán gyors.
A másik, hogy több részben pakolják be az akkut, és külön áramkör tölti a részeket.

(#10) strogov válasza borix (#7) üzenetére


strogov
senior tag

"másfél két évente cserélik a telót"

Ez szerintem már régen nem igaz. A környezetemben senki nem cseréli 2 évente a telefonját, még az se aki középkategóriás androiddal nyomja. Családban enyém a legfiatalabb, ez 1,5 éves, és kanyarban sincs a csere (még akku is jó). Kollégák 4-5 éves telefonokkal vannak (mondjuk nagyrészt iphone).

(#11) borix válasza strogov (#10) üzenetére


borix
őstag

Nem is te meg én és a környezeted a célközönség.
Gondold, hogy alsó és közép kategóriában fog elterjedni?
Az almásokat ne vegyünk ide akik még mindig 6-7-8 telókkal elvannak, persze a legújabb iphone sem a gyorstöltéséről híres.

(#12) balazs1022 válasza johnny500 (#8) üzenetére


balazs1022
őstag

Nem vagy egyedül. Én 300 mAh-val töltöm :D Éjszaka minek sietni? Mire reggel felkelek akkor van 90%-on szokott állni, mikor lehúzom. (Poco X3)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#13) Donki Hóte válasza borix (#11) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Meg a Samsungosokat se vegyük ide, mert abban a körben is sokan használnak 3-4 éves S és A szériás telefonokat és persze a legújabb Samsungok se töltenek többel, mint 20-25 W.

Huawei dettó, akinek van egy viszonylag friss GMS képes telója, az nagyon meggondolja a készülékcserét.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14) borix válasza Donki Hóte (#13) üzenetére


borix
őstag

A legújabb Samsung S mennyivel jön 45 wattos töltővel?
A Huawei már két és fél éve tudta ezt.
A Galaxy A szériás középkategóriás telóknál megnézhetjük mikor fognak 165 wattal tölteni, nekik emiatt nem nagyon kell aggódni, hogy tönkreteszi majd az akkut.
A redmi is a 11 pro+ ba rakja bele a 120w töltést.

(#15) Nekton válasza Donki Hóte (#5) üzenetére


Nekton
aktív tag

"Ráadásul azt is kimutatták, hogy a töltőáram emelkedésével négyzetesen arányosan emelkedik a töltési veszteség"

Kimutatták? ;] Igen. George Ohm már 1826-ban kimutatta ezt a törvényszerűséget és azóta is minden elektromos berendezést ezzel az összefüggéssel méretznek. Úgy hívják, hogy Ohm törvény. ;) Ha ez gondot okozna, akkor a mosógépet is vissza kellene venni 5V 1A-re.

Nincs ezzel a gyorstöltéssel semmi baj. Előbb-utóbb megtalálják az optimális, gazdaságos értéket és akkor a töltők sem lesznek drágák, ha az lesz a sztenderd. :K

Mit értesz "normál sebességű" töltésen? Az meg micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#16) Antracit


Antracit
újonc

Én a ritka töltés híve vagyok. Hetente egyszer töltök, többnyire vasárnap.
Ha kedden lemerül, akkor is... :D

(#17) domerator


domerator
veterán

8 ampert kergetnek át a kábelen és az usb-c csatin??? Elég őrült dolognak tartom.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#18) Nekton válasza domerator (#17) üzenetére


Nekton
aktív tag

Gondolod, hogy egy nagy gyár fejlesztőmérnökei őrültek? Vagy nem értenek semmihez? :)

Vezető keresztmetszetek növelése, lábak párhuzamos kapcsolása is adott lehetőség. Plusz ott van, hogy az egész folyamat pár perc. Nyilván ezekkel már lehet úgy méretezni, hogy csont nélkül elbírja az adott terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#19) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Meddig lehet ezt a baromságot még fokozni, mint "fejlesztés"? :W
Értem, van olyan helyzet, hogy jó, ha rövid idő alatt belemegy fél napnyi nafta, oké.
Na de ez már nonszensz, full életszerűtlen (nem lehet nélküle élni, tényleg, hiánypótló) és saját tapasztalatból g@cire nem tesz jót az akkunak, bármit állít bármilyen (promotált:U) felmérés.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20) Nekton válasza RetepNyaraB (#19) üzenetére


Nekton
aktív tag

Én ezt nem tapasztalom. Itt a családban minden telefon a saját lehetőségének a maximumával van töltve. 45W a max. (Az ilyen topikokban ez már szentségtörés, tudom) Nem tapasztalunk semmi rosszat. A legfiatalabb telefon 2 éves lassan. Utoljára akkugondom iphone 5s-sel volt, de hát ugye az nem most volt és ott gyorstöltés sincs. 🤷‍♂️

(#21) Donki Hóte válasza Nekton (#15) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha ez gondot okozna, akkor a mosógépet is vissza kellene venni 5V 1A-re.

