Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vamp


Vamp
senior tag

Ecsém!!!!! Hétfőn kezdem a kreszt másodjára, mert mikor 4 éve elkezdtem, nem vizsgáztam le, és lesz*rtam utána. Már megbántam. Repeszthetnék az 1-es swifttünkkel, vihetném a barátnőmet a hegyekbe, annyira vágyik már rá. De ami késik, nem múlik:d

Egyébként micsoda írás! Totál átérzem az egészet:D

[ Szerkesztve ]

(#2) pasquale


pasquale
tag

Jó írás! Gratula a jogsidhoz!

(#3) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Gratulálok, át tudom érezni az örömödet.
Megérintett az írásod hangulata. Jómagam 20 éve éltem át mindezt, megrohantak az emlékek.
Sok balesetmentes kilométert! :)

--K--N--R--

(#4) Ramirex


Ramirex
csendes tag

Szerdán voltam kressz vizsgán nagymotorra, láttam kiírva a neved kicsit meglepődtem, milyen kicsi a világ :D

(#5) sowi


sowi
őstag

akkor jol belassult a jogsi, anno meg nem volt egy honap es a kezdestol szamitva a kezemben volt a jogsim...mindenesetre gratula hozza, aztan csak ovatosan

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#6) csakegyreg


csakegyreg
tag

én 1 hét alatt megkaptam kb olyan 3 hónapja igaz egyenlőre még csak M kategórából de már alig várom , hogy 17 legyek és elkezdjem B ből :D :DD :DDD

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Guga, neked nem volt régebben olyan blogbejegyzésed, hogy valami kevés pénz volt kéznél, vettél a suzukiba benzint meg valami kaját és elmentetek a családdal kirándulni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Bici


Bici
félisten

Ez király, akkor még nekem is van esélyem letenni valaha a jogsit, bár én már ültem autóban, mégis megvágtak két teljes nekifutás alkalmával is. :D
Először öt kresz bukás miatt nem mehettem tovább. Másodjára négyszer húztak meg a forgalomban, és ötödször már nem mehettem, mert legfeljebb egy év telhet el az első (kresz) és az utolsó vizsga között, és ebből kicsúsztam...
Így itt állok 29 évesen jogsi nélkül. Igaz, nincs is mit vezetni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) k_laci


k_laci
tag

remek írás, szinte autóban éreztem magam :D

mondjuk én még nem tervezem a jogsit ( 17 éves múltam ), eddig kétszer volt lehetőségem a volán mögött ülni :) első alkalommal a családi autót, 1,4es astra G, lassan a kuplung, lassan a kuplung, 5x nem sikerült egymás után. Ott vége.

Aztán nagynéném 1,2es Corsa B, elsőre olyan simán indultam, mint a mesében :) aztán mentem a köröket a rutinpályán ( Miskolc - Kiss Ernőn. ) Mentem vagy 10 kört.
Aztán egy másnap ugyanott, ugyanazzal. Ment mint az ágybaszarás :D Vésővel sem lehetett volna levakarni a vigyort a képemről ;] :DD

Azt meg nem értem, hogy váltál közbe mér nézi vki a váltókart.. azt meg kell tanulni fejből, hogy mi hol van :P

(#10) totyax


totyax
aktív tag

Nagyon muszáj volt a fordított időrend ügye?

(#11) remington2


remington2
senior tag

Lehet, hogy rosszul tudom (viccnek akkor is elmegy), hogy Indiában nem kell jogsi, pontosabban kell, de autó mellé adják azt, úgymond "jár". Megveszed a kocsit, plusz kicsi összegért ott van az "első ülésen" a jogsi, viheted ahová akarod. Végső soron logikus: ha tévét veszel, akkor sem kell tv-üzemeltetői jogosítvány, telefonhoz sem kell jogosítvány, hogy kezelheted.

Szerk: félreértések elkerülése végett mindezt poénnak írtam, de lehet hogy csak én nevetek rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#12) rootkiller


rootkiller
őstag

Én is már tiszta ideg vagyok, várom a májust, hogy legyen jogsim, és vezethessem az Ibiza GTI-met.

