Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) eastsider válasza PMT (#44) üzenetére


eastsider
nagyúr

van rá esély, h ő lesz másodszor is...

nálunk is volt vezetni tanuló kisebbség, de inkább nokomment

(#52) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Hogy on is legyek. Elfelejtettem gratulálni szóval egy nagy kalappal kívánok!
Balesetmentes közlekedést a guruló vasak útján :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#53) Elmör


Elmör
senior tag

Amikor elkezdtem a kreszvizsgámat, totál úgy voltam vele, hogy ez nem fog sikerülni. 2002 őszén mentem vizsgázni, nyáron végiggyakoroltam, de mindig több, mint 10 hibapontom lett, hát gondoltam ez van, de mindössze 1 hibapontom lett, az is az autópályán való vészmegállással kapcsolatos, ahol úgy tudom mindkét szélső sávban szabad, de én csak az egyiket jelöltem meg a biztonság kedvéért! Aztán forgalmin sajna csak másodszorra mentem át, mert az első alkalomkor az idegesség átvette az irányítást és a vizsgabiztos nem szívesen adott volna egy "rallypilótának" jogsit! :DD

Szóval gratula, hogy Neked ment minden elsőre és jobb későn, mint soha! Balesetmentes vezetést! :C

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#54) tuskooo válasza PMT (#44) üzenetére


tuskooo
addikt

Nem jellemző, viszont előfordulhat. Ellenben második biztosnak bármikor beülhet bármelyikük, ha akar, onnantól kezdve pedig szívás.

[ Szerkesztve ]

(#55) PH-User


PH-User
addikt

Balesetmentes vezetést kívánok neked! :)) Én érettségi után tervezem a jogsi megszerzését, de addig még sok víz lefolyik a Tiszán. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#56) domi007


domi007
őstag

Jó írás, sajna a hossza miatt még nem jutottam a végére, de a hangulata máris megfogott!

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#57) Gabró válasza bambano (#7) üzenetére


Gabró
tag

Ugyanez ugrott be. Hazafele az akkoriban új M6-oson pedig kifogyott a benzin. Guga, Te vezettél?:)

(#58) qdak


qdak
addikt

grat az iráshoz, a régi emlékek :B

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#59) talmida


talmida
Közösségépítő

Guga, gratula! :C :C :C

IN GOD WE TRUST!

(#60) VIC20


VIC20
őstag

Gratulálok a jogosítványhoz!

De egy apróság:

"...hasonló érzésem van, mint mikor Benjamin született."

Tehát ha jól érten, nem Benjámin (helyesen), hanem "Ben-dzsö-min" (hibásan)? Lemarad az ékezet, vagy tudjuk be (pillanatnyi?) elmezavarnak? :)

(#61) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Köszi mindenkinek a hozzászólást, bocs a kései reakcióért, telken voltunk végig gaztalanítani + most is megyünk rokonokhoz. Este válaszolok.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#62) lalakov


lalakov
senior tag

Lehet, hogy már régen vizsgáztam, de én nem nevettem a bakijaidon :( . Sőt.

Nincs valami korhatár, hogy meddig lehet első jogsit szerezni?
50-ig talán belefér, de ilyenkor már más az ember reflexe, nem olyan, mintha valaki 18 évesen szerezné meg a jogsit.

"T" betű kinn van, ugye?

Balesetmentes közlekedést kívánok! :K

(#63) menpee válasza PMT (#44) üzenetére


menpee
aktív tag

Igen, volt olyan, akinek ugyanaz a vizsgabiztos vezényelte le a két forgalmi vizsgáját. Én :)
Az első levegővételmentes, virtuális gyalogoselcsapós (zebrán szétnéz), 10 centis oldaltávolságos próba után nagyot néztem, mikor az biztos azzal fogad 2 hónap távlatából, hogy lehetőleg egy kicsit kevésbé balesetveszélyes produkciót akar látni tőlem, és nem lesz baj. Ja, és mindkét vizsgán pirosat kaptam vonatátkelőben...

