Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Nem értem. Hol itt a visszanyalás?

(#2) KISDUCK válasza ergoGnomik (#1) üzenetére


KISDUCK
addikt

Gondolom a másik nagyapa a háború azon oldalán szolgált akik a nagyanyót kísérték nyugat felé, aztán ez így kicsit hülyén jön ki a kedves ismerősnek, mert áldozatként éli meg a zsidó származását.

(#3) Eastman


Eastman
őstag

Teljesen hétköznapi történet.

Népek olvasztótégelye a Kárpát-medence. Meg is lepődök amikor valaki magabiztos kijelentéseket tesz a származásáról.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Megbízható dolog ez a pártízezer forintért hirdetett származás kutatás dns-ből? Vagy behúzzák a lóvét és küldenek random adatokat?

(#5) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

(A nagymama túlélte, különben ismerősünk sem létezne.)
Miért? Anyai nagyapám meghalt '48-ban én meg születtem '65-ben. Sima ügy...
Amúgy ne csináljunk ebből "faji" kérdést, nincs kollektív bűnösség.
Nem mindenki volt náci 44-ben sem. Az Endlösung a német katonák töredékét érintette közvetlenül. Nem minden szovjet katona erőszakolt magyar nőket. Nem minden szovjet-magyar utód volt erőszak gyümölcse. Folytassam? Nem mindenki lopni ment 2006-ban a tévészékházba. Nem mindenki oltásellenes, aki nem szeretne orosz vakcinát... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6) Freiherr válasza philoxenia (#5) üzenetére


Freiherr
őstag

Gondolom azért , mert a háború után találkoztak, és aztán jött az ismerős szülője a világra.

XXX

(#7) ivana válasza ergoGnomik (#1) üzenetére


ivana
Ármester

+1 nem értem teljesen a problémát. Sorozás volt, nem az derült ki a nagyapáról, hogy náci vagy nyilas volt. Szimplán egy bombázón szolgált, mint géppuskás. A háború végére konkrétan mindenkit besoroztak, akit lehetett.

(#8) Eastman válasza ivana (#7) üzenetére


Eastman
őstag

"Mindenki bűnös mióta Ádám apánk almát lopott. :D "

Jár a sör pont, ha megmondjátok, hogy melyik filmből az idézet...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) philoxenia válasza Freiherr (#6) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, de ez a mondatból nem nyilvánvaló... :)
Amúgy két különböző ág.
Ennyit ért a fajelmélet...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10) hNp88 válasza philoxenia (#9) üzenetére


hNp88
aktív tag

vagy ott van pl. Werner Goldberg esete

néha csúszott porszem a gépezetbe :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#11) szaszyka


szaszyka
senior tag

Youtube-on kijött a 444 új dokufilmje Ács Danitól, illetve egy beszélgetős videó a filmről, ami a 12. kerületi nyilas tömeggyilkosságokról szól.
Az egyik kommentben ezt a szót használja a "kedves" kommentelő a komplett magyarságra: "emberállathalmaz". Kérdezem én, ha az "üldözött, fenyegetett" embercsoport tagja így beszél egy másik embercsoportról, azzal nem szítja a tüzet? Arról nem beszélve, hogy 75-80 évvel ezelőtt történt dolgok miatt "kell" vezekelni, emlékezni még mindig. Már régenfel kellett volna dolgozni, túl kellett volna lépni rajta, ugyanúgy, mint Trianonon is (Ha már Magyarországon élünk). A jövőbe kellene tekinteni, nem a múlton keseregni, és rettegni állandóan. sz.v.sz

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#12) #90088192 válasza szaszyka (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

Talan sosem fog megtortenni, talan nem is akarnak elore nezni. Jobb rettegesben elni, es mindig mast hibaztatni mindenert, mint tenni barmit is ami elorebb vinne egy fikarcnyit is.
Ez mindegyik oldalra igaz, igy kenyelmesebb, igy lehet folyamatosan megosztani, es uralkodni.

Az a baj, hogy ehhez igen egyszerunek kell lenni, hogy ne vegyuk eszre. Aki nem veszi eszre az dalolva asszisztal ehhez.