Artengo TR 990 Pro

(#13) clayman


clayman
aktív tag

"...harmadik nap besoroltam a szembe jövő sávba"

Ezen hangosan felkacagtam! No, persze nem azért, mert kinevettelek volna, hanem mert, eszembe juttatta a mai második forgalmi gyakorlatomat, amely során a lámpánál annyira figyeltem, hogy tökéletes legyen az elindulás, hogy végül tapasztalati úton bizonyítottam be magamnak és a mögöttem türelmetlenkedő néhány autósnak, hogy igenis, az egyesbe váltáshoz is kell kuplung :)

Amúgy jó írás, különösen jó volt olvasni, így hogy nekem is épp aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#14) Stormbird


Stormbird
tag

gégé, azért kis parát elhintettél:D 10.én lesz a rutinvizsgám, egyébként az emelkedős indulás a legkönnyebb szerintem. Tőled nem kérdezte meg az oktatód? hogy "támogatott" lesz a vizsga?:D

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csesszemeg, írtam valami általam lényegesnek vélt tanácso(ka)t, füstbe ment.
Nem ismétlem meg.

Viszont kénytelen vagyok felhívni figyelmed, hogy tartozol valamivel. Nem mondok le róla.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Szép írás :) jó is volt visszaemlékezni,hogy egy hónapja volt a forgalmi vizsgám :K

(#17) eddie17


eddie17
addikt

Nagyon jóóó :C
Lassan kellene nekem is jogsi, bár még ráérek:) Addig marad nekem is a bicikli a munkához.

(#18) Socket370


Socket370
csendes tag

21 múltam és 3 éve megvan a jogsim, hasonló érzés volt bennem is, meglett oké, van egy újabb papír, azóta sem vezettem autót, na jó egyszer tán kétszer pár száz métert. :) Lehet az vezet erre az egész autómentességemre, hogy utálom a pökhendi vezetni nem tudó figyelmetlen, hepciás sofőröket, akikkel nap mint nap találkozom, én bizony Volánozok, BKV-zok, MÁV-ozok, általában ebben a sorrendben, szóval gyalogos szemmel elég siralmas az amit néha látok. A legfurcsább az amikor látom a csodálkozást az autóvezetők szeméből, hogy ez meg, hogy-hogy itt gyalogol az út szélén (mert mondjuk járda nincs) ? Az a baj túl sok az autóbuzi, igazából ez az ő bajuk, engem ez nem zavarhat az ő dolguk. Engem csak az zavar, amikor zebrán akarnak elütni ,mert fogalmuk sincs a KRESZ-ről és arról, hogy amikor kanyarodó autó keresztezi egy gyalogos útját a zebrán (lámpa neki is nekem is zöld) akkor mi is a teendő, normálisan lelassítani, avagy kiszólni "kocsis" módjára az autóból (ez utóbbi megtörtént). Az emberek nagy része 3 buszmegállónyi útért is képes autóba ülni, nálunk még gizda menő dolog autóba ülni, afféle presztízs, de őszintén, ha beszállt egy utolsó otromba gerinctelen embernek mondott élőlény az autóba, akkor onnantól fogva már megemelkedik a presztízse? Ugyan, csak szét kell nézni az utakon.

Socket

(#19) eastsider


eastsider
nagyúr

Nekem meg csak a forgalmi sikerült elsőre :DD

tök jól felépítetted a történetet, kb a felénél felfogtam mi is a logikája :)) vagyis amikor belekezdtél a lényegbe
szép, nagyon :)

(#20) Kantorpe válasza remington2 (#11) üzenetére


Kantorpe
tag

Naja, de azert kozlekednek is :) [link]
hasonlo kinai modra [link]

Es termeszetesen vietnam [link]

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#21) Blaise7


Blaise7
tag

De jó volt ezt olvasni. Kedden volt a rutin vizsgám- eddig minden megvan elsőre (kopp-kopp).
Én sem vezettem soha előtte, de a 10 rutin óra felét forgalomban töltöttem. Azt mondta az oktató, hogy az emberek így gyorsabban tanulnak, jobban ráéreznek az autóra, utána már szinte dolga sincs a rutin pályán.

[ Szerkesztve ]

(#22) Thunderzolee

Ahhmmm.... Szépen formába öntötted.
Átéltem szinte. :)
Mennyivel életrevalóbb ilyen hagyományos úton megszrerezni a jogosítványt, mint venni egyet. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) concret_hp


concret_hp
addikt

gratula, aztán nehogy elbambulj ám a volánnál egyszer :)

amugy már nekem is furcsa volt a nyáron hoyg nagyrészt nálam 3-4-5 évvel fiatalabb suttyókkal vagyok kreszen, nem hogy 40 évesen :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24) Morpheus


Morpheus
tag

nekem is minden elsőre sikerült. :R jah és a forgalomban való vizsga kb 5 perc alatt sikerült:

Országutat húztam, kimentünk és egyből be is előztem egy másik töketlenkedő vizsgázót + 1 kamiont, erre mondja vizsgabiztos, h mehetünk is vissza rutinpályára, kész is vagyunk... Sógorom volt az oktatóm, a mai napig hálás vagyok neki és a bátyámnak mivel úgyérzem remek munkát végeztek :) (jah és nem protekció miatt...)