#61 Mekkora kép ez már :D

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#64) gtamate2


gtamate2
veterán

engem amúgy 1* meghúztak kreszből, meg 1.segélyvől (2* éppen átmentem, mentős volt a vizsgabiztos csávó :S) de legalább az 1. segélyt többször ha akrok menni nem kell letenni ;] ;]

*Sn0w

(#65) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Csak én érzem azt furcsának, hogy ennyi embert meghúztak mindenből? Rengetegen írjátok meghúztak kreszből,forgalomban 2x -re mentem át stb.
Én mindenből átmentem elsőre. De úgysem ez számít hanem az ,hogy mennyire tartjuk be azt amit megtanítottak illetve hajlandóak vagyunk e továbbképezni magunkat vezetés terén. Sokan elengedik magukat megvan a jogsi enyém a világ ( talán ezért van ennyi fiatal srácok okozta ámokfutós baleset ) pedig ez csak a lehetőség arra ,hogy élesben továbbképezze magát az ember :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66) menpee válasza Snoop-y (#65) üzenetére


menpee
aktív tag

Igazad van abban, amit írsz. Elsőre azért vágtak meg, mert izgultam. Másodjára már nem éreztem terhet semmi miatt, ezért átmentem. Munka miatt kellett a jogsi, nem rajongok annyira a vezetésért. Sőt Szegeden vagy Budapesten nem tudom, hogy boldogulnék. Persze húzattam már ki autót elkerülőn, de nem reszkíroznék soha, ha éles a helyzet. 2 évig így is hellószia, ha történik valami.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#67) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

grat az íráshoz :C az időpontok fordítva vannak
megvan a jogsi és úgy mész vissza a kezdetekhez

én is szinte pont ugyanezt éltem át itt vidéken

a még a káromkodások is ugyanazok voltak
engem is 1 idős oktató tanított
eddig én voltam neki élete során a legbalfaszabb tanulója :B

igazából motoron jogsi nélkül olyan 6-7éves előtte levezettem + 2évet kocsival
soha nem volt baj óvatosan vezettem szabályosan csak berögződött pár dolog ami az oktató szerint rossz

1.re átmentem mindenből :U

amúgy régen kamikaze pilóta voltam mikor motoroztunk :DDD meg 1-2 autót szétrallyztunk

most amióta megvan a jogsim alig vezettem de azt vettem észre balfaszabb lettem, mint jogsi előtt

amúgy régen mindenre odafigyeltem manapság meg néha elbambulok és elfelejtek nézni, de óvatos vagyok most is

az oktatónak ajándékba vettem 1 kis szeszt mert nagyon szerette

a rutinvizsgáztatóval el is szoktak menni inni jól ismerte :DD

elég nagy lecseszéseket kaptam néha :((( 1x majdnem megvert annyira kiakadt 1 műveleten

de megvan a jogsim
köszönet neki ezúton is :R

[ Szerkesztve ]

(#68) Omega81


Omega81
senior tag

Grat Zvolo! :) Balesetmentes közlekedést kívánok, és ölelem a családot. ;)

Omega

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#69) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Én is gratulálok mind az íráshoz mind a jogosítványodhoz :).
Sosem késő, de van olyan, hogy túl korán. A jelenlegi rendszerrel nem értek egyet teljesen, olyan emberek kezébe kerülhet jogosítvány, akik nem fogják fel, mekkora felelősséggel jár az autóvezetés. A másodperc töredéke alatt tönkreteheted a saját, és ami még rosszabb mások életét.

[ Szerkesztve ]

(#70) guga


guga
Közösségépítő

Ramirex! Tavasszal megyek én is „A” kategóriára. Apám, mikor gyerek voltam, nagyon sokat vitt magával az oldalkocsis Czetkájával. Én is szeretném elvinni néhány helyre mindkét fiamat :D

Bambano! De igen, csak a nejem vezette a Suzukit, én az oktató mellett vezettem életemben először autót. Katonaságnál vezettem egyszer lánctalpast, de részegen és besüllyedt a mocsárba, nem is tudták kivontatni :DDD

k_laci! A tanuló vezetők, mikor először nyúlnak a váltókarhoz, nagy többségükben a váltókart figyelik. Ezt az oktatóm mondta. Én valamiért ráéreztem, hogy nem helyes, hisz sok ember mellett ültem már autóban és úgy váltanak sebességet, hogy előre néznek közben.