Hát bizony pont ezért terjednek az inverteres motorok a mosógépekben, mert ott már bevett szokás az energiacimke, ami ha nem mutat jó értéket, akkor a vásárló már lép is a következő modellhez :K

Látszólag nem tűnik soknak, hogy egy telefonnál a normál 10-15 W-os töltéshez képest a 165 W-os töltés vesztesége mondjuk 20 W, de ha úgy nézzük, hogy a 20 W nálunk elég a konyha teljes világításához, akkor már mindjárt elég komoly a veszteség.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#22) SkiDev válasza balazs1022 (#12) üzenetére


SkiDev
senior tag

Nem mindenki van így. :) Csak reggel rakom rá töltőre, míg reggelizek, annyi idő alatt fel is tölt. Én nem szívesen váltanék vissza már a jelenlegi 50W-omról, mert sokszor felejtettem este töltőre rakni, ami indulás előtt elég kellemetlen szitukat hozott. Most már nincs ilyen para.
Mondjuk azt én is aláírom, hogy ennyi már felesleges, mert addig oké, hogy 1-1,5 óra helyett fél óra lett a töltés, de utána mindössze 10-15 percet nyer csak az ember. Tehát annyit már nem nyerünk vele. Ettől függetlenül, ha megoldják, hogy ne melegedjen, és ne menjen szét az akkumulátor, akkor hadd fejlődjön. :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#23) Donki Hóte válasza Nekton (#18) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem mondom, hogy őrültek, de az amerikai szabványok szerint 0,7 mm átmérőjű (AWG21-es) vezeték szükséges a 8,25 amper átviteléhez.

Pontosabban két 0,7-es átmérőjű vezeték kellene, csak az áramhoz, meg még pár vékonyabb az adatátvitelhez :K

Nem tudom, hogy a telefon töltéséhez adott kábeleknek van-e akkora kábelátmérője, de kétlem.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24) RetepNyaraB válasza Nekton (#20) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nalátod. A 45W vs 165W azért 100+W difit tartalmaz ;)
Egyébként meg nyilván nem kötelező megvenni, satöbbi. Nem is értem miért húzom fel magam, de azért láthatóan komoly innováció manapság kevés van, helyette ilyen hülyeségek jönnek. Mint az innovatív, egyenes vonalon 2s alatt gyorsuló Tesla, amire ugye szintén égető szükség van a mindennapokban (ez közelíti egy F1 autó tudását, csak abban nem Béla ül a Körútról, hanem a Hamilton és versenyzésre való, nem hétköznapi autózásra).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#25) Lami66 válasza Donki Hóte (#13) üzenetére


Lami66
őstag

P30-am van már több mint két éve, és nem a gms miatt nem akarom cserélni (ha nem lenne rajta gms még örülnék is neki), hanem elsősorban a mérete miatt. Idén 1 db androidos telefon jelent meg 150 mm alatt (Zenfone 8)... meg a kétnapos (6-7 óra sot) üzemideje miatt se cserélem... meg a kamerája miatt se cserélem. A 22 wattos gyorstöltése nem szempont nálam, se pozitív se negatív irányba.
Miért is cseréljem? Az 5G miatt? A 120 hz miatt? A 11-es/12-es droid miatt? 6-os wifi miatt? Az energiazabáló SD888 miatt? Ezek közül egyik se olyan ami miatt hiányérzetem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26) Noukoum válasza RetepNyaraB (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Szóval minden statisztika, tapasztalat arról szól hogy nem okoz sem idő előtti elhalálozást, sem pedig komoly degradációt a gyorstöltést az okostelefonok akkumulátoraiban. Bárki bármit is állítson szerinted okoz és pont. Fantasztikus, röviden összefoglalva nagyszerűen képviseled a magyar vitakultúrát

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) borix válasza Noukoum (#26) üzenetére


borix
őstag

Egy 120 wattos töltőre mondják, hogy 15p alatt tölti fel nulláról a telefont de az inkább 19p körül mozog átlagban?
A 165wattos töltés már nem dob annyit,hogy számottevő legyen.
Szerintem a lényeg inkább az, hogy akiik 120 wattal töltenek már sokan mondják,hogy jó dolog meg örülnek neki és akiknek még nincs azok jönnek, hogy az hülyeség értelmetlen tönkreteszei az akkut.
Ez inkább a magyar betegség.
Aki most 120 wattal tölt nem kötelező annak sem 120 wattal tölteni, hogy ha kétségei vannak...