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#25) Morpheus


Morpheus
tag

jah amúgy jó irás, ezt mondanom sem kell, jó volt olvasni, köszi :C :R

Jah és csak óvatosan majd :)

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#26) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Nagyon jó kis írás! :C Teljesen magam előtt láttam mindent, amit átéltél, filmszerű volt az egész. Köszönjük, és balesetmentes közlekedést kívánok! :R

(#27) Chapell válasza Bici (#8) üzenetére


Chapell
aktív tag

1 év telhet el? Milyen iskolában mondták ezt neked? Sikeres KRESZ-től számítva 2 éved van letenni a gyakorlati vizsgát. NKH.hu

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Gratulálok! Nagy szerencséd volt, hogy nem rántott meg a vizsgabiztos, engem ennél kisebb hibáért húztak meg. De utána meglett :)

(#29) gtamate2


gtamate2
veterán

Nem nyiregyházán vizsgáztál véletlenül?:)
az én oktatómat is Zolinak hívták :)
grat szép kis iromány

*Sn0w

(#30) agressiv


agressiv
addikt

Nekem kb 2 hónapja van meg a jogsim, de szinte ugyanígy telt ahogy az illető írta az írásban . :D
A legjobban a "busz elengedne én meg csak nézek" tetszett, ugyanis pont ugyanígy jártam én is vizsgán. :DD

Hát még a borz.....

(#31) t.imi


t.imi
addikt

Ügyes vagy gugamobil, gratula hozzá :DDD hol is dolgozol most hogy autó kell hozzá?
Elérted a bokádat vizsga közben? Este egy romantikus tnznn :F

(#32) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Jó tartalmas írás, de egy kicsit tagolhattad volna, mert így nem nagyon tudtam, hogy éppen ki mondta azt amit írtál. Amúgy még annyit, hogy amikor én vizsgáztam (3 évvel ezelőtt) 8-an voltunk vizsgázók. Én voltam az első átmentem, majd 6 bukó és az utolsó szintén átment. Ott meghúztak volna téged az első hirtelen fékezésnél (csodálkozom, hogy átmentél), ugyanis nálunk például olyan indokkal húztak meg emberkéket, hogy: "nem vette fel a forgalom ritmusát". Az én vizsgabiztosom tuti egyből meghúzott volna téged annál az egyirányú utca balrakanyarodás témánál. Szerintem adj hálát az égnek, hogy átmentél, mert sokkal sokkal szigorúbb vizsgabiztost is kifoghattál volna.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#33) bubuka71 válasza Chapell (#27) üzenetére


bubuka71
aktív tag

Régebben 1 év volt a kresz után a forgalomra . Ha jól emlékszem 2004ben emelték meg 2 évre .

(#34) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

36 évesen vizsgáztam én is.
Jó írás. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35) R a y


R a y
senior tag

Grat a jogsihoz:) :C Nekem amugy a jogsit 1 hét alatt megküldték anno:D
Amúgy mikor először találkoztam az oktatóval, kérdezte h vezettem-e már, mondtam h igen, meg gokartoztam sokáig mondtam neki, azt első alkalommal már én vittem a kocsit a rutinpályára:)
Majd az élet fog megtanítani igazán, nagyon sok barommal találkozok nap mint nap, aki nem adja meg a jobbkezet, szabálytalankodik stb.
Balesetmentes közlekedést kívánok:)
:))

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#36) commanDOS


commanDOS
senior tag

Gratula és sok balesetmentes kilométert kívánok :)
másfél éve, amikor én nyomtam ezt a témát, nálunk is volt egy 50 év körüli asszonyka, elhiszem, hogy idősebb fejjel nehezebb megtanulni dolgokat, de félelmetes mit művelt.
Nemtudom hány alkalommal majdnem megborította a kocsit, gyalogosok között elkezdett 10-el szlalomozni és hasonlók :D Hát nem volt egyszerű. Szóval ennek tükrében még inkább nagy dolog, hogy elsőre. Bár nem egy bonyolult dolog, az első néhány alkalom nehéz ahogy nő a rutin úgy lesz egyre könnyebb.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#37) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Én csütörtökön voltam rutin vizsgán. Teljes mértékben átérzem, hogy milyen lehetett.
A 2. rutin ora utan, mikor még csak adott pontnal megallas és elindulas volt, az oktatom mondta, hogy te vezetsz a villamosig, onnantol nem tudtam merre indexelek.
Hétfon megyek eloszor csak forgalomba, a gondolattol is ideges vagyok