Totyax! A fordított időrend csak fűszer :D

Stormbird! Az emelkedős indulás tényleg könnyű, nekem is sima ügy volt az első 5-6 alkalom, aztán minél többször próbáltam, annál rosszabbul ment. Támogatott vizsga? Arra gondolsz, hogy lefizetni az oktatót, vagy a vizsgabiztost? Elég meredek, nem volt róla szó, de hallottam ilyesmiről. Szerintem nulla értelme van, mert ha valaki tud autót vezetni, akkor leteszi a vizsgát. Ha nem tud autót vezetni, akkor minek fizeti le? Kimegy a forgalomba és totál ideg lesz, meg beparázik. Ha nem tud autót vezetni, akkor nem a vizsgabiztost kell lefizetni, hanem oktatót váltani és megtanulni vezetni :D

Vakegérke! Nincs elfelejtve, most az következik. Nem írtam egy ideje, mert nyakig vagyunk a lakásfelújításban, meg a jogsi is eléggé elvonta az időmet :D

concret_hp! Én 17-18 éves gyerekekkel ültem az elméleti oktatást végig. Volt egy igazán bambuska, fejvakarós srác. Már ott mondtam neki, hogy nem szeretnék az életben (úton) összetalálkozni vele :D a gyerek még azóta sem ment át a kresz vizsgán. Annyira tompa, annyira nem tud figyelni, hogy órákon a feltett kérdésekre sem tudott válaszolni. Rossz belegondolni, hogy egyszer kiengedik az útra egyedül.

gtamate2! Áhhh bakker :DDD az írásból nem derült ki egyértelműen, hogy Zoltán én vagyok és Vácon vizsgáztam :confused: :DDD

t.imi! Baba, ennyi volt, mától retteghetsz, hogy szembe jövök :DDD

Ricco_hun! Hja, valóban ráfért volna az írásra, egy kis elválasztás a párbeszédekben, de van mentségem :D
Megírtam nyolc oldalt és áramszünet miatt elszállt a fele. Nem nagyon bíztam benne, hogy újra tudom írni és pár fontos dolog ki is maradt belőle, sajnos a második megírásra maradt vagy 30-40 percem, mert utána elutaztunk a telekre.

PMT! Attól nem lesz jogsid, ha elküldöd a vizsgabiztost a jó kurva édes anyjába, ezt veheted bóknak is, de akár ígéretnek is :D Egyszerűbb lenne, minimál önérzettel odafigyelni és a tiszteletet megadva vizsgázni. Kerülve a lezserséget, léhaságot, nyegleséget. Csak simán és egyszerűen felöltözöl, udvariasan viselkedsz, és nyugodtan levizsgázol. Tudom, tudom, ki a faszom az a vizsgabiztos, hogy megadd neki a tiszteletet.

Gabró! Nem fogyott ki a benzin, csak szűken volt, nem én vezettem :D a feleségem.

VIC20! A kisebbik fiam neve Zvolenszki Benjámin. A beceneve Bendzsó :DDD

Lalakov! A fiatal és az idősebb korosztály között alapvető különbség a felelősség tudat. Egy 20 éves embernek még se gyereke, se háza, se macskája (általában). A gondolkodása is ehhez igazodik, nem reflex kérdése. Én láttam vezetni tanulni nálam idősebb embereket, nehezebben megy, mert óvatosabbak, jobban félnek az új dolgoktól, a gondolkodásuk nem olyan rugalmas. Pl. egy szabályosan 50-el közlekedő 70 éves szuzukis lehet pont azért okoz balesetet, mert a szabályokra ügyel és nem vesz tudomást a forgalomról. Remélem érted a hasonlatot :D viszont nem is ők kerülnek tepsibe gyorsulási verseny miatt.