Nem kell itt semmifele kulso ellenseg, az emberek sajat magk legrosszabb ellensegei. :(

(#13) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

A múlt felemlegetése, megértése a jövő döntéseiben kellene irányt mutasson. Abszolút veled vagyok abban, hogy felesleges keseregni ezeken, inkább az a cél, hogy megértse mindenki mi vezetett ezekhez az eseményekhez, hogy lehetett volna elkerülni, mi az amit mintaként fel lehet ismerni akár a mindennapjainkban és megakadályozni hogy rossz irányba sodródjunk.
Az megint más kérdés, hogy az emberek többsége nem feltétlen rendelkezik ehhez szükséges intellektussal, a gyűlölködés és vagdalkozás pedig jó stresszlevezetésnek. Akik pedig a felelős döntéseket hozzák, azok előbbre veszik önös érdekeiket, pedig bizonyára tisztában vannak a következményekkel.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#14) bkercso válasza CounterBoci (#4) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én úgy tudom, megbízható a DNS-elemzés, és, mivel a zsidók a zsidóságon belül is többé-kevésbé őrzik származási vonalukat, meg lehet mondani, ki mely törzs(ek)ből származik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15) Kalandor válasza ergoGnomik (#1) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A történet világos, de a visszanyalást én se értem, azt arra mondjuk, ha valami rosszat tett valaki és eredménye lett, de az unoka rémtetteiről nincs szó.

(#16) bkercso válasza Eastman (#8) üzenetére


bkercso
nagyúr

Adams aebler?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#17) bkercso válasza HyP3b0y (#13) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ennél többről van itt szó. :R
A trauma olyasmi, ami nem múlik el, amikor a rossz eseménynek vége van. Széttöredezi az ember gondolkodását, és a fogalmi szintnél mélyebb részeit is összezavarja a tudatalattinak, egészen a mély érzések és benyomások szintjéig.
Transzgenerációs hatásként még a DNS-hez kötődő blokkolófehérjék is átrendeződnek, így egy-egy traumatikus élmény generációkon át öröklődhet. Ez ugye akkor baj, ha a veszély már elmúlt, mert így "fölöslegesen" szenvednek tőle a leszármazottak. [ld. pl. Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors c. könyvét]

Egy-egy háború, népirtás, kitelepítés még sok generáción keresztül érezteti a hatását.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) HyP3b0y válasza bkercso (#17) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

#11 szaszyka-nak akartam válaszolni, ezek szerint nem arra a gombra nyomtam.

Az örökölt traumát megértem, de egy Trianon a mai generációnak nem feltétlen értem miért ad okot keserűségre, holott nagy részük soha nem érezte ennek a traumatizáló hatását (hacsak nem külhoni magyar). Az esemény tényén meg nem keseregni kell hanem tanulni belőle, megérteni. De a török megszálláson is puffognak páran a mai napig. Ezeket az érzelmi reakciókat nem tartom teljesen indokoltnak.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#19) bkercso válasza HyP3b0y (#18) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igaz!
Akik ezeken puffognak, azok a gyökkettőt sem fogják megérteni, mert csupán indulatoskodásaikhoz keresnek társaságot. Nekem ez jött le. Szerinem ennek a viselkedésnek is érzelmi, és nem értelmi okai vannak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20) HyP3b0y válasza bkercso (#19) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Igazad van, bár az érzelmi-értelmi okokban én látok összefüggést, nem választanám szét. Talán a kényelem a kulcs, jobb azon pampogni amire valójában csekély vagy semmi hatásom nem volt minthogy szembenézzek a saját problémáimmal.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#21) bkercso válasza HyP3b0y (#20) üzenetére


bkercso
nagyúr

Passzivitás, sodródás az árral? A saját magamon segíteni nem illik bele a közös játékba, ami ilyen szélsőséges csoportokban megy. Sval, ha továbra is tartozni akarok a társaságba, akkor játszom, amit elkezdtünk.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) HyP3b0y válasza bkercso (#21) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

És a játék, a társaság is pozitívan csatol vissza, jobban érzem magam, önbizalmat ad. És bumm, így lett a QAnon :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#23) Eastman válasza bkercso (#16) üzenetére


Eastman
őstag

:N

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24) philoxenia válasza #90088192 (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A videóban megjelenik a 30 illetve 70 ezer éves magyar múlt.
"Nem hatezer, mint a zsidóknak!" Ha az egyik oldalon vannak ilyen kretének, a másikon miért ne lehetnének?