(#38) Arpsoft válasza commanDOS (#36) üzenetére


Arpsoft
tag

A mi autósiskolánkban volt egy asszonyság, aki nem tudta, hogy kanyarodás után a kormányt vissza kell fordítani középre. Minden alkalommal az oktató nyúlt bele és forgatta vissza a kormányt. Vizsga előtt meg lecseszte az oktatót, mert nem mutatta meg neki, hogy hol kell a féklámpát felkapcsolni. :DD

(#39) Arpsoft


Arpsoft
tag

Amúgy ti találkoztatok már vazetni tanuló "kisebbséggel"? Már sokat láttam vezetni, de tanulókocsiban ülve még egyet sem... Mindenesetre érdekes. :(

(#40) Arpsoft


Arpsoft
tag

Ja, és gratulálok, nagyon jó írás!!!
Abszolút át tudtam élni a helyzetet, én is jártam hasonló cipőben. :D

[ Szerkesztve ]

(#41) commanDOS válasza Arpsoft (#38) üzenetére


commanDOS
senior tag

Uh bazz, az kemény... :DDD
De legalább próbálkozott.
Igaz lehet mondani, hogy nem érthet mindenki, mindenhez meg miért kell kigúnyolni stb... De azért ezeket a dolgokat már elméleten elkezdik oktatni, a gyakorlati oktató ezerszer elmond minden fontos dolgot, az elején a legtöbb nem is ordibál. És ha mindezek után ennyire hülye, akkor hagy nevessem már ki, ettől vagy elmegy a kedve az egésztől és mindneki jobban jár vagy összeszedi magát és csak azért is megcsinálja.
Meg amúgy sem azzal van a gond, ha valaki tudatlan, hanem, hogy ha ennek tetejébe még ő képzeli magát az okosabbnak. :)
Vezetni tanuló kisebbség? nálunk volt egy, de már akkor csinálta harmadszor, EÜ-n meghúzták... De ez csak egy sztori, nem kell következtetést levonni.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#42) agressiv válasza commanDOS (#41) üzenetére


agressiv
addikt

"nem kell következtetést levonni."

Magad ellen beszélsz egy picit ;] :R

Hát még a borz.....

(#43) pyrannha válasza bambano (#7) üzenetére


pyrannha
senior tag

Jól emlékszel, tényleg volt egy ilyen írása, de ott a felesége vezette az autót.

PSN ID: VDFPO

(#44) PMT


PMT
csendes tag

Elég nagy arányban buktatják meg az embereket a vizsgákon, néha szinte semmiségekért.

Tegyük fel, hogy elküldtem a vizsgabiztost a jó édes k***a anyjába.
Szerintetek mennyi az esélye, hogy ugyanő lesz a második alkalommal is?

Aki viszgázott már több alkalommal, mert elsőre nem engedték át, az tapasztalt már olyat, hogy ugyanaz volt a vizsgabiztos?

thx

(#45) Sanyi2007


Sanyi2007
aktív tag

Hello,

Fogadd Őszinte Gratulációmat!

(#46) Snoop-y válasza rootkiller (#12) üzenetére


Snoop-y
veterán

Első autónak mindjárt egy GTI ? :U Óvatosan :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#47) kzoltann válasza Arpsoft (#39) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Én találkoztam eggyel a kresz vizsgan, ott volt vele a család. Nagy feltunest keltett, hogy a srácnak betelt a vizsgalapon az elmeleti resznel kitoltheto mezok szama. (persze ez egyedi eset volt, nem kivanok altalanositani)

[ Szerkesztve ]

(#48) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Édesanyám 47 évével most vágott neki a jogosítványnak. Hasonló cipőben jár, csak ő kicsit jobban izgul, még ha csak az elején van. :)

Az írás tetszett. Számomra is felidézte mindazt, amit a jogosítvány megszerzéséért folyó harc nyújtott egykor, és így már rutinosabb sofőrként visszagondolva, megmosolygom, hogy miként is kezdtem. Gratulálok az elért eredményeidhez illetve az íráshoz, és sok szerencsét a továbbiakban. ;)

Csemike(#49) : Feltéve ha a kanyarodást követően elengedik azt, és nem szorítják mint buszon a kapaszkodót. Na meg persze ha mozgó járműről beszélünk. :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#49) Csemike válasza Arpsoft (#38) üzenetére


Csemike
csendes tag

Jobb autóknál a kormány magától visszaáll alaphelyzetbe. :DDD

(#50) west


west
őstag

tesomnak 30evesen lett meg es iden. ;]

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.