Omega81! Szarjál sünt a skodáddal zmegmá :DDD jegyzik azt az autót valahol, vagy csak te futtatod :D

A többieknek köszönöm a hozzászólást.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#71) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Remek írás, tiszta Memento fíling...mármint a film, ha valaki látta, időrendben viszafelé.

(#72) totyax válasza guga (#70) üzenetére


totyax
aktív tag

A fordított időrend csak fűszer :D

Napersze... :)

(#73) lajo válasza Snoop-y (#65) üzenetére


lajo
senior tag

Én azt érzem furcsának, hogy olyan dolgokba kötnek bele, és olyan olgokra kell figyelni, aminek az élethez köze nincs, és a mindennapokban jóljövő hasznos dolgokat el sem mondják.

[ Szerkesztve ]

(#74) pezzep


pezzep
újonc

Széles utat Guga!

(#75) Omega81 válasza guga (#70) üzenetére


Omega81
senior tag

:D :)) :DD :DDD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#76) Omega81


Omega81
senior tag

>> Apa kocsit hajt << :O :P ;)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#77) Mcray


Mcray
senior tag

Grat az íráshoz Guga. Ezt sosem késő elkezdeni. :R :R :R

Most 25 vagyok. 19 voltam amikor megszereztem a jogsit, hozzád hasonlóan kalandosan, de kevés buktával. Elméletből buktam egyszer.

Figyelmes, óvatos vezetőnek tartom magam. Kicsit rosszúl esett az a rész hogy "fiatal, bömböl a zene", mert szeretem hangosan hallgatni a zenét kocsiban. Ad ritmust és segít a hosszú úton, hogy ne aludjak el, főleg ha énekelek :DD :DD :DD

Nagy tisztelettel gondolok vissza az oktatómra. Jó ember. Értett "fiatal hülyegyerek" nyelven, és bár sosem ellenkeztem vagy lázadoztam, jól esett, hogy értettem mit beszél :DD :DD

Állítólag jól vezetek( annak ellenére hogy csak nagyon keveset tudok), amatőr szinten próbálkoztam rallyzással is, de se pénzem nem volt csinálni, se elveteműltségem, hogy vállaljam, hogy egyszer nem megyek haza azokhoz akiket szeretek...

Igazad van. A vezetés veszélyekkel teli, és néha még egyenesen haladni sem biztonságos, ha elbambúl az ember és nem emlékszik hogy jutott haza, csak az biztos hogy 50 kilómétert mintha kitöröltek volna a fejéből :K

Kamion mögött meg nem szégyen menni, én is szoktam, ha megy 100-zal, ahhoz elég hogy megérkezzek Á-ból B-be.

Üdv

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#78) BaKeSZ87 válasza Mcray (#77) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Kamion mögött menni nem szégyen, de ne tudd meg milyen érzés, mikor szemben jön veled a te sávodoban, mert kitalálja, hogy megelőzi az előtte lévő kamiont. Látja, hogy nem fér bele, de lesz@rja. Vagy lemész előle az út szélére, vagy az árokba, vagy meghalsz.

(#79) nolika


nolika
aktív tag

Épp ma vizsgáztam rutinból Vácon(hát hol máshol;)).
De a legjobb az, amikor az oktatóm a háza előtt kijelentette, hogy cseréjünk helyet, levezetünk Aszódra a gyakorlópályára. Akkor megrendült a szívem.......Az első vezetésem 3 as főúton 15km, oda nappal, vissza éjszaka(mindig tarolni akartam a fákat, lehúzódni:D)...

(#80) shtml


shtml
őstag

Anyám 55 évesen szerezte meg a jogosítványt. Elsőre átment mind az elméleten, mind a gyakorlaton. Hát nem gondoltam volna, de le a kalappal előtte.