(#28) RetepNyaraB válasza Noukoum (#26) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem teljesen; a magyar vitakultúra olyasmi, hogy nekem van igazam, neked meg a anyádat. Magamon ezt most nem vettem észre (bár a te kommentedben sem, az igaz).
Úgy érzem, ha lassan töltöm a cuccot, jóval kedvezőbb sot-ot kapok a végén. Ezt bizonygatni nem fogom, nincs ennyi felesleges időm. A négy évesen eladott V30 még mindig tudott 5-6 óra kijelzőidőt két nap uptime mellett. Nem nagyon töltöttem gyorsban. Ehhez képest ez a 165W nekem riasztó adat, szükség meg amnyira nincs rá, továbbra is aszondom. De a kínálat majd jól megteremti a keresletet.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29) devast válasza RetepNyaraB (#19) üzenetére


devast
addikt

Teljesen életszerű, hogy 2-3 év múlva az akksi miatt cserélni kelljen a készüléket. Mi másért csinálnák, való életben semmi haszna.

(#30) Nekton válasza Donki Hóte (#21) üzenetére


Nekton
aktív tag

Az inverteres motorok nem CSAK az energiatakarékosság miatt terjednek, hanem a sokoldalú felhasználhatóságuk miatt A két legfontosabb a fokozatmentes fordulatszám- és nyomatékszabályozás. (de még a zajcsökkentés is benne van)

"Látszólag nem tűnik soknak, hogy egy telefonnál a normál 10-15 W-os töltéshez képest a 165 W-os töltés vesztesége mondjuk 20 W, de ha úgy nézzük, hogy a 20 W nálunk elég a konyha teljes világításához, akkor már mindjárt elég komoly a veszteség."

Itt félreértést érzek a vesteség értelmezésében. Az energiaveszteség nem a pillanatnyi fogyasztási érték, hanem az adott berendezés működési ideje alatt eldisszipált energiamennyiség.

Számoljunk (pongyolán):
Napi egy 5W-os töltés 10% veszteséggel 3,5 óra alatt tölt fel egy nagy akkut. Az eldisszipált veszteség:

5W * 0,1 * 3,5óra = 1,75Wh /nap

Napi egy 168W-os töltés szintén 10% veszteséggel (mert miért is lenne több a megfelelő méretezés esetén) 0,1 óra alatt tölti fel ugyanazt az akkut (10perc helyett 6 perc. Azért kerekítettem lefelé, mert a teljes töltés alatt folyamatosan csökken a töltés teljesítménye). Ekkor az eldisszipált veszteség:

168W * 0,1 * 0,1 óra = 1,68Wh / nap

A konyhai világításod, aminek szintén van vesztesége. Normális tervezés esetén 10%. Ha napi három órán át világítasz vele este:

20W * 0,1 * 3óra = 6Wh / nap

A valóságban ugyanakkora akkuba ugyanazt az energiamennyiséget ugyanakkora veszteséggel belepumpálva a töltési idő irreleváns és a veszteség közel azonos.

Aminek nagyobb a vesztesége, az a vezeték nélküli töltés, de az már más tészta.

(#31) Nekton válasza Donki Hóte (#23) üzenetére


Nekton
aktív tag

"Nem tudom, hogy a telefon töltéséhez adott kábeleknek van-e akkora kábelátmérője, de kétlem."

Neem neem. Természetesen az iparban mindenki hülye. :DD

0.7mm átmérőjű kör alakú vezető keresztmetszete 0,38mm2. Ez ugye egy 1mm * 1mm es négyzet elfelezve és még annak is a 20%-a levágva. Hát ha megnézed egy USB-C csati kiosztását, aminek egy-egy lába elbír 3A-t, akkor mégis hol van a probléma? Töltéskor az adatátviteli lábakat, ereket is fel lehet használni energiaátvitelre. A töltővel lehet beszélni a két energiaátviteli érpáron is. :)

(#32) Nekton válasza RetepNyaraB (#24) üzenetére


Nekton
aktív tag

Tényleg ne húzd fel magad!