A rasszizmus és a gyűlölet mindig kétirányú, ráadásul sosem tudni melyik oldal kezdte. Nem mindig a többség gyűlöl először, ráadásul ami itt többség, az máshol kisebbség. Ami kisebbség volt és lenézett, abból lehet többség később és akkor nyert helyzetben érzi magát.
Képzelj el egy csak magyarul beszélő öreg romát a Felvidéken. Nem biztos, hogy él már, de hipotetikusan elképzelhető. '14 előtt a Monarchiában csak simán cigány volt, aztán jött Trianon, utána már nemcsak cigány volt de magyar is a csehszlovák állam szemében. Jött az első bécsi döntés és a szlovákok szemében cigány is lett aki lehet gyűlölni, meg magyar is. Vége lett a háborúnak, visszaállt a korábbi állapot. Azonban ő az ottani magyarok szemében továbbra sem lett magyar.
Megalapult a szlovák állam, kezdték a kisebbségeiket még jobban utálni a helyi lakosok, mivel már nem a csehek voltak többen az államban, ők lettek a valódi többség, ha kevesen is relatíve, mivel ott a többségi szlovákság csak 80%. (nálunk nyelvi alapon jó 90+) Persze az ottani magyarság sem szerette jobban továbbra sem.
Viszont ha arra a falurészre beköltözött valaki kintről, ott már ő volt kisebbségben. Amíg a kisebbség kicsi arányú nagyon, addig érdekesség inkább. Mo-on is jellemzően a romákat övezte ellenszenv, sokkal inkább mint az afrikai, vagy arab stb. nemzetiségűeket. Ezt csak a mostanában felerősödő migráció okozta félelem kezdi fölülírni. Azonban a kisebbségeink közé beköltöző többségi családok is tapasztalhatnak "rasszizmust" A kisebbség és idegengyűlölet alapja egyrészt az eltérő szokások. (esetenkénti akár jogos ellenérzéseket keltő okokból) Másrészt az ismeretlentől való, (legtöbbször indokolatlan) félelem.
A faluban, ahol élek, nagy létszámban élnek romák. Jó részük "őshonos" sok nemzedék óta itt élő családok. Bár van területileg némi csoportosodás, de inkább a vegyesen lakás a jellemző. Ebből és abból a tényből kifolyólag, hogy nekem és a falu nagy részének a ( többségi) lakossága nem úgy ismeri az embereket, hogy ez cigány, az magyar, hanem az egyént ítélik meg, kevés a súrlódás és az is leginkább a "bevándorolt" az olcsó házak miatt beköltöző, csúnya szóval, "lumpen elemeknek" köszönhető. A legutóbb lebukott kisstílű csapat viszont már teljesen vegyes etnikai összetételű...
Sok a vegyes házasság, alkalmazkodunk egymáshoz, asszimilálódnak a romák és igen, asszimilálódik a nem roma lakosság is bizonyos mértékig.
Tanulunk egymástól. A jövő útja nem lehet más, tekintve a sokkal gyorsabb nemzedékváltást és a születendő több gyereket a romáknál, országosan is. A szigetként élő, szegregációra kényszerített roma népesség sokkal kevésbé számítható "rejtett tartaléknak" Ők csak négy-ötévente kellenek szavazni a politikusoknak. :(
Bocs a hosszú fejtegetésért.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25) #90088192 válasza philoxenia (#24) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nekem ez teljesen egyértelmű, és az a baj, hogy amit leírtál nem sok emberben kristalyosodik ki.
Azért jó látni van példa értelmes együtt elesre is
Ennek kellene az alapnak lennie SZVSZ.

Köszönet, hogy megosztottad velem.

(#26) KISDUCK válasza philoxenia (#24) üzenetére


KISDUCK
addikt

"A videóban megjelenik a 30 illetve 70 ezer éves magyar múlt."
Micsoda? Ez milyen videóban szerepel?

(#27) philoxenia válasza KISDUCK (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28) KISDUCK válasza philoxenia (#27) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azt a k#####. Köszi a linket. Szegények mit reagálnának ha valaki megmondaná nekik, hogy 70k évvel ezelőtt valószínűleg egy nép voltunk a zsidókkal és feketék mint a szomáliai kalózok akik enytyem-penyéztek a neander völgyiekkel?

(#29) #90088192 válasza KISDUCK (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ilyenre gondolni sem szabad, amikor kimondtam, hogy nem vagyok nacionalista, pont ezek miatt, akkor jött a vallásos, hogy én egy gyökerek nélküli senki vagyok aki a nemzetállam halálához vezető áruló példája vagyok. :DDD

(#30) philoxenia válasza #90088192 (#29) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A nemzetállam halott. É-Korea talán, de nyilván pár közép-ázsiai féldiktatúra kivételével a migráció megállíthatatlan, ráadásul mint már volt szó róla nálunk kuss a kisebbségeknek, de a magyar kisebbségnek minden országban legyenek jogai, ott nehogy már nemzetállam legyen...
Világfalu van már, határokon átnyúlva szakérti mindenki a politikát, hiszen komoly Trump-párti tábor bukkan fel kommentelőként Magyarországon is, akik ráadásul nagyrészt angolul nem is tudnak olyan szinten, hogy első kézből tájékozódjanak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31) #90088192 válasza philoxenia (#30) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szerintem sosem letezett nemzet allam, vagy ha igen akkor talan a mikronez/polinez szigetvilagban de ott is hajoval jottek mentek a szigetek kozott. Es erdekes, ott pont nem arrol szol, amit a vilag tobbi reszen uzelti modelkent/marhacsorda tereles okan letrehoztak :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.