Neked meg sok-sok balesetmentes kilométert kívánok.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#81) Mcray válasza BaKeSZ87 (#78) üzenetére


Mcray
senior tag

Szia Bakesz :)

Velem azt Citroen Xsarák és hasonló egyterűek csinálják rendszeresen :DD Már megszoktam :DDD

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#82) guga válasza pezzep (#74) üzenetére


guga
Közösségépítő

Szükség lesz rá :DDD

Hja :DDD

Mt 7,13 Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#83) Sanyix


Sanyix
őstag

én kb 3 éve csináltam meg a jogsit, budapesten... gondolom ebből sokan sejtik a szopást. 2x buktatott meg a vb forgalmon, olyan gagyi okokkal hogy csak néztem (pl mert egy irányú úton nem bal sávból fordultam balra... a baj csak az, hogy a bal sávot elég sok autós parkolónak használta, és valahogy nem az jutott eszembe hogy megtolom a kocsikat, meg a másik hogy nem indexeltem kanyarodósávban, amikor csak 1 felé lehetett menni, mivel egyenesen le volt zárva az út teljes szélességben). Aztán megfogadtam a tanácsokat amit már az első előtt is mondtak, csúsztattam egy tizest.

Azóta semmi baleset, pedig tempósan vezetek, bár nem állat módjára, de nem lassan(de max 30-al lépem túl a megengedett sebességet ;] , de veszélyesnek ítélt helyen akár lassabban is megyek mint lehetne. Index reflexé vált, a körbenézés is, és már el is kerültem pár "naénakkormostsávotváltokaluxusautómmalmindenjelzéséselőjelnélkülleszarvamivanmellettem" koccanást.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#84) guga válasza Mcray (#77) üzenetére


guga
Közösségépítő

Az, hogy valaki hangosan zenét hallgat, önmagában nem elítélendő.
Inkább azokra utaltam, akik megállnak melletted s átnéznek a kocsidba, hogy hallod e, hogy ők milyen zenét s milyen hangosan hallgatnak, majd megvetően néznek rád.
20 évet húztam le Budapesten kerékpáron, piros lámpánál nem egyszer voltam szemtanúja a hülye gyerekek headbangelős vezetésének.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#85) guga válasza Sanyix (#83) üzenetére


guga
Közösségépítő

Egy ismerősömet 5 alkalommal rántották meg a forgalomban, mikor hatodjára ment, megkérdezte az oktatót, hogy nem lehet megkenni a vizsgabiztost?
Dehogynem, 10 küvecs becsúsztatva a vizsgalapba.
Érdekes módon rögtön átengedték :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#86) guga válasza shtml (#80) üzenetére


guga
Közösségépítő

Köszi.
Tegnap beszéltem egy buszsofőrrel, aki 35 évet vezetett különböző járatot balesetmentesen.
Azt mondta nem létezik jó sofőr, csak szerencse.
A rutin + magabiztosság a legveszélyesebb, mert az ember elengedi magát és képtelen elhinni, hogy megtörténhet vele.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#87) Sanyix válasza guga (#70) üzenetére


Sanyix
őstag

"Szerintem nulla értelme van, mert ha valaki tud autót vezetni, akkor leteszi a vizsgát. Ha nem tud autót vezetni, akkor minek fizeti le?" Súlyos tévedésben élsz, főleg a fővárosban azzal növelik a közlekedési hatóság bevételeit egyes hű vizsgabiztosok, hogy direkt megbuktatják az emberkéket, így újra fizetni kell a vizsgáért, és a saját bevételüket is növelik, mert pár után úgyis megkapják a 10-es a vizsgalapba.

Általában, és egyre gyakrabban a sikeres vizsga, nem attól függ hogy hogy vezetsz... itt is érvényesül a PPP szabály első, és talán néha a második fele is (a világot a PPP irányítja=Pénz, P*na, Pia).

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#88) guga válasza Sanyix (#87) üzenetére


guga
Közösségépítő

Szerencsére "téve" akiket megismertem, azoknak nem a pénz volt a mozgatórugója. Nekem az oktatóm nagyon korrekt volt végig és ténylegesen a közlekedésre készített fel ill. elmondta, hogy van vizsga is, ahol eleget kell tenni a vizsgabiztos elvárásainak.
A vizsgáztatás rutinpályán nem életszerű, forgalomban pedig...
Mindenki másképp éli meg, más vizsgabiztos, más értékrend alapján.
Én nagyon szigorú s egyben lojális embert fogtam ki.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#89) eastsider válasza guga (#88) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem úgy volt, hogy akinél átmentem rutinból annál vizsgáztam forgalomból is
elmondta az oktatóm, hogy szerencsém volt.
azt miodnta, ha tudok vezetni (közlekedni), akkor átenged, nem veszi annyira szigorúan a szabályokat (nem félreérteni)

(#90) abes


abes
csendes tag

Mööhhhöööö!