Amikor 97-ben megvettem az első mobilomat, sokan felhúzták magukat körülöttem. Kb. az ment akkor, mint itt a gyorstöltéssel. Minek, minek, minek.... :DD

A technika fejlődése magával hoz egy csomó feleslegesen elérhető feature-t is (Tesla 2mp-es gyorsulás), de ettől fejlődnek a nyomatékos és energiatakarékos villamosmotorok, a teljesítmény-elektronikák és az akkumulátorok, amit majd később mindenhol lehet alkalmazni a porszívótól kezdve a lift hajtásokon át az elektromos repülőgépekig. Most még lehet, hogy nem látod a jelentőségét, de lehet, hogy ez a fejlődés ad majd öregkorodra akkumulátoros műszívet, amivel még futkározhatsz is az unokáid mellett. :)

(#33) adamklark


adamklark
senior tag

jó kis eyecandy feature de sok értelmét nem látom napi használatban, így is gyors a töltés

(#34) Donki Hóte válasza Nekton (#30) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Éppen te voltál az, aki volt szíves rámutatni, hogy semmi újat sem mondtam a töltőáram növekedése és a veszteség közötti négyzetes összefüggés felfedezésével, mert ezt Ohm úr már a 1800-as években kimutatta :K

Szóval ha az 5 W-os töltés során 1 A-al tölt a rendszer és a 165 W-os töltés során nyolcszoros, vagyis 8,25 amper a töltőáram, akkor nem lehet ugyanúgy 10 % a veszteség, mert ahhoz nyolcszoros keresztmetszetű kábelt kell alkalmazni (vagy nyolcad-akkora ellenállású kábelt kell használni, de ez jelenleg nem lehetséges).

Szóval kizárt, hogy az 5 W-os és a 165 W-os töltés esetén ugyanakkora legyen a veszteség, márcsak azért sem, mert egy 5 W-os töltés esetén se a töltő, se a telefonnem melegszik. Nekem nincs 165 W-os töltőm, de 65 W-os GAN töltőm van, az bizony nagyon erősen melegszik töltés közben.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#35) Nekton válasza Donki Hóte (#34) üzenetére


Nekton
aktív tag

GOTO #30

Itt félreértést érzek a veszteség értelmezésében. Az energiaveszteség nem a pillanatnyi fogyasztási érték, hanem az adott berendezés működési ideje alatt eldisszipált energiamennyiség.

"nyolcad-akkora ellenállású kábelt kell használni, de ez jelenleg nem lehetséges"

Ezt fejtsd ki légy szíves! Miért is nem? ;)

Jobban melegszik a gyorstöltőd? Vagyis nagyobb a pillanatnyi disszipált teljesítnény? És? Ebből hol jött le neked, hogy nagyobb az energiaveszteség? GOTO #30

Légyszi mérd folyamatosan a két töltő hőmérsékletét az idő függvényében a teljes működési idő alatt és azt vessük össze! ;)

(#36) Donki Hóte válasza Nekton (#35) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vegyünk egy azonos töltőt és egy azonos kábelt. Az első esetben ez a töltő 1 ampert ad le, akkor nem melegszik, se a töltő, se a telefon az egész töltési folyamat során.

A második esetben viszont ez a töltő 8 ampert ad le, akkor melegszik jelentősen, mint ahogyan a telefon is melegszik.

Nézd, ha nem érted, hogy ha az első esetben kevesebb a veszteség, mint a második esetben, akkor nem tudok mit mondani. Ha nem melegszik fel valami, akkor ott nincs ilyen típusú veszteség, ezt szorozhatom akármilyen hosszú idővel is, akkor se lesz veszteség.

Ne hivatkozz folyton a 30-as hsz-edre, már leírtam, hogy az miért hibás, olyan számokat választottál, amelyek nem megalapozottak. Pl. honnan veszed, hogy egy 165 W-os töltő 6 perc alatt feltölti a telefont? Van erre bármilyen alátámasztásod?

Honnan veszed, hogy a 165 W-os töltés során ugyanúgy 10 % a veszteség? Van erre bármi alátámasztásod?

Szóval a számaid légbőlkapottak, hiába hivatkozol folyton a saját hsz-edre, az nem erősíti az állításaidat :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37) kalimist


kalimist
aktív tag

Vajon ez a 165W is marketing szöveg, mint a Xiaominál a 120W amely valójában 97W? :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Nekton válasza Donki Hóte (#36) üzenetére


Nekton
aktív tag

Igazad van! Nem vitatkozok veled. A mérnökök szerinted mind hülyék. Alapfogalmakat sem értesz. Dunning-Kruger-hatást érzek az éterben. Nem töröm magam...

