Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ati012


ati012
senior tag

Milyen igaz az írás. Gratula!

(ui.: meghajlok a magyarbirkák előtt :R )

(#2) adalbert1


adalbert1
veterán

Azért alacsonyabb hozamú hosszú távú befektetésnél nem árt az inflációval se számolni.

szerk.: ami a kalkulátorban van, az se egy bonyolult számítás...

szerk2.: ami magas hozammal kecsegtet az általában elég kockázatos befektetés, a helyedben nem tenném az összes pénzem ilyenbe, csak egy kis részét... Ha bejön úgyis kaszálhatsz rajta, viszont ha bukta van akkor csak a kis rész megy el.

[ Szerkesztve ]

(#3) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Tóth András nem zseni, csak brókernetes(ergo az ingyenes sem lesz ingyenes ;])
a ChinaMax tényleg jo okt 31ig lehet jegyezni
azért én a 11 év alatt 600% tól óvakodnék, de az természetesen igaz, hogy csak a jómagyar nép az akinek ekkora mennyiségű pénz állna a bankban vagy mijobb a párna alatt...
akinek van esze beteszi vmilyen befektetési alapba.

adalbert : a chinamaxon nem lehet jelenleg bukni, mert tőke és hozamgarantált
legroszabb esetben 1 en kifizet ami kb 2* ese ha nem több mint a mostani..tehát legroszabb esetben 10év alatt megduplázod a pénzed. (sajnos nemtudom a mostani értéket)

befektetéskalkulátor : 12% évi hozammal és költségek nélkül = marhaság

:R

[ Szerkesztve ]

Nos Omnes Una Manet

(#5) adalbert1 válasza ^Bundi^ (#3) üzenetére


adalbert1
veterán

Oks, ti jobban ismeritek valószínűleg ezt a befektetési fajtát... Én csak úgy általánosságban mondtam hogy ami ekkora hozammal kecsegtet, az valószínűleg kockázatosabb is, mint mondjuk egy bankbetét vagy egy diszkont kincstárjegy.

(#6) Wolverine


Wolverine
félisten

:U Azért ha valaki nekem 11 év alatt garantált 600%-os hozamot ígér, alapból furán nézek rá - a tőzsde ugyanis nem egy olyan dolog, aminél garantálni lehet a folyamatos emelkedést... (lásd a mostani eséseket: az amerikai hitelpiaci omlás épp most érte el a bankokat, és bizony hirtelen az indexek elkezdtek süllyedni...) Aki a folyamatos emelkedésre épít, az a lufit szeretné addig fújni, amíg csak lehet - viszont nagyot fog koppanni, ha az a léggömb kipukkad :U
Mindemellett magam is pénzügyi képzés nélküli ember vagyok, így nagyon sok dolgon nem látok át, de az irreális számokra hajlamos vagyok fefigyelni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#7) ^Bundi^ válasza Kalandor (#4) üzenetére


^Bundi^
senior tag

előrehozták mivel már túl vannak a 10 milliárd forintos kitettségen dec1 et okt 31 re ;]

Nos Omnes Una Manet

(#8) paramedic


paramedic
aktív tag

(#10) ^Bundi^ válasza Kalandor (#9) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ekkor fordulnak meg az északi és déli mágneses polusok?;]

Nos Omnes Una Manet

(#11) Bibby


Bibby
addikt

A középiskolákban kötelező alapfokú pénzügyi oktatásnak kellene lennie. :U Amíg ez nincs meg addig hiába várjuk el hogy az emberek nagy része foglalkozzon a témával. Addig maradnak a tévhitek mindenkiben: befektetés = elvesztett pénz, bank = biztos pénz. Na meg addig maradnak a hitelt hitelre váltó, eladósodó családok is.

Ελευθερια η θανατος

(#12) JoeYi


JoeYi
őstag

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

A tőzsdén nagy pénzt lehet nyerni, de nagyot lehet bukni is. Sőt. Mindent el lehet veszteni.
Különösen a címben emítetteknek. :(((

Én adalbert1 nek adok igazat. Veszélyes....

Másrészt kérdezz meg bmelyik brókert, hogy ő konkrétan mennyi pénzt csinát már a tőzsdén? ...és miből él? Hidd el, hogy, aki tanácsadásból él, az nem a tőzsdén szedi meg magát. (Na és abszolút be is van biztosítva, mert, ha mégsem jött be a tanácsa, tuti, hogy előre megmondta neked, -mint azt mindenki tudja, - hogy a tőzsdén is vannak váratlan fordulatok, mint 2000-ben is...mégha mégúgy "kiszámítható" is a csartok alapján....feltéve, hogy jól tudsz csartot olvasni.

Abban is biztos lehetsz, hogy, aki nagy pénzt csinál a tőzsdén, az meg nem köti az orrodra a tippjeit....magyarul nem ad tanácsokat :DDD Ha "rossz világ" közeleg az insiderek a lehető "legcsöndesebben" hagyják el a tőzsdét...nem pedig nagy csidadrattával.
Sajnos.

Mellesleg tanácsot adni a legkönnyebb ...miután van egy kis -a címben említetteknél nagyobb tudásod a marketről és annak működéséről. Ez az egyik legjobban fizető szakma. Komolyan. Adj tanácsot a balekoknak! ;]
Tíz éves marketozás után már nagymester lehetsz tanácsadásban, DE ez abszolút nem jelenti azt, hogy a gyakorlatban is tudsz pénzt csinálni. Ha egy bróker azt mondja, hogy tíz éves gyakorlata van, az egy nagy nulla még. AZT mutassa meg, hogy mennyit nyert és, ami még ennél is fontosabb, hogy mennyit vesztett azóta :DDD ..
Szóval...nem kell rám hallgatnod, de én valami más, gyakorlati hasznú dologba fektetném a pénzem a helyedben. Bármibe, ami viszonylag maradandó fizikális, kézzelfogható értéket képvisel.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) JoeYi válasza talmida (#13) üzenetére


JoeYi
őstag

Netán tanácsadó vagyol-e? :)

(#15) talmida válasza JoeYi (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én nem, de vagyon a családban egy-pár. és közben majdnem én is kitanultam a szakmát. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#16) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

"küldött nekem egy körelvelet, amit egy neves befektetési szakember szerkeszt." hat en inkabb ugy sejtem hogy a team brainstormingolja es szerkeszti kozosules utan
/amin hala az egnek egy-ket cuccom ottpihen:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.