Grat. :)

(#91) KillHates


KillHates
nagyúr

Höhnye! Gratulálok! :C Szegény Bánkiak... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#92) elkata


elkata
újonc

Sziasztok!
Véletlenül találtam rá Zoltán írására és rögtön úgy éreztem, hogy regisztálnom kell, hogy én is írhassak. Én ugyanis 2009 májusában kaptam meg az ELSŐ jogosítványomat, és ekkor 61 ÉVES :)) voltam :-)))) Ja, elfelejtettem mondani, hogy nőnemű lény vagyok. Igaz, hogy nekem a forgalmi vizsga csak negyedszerre sikerült, nem úgy, mint Zoltánnak - de az első két bukta ugyanazért a gixerért volt - lefulladtam, és annyira tele volt a liberóm, hogy minden megtalálható gombot, kart nyomogattam, csak az nem jutott eszembe, hogy a motort újra be kéne indítani. A harmadik buktánál belenyúlt az oktatóm (esős reggel, rettentően begyulladt vizsgázó, sok szembejövő autó és egy biciklis mellé értem ...én nem éreztem úgy, hogy veszélyeztetem, de hát én a másik oldalon ültem...). Na, negyedszerre összejött, és nagyon szeretek vezetni. Ráadásul nekünk azért lett kocsink, mert a fiamnak zenekari cucc szállításához kellett, ennek megfelelően egy KIA Pregiónk van, 6 személyes, zárt raktarű furgon - nem egy Polski nagyságú :-))
Szóval, van élet 60-on túl is...
Elkata

(#93) elkata válasza lalakov (#62) üzenetére


elkata
újonc

Kedves lalakov!
Lehet, hogy rátalálsz a Guga cikkére írt hozzászólásomra, én most regisztáltam, új vagyok itt. Ha igen, akkor láthatod, hogy 61 éves nőként szereztem meg a jogsit 2 éve, és nem volt T betűm.

(#94) takessz


takessz
senior tag

Uhh öröm volt olvasni én 21 éves vagyok eddig sajna 4 sikeretekel vizsga ás 68 óra van a hátam mögött szerintem jól vezetek 2 vizsga aztmondom jogos volt 2 és a 3 vizsgám 2 nél jobbkezesbe nem néztem be és lassíttotam 3. nál pedig egy záróvonalat léptem át :) 1 Egyirányúból rosszul fordultam ki utolsóm ami nem rég volt egy gyalogost nem engedtem el aki még ut szélén koránt sem volt hogy át menyen és ezt 2 és fél jobb kezes után közölte a vb! egy kicsit erőt adott ez a blog hogy ha neked sikerült nekem is sikerülnie kell ilyen fiatalon :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#95) dugo_ válasza takessz (#94) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem váltsál oktatót, amíg még van időd.

Én 55 óra és 3 bukás után hagytam ott az elsőt, aztán a második 18 óra alatt kvázi nulláról újratanított mindent (miközben kétpercenként átment csigába úgy dülledtek a szemei azokon a fasságokon, amiket addig tanítottak nekem).

Utána elsőre meglett a vizsga és még vezetni is megtanultam nagyjából. Ha Pesten átrugdostak volna vagy befizetem magam egy sikeres körre, akkor lenne egy papírom mindenféle tudás nélkül.

(#96) takessz válasza dugo_ (#95) üzenetére


takessz
senior tag

Váltótam oktató de 4 után most kezdem majd vele eddig 1 szer voltam felmérte mit tudok! :) Jövőhetén jön meg az unokázásból akkor gondolom elmondja mit merre! Annyi hogy 68 órát mentem eddig! :)

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.