(#39) strogov válasza kalimist (#37) üzenetére


strogov
senior tag

Feljebb írtam, hogy a gyorstöltés valójában csak egy adott pontig lehet "gyors". Ha az akku melegszik akkor visszavesz itt is. Az áramkör jó esetben képes lenne ideális környezetben 120W-tal tölteni, de az legfeljebb laborban létezik ... kínai cucc, úgyhogy lehet, hogy ott sem.

Eddig 2 "cellát" használtak, most meg 3-at.

(#40) Nekton válasza kalimist (#37) üzenetére


Nekton
aktív tag

Az csak a névleges teljesítménye a tápegységnek. Valamit meg kell adni az adattáblán. Ha megnézed a betett grafikonon a kék vonalat, akkor látható, hogy a töltési teljesítmény egyáltalán nem konstans, de a tápegység annyit le tud adni, ha kell. Lehet, hogy egy másik telefonnal, akkuval rámérve elér ennél a 97W-nál nagyobb kimeneti teljesítményt is, de az is lehet, hogy kevesebbet.

Egy 100LE teljesítményű belsőégésű motor sem éri el szinte soha a névleges teljesítményét egy autóban. Sőt, rendszerint ennek a töredékével üzemel. Ettől még valahogy kell jellemezni a terméket.

Vagy írhatnám, hogy olyan sincs, hogy 4500mAh kapacitású akku. Két egyforma sincs.

(#41) Nekton válasza strogov (#39) üzenetére


Nekton
aktív tag

Egy lítiumos akkut ideális esetben sem lehet állandó teljesítménnyel tölteni. A ciklus alatt először változik a kapocsfeszültsége (növekszik), majd állandó kapocsfeszültség mellett változik a rajta áthaladó áramerősség (csökken).

(#42) Noukoum válasza RetepNyaraB (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Szóval bizonyítani nincs időd, értem. Mindenki higyje el hogy az oltás az emberiség kiírtásáért van, nem tudom bizonyítani de így van!!!444 :P

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43) bostone


bostone
addikt

Szerintem pozitív, ha egy eszköz 24 órában szolgálatkészen áll, gyakorlatilag a töltési idő fogalma megszűnni látszik. Nem kell vele számolni, beépíteni a napirendbe.

(#44) Donki Hóte válasza Nekton (#38) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Rendben, látom, hogy egyik általad beírt adatot sem tudod megvédeni, tehát nyilván az általad beírt légbőlkapott adatokból levont következtetéseid sem helytállóak.

Az itt berakott töltési diagram szerint egy (névleges) 120 W-os töltő 24 perc alatt tölti fel egy Xiaomi 11T Pro telefon 5000 mAh kapacitású akkumulátorát (a gyári adat ugye 19 perc lenne), akkor nagyon bátor kijelentés az, hogy egy 165 W-os töltő 6 perc alatt töltené fel a Nubia Red Magic7 telefon nagyjából hasonló méretű akkumulátorát :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#45) pusszycat válasza Donki Hóte (#44) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, a gyári adat 17 perc. Az más kérdés milyen körülmények közt.

"The phone has a 5,000mAh battery, and Xiaomi says the bundled 120W charger can fill it from zero to 100 percent in just 17 minutes."

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#46) aelod


aelod
veterán

Nem tudom miért kell ettől ódzkodni. Ha elfelejted tölteni este reggel mire fogat mosol , felöltözöl, belövöd a sérót addigra feltölt.
Nekem csak egy 18w-os gyors töltőm van a Redmi Note 7 hez és sokszor jól jön. Este a "lassú"val töltöm.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#47) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a 33W töltővel 2% rak bele percenkent, mivel nem 0 töltöm természetesen 25 perc bőven elég. 25 perce mindenkinek van reggel szerintem. Tölthetném este is de akkor reggelig merül vagy 5 %-ot. Ezért töltöm reggel.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#48) judas13


judas13
addikt

Akkor lassan(?) valós lesz a 200 wattos új színt ha ennyire mennek fel a számok...hol a határ....?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#49) Noukoum válasza aelod (#46) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tudom miért kell ettől ódzkodni.

Mert magyarok vagyunk. Valaki kitalálta hogy a gyorstöltés tönkreteszi az okostelefonok akkumulátorait és ez mindenkiben a mai napig meg van. Hülyeségre fogékonyak vagyunk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50) pusszycat válasza aelod (#46) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

18W az percenként kb. 1 % ha 40%-ról töltöd akkor is kell 1 óra, lehet az már kevés a mai rohanó világban.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.